19 marca 2024


Godzina:  09:30

ONLINE

DATA CENTER

REJESTRACJA

O KONFERENCJI:

Wydarzenie jest poświęcone technologiom, środowiskom i narzędziom gwarantującym niezawodny i bezpieczny dostęp do baz danych. Zakres tematyczny konferencji obejmuje szereg rozwiązań stosowanych współcześnie w projektowaniu i budowie centrum danych.

PROPONOWANA TEMATYKA:

1. Przetwarzanie danych w czasie rzeczywistym

 • technologie, metod i najlepsze praktyki związane z analizą danych w czasie rzeczywistym 
 • wykorzystanie wyników do podejmowania szybkich i efektywnych decyzji.

2. Bezpieczeństwo i prywatność w centrum danych:

 • strategie i narzędzia związane z ochroną danych, wykrywaniem zagrożeń cybernetycznych, zabezpieczaniem centrów danych oraz spełnianiem odpowiednich standardów i regulacji
 • zastosowanie sztucznej inteligencji w wykrywaniu zagrożeń
 • audyt bezpieczeństwa w centrach danych

3. Automatyzacja i zarządzanie zasobami: 

 • najnowsze narzędzia i technologie umożliwiające automatyczne zarządzanie centrami danych, 
 • optymalizacja wydajności, 
 • monitoring oraz usprawnienie zarządzania zasobami.

4. Zrównoważone centra danych:

 • innowacyjne rozwiązania i najlepsze praktyki związane z minimalizowaniem zużycia energii, obniżaniem śladu węglowego i wprowadzaniem energii odnawialnej w centrach danych.

5. Architektura rozproszona: 

 • strategie związane z budowaniem i zarządzaniem rozproszonymi systemami skalowalnymi, wykorzystującymi chmurę, konteneryzację i mikrousługi, 
 • analiza ich wpływu na centra danych.

6. Przechowywanie i zarządzanie dużymi zbiorami danych:

 • skalowalne rozwiązania związane z gromadzeniem, zarządzaniem i analizowaniem dużych zbiorów danych w centrach danych.

7. Zarządzanie danymi w środowisku multi-cloud :

 • migracja i replikacja danychIntegracja danych
 • łączenie danych z różnych usług chmurowych i systemów w celu utworzenia kompleksowego i spójnego widoku danych
 • zabezpieczenie i prywatność danych
 • zarządzanie metadanymi
 • optymalizacja kosztów

8. Modernizacja istniejących centrów danych: 

 • najlepsze praktyki dotyczące aktualizacji, rozbudowy i optymalizacji istniejących centrów danych, w tym migracja do chmur prywatnych i hybrydowych.

9. Innowacje technologiczne w centrach danych

 • edge computing, 
 • 5G, 
 • sztuczna inteligencja i uczenie maszynowe

KONFERENCJA SKIEROWANA JEST DO:

 

 • managerów IT

 • specjalistów ds. serwerów

 • specjalistów ds. bezpieczeństwa danych

 • specjalistów ds. macierzy i sprzętu.

 

UDZIAŁ W KONFERENCJI JEST BEZPŁATNY!

Wymagane jest JEDYNIE wypełnienie formularza rejestracji – odnośnik znajduje się pod agendą.

 

ZAREJESTROWANYM UCZESTNIKOM ZAPEWNIAMY:

 • możliwość udziału w wybranych wykładach

 • możliwość otrzymania potwierdzenia udziału w konferencji (zaświadczenia w trakcie spotkania lub wystawienie certyfikatu uczestnictwa po wydarzeniu)

 • dostęp do materiałów pokonferencyjnych


ZAPREZENTUJ SWOJĄ FIRMĘ!

Firmy, które posiadają rozwiązania służące budowie i rozwojowi centrów danych, zainteresowane zaprezentowaniem swoich produktów podczas konferencji, zachęcamy do kontaktu i zapoznania się z naszą ofertą marketingową. Do wyboru m.in.: wykład 20 – 30 minut / podlinkowany logotyp na stronie / promocja na mediach społecznościowych  / lista kontaktów / informacje o udziale firmy w newsletterach i inne.
Kontakt:
karina.strojek@gigacon.org

Propozycje wykładów merytorycznych (call for papers), patronaty medialne, kontakt z uczestnikami: anna.karasinska@gigacon.org

PATRON HONOROWY

SPONSORZY

 

PARTNERZY

FIRMA UCZESTNICZĄCA

WSPÓŁPRACA MERYTORYCZNA

 

PATRONI MEDIALNI

 

O WYSTAWCACH

Arrow ECS dostawca technologii wspierający rozwój wydajnych, praktycznych i kompleksowych rozwiązań informatycznych łączycych różne technologie w celu zaspokojenia sprecyzowanych potrzeb biznesowych. W ofercie znajdują się systemy, które w pełny sposób prezentują rozwiązania pamięci masowych, zabezpieczeń infrastruktury oraz oprogramowania w złożonym środowisku IT. Kompleksowe rozwiązania w zakresie infrastruktury IT i wiedza techniczna czynią nas liderem na rynku Value Added Distribution, czyli dystrybutorów z wartością dodaną. Nasze zasoby i programy pomagają Partnerom się rozwijać, wydajniej działać oraz przekształcać biznes tak, by móc szybko dostosować się do zmieniającego się rynku.
Jesteśmy zespołem inżynierów posiadających 12-letnie doświadczenie w zakresie wdrażania zaawansowanych projektów infrastruktury IT zapewniających wysoką wydajność, niezawodność oraz bezpieczeństwo działania dla baz danych i aplikacji. Na podstawie naszej wiedzy merytorycznej i praktycznej opracowujemy rozwiązania infrastruktury informatycznej dla naszych klientów zmierzając do osiągnięcia przede wszystkim Państwa celów biznesowych. Projektujemy, dostarczamy i wdrażamy kompletne rozwiązania infrastruktury informatycznej obejmujące serwery, macierze dyskowe, wirtualizację, klastry wysokiej dostępności, systemy wykonywania kopii zapasowej (backup), archiwizację, sieci komputerowe oraz ich zabezpieczenia.
Cloudware Polska jest producentem oprogramowania, integratorem systemów IT, a przede wszystkim partnerem w transformacji technologicznej Klientów. Budujemy oraz modernizujemy systemy, łączymy nowoczesne technologie z rozwiązaniami czołowych producentów. Od ponad 13 lat tworzymy polską branżę IT. Wieloletnia współpraca z technologicznymi liderami, pozwoliła nam stworzyć unikalną ofertę wartości, która nie tylko uwzględnia wszystkie potrzeby naszych Klientów, ale przede wszystkim wspiera ich w procesach biznesowych.  Uwielbiamy nowe wyzwania, wychodząc z założenia, że tylko takie pozwalają nam się stale rozwijać oraz poszerzać nasze kompetencje.  Zespół Cloudware Polska to wykwalifikowani specjaliści IT, inżynierowie oraz menedżerowie o ugruntowanej pozycji w branży, którzy służą swoją ogromną wiedzą i doświadczenie. Każde rozwiązanie oferowane naszym klientom ma na celu obniżenie kosztów działania firmy przy jednoczesnym zwiększeniu jakości oferowanych usług. Poprzez optymalizację działań zasobów IT nasi Klienci zyskują przewagę konkurencyjną w ramach prowadzonych działalności. Oferujemy także usługi consultingowe, prowadzone na najwyższym poziomie oraz audyty IT, które są przeprowadzane przez najlepszych ekspertów na rynku. Więcej na www.cloudware.pl
COIG S.A. specjalizuje się w tworzeniu i wdrażaniu kompleksowych, dedykowanych rozwiązań informatycznych, wspomagających procesy produkcji i zarządzania dla średnich i dużych przedsiębiorstw. Ze względu na początki firmy, które sięgają 1951 r. i wywodzą się od usług obliczeniowych dla sektora wydobywczego, COIG jest jedną z najstarszych i najbardziej doświadczonych polskich firm informatycznych. Zdobyte doświadczenie i nowoczesne technologie to biznesowe filary, na których COIG od lat buduje swoją pozycję i zapewnienia kompleksowe wsparcie we wszystkich obszarach zastosowań IT. Oferta COIG w szczególności skupia się na autorskich rozwiązaniach wspierających produkcję i zarządzanie w przedsiębiorstwach, jednostkach samorządowych i rządowych. COIG oferuje również nowoczesne Centrum Przetwarzania Danych, jak również przeprowadzenie audytów bezpieczeństwa i usługę Security Operation Center którą swiadczy już dla wielu klientów, w tym dla Operatorów Usługi Kluczowej.
Dell Technologies to wyjątkowa rodzina firm, która zapewnia niezbędną infrastrukturę dla organizacji, aby budować cyfrową przyszłość, transformować IT i chronić najważniejsze zasoby i informacje. Firma obsługuje klientów każdej wielkości w 180 krajach – od firm zajmujących 98 procent listy Fortune 500 do indywidualnych klientów – dzięki najbardziej wszechstronnemu i innowacyjnemu w branży portfolio od urządzeń krawędziowych, aż po chmurę.
Fintech S.A.  specjalizujemy się w zabezpieczaniu i przechowywaniu danych. Wiemy, w jaki sposób postępować z różnymi rodzajami danych, tak aby były bezpieczne, dostępne oraz odpowiednio wydajnie udostępniane dla systemów informatycznych.  Budujemy rozwiązanie nowoczesne, dostosowane do tego, czego użytkownicy potrzebują teraz oraz gotowe na to, co będzie w przyszłości. Nasz zespół ekspertów posiada wieloletnie doświadczenie w obszarze nowoczesnych technologii. Naszą pasją jest współtworzenie z klientami nowych rozwiązań lub modernizowanie już działających systemów. Jesteśmy elastyczni, otwarci na pomysły, spełniamy potrzeby i oczekiwania. Oferujemy współpracę opartą na partnerstwie na wszystkich etapach życia projektu. Nasze wsparcie jest kompleksowe – od pomysłu i opracowania koncepcji systemu, przez wdrożenie go, na utrzymaniu i dalszym rozwoju kończąc. Jesteśmy zgraną grupą pasjonatów IT dbającą o sukces swoich klientów.
Zapewniamy firmom komunikację i prawidłowe działanie systemów IT, a także zabezpieczamy je najlepszymi dostępnymi na rynku rozwiązaniami. W ramach naszych usług projektujemy i wdrażamy sieci lokalne, rozlegle geograficznie i Wi-Fi, zapewniamy bezpieczeństwo danych, a także projektujemy wydajne centra Data Center i skuteczne systemy odzyskiwania danych. Wszystko to ze wsparciem certyfikowanych inżynierów oraz managerów projektów. Wyposażamy firmy w produkty i technologie, których nie widać gołym okiem, a które pozwalają im zapobiegać przestojom czy wręcz działać sprawnie nawet w przypadku awarii. Prowadzimy audyt infrastruktury IT oraz OT, rozwiązujemy problemy techniczne, dostarczamy sprzęt, projektujemy rozwiązania, instalujemy, konfigurujemy i nieraz zarządzamy tą infrastrukturą operacyjnie. Dlatego nasi klienci nie muszą mieć rozbudowanych działów IT, żeby zwiększać swoje bezpieczeństwo. To my bierzemy odpowiedzialność za realizację projektu. Firma posiada siedzibę w Poznaniu oraz oddział w Nowym Jorku. Współpracuje z największymi dostawcami sprzętu sieciowego na świecie, w tym Cisco, IBM, Paloalto, Dell. Od kilku lat jest regularnie notowana na liście Diamentów Forbesa i Gazel Biznesu.
Pure Storage to globalny lider w dziedzinie rozwiązań pamięci flash, oferujący innowacyjne technologie magazynowania danych dla przedsiębiorstw na całym świecie. Firma specjalizuje się w projektowaniu, wdrażaniu i obsłudze platform pamięci masowych opartych na technologii flash, zapewniających wydajność, niezawodność i skalowalność. Dzięki zaawansowanym rozwiązaniom Pure Storage, organizacje mogą szybko i efektywnie zarządzać swoimi danymi, wspierając rozwój i innowacje w swoich dziedzinach działalności.
Rhenus Automation (Rhenus Digital Workforce Sp. z o.o.), wchodzący w skład koncernu Rethmann jest sprawdzonym dostawcą nowoczesnych usług biznesowych i doradczych, specjalizującym się w automatyzacji procesów i wsparciu w podejmowaniu decyzji (data driven management). Będąc częścią jednej z największych firm w tej branży w Europie, wspiera zarówno doskonałość operacyjną procesów biznesowych jak i efektywność w obszarze IT. Do pierwszej grupy można zaliczyć: -  wdrożenia automatyzacji procesów (RPA) i tworzenie cyfrowych pracowników mających zastosowanie do nawet 70% wszystkich procesów w organizacji i realizować je w koszcie ok. 3x-5x krotnie taniej. Projekty te są realizowane ze wsparciem technologii partnerskiej IBM. - zautomatyzowane systemy rozpoznania i ekstrakcji danych z każdego typu dokumentu (obraz, skan, itd), wdrażane często wraz z panelami akceptacyjnymi (AIOCR), systemami workflow i wspierającymi robotami. Efekt to nawet 95% większa efektywność (czas/koszt) w stosunku do procesu analogowego.   - wprowadzamy do organizacji technologię IBM Process Mining i IBM Task Mining która wspierając filozofię ciągłego doskonalenia pozwala pokazać procesy takimi jakie są w rzeczywistości (często nieefektywne), odwzorować wybrane procesy w czasie rzeczywistym na diagramach (tzw. cyfrowy bliźniak) czy zobaczyć jak wydawałoby się ten sam proces czy czynność (np. obsługa zamówień, proces sprzedaży czy transportowy) może być różnie realizowany przez zespół firmy (taniej-drożej ; dłużej-krócej, itd.). - wspieramy organizacje na drodze do zrównoważonego rozwoju, raportowania i monitorowania celów ESG. Automatyzujemy całkowicie proces zbierania danych, przetwarzamy i monitorujemy zmiany, jak również wdrażamy systemy do raportowania ESG. Zmniejszamy obciążenie pracowników nawet do 90%, eliminujemy w 100% błędy ludzkie, umożliwiamy 100% audytowalność źródeł danych. Nasza oferta w obszarze IT excellence obejmuje między innymi: - Narzędzia wspierające cyberbezpieczeństwo: IBM QRADAR Security (SIEM) oraz Nessus Tenable (skaner podatności).  - Wdrażamy rozwiązanie IBM Instana które śledzi parametry całego stosu technologicznego (od przeglądarki, przez aplikację i integrację, do bazy danych), oraz IBM Turbonomic który kontroluje alokację zasobów i zapewnia ich dostępność dla aplikacji. - Wspieramy efektywne zarządzanie zasobami IT i zgodnością licencyjną z oprogramowaniem o złożonych regułach licencyjnych (np.: Microsoft, Oracle, SAP, #IBM, Salesforce, Red Hat) dzięki: IBM Flexera oraz IBM Apptio które zapewni widoczność całkowitych kosztów powstania i utrzymania aplikacji oraz zasobów IT.
Firma UCloud oferuje usługi serwerów w chmurze (IaaS) i dodatkowe usługi dla rozwoju infrastruktury IT Twojego biznesu, niezależnie od jego kierunku oraz skali.
VECTO Sp. z o.o. działa od 2008 roku. Wdrażamy systemy informatyczne oraz świadczymy usługi outsourcingu IT dla firm. Oferujemy kompleksowe rozwiązania zabezpieczania danych oraz backupu w oparciu o produkty renomowanej firmy DELL Technologies, która przyznała nam w 2019 roku status Platinum Partner. Wszystkie projekty realizuje zespół doświadczonych inżynierów. Współpracujemy z największymi, światowymi koncernami informatycznymi, umożliwiając polskim przedsiębiorstwom korzystanie z innowacyjnych rozwiązań IT. Uważnie słuchamy i definiujemy indywidualne potrzeby biznesowe naszych Klientów, a poprzez narzędzia informatyczne tworzymy unikalne warunki dla wzrostu konkurencyjności i uwolnienia ich prawdziwego potencjału biznesowego.

PRELEGENCI

KONTAKT

ANNA KARASIŃSKA

Kontakt dla Uczestników, Prelegentów i Patronów:

e-mail: anna.karasinska@gigacon.org

mobile: +48 506 981 902

KARINA STROJEK

Kierownik projektu - kontakt z Wystawcami

e-mail: karina.strojek@gigacon.org

mobile: +48 600 677 473

© 2021 GigaCon - biznesowe konferencje IT Powered by varit

Archiwum imprez

Regulamin i polityka prywatności

09:30

Rozpoczęcie konferencji

09:30 - 10:00

NIS2, DORA, ESG – po co i jak dostosować data center?

- Grzegorz Bernatek i Wiesław Krawczyński (Audytel)

Stan polskiego rynku data center AD 2024
Jakie wyzwania dla działalności data center przynosi ESG? Jakie działania podjąć?
Co nowego dla rynku ICT przynoszą regulacje UE czyli NIS2 oraz DORA? (kogo dotyczą, jakie nowe wyzwania stawiają, terminy wdrożenia) 
Wpływ NIS2 oraz DORA na rynek Data Center (nowe obowiązki dla podmiotów zarządzających DC)
 

10:05 - 10:35

Proaktywne utrzymanie działania aplikacji krytycznych dzięki IBM Instana i IBM Turbonomic.

- Bartosz Kochanowski (Rhenus Automation) i Pavel Arno (IBM)

Omówimy dwa przypadki na styku kompetencji specjalistów od infrastruktury oraz wsparcia aplikacji biznesowych:

 • Jak zapewnić wysoką dostępność środowiska aplikacyjnego?

Opowiemy jak Instana w sposób automatyczny pomaga śledzić parametry całego stosu technologicznego aplikacji, śledząc całą sesję użytkownika od przeglądarki do bazy danych, dzięki czemu dokładnie wiemy co dolega naszej aplikacji i jaka jest recepta na jej uleczenie.

 • Aplikacja działa, ale koszty utrzymania środowiska są zbyt wysokie?

Zaprezentujemy, jak Torbonomic pozwala zarządzać alokacją zasobów i kosztami infrastruktury On Prem i w chmurze w sposób świadomy.

10:40 - 11:10

Bezpieczeństwo danych w kontekście NIS2 - Mobilne Data Center
- Maciej Bistułański (Cloudware)

11:15 - 11:45

Bezpieczeństwo danych w aspekcie ataków Ransomware z liderem IT: Commvault

- Łukasz Grzesiak (Arrow ECS we współpracy z Fintech S.A.)

W trakcie prezentacji zostanie poruszony temat bezpieczeństwa danych w zakresie „Security” w dwóch aspektach: 
- w aspekcie potencjalnego zagrożenia zaszyfrowania danych przez osoby trzecie 
- w aspekcie włamań do infrastruktury oraz kradzieży danych 

11:50 - 12:20

Zapewnianie bezpieczeństwa DC w ramach wewnętrznego SOC

- Grzegorz Łunkiewicz (COIG)

Jak prawidłowo zabezpieczyć serwerownie wewnętrznymi zasobami i czy jest to możliwe w każdym przypadku?
Na te i inne pytania postaram się udzielić odpowiedzi w trakcie prelekcji.

12:25 - 12:55

Czego możemy oczekiwać od systemu backupu? Kopie zapasowe w świecie Data Center, Chmury, Cloud Native

- Daniel Olkowski, Dell Technologies Polska w imieniu VECTO

Rozwiązanie backupowe ma za zadanie chronić nas przed utratą danych. Ale czy tylko? Czy możemy wymagać więcej? Zapraszam na krótką 30-minutową dyskuske w czasie której pokażemy MOC systemów do backupu/odtwarzania oraz ich możliwości w świecie Data Center, Chmury, Cloud Native.

13:00 - 13:30

Data Center - wydajność i skala. Architektura sieci DC w oparciu o Cisco ACI

- Marcin Biały (Grandmetric)

W czasie sesji Marcin Biały opowie, jakie są paradygmaty projektowania sieci w Data Center, na co warto zwracać uwagę przy wyborze konretnego rozwiązania, aby projektowana sieć DC była jak najbardziej wydajna, skalowalna i wolna od problemow charakterystycznych dla tradycyjnych sieci dostępowych. Poruszone zostaną zagadnienia skalowania, warstw abstrakcji underlay / overlay, protokołów routingu, zbieżności, VXLAN, multi-tenancy, multi-path.

13:35 - 14:05

Pure Storage // Ransomware niestraszny

- Jacek Litwicki (Arrow ECS we współpracy z PureStorage i Benefit IT)

Jak już się przedstawimy to przedstawimy rozwiązania Pure Storage służące do bezpiecznego przechowywania oraz wydajnego serwowania danych, wieloletniego lidera na rynku pamięci masowych, firmę, której innowacje wyprzedzają współczesne trendy.
W drugiej części omówimy podejście Pure Storage do tematyki zabezpieczania przed skutkami ataków ransomware, a całość zwieńczymy pokazem awarii środowiska oraz błyskawicznym przywróceniem go do działania.

14:10 - 14:40

Instant Recovery Backup – czyli jak odzyskać krytyczne dane firmy w ciągu kilku minut

- Michał Drąg (Ucloud)

14:45 - 15:15

Raportowanie wg dyrektywy EED – sezon 2

- Krzysztof Szczygieł (Polski Instytut Data Center)

15:20-15:50

Wybór data center przez klienta w kontekście ochrony danych osobowych 
- Martyna Popiołek-Dębska (Radca prawny, IOD)

 • Ankiety weryfikujące procesorów i ich znaczenie dla klientów data center
 • Inne elementy w obszarze ochrony danych osobowych,  które klienci biorą pod wybierając data center 
 • Czy bezpieczeństwo danych jest elementem przewagi konkurencyjnej?

16:00

Zakończenie konferencji

 

AGENDA