28 kwietnia 2022


Godzina:  10:00

ONLINE

IT W ADMINISTRACJI

REJESTRACJA

O KONFERENCJI:

Zapraszamy na bezpłatną konferencje, której celem jest kompleksowe przedstawienie najnowszych tendencji związanych z informatyzacją polskich urzędów i instytucji administracji publicznej.

Pokażemy konkretne, gotowe rozwiązania. Swoimi doświadczeniami podzielą się także przedstawiciele administracji, którzy na co dzień zajmują się tym obszarem.

 

PROPONOWANA TEMATYKA:

 •  dokument elektroniczny, obieg dokumentów i informacji

 • archiwizacja i składowanie danych

 • bezpieczeństwo danych, ochrona infrastruktury, niezawodność

 • cyfrowe sieci telekomunikacyjne

 • infrastruktura szerokopasmowa

 • przestrzenie cyfrowe

 • e-usługi

 • inteligentne płatności

 • usługi mobilne, inteligentne rozwiązania optymalizujące pracę i funkcjonowanie przestrzeni publicznej

 • rozwiązania chmurowe

 • Smart City

 

KONFERENCJA SKIEROWANA JEST DO:

 

 •  szerokiego kręgu odbiorców wykorzystujących technologie informatyczne w polskich urzędach i instytucjach publicznych: przedstawicieli władz gmin, powiatów i województw (prezydentów miast, burmistrzów, naczelników, wójtów), kierowników i dyrektorów działów w jednostkach samorządowych i urzędach centralnych, specjalistów – pracowników administracji państwowej

 • osób odpowiedzialnych za selekcję oraz zakup nowych produktów i technologii; projektowanie, budowę i rozwój systemów informatycznych w urzędach i instytucjach publicznych: szefów departamentów informatyki, kierowników projektów, członków grup projektowych, administratorów systemów

UDZIAŁ W KONFERENCJI JEST BEZPŁATNY!

Wymagane jest JEDYNIE wypełnienie formularza rejestracji – odnośnik znajduje się pod agendą.


ZAREJESTROWANYM UCZESTNIKOM ZAPEWNIAMY:

 • możliwość udziału w wybranych wykładach

 • możliwość otrzymania potwierdzenia udziału w konferencji (zaświadczenia w trakcie spotkania lub wystawienie certyfikatu uczestnictwa po wydarzeniu)

 • dostęp do materiałów pokonferencyjnych


ZAPREZENTUJ SWOJĄ FIRMĘ!

Firmy, które posiadają rozwiązania IT dedykowane funkcjonowaniu sektora administracji, zainteresowane zaprezentowaniem swoich produktów podczas konferencji, zachęcamy do kontaktu i zapoznania się z naszą ofertą marketingową. Do wyboru m.in.: wykład 20 – 30 minut / podlinkowany logotyp na stronie / promocja na mediach społecznościowych  / lista kontaktów / informacje o udziale firmy w newsletterach i inne.
Kontakt:
karina.strojek@gigacon.org

Propozycje wykładów merytorycznych (call for papers), patronaty medialne, kontakt z uczestnikami: anna.karasinska@gigacon.org

10:00

Rozpoczęcie konferencji

10:00 - 10:30

POPC na drodze do cyfrowego rozwoju JST

- Eliza Pogorzelska (Centrum Projektów Polska Cyfrowa)

Działania na rzecz cyfrowego rozwoju JST oraz rozwój szerokopasmowego dostępu do Internetu kluczem do nowoczesnej gminy. 

10:35 - 11:05

Jak najlepiej wykorzystać środki na cyfryzację i jakie rozwiązania AV będą najlepsze dla Administracji? Wskazówki na temat procesu modernizacji infrastruktury AV/IT i wyboru rozwiązań do pracy, kolaboracji i nauki hybrydowej.

- Kamil Wołczyński, Marta Woronowicz (A+V), Krzysztof Stawiski, Dawid Manuszak (Samsung)

11:10 - 11:40

Cyfrowa mapa-interaktywna komunikacja w geodezji

- Tomasz Mackiewicz (Centrum Badań i Rozwoju Nowoczesnych Technologii)
Opracowanie mapy numerycznej dla miasta Września odbyło się w ramach projektu pod nazwą
Cyfryzacja geodezyjnych rejestrów publicznych Powiatu Wrzesińskiego” i jest współfinansowane z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Mapa numeryczna pokazuje zarówno budynki i użytki wzdłuż poszczególnych ulic (mapa ewidencyjna), jak i sieci uzbrojenia terenu (mapa zasadnicza). Jej sporządzenie dla Wrześni przez wzgląd na duże zurbanizowanie było więc niezwykle mozolnym zadaniem. Starostwo Powiatowe we Wrześni wykorzystuje dodatkowo portal https://ikonto.wrzesnia.powiat.pl/#/login?origin=iwniosek dzięki któremu można zamawiać bez wychodzenia z domu cyfrowe mapy, korzystając natomiast z iWniosku można zamawiać dane z ewidencji gruntów i budynków (np. wypis i wyrys). Pozwala to zaoszczędzić cenny czas oraz – w panującej pandemii – ma szczególne znaczenie dla naszego wspólnego bezpieczeństwa.

11:45 - 12:15

NetApp - Storage nowej generacji
- Łukasz Grzesiak (Arrow ECS)

Prezentacja będzie poświęcona rozwiązaniom NetApp z obszaru macierzy dyskowych oraz integracji z chmurami obliczeniowymi. 
Macierz nowej generacji to już nie tylko macierz w serwerowni, to macierz która: 
1.    potrafi elastycznie i automatycznie zarządzać danymi „ON-PREM”
2.    danymi w „Chmurze”
3.    analizować dane przechowywane na macierz w różnych aspektach
4.    zabezpieczać dane przez atakami Ransomware

12:20 - 12:40

20 lat Programu Statlook. Skuteczne wsparcie w zakresie bezpieczeństwa danych, legalności oprogramowania, monitoringu użytkowników oraz nowej dyrektywy o Sygnaliście
- Marcin Pera (Statlook)

Sprawne zarządzanie sprzętem i oprogramowaniem, dbałość o legalność oprogramowania i bezpieczeństwo przetwarzania danych osobowych to fundament działalności organów administracji publicznej. Od 20 lat wspieramy instytucje rządowe i samorządowe tworząc program, który poprzez automatyzację procesów realnie wspiera pracę administratorów sieci, osób odpowiedzialnych za RODO czy zarządzanie zespołem. Podczas konferencji opowiemy też o najnowszym module "Statlook Sygnalista", który jest odpowiedzią na wymóg tworzenia wewnętrznych kanałów zgłoszeń w instytucjach zatrudniających 50 i więcej osób.

12:45 - 13:15

Administracja w chmurze, czyli jak wykorzystać potencjał usług chmurowych w administracji publicznej

- Piotr Blonkowski (Tech Data), Tomasz Stojek (Senetic), Kamil Kozioł (Antersen)
W trakcie prezentacji nasi prelegenci przybliżą temat rozwiązań chmurowych. Rozprawimy się z mitami dotyczącymi przechowywania danych w chmurze oraz pokażemy konkretne przykłady zastosowania chmury w administracji publicznej. 

13:20 - 13:50

Nowe eUsługi na Platformie Elektronicznego Fakturowania

- Marek Miązkiewicz, Michał Paćkowski (Ministerstwo Rozwoju i Technologii)

5 maja 2022 r. na Platformie Elektronicznego Fakturowania zostanie udostępniona nowa e-usługa fakturowania specjalizowanego. Przedstawiamy nowe funkcjonalności PEF.

13:55 - 14:25

Sonicwall dla administracji - właściwe rozwiązania na niepewne czasy
- Paweł Najsarek (Ingram Micro)
Obecny świat codziennie atakuje nas coraz to nowymi wyzwaniami dotyczącymi cyberbezpieczeństwa. Dotychczasowe stare podejście do bezpieczeństwa już nie wystarcza. Aby czuć się bezpiecznym należy stosować zintegrowane rozwiązania łączące ze sobą firewall, ochronę poczty, bezpieczny zdalny dostęp, ochronę systemów w chmurze, bezpieczną sieć lokalną, WiFi oraz komputery użytkowników. Podczas tej prezentacji pokażemy co w tych tematach oferuje Sonicwall dla administracji

14:30 - 15:00

 Korzyści z zastosowania technologii ICT w Urzędzie Miejskim Wrocławia

- Mariusz Kiciński (Urząd Miejski Wrocławia)

Od 2011r Urząd Miejski Wrocławia sukcesywnie wdraża rozwiązania techniczne mające na celu usprawnienie obsługi mieszkańców miasta oraz komunikacji na linii urząd - petent. 
W wystąpieniu postaram się odpowiedzieć na pytania - jakie elementy przeprowadzonych wdrożeń, z perspektywy minionego czasu, spełniły oczekiwania komitetów sterujących projektami?

15:00 - 15:30

E-administracja w JST – w perspektywie eksperta

- Jerzy Paczocha (Stowarzyszenie Inżynierów Telekomunikacji)
Aktualnie kończą się projekty realizowane w perspektywie finansowej lat 2014-2020, a nabory do nowej 2021 do 2027 nie zostały jeszcze rozpoczęte. W realizowanych projektach widać było rozwój e-usług w urzędach i jednostkach podległych od najbardziej potrzebnych do wyszukanych i infrastruktury informatycznej oraz różnicowanie pod względem mieszkańców od ok. 6 tys. do kilkuset tysięcy mieszkańców, a zadania ustawowe musza być realizowane te same. Pojawiły się nowe wyzwania i zadania związane z pandemią oraz zmiana sytuacji międzynarodowej, co prowadzi do pojawienia się nowych zagrożeń... czytaj dalej

15:30

Zakończenie konferencji

 

AGENDA

PATRON HONOROWY

SPONSORZY

 

PARTNERZY

FIRMY UCZESTNICZĄCE

PATRONI MEDIALNI

 

O WYSTAWCACH

ANDERSEN to międzynarodowe stowarzyszenie firm doradczych i kancelarii prawnych skupiających ponad 9 000 specjalistów, w ponad 230 lokalizacjach na świecie. Jako ANDERSEN W POLSCE tworzymy zespół blisko 120 doświadczonych adwokatów, radców prawnych, doradców podatkowych, ekonomistów i księgowych, oferujących kompleksową obsługę prawną, najwyższej klasy doradztwo podatkowe, obsługę w zakresie cen transferowych i outsourcing księgowy. Nasze biura znajdują się w Warszawie, Katowicach i Toruniu.
Arrow ECS dostawca technologii wspierający rozwój wydajnych, praktycznych i kompleksowych rozwiązań informatycznych łączycych różne technologie w celu zaspokojenia sprecyzowanych potrzeb biznesowych. W ofercie znajdują się systemy, które w pełny sposób prezentują rozwiązania pamięci masowych, zabezpieczeń infrastruktury oraz oprogramowania w złożonym środowisku IT. Kompleksowe rozwiązania w zakresie infrastruktury IT i wiedza techniczna czynią nas liderem na rynku Value Added Distribution, czyli dystrybutorów z wartością dodaną. Nasze zasoby i programy pomagają Partnerom się rozwijać, wydajniej działać oraz przekształcać biznes tak, by móc szybko dostosować się do zmieniającego się rynku.
A+V Sp. z o.o. wspiera uczelnie, doradzając w zakresie zwiększenia jakości kształcenia poprzez zastosowanie nowoczesnych technologii audiowizualnych i wideokonferencyjnych. Eksperci pomagają dobrać odpowiednie rozwiązania dla uczelni, które dedykowane są do prowadzenia zajęć w trzech trybach: hybrydowym, w pełni stacjonarnym oraz w pełni zdalnym. A+V stworzyło własny standard audiowizualny i wideokonferencyjny dla uczelni, który zawiera opis funkcjonalności sal, wyposażenie oraz korzyści płynące w dostosowaniu infrastruktury AV do zajęć hybrydowych. Eksperci A+V posiadają wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu projektów dla uczelni oraz liczne certyfikaty potwierdzające znajomość najnowocześniejszych technologii w branży.
A+V wspiera firmy i pracodawców, doradzając w kwestiach tworzenia elastycznych i nowoczesnych miejsc pracy. Na podstawie analizy potrzeb organizacji, eksperci dobierają optymalne rozwiązania i przeprowadzają klientów przez proces wdrożenia technologii audiowizualnych i wideokonferencyjnych. Hybrydowy system pracy wymaga najlepszej jakości rozwiązań, które umożliwią naturalną i sprawną komunikację, a także poprawią jakość współpracy między pracownikami. Dlatego firma A+V działa na sprawdzonych systemach i spójnych standardach, które pozwalają stworzyć efektywną infrastrukturę audiowizualną. Działania ekspertów A+V poparte są wieloletnim doświadczeniem w prowadzeniu projektów biznesowych m.in. w sektorze bankowym.
Ingram Micro Sp. z o.o. to jeden z najprężniejszych i najdynamiczniejszych dystrybutorów z wartością dodaną (VAD), osiągający największe wyniki w sprzedaży produktów sieciowych, Data Center, Security, Data Capture / Point of Sale Division, a w szczególności Cisco, IBM (oprogramowanie, sprzęt, serwisy).Firma jest częścią największego światowego dystrybutora IT -Ingram Micro Inc., co daje jej nowe, komplementarne do prowadzonego biznesu możliwości.Ich niezmieniona funkcjonalnie lokalna organizacja przy jednoczesnej renomie Ingram Micro Inc oraz wsparciu relacyjnym, finansowym oraz logistycznym, przełożyły się na istotne poszerzenie ich oferty dla partnerów. Udostępnienie magazynu centralnego w Straubing w Niemczech pozwoliło zdecydowanie polepszyć dostępność towarów dla partnerów - głównie produktów Zebra, Cisco, Honeywell, Datalogic, Extrme Networks, ale również Amino Communication, APC, Avaya, Citizen,Cradlepoint, Elo Touch, Getac, Jabra, Tripleplay.
Statlook® jest marką należącą do polskiej firmy Media-press.tv S.A, która od ponad 30 lat dostarcza zaawansowane systemy informatyczne dla firm na całym świecie. Tworzone oprogramowanie pozwala na sprawne, wydajne i wygodne zarządzanie zasobami informatycznymi i ludzkimi w firmach prywatnych oraz instytucjach państwowych. Nasze oprogramowanie obejmuje działaniem wszystkie elementy infrastruktury IT (sprzęt, oprogramowanie, użytkownicy, Internet). Kompleksowość działania łączymy z profesjonalnymi technologiami oraz innowacyjnym, przyjaznym interfacem. Systemy Uplook® i Statlook®, analizując zależności pomiędzy poszczególnymi elementami infrastruktury, zapewniają zarówno zbiorcze dane statystyczne dające natychmiastową informację o stanie całej infrastruktury, jak i szczegółowe informacje dotyczące pojedynczych stanowisk komputerowych czy użytkowników, a także procesów i kosztów z nimi związanych. Polski Produkt – ponad 18 lat doświadczenia – 8.000 firm oraz instytucji w Polsce.
Od chwili założenia firmy w koreańskim Suwon w 1969 roku Samsung Electronics urosła do rangi lidera w zakresie rozwiązań informatycznych i obecnie posiada ponad 200 oddziałów na całym świecie. Oferta firmy obejmuje sprzęt gospodarstwa domowego, taki jak telewizory, monitory, lodówki i pralki, a także wiodące produkty z branży telekomunikacyjnej, takie jak smartfony i tablety. Firma Samsung pozostaje również zaufanym dostawcą kluczowych komponentów elektronicznych, takich jak pamięć DRAM i inne półprzewodniki. Priorytetem firmy Samsung jest tworzenie i dostarczanie wysokiej jakości produktów i usług, które poprawiają komfort i ułatwiają życie klientom z całego świata. Firma Samsung pragnie przynosić pozytywne zmiany w społeczności globalnej poprzez ciągłe poszukiwanie przełomowych innowacji i tworzenie wartości.Motto, które definiuje wizję przyszłości Samsung Electronics, brzmi: "Inspirować świat, tworzyć przyszłość".
Senetic powstał w 2009 roku w Polsce, od samego początku dążąc do międzynarodowej ekspansji. Pierwszy zagraniczny oddział otworzyliśmy w 2010 roku, w Wielkiej Brytanii, a w kolejnych latach systematycznie poszerzaliśmy obszar działania o kolejne kraje. Obecnie mamy 27 spółek na całym świecie i prowadzimy sprzedaż w 151 krajach. Jesteśmy wiodącym dostawcą najwyższej klasy urządzeń sieciowych, serwerowych, oprogramowania i sprzętu IT dla małych i średnich firm. Specjalizujemy się także w dostarczaniu usług chmurowych Microsoft dla biznesu: Office 365, Azure oraz SharePoint oraz w rozwiązaniach do Wirtualizacji i Backupu – Vmware i Veeam Nieustannie rozwijamy nasze kompetencje, a nasi specjaliści chętnie dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem z Klientami. Wspieramy nie tylko na etapie wyboru odpowiedniego sprzętu czy oprogramowania, nasz zespół inżynierów jest gotowy wdrożyć zakupione rozwiązania i wspierać naszych klientów w utrzymaniu infrastruktury.
SonicWall to światowej wielkości producent znany głównie z firewalli (NGFW) oraz bezpieczeństwa sieciowego, w tym Secure Mobile Access - innowacyjne rozwiązanie do zarządzania zdalnymi dostępami (np. przy pracy zdalnej), Email Security – kompletna ochrona maili, Cloud Edge Secure Access – bezpieczny dostęp do zasobów w chmurze. Wykorzystywana technika sandbox (zarówno cloud lub on-premise) jest w SonicWall naturalna i bezproblemowa. Całość portfolio produktów zamykają przełączniki sieciowe oraz Access Pointy WiFi. Wszystkie produkty SonicWall mogą być nadzorowane centralnie przy pomocy Network Security Manager.

PRELEGENCI

KONTAKT

ANNA KARASIŃSKA

Kontakt dla Uczestników, Prelegentów i Patronów:

e-mail: anna.karasinska@gigacon.org

mobile: +48 506 981 902

KARINA STROJEK

Kierownik projektu - kontakt z Wystawcami

e-mail: karina.strojek@gigacon.org

mobile: +48 600 677 473

© 2021 GigaCon - biznesowe konferencje IT Powered by varit

Archiwum imprez

Regulamin i polityka prywatności