10:00

Rozpoczęcie konferencji

10:00 - 10:30

Procesy globalne w BPMN, czyli jak uporządkować sposoby realizacji procesów w organizacji.

- Piotr Biernacki (MGX Infoservice)

Organizacje często borykają się z nieustandaryzowaniem swoich działań. Rzeczy, które mogłyby i powinny być robione tak samo, są robione w różnych miejscach organizacji różnymi metodami. Poprawa fragmentu procesu nie przynosi globalnej poprawy. Aby temu zapobiec BPMN oferuje pojęcie Procesów Globalnych. Zapewniają one standaryzacje i ułatwiają automatyzację procesów.

10:35 - 11:05

Ryzyka oszustw w kontekście wdrażania Krajowego Systemu e-Faktur (KSeF), jak zapobiegać?

- Grzegorz Soczewka (Euvic Services)

Wprowadzenie KSeF może zwiększyć ryzyko fałszowania dokumentów elektronicznych, zwłaszcza faktur. Konieczne jest zaimplementowanie skutecznych mechanizmów weryfikacji autentyczności pochodzenia dokumentów, aby zapobiec wprowadzaniu fałszywych informacji do systemu.

11:10 - 11:40

Jak digitalizować, żeby automatyzować? Praktyczne wykorzystanie technologii low-code w obiegu dokumentów

- Karol Floriańczyk (Ideo)

Na podstawie zdobytych doświadczeń podzielimy się wiedzą:

 • Jak wdrożyć system klasy BPM do organizacji?
 • Jakie wyzwania i korzyści niesie za sobą przeniesienie procesów biznesowych do świata cyfrowego? 
 • Jak technologia low-code / no-code sprawdza się w dopasowaniu produktu do potrzeb klienta?

11:45 - 12:15

Moc technologii - przewaga IBM Process Mining oraz IBM Instana w utrzymaniu zdrowia procesów

- Bartosz Kochanowski (Rhenus Automation) i Pavel Arno (IBM)

Eksplorujemy, usprawniamy, monitorujemy, dbamy o procesy ..., ale czy na tym powinniśmy zatrzymać?
Zarządzanie procesami zaczyna się od identyfikacji potrzeby biznesowej, modelowania stanu aktualnego procesu oraz analizy potencjalnych obszarów usprawnień w świetle przyjętych wskaźników. Następnie decydujemy się na dostawcę, który wdraża automatyzację i wykonuje integrację aplikacji w architekturę IT naszej organizacji.
Bardziej zaawansowane zespoły do eksploracji, analizy i monitorowania procesów wykorzystują odpowiednie techniki BPM w połączeniu z Process Mining'iem.
Ale czy na pewno wszystko usprawniliśmy? Przepływ procesu - owszem. 
Ale jak nasz zautomatyzowany proces padł i akurat w szczycie zapotrzebowania na niego... to biznes ponosi koszty z powodu niedostępności aplikacji, wydłużonego MTTR lub niedotrzymanych SLA.
Ile czasu zajmuje wyszukanie odpowiedniej osoby do wsparcia, a następnie przeszukanie dziesiątek serwisów (od przeglądarki, przez aplikacje, integracje, wirtualizację, kontenery, aż do baz danych i chmurę) w celu identyfikacji źródła problemu?
Podczas prezentacji przedstawimy zalety implementacji zautomatyzowanej analizy i monitorowania procesów z zastosowaniem IBM Process Mining, a następnie przestawimy, jak dbać o wydajność i dostępność aplikacji przy pomocy IBM Instana.

12:20 - 12:40

Sprawne zarządzanie IT w kryzysie. Optymalizuj firmę, zabezpiecz ją i oszczędzaj ze Statlookiem

- Marcin Pera (Statlook)

Program Statlook jest rozwiązaniem dla większości bolączek związanych z zarządzaniem zasobami IT, monitoringiem użytkowników i cyberbezpieczeństwem. Raporty generowane przez Statlooka ułatwiają optymalizację kosztów oraz sprawne zarządzanie sprzętem, oprogramowaniem i użytkownikami. Statlook pomaga zabezpieczyć przed zagrożeniami płynącymi z zewnątrz oraz z wnętrza organizacji, a moduł Powerlook pozwala na oszędzanie energii. Co więcej, ułatwia inwentaryzację i automatyzuje szereg skomplikowanych lub monotonnych procesów. Autorskie rozwiązanie helpdesku pomaga w zdobyciu uznania pracowników. Nasz program świetnie sprawdza się w zarządzaniu bezpieczeństwem danych osobowych oraz kompleksowo rozwiązuje kwestię wewnętrznego kanału zgłoszeń dla sygnalistów.

12:45 - 13:15

Dojrzałość implementacji technologii ICT w polskich organizacjach usługowych

- Piotr Sliż (Uniwersytet Gdański)

Implementacja nowoczesnych technologii ICT w organizacjach usługowych może stanowić czynnik decydujący o osiągnięciu dominującej pozycji na rynku. W wystąpieniu zostaną przedstawione wyniki dotyczące poziomu dojrzałości technologicznej ICT w polskich organizacjach.

13:20 - 13:50

Automatyzacja procesów a bezpieczeństwo danych osobowych: wyzwania i rozwiązania

- Martyna Popiołek-Dębska (Radca prawny, IOD)

 • Ryzyka dla ochrony danych
 • Integracja systemów, a bezpieczeństw
 • AI i automatyzacje - na co zwrócić uwagę?
13:55 - 14:25

Uczelnia Nauk Społecznych - Wdrożenie Zintegrowanego Systemu Zarządzania Jakością Kształcenia w oparciu o notację BPMN oraz System Zarządzania Jakością ISO 9001:2015

- Michał Jurczyk (Institute for Executive Develpoment, Uczelnia Nauk Społecznych)

Prelekcja omawia wdrożenie Zintegrowanego Systemu Zarządzania Jakością Kształcenia w Uczelni Nauk Społecznych. Przedstawione zostaną kroki wdrożenia oparte na notacji BPMN oraz standardzie ISO 9001:2015. W prezentacji zostaną omówione główne założenia i korzyści wynikające z integracji tych systemów. Zaprezentowane przykłady i studia przypadków ilustrują skuteczność i efektywność tego podejścia. Dodatkowo, omówione zostaną najlepsze praktyki i wyzwania związane z implementacją, a także propozycje strategii doskonalenia systemu zarządzania jakością kształcenia na uczelniach.

14:30 - 15:00

RPA – czym się kierować przy wyborze narzędzia?

- Danuta Kajrunajtys (Ekspert Niezależny)

Na rynku oferowanych jest wiele narzędzi RPA do budowania i uruchamiania robotów cyfrowych. Narzędzia te są dostarczają twórcom i użytkownikom zróżnicowany zestaw możliwości, ale i ograniczeń. Przed podjęciem decyzji o wyborze konkretnego produktu warto zastanowić się nad docelowym modelem użycia narzędzi RPA do cyfryzacji procesów biznesowych. Celem prezentacji jest zwrócenie uwagi na kilka wybranych kryteriów, które rozróżniają narzędzia RPA oraz to, co praktycznego wynika z tych różnic dla użytkowników.

15:00

Zakończenie konferencji

 

AGENDA

10 października 2024


Godzina:  10:00

ONLINE

BPM. ROBOTYZACJA I AUTOMATYZACJA PROCESÓW

REJESTRACJA

O KONFERENCJI:

Podczas konferencji eksperci z branży będą omawiać najnowsze trendy, innowacje i praktyki związane z efektywnym zarządzaniem procesami biznesowymi. Konferencja skupi się na wykorzystaniu robotyzacji i automatyzacji w celu usprawnienia działania firm i zwiększenia produktywności. Zaproszeni prelegenci przedstawią przykłady wdrażania rozwiązań związanych z BPM oraz udzielą praktycznych wskazówek dotyczących automatyzacji w procesach biznesowych.

Bądź na bieżąco z innowacjami i doskonal swoje umiejętności na konferencji BPM Robotyzacja i automatyzacja procesów!

PROPONOWANA TEMATYKA:

1. Optymalizacja procesów biznesowych:

 • automatyzacja procesów, 

 • robotyka procesowa (RPA), 

 • sztuczna inteligencja i uczenie maszynowe, 

2. Modelowanie procesów i projektowanie organizacji oparte na BPM: 

 • narzędzia służące  modelowaniu, analizie i projektowaniu procesów biznesowych, w tym notacji BPMN (Business Process Model and Notation) oraz realizacji zmian organizacyjnych opartych na procesach.

3. Zarządzanie procesami biznesowymi w kontekście nowych technologii

 • analiza danych, 

 • internet rzeczy (IoT) 

 • chmura obliczeniowa

4. Zarządzanie Wydajnością Procesów (BPM Performance Management)

 

KONFERENCJA SKIEROWANA JEST DO:

 

 • szerokiego kręgu odbiorców poszukujących nowych rozwiązań z zakresu BPM i pragnących zastosować zmiany w dotychczas posiadanych zasobach
 • wyższej i średniej kadry zarządzającej
 • osób charakteryzujących się wysokim stopniem decyzyjności w organizacjach
 • szefów pragnących zrewolucjonizować działanie swojej firmy

UDZIAŁ W KONFERENCJI JEST BEZPŁATNY!

Wymagane jest JEDYNIE wypełnienie formularza rejestracji – odnośnik znajduje się pod agendą.

 

ZAREJESTROWANYM UCZESTNIKOM ZAPEWNIAMY:

 • możliwość udziału w wybranych wykładach

 • możliwość otrzymania potwierdzenia udziału w konferencji (zaświadczenia w trakcie spotkania lub wystawienie certyfikatu uczestnictwa po wydarzeniu)

 • dostęp do materiałów pokonferencyjnych


ZAPREZENTUJ SWOJĄ FIRMĘ!

Firmy, które posiadają rozwiązania dla usprawniania procesów biznesowych, zainteresowane zaprezentowaniem swoich produktów podczas konferencji, zachęcamy do kontaktu i zapoznania się z naszą ofertą marketingową. Do wyboru m.in.: wykład 20 – 30 minut / podlinkowany logotyp na stronie / promocja na mediach społecznościowych  / lista kontaktów / informacje o udziale firmy w newsletterach i inne.
Kontakt:
karina.strojek@gigacon.org

Propozycje wykładów merytorycznych (call for papers), patronaty medialne, kontakt z uczestnikami: anna.karasinska@gigacon.org

PATRON HONOROWY

SPONSOR

 

PARTNERZY

FIRMA UCZESTNICZĄCA

WSPÓŁPRACA MERYTORYCZNA

 

PATRONI MEDIALNI

 

O WYSTAWCACH

BeOne lider w zakresie wdrożeń Alfresco w Polsce, obsługujący na stałe największe wdrożenia obejmujące przeszło 100.000 użytkowników i kilkadziesiąt milionów dokumentów. W ramach wdrożeń wypracowanych zostało przez BeOne dziesiątki modeli referencyjnych oraz scenariuszy użycia systemu Alfresco, a także najlepsze wzorce w zakresie rozszerzania systemu i dopasowania do wymagań klientów.

PRELEGENCI

KONTAKT

ANNA KARASIŃSKA

Kontakt dla Uczestników, Prelegentów i Patronów:

e-mail: anna.karasinska@gigacon.org

mobile: +48 506 981 902

KARINA STROJEK

Kierownik projektu - kontakt z Wystawcami

e-mail: karina.strojek@gigacon.org

mobile: +48 600 677 473

© 2021 GigaCon - biznesowe konferencje IT Powered by varit

Archiwum imprez

Regulamin i polityka prywatności