15 lutego 2024


Godzina:  10:00

ONLINE

IT W SŁUŻBIE ZDROWIA

REJESTRACJA

O KONFERENCJI:

Celem konferencji jest przedstawienie najnowszych rozwiązań w zakresie informatyzacji zakładów opieki zdrowotnej. 

Podczas wydarzenia wiodące firmy IT zaprezentują swoje rozwiązania, które pomogą usprawnić pracę placówki, zarządzanie personelem oraz obniżyć koszty. Poruszymy również najważniejsze kwestie cyberbezpieczeństwa, takie jak dyrektywa NIS2 oraz wykorzystanie AI.  Oprócz tego wykłady merytoryczne przeprowadzą eksperci, którzy opowiedzą o swoich doświadczeniach związanych z informatyzacją sektora ochrony zdrowia.

UDZIAŁ W KONFERENCJI JEST BEZPŁATNY!

Wymagane jest JEDYNIE wypełnienie formularza rejestracji – odnośnik znajduje się pod agendą.

 

ZAREJESTROWANYM UCZESTNIKOM ZAPEWNIAMY:

 • możliwość udziału w wybranych wykładach

 • możliwość otrzymania potwierdzenia udziału w konferencji (zaświadczenia w trakcie spotkania lub wystawienie certyfikatu uczestnictwa po wydarzeniu)

 • dostęp do materiałów pokonferencyjnych


ZAPREZENTUJ SWOJĄ FIRMĘ!

Firmy, które posiadają rozwiązania IT dedykowane dla sektora zdrowia, zainteresowane zaprezentowaniem swoich produktów podczas konferencji, zachęcamy do kontaktu i zapoznania się z naszą ofertą marketingową. Do wyboru m.in.: wykład 20 – 30 minut / podlinkowany logotyp na stronie / promocja na mediach społecznościowych  / lista kontaktów / informacje o udziale firmy w newsletterach i inne.
Kontakt:
karina.strojek@gigacon.org

Propozycje wykładów merytorycznych (call for papers), patronaty medialne, kontakt z uczestnikami: anna.karasinska@gigacon.org

 

PROPONOWANA TEMATYKA:

1. E-zdrowie i Elektroniczna Dokumentacja Medyczna (EDM):

 • wprowadzenie i rozwój systemów EDM.

 • integracja elektronicznej dokumentacji medycznej w procesach opieki zdrowotnej.

 • bezpieczeństwo danych w e-zdrowiu.

2. Telemedycyna i Opieka na Odległość:

 • wykorzystanie telemedycyny w opiece zdrowotnej

 • nowoczesne narzędzia komunikacyjne dla pacjentów i personelu medycznego.

 • bezpieczeństwo i prywatność w telemedycynie.

3. Sztuczna Inteligencja (SI) i Analiza Danych:

 • zastosowanie SI w diagnostyce medycznej.

 • analiza danych w celu poprawy prognozowania i leczenia.

4. Cyberbezpieczeństwo w Ochronie Danych Zdrowotnych/ Dyrektywa NIS 2:

 • wyzwania związane z cyberbezpieczeństwem w opiece zdrowotnej.

 • zapobieganie atakom na dane medyczne

 • zarządzanie ryzykiem

 • raportowanie incydentów

 • zapewnienie ciągłości działania w przypadku cyberataków

5. Internet Rzeczy (IoT) w Opiece Zdrowotnej:

 • zastosowanie IoT w monitorowaniu pacjentów.

 • inteligentne urządzenia medyczne i ich rola w poprawie opieki zdrowotnej.

6. Blockchain w Ochronie Zdrowia:

 • zastosowanie technologii blockchain do zarządzania danymi medycznymi.

 • bezpieczna wymiana informacji między instytucjami medycznymi.

7. Mobilne Aplikacje Zdrowotne i Wearable:

 • rola aplikacji mobilnych w samoopiece pacjenta.

 • wykorzystanie urządzeń wearable w monitorowaniu zdrowia.

 • integracja danych z mobilnych aplikacji z systemami opieki zdrowotnej.

8. Rozwój Technologii VR/AR w Medycynie:

 • Zastosowanie rzeczywistości wirtualnej (VR) i rozszerzonej (AR) w szkoleniu personelu medycznego.

 • Terapia przy użyciu technologii VR/AR.

 • Potencjalne korzyści i wyzwania związane z wprowadzaniem tych technologii w praktykę medyczną.

PATRONI HONOROWI

SPONSORZY

 

PARTNERZY

FIRMY UCZESTNICZĄCE

WSPÓŁPRACA MERYTORYCZNA

 

PATRONI MEDIALNI

 

O WYSTAWCACH

Arrow ECS dostawca technologii wspierający rozwój wydajnych, praktycznych i kompleksowych rozwiązań informatycznych łączycych różne technologie w celu zaspokojenia sprecyzowanych potrzeb biznesowych. W ofercie znajdują się systemy, które w pełny sposób prezentują rozwiązania pamięci masowych, zabezpieczeń infrastruktury oraz oprogramowania w złożonym środowisku IT. Kompleksowe rozwiązania w zakresie infrastruktury IT i wiedza techniczna czynią nas liderem na rynku Value Added Distribution, czyli dystrybutorów z wartością dodaną. Nasze zasoby i programy pomagają Partnerom się rozwijać, wydajniej działać oraz przekształcać biznes tak, by móc szybko dostosować się do zmieniającego się rynku.
Jesteśmy zespołem inżynierów posiadających 12-letnie doświadczenie w zakresie wdrażania zaawansowanych projektów infrastruktury IT zapewniających wysoką wydajność, niezawodność oraz bezpieczeństwo działania dla baz danych i aplikacji. Na podstawie naszej wiedzy merytorycznej i praktycznej opracowujemy rozwiązania infrastruktury informatycznej dla naszych klientów zmierzając do osiągnięcia przede wszystkim Państwa celów biznesowych. Projektujemy, dostarczamy i wdrażamy kompletne rozwiązania infrastruktury informatycznej obejmujące serwery, macierze dyskowe, wirtualizację, klastry wysokiej dostępności, systemy wykonywania kopii zapasowej (backup), archiwizację, sieci komputerowe oraz ich zabezpieczenia.
BMM już od 1995 roku mierzy się z najtrudniejszymi, najbardziej kompleksowymi wyzwaniami, na jakie natrafiają polskie placówki medyczne, które pracują nad podniesieniem efektywności. Pomaga klientom we wdrażaniu nowych i optymalizowaniu istniejących rozwiązań, tak, by mogli zredukować koszty i ryzyko oraz wyzwolić pełnię potencjału swoich organizacji. Dysponując zespołem o szerokiej wiedzy i wieloletnim doświadczeniu w obszarze rozwiązań systemów opartych na bazie danych Oracle, możemy realizować bardzo wymagające projekty.
Statlook® jest marką należącą do polskiej firmy Media-press.tv S.A, która od ponad 30 lat dostarcza zaawansowane systemy informatyczne dla firm na całym świecie. Tworzone oprogramowanie pozwala na sprawne, wydajne i wygodne zarządzanie zasobami informatycznymi i ludzkimi w firmach prywatnych oraz instytucjach państwowych. Nasze oprogramowanie obejmuje działaniem wszystkie elementy infrastruktury IT (sprzęt, oprogramowanie, użytkownicy, Internet). Kompleksowość działania łączymy z profesjonalnymi technologiami oraz innowacyjnym, przyjaznym interfacem. Systemy Uplook® i Statlook®, analizując zależności pomiędzy poszczególnymi elementami infrastruktury, zapewniają zarówno zbiorcze dane statystyczne dające natychmiastową informację o stanie całej infrastruktury, jak i szczegółowe informacje dotyczące pojedynczych stanowisk komputerowych czy użytkowników, a także procesów i kosztów z nimi związanych. Polski Produkt – ponad 18 lat doświadczenia – 8.000 firm oraz instytucji w Polsce.
Medidesk sp. z o. o. to startup funkcjonujący w branży healthcare od 2017 roku, opierający swoje działania na dostarczaniu nowoczesnych technologii usprawniających zarządzanie placówką medyczną, szkoleniach adresowanych managerom placówek i rejestracji medycznej oraz wdrażaniu kampanii marketingowych dedykowanych podmiotom rynku ochrony zdrowia.  Medidesk to innowacyjne narzędzie do kompleksowej obsługi oraz analizy zgłoszeń pacjentów, które ma na celu polepszenie pracy rejestracji medycznej i dostarczenie realnych korzyści finansowych placówce. Poza tym w ofercie posiadamy również MediBoty wspierające obsługę ruchu telefonicznego placówki, telefonię cyfrową VoiP oraz aplikację Medidesk Telemedycyna dedykowaną placówkom medycznym i lekarzom, do realizacji bezpiecznych telekonsultacji za pośrednictwem czatu, rozmowy wideo lub audio.  Serdecznie zachęcamy do umawiania spotkań z Działem Sprzedaży, który najlepiej przedstawi szerokie spektrum działania naszej aplikacji oraz oferty szkoleniowej i marketingowej.
Platforma Medyc jest aplikacją która wspiera każdego pracownika w ich codziennej pracy. System jest dedykowany do osób rejestrujących pacjentów, medyków, kierowników klinik i właścicieli.  Rejestracja może: zarządzać specjalistami w placówce rejestrować wizyty pacjentom szukać wolnych terminów dla pacjentów zapisywać płatności pacjentów wystawiać faktury Z systemu korzystają również wszelkiego rodzaju specjaliści: lekarze, fizjoterapeuci, położne, pielęgniarki i psycholodzy. Na wizycie mogą: tworzyć dokumentacje medyczną pacjenta w formie elektronicznej: wywiad, badanie przedmiotowe, zalecenia, wyniki badań, e-recepty, e-skierowania, e-zwolnienia, zabiegi, diagnozy, zaświadczenia lekarskie raportować zdarzenia medyczne zlecać badania do laboratorium System służy kierownikom menedżerom i właścicielom klinik w którym mogą: zarządzać placówką wystawiać faktury za wykonane usługi liczyć koszty i prowizje specjalistów raportować rozliczenia z NFZ
Oracle dostarcza zintegrowane pakiety aplikacji oraz bezpieczną, autonomiczną infrastrukturę w chmurze Oracle Cloud. Więcej informacji o Oracle (NYSE: ORCL) można znaleźć na stronie: https://www.oracle.com/pl/corporate/
Pure Storage to globalny lider w dziedzinie rozwiązań pamięci flash, oferujący innowacyjne technologie magazynowania danych dla przedsiębiorstw na całym świecie. Firma specjalizuje się w projektowaniu, wdrażaniu i obsłudze platform pamięci masowych opartych na technologii flash, zapewniających wydajność, niezawodność i skalowalność. Dzięki zaawansowanym rozwiązaniom Pure Storage, organizacje mogą szybko i efektywnie zarządzać swoimi danymi, wspierając rozwój i innowacje w swoich dziedzinach działalności.
Firma Trek2Summit specjalizuje się w projektach transformacji cyfrowej klientów przy wykorzystaniu najnowszych technologii. Wspiera firmy w ich biznesie poprzez odpowiedni dobór rozwiązań IT. Współpracuje z kluczowymi vendorami tj. Microsoft, AWS oraz NetApp. W ramach oferty dostarcza licencje, usługi, wsparcie oraz szkolenia. Pracuje z klientami z różnych branż.

PRELEGENCI

KONTAKT

ANNA KARASIŃSKA

Kontakt dla Uczestników, Prelegentów i Patronów:

e-mail: anna.karasinska@gigacon.org

mobile: +48 506 981 902

KARINA STROJEK

Kierownik projektu - kontakt z Wystawcami

e-mail: karina.strojek@gigacon.org

mobile: +48 600 677 473

© 2021 GigaCon - biznesowe konferencje IT Powered by varit

Archiwum imprez

Regulamin i polityka prywatności

10:00

Rozpoczęcie konferencji

10:00 - 10:30

Udokumentowana informacja w Dziale informatyki - jak sobie z tym radzić

- Krzysztof Szmigielski (Szpital Wolski, Europejska Uczelnia w Warszawie)

W wystąpieniu omówię  podstawowe informacje, które powinny być regularnie dokumentowane w Działach IT. Skupię się, nie tylko na wymaganiu, ale także potrzebie, którą obecność takiej informacji może zaspokoić. Czy jednym zdaniem - po co nam dokumentacja? I jaka?

10:35 - 11:05

Copilot dla Office365 – sztuczna inteligencja w aplikacji biurowej

- Łukasz Grzesiak (Arrow ECS) Damian Świderek (Trek2Summit)

W trakcie prezentacji przedstawimy najnowszy moduł o nazwie Copilot. 
Copilot jest zalążkiem sztucznej inteligencji zintegrowanej z Offiec365.
Poruszymy najważniejsze możliwości integracyjne z Office365 jak i zaprezentujemy produkt na żywo.

11:10 - 11:40

Rozwój kliniki dzięki platformie Medyc – Jak wspierać rozwój kliniki dzięki technologii. Platforma która pozwala na efektywnie zarządzanie personelem, procesem obsługi pacjenta i rozliczeniami

- Jakub Ożga (Medyc)

11:45 - 12:15

Pure Storage // Ransomware niestraszny

- Jacek Litwicki, Marcin Kostrzewa (Arrow ECS) we współpracy z PureStorage i Paulina Kania (Benefit IT)

Jak już się przedstawimy to przedstawimy rozwiązania Pure Storage służące do bezpiecznego przechowywania oraz wydajnego serwowania danych, wieloletniego lidera na rynku pamięci masowych, firmę, której innowacje wyprzedzają współczesne trendy.
W drugiej części omówimy podejście Pure Storage do tematyki zabezpieczania przed skutkami ataków ransomware, a całość zwieńczymy pokazem awarii środowiska oraz błyskawicznym przywróceniem go do działania.

12:20 - 12:40

Jak technologia może wspierać pracowników i wpływać na rozwój placówek medycznych?

- Lesław Skibiński (Medidesk)

Rozwój nowoczesnych technologii i sztucznej inteligencji daje placówkom medycznym ogromne możliwości zarówno w zakresie obsługi pacjenta jak i samego zarządzania podmiotem. Jak je wykorzystać? O tym opowie Lesław Skibiński - Pełnomocnik Zarządu ds. strategii i rozwoju produktu Medidesk.

12:45 - 13:15

Jak polskie jednostki medyczne wykorzystują w praktyce rozwiązania dostępne w ramach Suwerennej Chmury UE od Oracle Cloud

- Adam Pośpiech (Oracle) i Kamil Krauz (BMM) we współpracy z Arrow ECS

Polskie szpitale od 2020r. rozpoczęły wykorzystywać w swojej codziennej działalności rozwiązania chmurowe Oracle. Aktualnie kilkadziesiąt jednostek medyczny w różnych zakresie korzysta z dobrodziejstw chmury. Wraz z firma BMM opowiemy o doświadczeniach zarówno w zakresie zwiększania cyberbezpieczeństwa, jak również obniżania kosztów operacji szpitalnych działów IT. Będzie o ransomware, dotacjach na cyber i o tym, że stać Was na Enterprise (w chmurze).

13:20 - 13:40

Ulecz swoje IT. Statlook jako kompleksowy program do zarządzania i obsługi zasobów IT

- Marcin Pera (Statlook)

Bezpieczeństwo informatyczne Twojej jednostki spędza Ci sen z powiek? 
Dbanie o porządek w licencjach i legalność oprogramowania jest trudniejsze niż walka z chorobami pacjentów? 
A może Twój dział IT ma pod opieką sprzęt znajdujący się w kilku budynkach, rozsianych dodatkowo po różnych częściach miasta? 
Program Statlook jest rozwiązaniem tych i wielu innych problemów z obszaru zarządzania zasobami IT. Nasz program pomoże Ci zautomatyzować szereg procesów, sprawi, że na czas zakupisz każdą licencję, wprowadzisz oszczędności w oparciu o analizę wykorzystania oprogramowania i sprzętu. Do każdego problemu podchodzimy kompleksowo, dzięki czemu Twój dział Helpdesku rozwiąże problemy użytkowników nie odchodząc od komputera, a nawet nie wyłączając okna naszego programu.

13:45 - 14:15

Technologie w ochronie zdrowia – jak wspierają poprawę jakości usług medycznych i czas reakcji na potrzeby pacjenta?

- dr n. ekon. Anna Gawrońska (Ekspert ds. zarządzania w ochronie zdrowia)

14:20 - 14:50

Wyzwania związane z cyberbezpieczeństwem w opiece zdrowotnej

- Jakub Betka (ProfiWay IT & Law, Przedsiębiorcy.pl)

Rok 2024 r. będzie rokiem pełnym wyzwań dla sektora medycznego. W październiku wchodzi w życie Dyrektywa NIS2, a zmiany, które wprowadza odnoszą się do również do służby zdrowia. Sztuczna inteligencja jest coraz częściej wykorzystywana w medycynie, co z kolei wymaga nowego spojrzenia na kwestie zapewnienia bezpieczeństwa systemów opartych na AI. 

14:55 - 15:25

Wyciek danych osobowych w placówkach opieki zdrowotnej - wyzwania i rozwiązania

- Martyna Popiołek-Dębska (Radca prawny, IOD)

 • Zagrożenia i ryzyka związane z utratą lub nieautoryzowanym dostępem do danych
 • Metody zapobiegania incydentom bezpieczeństwa danych
 • Co zrobić jak już dojdzie do wycieku?

15:30 - 16:00

Bezpieczeństwo systemów, aplikacji, usług i świadczeń zdrowotnych z perspektywy szkicowania założeń dla wymaganych zmian i możliwych ulepszeń

- dr Agata Majchrowska (CODR.pl Research Lab)

Szybki przegląd metodą pozytywnego spojrzenia na rozsądne ramy operacyjności przy rysowaniu scenariuszy rozwoju.

16:00

Zakończenie konferencji

 

AGENDA