10:00

Rozpoczęcie konferencji

10:00 - 10:20

Konflikt

- Helmut V. Gläser (Ekspert niezależny)

Większość ludzi odbiera konflikt jako bardzo nieprzyjemne, destrukcyjne zjawisko.  
W rzeczywistości każdy konflikt jest bardzo logicznym i pożytecznym zjawiskiem, ponieważ wskazuje, że w systemie jest coś do usprawnienia.
Przyglądając się dokładniej, okazuje się, że to nie sam konflikt jest nieprzyjemny, tylko najczęściej sposób jego rozwiązywania. I właśnie sposób jego rozwiązania jest odpowiedzialny za to, że jest destrukcyjnie i nieprzyjemnie, a często też i zabójczo. 
Przy odpowiednim, konstruktywnym rozwiązaniu konfliktu, okazuje się jak bardzo konflikt bezpośrednio wpływa pozytywnie na usprawnienie i rozwój danego systemu. 
Patrząc w ten sposób, stwierdzenie, że: "konflikt jest siłą napędową rozwoju" zaczyna być zrozumiałe.
Na wykładzie sprawdzimy jak prosto możemy rozróżniać od siebie dwa rodzaje konfliktów i poznamy szkic sprawności komunikatywnej, która pozwala jeden z nich profesjonalnie rozwiązać. 

10:25 - 10:55

Pracować w firmie -  pracować zdalnie?  A pełna obsługa klientów?

- Elke Schönemann (ELO Digital Office)

Przy korzystaniu z ELO ECM Suite jest to w pełni możliwe. Bezpieczny dostęp do wszystkich informacji jest gwarantowany i wszystkie procesy są pod kontrolą. Zgodnie z uprawnieniami użytkownicy mają zawsze dostęp do aktualnej teczki danego klienta, mogą wyrażać swoje opinie, faktury czy dokumenty potwierdzić w obiegach, wspólnie opracować ofertę. Naturalnie wszystko to niezależnie od miejsca pracy.

Wszyscy korzystają z centralnego repozytorium i pracują na zadaniach dostarczonych wewnątrz systemu, tzn. nic nie trzeba wysłać mailem, zawsze dostęp do ostatniej wersji!

11:00 - 11:30

Motyl czy szybka gąsienica - jak wycisnąć 100% z cyfrowej transformacji?

- Michał Borowski (Nexpertis)

Co wyróżnia wdrożenia obiegów dokumentów zakończone pełnym sukcesem? Na co zwrócić uwagę planując wdrożenie? A jakich ślepych uliczek unikać? 
Na te i inne pytania odpowiem w pełnej praktycznych przykładów prezentacji firmy Nexpertis.

11:35 - 12:05

Jak wybrać system do obiegu dokumentów? 
- Aneta Fidler (eDokumenty)

Pytanie: "Czy wdrożyć system obiegu dokumentów?"  przestało być aktualne. Firmy już rozumieją zasadność wprowadzenia tego typu rozwiązań. Wyzwaniem jest wybór odpowiedniego systemu spośród wielu pozornie podobnych rozwiązań. Wiele rozwiązań spełnia podstawowe wymagania z zakresu: obiegu korespondencji, faktur, umów i tworzenia własnych workflow, dlatego trudno jest zdefiniować kryteria wyboru. W czasie prelekcji pominiemy oczywiste cechy systemów, aby zrobić przestrzeń do rozmowy o różnicach między nimi. Szczególnie o tych, które nie są widoczne na pierwszy rzut oka, a mają praktyczne i długofalowe znaczenie.

12:10 - 12:40

Jak nie stać się ofiarą porwania danych? Ransomware – wektory ataku, sposoby obrony

- Krzysztof Szmigielski (Szpital Wolski)

W wystąpieniu przedstawię przykładowe sposoby ataku oraz informacje jakie sposoby obrony należy wdrożyć aby zabezpieczyć się przed zagrożeniem.

12:45 - 13:15

Usprawnić workflow organizacji, czyli czy Whatsapp to narzędzie do komunikacji i obiegu dokumentacji  w firmie

- dr Kinga Anna Krupcała (Wydział Zarządzania, PBŚ)

Chociaż wydaje się to wręcz kuriozalne - w MŚP raczej nikogo nie zdziwi przesyłanie dokumentacji firmowej... komunikatorami społecznościowymi. Jak więc zmienić podejście pracowników, czego używać zamiast Whatsapp i czy w ogóle faktycznie tak w firmach jest - przekonacie się Państwo słuchając mojego wystąpienia. Zapraszam!

13:20 - 13:50

Zdolność procesowa organizacji. Konieczność czy strata czasu?

- Bartłomiej Papisz (#LPPO)

Zdolność procesowa organizacji. Co to znaczy, że organizacja jest zdolna procesowo. Jak zarządzanie procesami, wpływa na planowanie i realizowanie projektów w firmie. Od czego zależy sprawność procesowa. Po czym poznać, że organizacja jest zdolna procesowo. Zapraszam na prelekcję o procesach i dojrzałości organizacji.

13:55 - 14:25

Nowelizacja ustawy o dostępności cyfrowej a portale korporacyjne

- dr Izabela Mrochen (MultiAccess Centre)

W trakcie prezentacji będę omawiała zmiany w ustawie o dostępności cyfrowej stron internetowych

i aplikacji mobilnych z 4 kwietnia 2019 roku. Ponadto zwrócę uwagę na wymogi ustawy oraz standardu

dostępności WCAG (Web Content Accessibility Guidelines) odnoszące się do dokumentów przesyłanych

w intranecie.

14:30

Zakończenie konferencji

 

AGENDA

20 stycznia 2022


Godzina:  10:00

ONLINE

ELEKTRONICZNY OBIEG 

INFORMACJI W FIRMIE

REJESTRACJA

O KONFERENCJI:

Podczas wydarzenia przedstawiciele wiodących firm zaprezentują swoje rozwiązania oraz zaproponują narzędzia do usprawnienia i zautomatyzowania działań związanych z zarządzaniem przedsiębiorstwem. Wieloletnie doświadczenie w propagowaniu nowoczesnych rozwiązań informatycznych pozwala nam stworzyć wydarzenie łączące potrzeby ich dostawców i odbiorców.

PROPONOWANA TEMATYKA:

 • Krajowy System e-Faktur

 • Dokumenty w chmurze

 • Rozwiązania mobilne

 • Workflow – zarządzanie procesami biznesowymi

 • Bezpieczny druk i nowoczesna archiwizacja dokumentów

 • Digitalizacja

 • Masowe wydruki

 • Automatyzacja obsługi faktur

 • Portale korporacyjne inter/intra/extranet

 • Systemy OCR/OMR

 • PKI – dokument elektroniczny

 • Narzędzia backoffice

 • JPK – Jednolity Plik Kontrolny

 • Praca grupowa

 • Bezpieczeństwo obiegu dokumentami

 • Podpis elektroniczny

 • RPA

 

UDZIAŁ W KONFERENCJI JEST BEZPŁATNY!

Wymagane jest JEDYNIE wypełnienie formularza rejestracji – odnośnik znajduje się pod agendą.

 

ZAREJESTROWANYM UCZESTNIKOM ZAPEWNIAMY:

 • możliwość udziału w wybranych wykładach
 • możliwość otrzymania potwierdzenia udziału w konferencji (zaświadczenia w trakcie spotkania lub wystawienie certyfikatu uczestnictwa po wydarzeniu)
 • dostęp do materiałów pokonferencyjnych

ZAPREZENTUJ SWOJĄ FIRMĘ!

Firmy, które posiadają rozwiązania dotyczące elektronicznego obiegu dokumentów, zainteresowane zaprezentowaniem swoich produktów podczas konferencji, zachęcamy do kontaktu i zapoznania się z naszą ofertą marketingową. Do wyboru m.in.: wykład 20 – 30 minut / podlinkowany logotyp na stronie / promocja na mediach społecznościowych  / lista kontaktów / informacje o udziale firmy w newsletterach i inne.
Kontakt:
karina.strojek@gigacon.org

Propozycje wykładów merytorycznych (call for papers), patronaty medialne, kontakt z uczestnikami: anna.karasinska@gigacon.org

PATRONI HONOROWI

SPONSORZY

 

PARTNERZY

FIRMA UCZESTNICZĄCA

WSPÓŁPRACA MERYTORYCZNA

 

PATRONI MEDIALNI

 

O WYSTAWCACH

Firma eDokumenty jest pionierem i jednym z liderów na rynku webowych systemów informacyjnych w Polsce. Oprócz systemu obiegu dokumentów eDokumenty, oferuje biznesowy system operacyjny Ready_TM, który zapewnia kompleksową platformę zarządzania firmą, na którą składają się gotowe rozwiązania CRM, BPM, PM i GROUPWARE, oraz framework i komponenty do tworzenia własnych aplikacji. Przy tworzeniu produktów firma koncentruje się na prostocie, jasności i przejrzystości tworzonych rozwiązań, dzięki czemu oferowane systemy odróżniają się wysoką jakością i pięknym designem.
ELO Digital Office rozwija i sprzedaje wysokiej jakości oprogramowanie do zarządzania dokumentami, archiwizacji cyfrowej i obiegiem dokumentów. ELO® obejmuje całe spektrum zarządzania treścią w przedsiębiorstwach (Enterprise-Content-Management (ECM)).Firma ELO Digital Office została wyodrębniona w 1998 roku z grupy Louis Leitz jako samodzielny podmiot z siedzibą w Stuttgarcie i stała się międzynarodowym przedsiębiorstwem posiadającym swoje oddziały w Europie, Ameryce Południowej, Azji i Australii. Gęsta sieć partnerów systemowych opiekuje się ponad 750.000 miejsc pracy pod ELO na świecie. Ponadto ELO utrzymuje wiele partnerstw technologicznych z producentami oprogramowania i sprzętu.
INGENES od wielu lat dostarcza rozwiązania informatyczne dla średnich i dużych przedsiębiorstw, ze szczególnym uwzględnieniem ich branżowych potrzeb. Rozwiązania dostarczane klientom są dobierane w sposób optymalny dzięki umiejętnej analizie potrzeb, właściwemu wyborowi technologii informatycznych oraz znajomości nowoczesnych metod zarządzania. Specjalizujemy się we wdrażaniu systemów ERP, CRM, BI oraz obiegu dokumentów. Ściśle współpracujemy z renomowanymi dostawcami technologii IT między innymi Microsoft, Comarch oraz IBM.Sprawne przeprowadzenie przedsiębiorstwa przez złożony proces informatyzacji to wyzwanie, przed którym staje każda rozwijająca się organizacja. Nasze doświadczenie, wysoce wykwalifikowana kadra oraz odpowiednie narzędzia pracy zapewniają kompleksowe ujęcie oraz planową realizację procesów informatyzacji. Wysoki poziom usług świadczonych na każdym etapie realizacji projektu podnosi bezpieczeństwo inwestycji.
Nexpertis specjalizuje się w profesjonalnym doradztwie w zakresie IT oraz wdrażaniu rozwiązań klasy Business Process Management (BPM) pomagając klientom sprostać wyzwaniom stawianym przez szybko zmieniające się otoczenie biznesowe. Wraz z kompetencjami posiadamy w naszej ofercie produkty, które mogą pomóc osiągnąć szybki mierzalny efekt optymalizując kluczowe procesy w organizacji. Nexpertis zapewnia cały cykl projektowy od analizy wymagań po wdrożenie, utrzymanie i rozwój systemów. Produkty i usługi: • Project Server - portfelowe zarządzanie projektami. • SharePoint - intranet i obieg dokumentów. • BPM - zarządzanie procesami organizacji. • Sale Chain Monitor - optymalizacja sieci sprzedaży. • Konsulting: szybkie wsparcie merytoryczne. • Outsourcing: aplikacje na wymiar, dostosowane do potrzeb klientów.

PRELEGENCI

KONTAKT

ANNA KARASIŃSKA

Kontakt dla Uczestników, Prelegentów i Patronów:

e-mail: anna.karasinska@gigacon.org

mobile: +48 506 981 902

KARINA STROJEK

Kierownik projektu - kontakt z Wystawcami

e-mail: karina.strojek@gigacon.org

mobile: +48 600 677 473

© 2021 GigaCon - biznesowe konferencje IT Powered by varit

Archiwum imprez

Regulamin i polityka prywatności