10:00

Rozpoczęcie konferencji

10:00 - 10:30

Nowoczesne interfejsy użytkownika

- Krzysztof Kula (ING Bank Śląski)

W dzisiejszych czasach przyzwyczailiśmy się, że informację którą potrzebujemy mamy pod ręką, teraz bez zbędnego poszukiwania.
Czyli z jednej strony mamy potrzebę szybkiego dotarcia do informacji, a z drugiej jednak  coraz więcej informacji wokół nas.
Jednak, nie jesteśmy zainteresowanie stratą czasu na poszukiwania, dowiadywania się.
Chcemy mieć wszystko tu i teraz, jak najmniejszym kosztem naszego czasu i zaangażowania.
Tego rodzaju wyzwania czekają przed osobami projektującymi duże platformy.
W jaki sposób usługi na tych platformach mają być dostępne dla każdego z nas.
W jaki sposób udostępniać nasz interfejs aby użytkownik korzystał z naszych rozwiązań.
Prostota i użyteczność ale i bezpieczeństwo to wymagania dla nowych interfejsów użytkownika.

10:35 - 11:05

Bankowanie czy Bank? Wyprawa do Afryki i zderzenie ze światem nowoczesnej bankowości

- Tadeusz Kifner (Polskie Towarzystwo Informatyczne)

11:10 - 11:40

Jak zmigrować ponad 1 mld dokumentów do Alfresco i dlaczego od tego warto zacząć Digital Asset Management

- Marcin Makowski (BeOne)

Podczas prezentacji zostaną przedstawione przykłady jak przedstawiciele banków patrzący w przyszłość, stawiają czoła pojawiającym się wyzwaniom związanym z konkurencją i kosztami. BeOne współpracuje z bankami w celu wsparcia cyfrowej transformacji dzięki nowoczesnej, bezpiecznej i zintegrowanej platformie Open Source – Alfresco, obejmującej zarządzanie dokumentami, inteligentną automatyzację procesów i zarządzanie rekordami. BeOne oferuje rozwiązania branżowe dla banków w zakresie wsparcia komunikacji z klientami, aby skrócić czas reakcji i zredukować koszty. Ponadto platforma Alfresco zapewnia doskonałą wydajność operacyjną i informatyczną przy jednoczesnym zmniejszeniu ryzyka, poprzez zachowanie kontroli i zgodności z regulacjami.

11:45 - 12:15

Cyberbezpieczeństwo danych na poziomie macierzy i systemu backupu

- Sebastian Sztynder (Arrow ECS), Paulina Kania (Benefit IT)

Zapraszamy do zapoznania się z podejściem do zagadnień ceber bezpieczeństwa z pkt. Widzenia dostawcy macierzy PureStorage jak i firmy Veritas która tworzy systemy backupu klasy Enterprise. Ataki ransomware są coraz częstrze jak i bardziej wyrafinowane, ważne aby zadbać o bezpieczeczeństwo na poziomie danych produkcyjnych jak i danych w kopi zapasowej. 

12:20 - 12:50

Jak zarządzać realizacją projektu, który musi się udać? Lekcje z sukcesów i porażek

- Marek Kowalczyk (MANDARINE Project Partners)

Niektóre projekty są tak ważne dla biznesu, że porażka nie jest opcją. Niestety, statystyki są nieubłagane: zbyt wiele projektów się nie udaje. Taka klapa może nawet rozłożyć firmę. W trakcie wystąpienia, na bazie 25 lat doświadczenia, naszkicuję jakie warunki muszą być spełnione, aby poważny projekt odniósł sukces. Powiem też o konkretnych metodach zarządzania maksymalizujących prawdopodobieństwo sukcesu, ilustrując wszystko przykładami z konkretnych projektów.

12:55 - 13:25

„Klient nasz Pan -  Pomocnik” czyli jak udaje się  zaangażować Klientów Strategicznych ING w codziennej pracy przy procesach bankowych

- Cezary Rusakiewicz, Kamil Wiśniewski (ING)

Obaj rozpoczęliśmy pracę w ING 17 lat temu i reprezentujemy zespół Digital Platforms wspierający kanały elektroniczne dla segmentu Klientów Strategicznych.
Opowiemy jak współtworzymy nowoczesną bankowość  , dzięki której klient samodzielnie zaspakaja swoje potrzeby w relacji z bankiem. Jak zachęcamy klientów do korzystania z naszych rozwiązań oraz jak one wpisują się w ich procesy. Pokażemy też jak nasze innowacje działają w praktyce na przykładzie konkretnych branż. Będzie też o bezpieczeństwie , które jest dzisiaj koniecznym składnikiem właśnie takich rozwiązań ale też pomaga nam przekonywać klientów do inwestowania w nie

13:30 - 14:00

Konkurencja banków i FinTech-ów – wpływ konkurencji na IT w bankach. 

- Jan Ziomek (Kochański & Partners)

W trakcie wystąpienia zostaną zaprezentowane najważniejsze trendy związane ze zmianami jakie przeszła bankowość w tym elektroniczna pod naciskiem konkurencji FinTechów. Omówione zostanie kilka przykładów wraz z ich potencjalnym skutkiem na model świadczonych usług. Na zakończenie zostaną wskazane obszary, które aktualnie są intensywnie rozwijane i mogą w najbliższym czasie doprowadzić do zmian na rynku bankowym.

14:00

Zakończenie konferencji

 

AGENDA

19 października 2023


Godzina:  10:00

ONLINE

IT W BANKOWOŚCI

REJESTRACJA

O KONFERENCJI:

Wydarzenie będzie poświęcone informatyzacji sektora bankowego. Przegląd rozwiązań IT, które mają na celu usprawnić zarządzanie, podnieść efektywność pracy czy zoptymalizować koszty. Prelegenci opowiedzą o najnowszych trendach, przeprowadzonych wdrożeniach i swoich doświadczeniach związanych z informatyzacją instytucji finansowych.

PROPONOWANA TEMATYKA:

 • informatyzacja sprzedaży produktów bankowych

 • obieg dokumentów, archiwizacja

 • backup

 • BCM, zarządzanie kryzysowe

 • bezpieczeństwo danych

 • analiza ryzyka teleinformatycznego (rekomendacja D),

 • internet of things a bezpieczeństwo

 • BIG Data w bankowości - możliwości i zastosowania

 • automatyzacja backoffice

 • nowoczesne metody identyfikacji klientów

 • rozwiązania mobilne w kontakcie z klientem

 • usługi bankowe w dobie rozwiązań chmurowych

 • Agile w Bankowości

 • Fintech

 • nowe technologie w bankowości (AI, IoT)

 

konferencja skierowana jest do:

 • przedstawicieli średniego szczebla firm z branży bankowości i usług finansowych 
 • pracowników departamentów bankowości elektronicznej, specjalistów/managerów ds. bezpieczeństwa IT, kierowników działów IT
 • osób odpowiedzialnych za zarządzanie zmianami, dobór rozwiązań i technologii służących optymalizacji procesów zachodzących w organizacji finansowej
 • dyrektorów, doradców Zarządu ds. IT, członków i kierowników zespołów
 • osób odpowiedzialnych za podejmowanie decyzji dotyczących wyboru i zakupu rozwiązań

UDZIAŁ W KONFERENCJI JEST BEZPŁATNY!

Wymagane jest JEDYNIE wypełnienie formularza rejestracji – odnośnik znajduje się pod agendą.

 

ZAREJESTROWANYM UCZESTNIKOM ZAPEWNIAMY:

 • możliwość udziału w wybranych wykładach

 • możliwość otrzymania potwierdzenia udziału w konferencji (zaświadczenia w trakcie spotkania lub wystawienie certyfikatu uczestnictwa po wydarzeniu)

 • dostęp do materiałów pokonferencyjnych


ZAPREZENTUJ SWOJĄ FIRMĘ!

Firmy, które posiadają rozwiązania IT dedykowane sektorowi bankowemu, zainteresowane zaprezentowaniem swoich produktów podczas konferencji, zachęcamy do kontaktu i zapoznania się z naszą ofertą marketingową. Do wyboru m.in.: wykład 20 – 30 minut / podlinkowany logotyp na stronie / promocja na mediach społecznościowych  / lista kontaktów / informacje o udziale firmy w newsletterach i inne.
Kontakt:
karina.strojek@gigacon.org

Propozycje wykładów merytorycznych (call for papers), patronaty medialne, kontakt z uczestnikami: anna.karasinska@gigacon.org

PATRON HONOROWY

GŁÓWNY SPONSOR

 

SPONSOR

 

PARTNERZY

FIRMA UCZESTNICZĄCA

WSPÓŁPRACA MERYTORYCZNA

 

PATRONI MEDIALNI

 

O WYSTAWCACH

Arrow ECS dostawca technologii wspierający rozwój wydajnych, praktycznych i kompleksowych rozwiązań informatycznych łączycych różne technologie w celu zaspokojenia sprecyzowanych potrzeb biznesowych. W ofercie znajdują się systemy, które w pełny sposób prezentują rozwiązania pamięci masowych, zabezpieczeń infrastruktury oraz oprogramowania w złożonym środowisku IT. Kompleksowe rozwiązania w zakresie infrastruktury IT i wiedza techniczna czynią nas liderem na rynku Value Added Distribution, czyli dystrybutorów z wartością dodaną. Nasze zasoby i programy pomagają Partnerom się rozwijać, wydajniej działać oraz przekształcać biznes tak, by móc szybko dostosować się do zmieniającego się rynku.
BeOne lider w zakresie wdrożeń Alfresco w Polsce, obsługujący na stałe największe wdrożenia obejmujące przeszło 100.000 użytkowników i kilkadziesiąt milionów dokumentów. W ramach wdrożeń wypracowanych zostało przez BeOne dziesiątki modeli referencyjnych oraz scenariuszy użycia systemu Alfresco, a także najlepsze wzorce w zakresie rozszerzania systemu i dopasowania do wymagań klientów.
Izba Domów Maklerskich to największa niezależna samorządowa organizacja środowiska pracodawców domów i biur maklerskich w Polsce. Misją Izby Domów Maklerskich jest wspieranie rozwoju konkurencyjnego rynku kapitałowego, sprzyjającego pozyskiwaniu kapitału przez przedsiębiorstwa dla wzrostu gospodarczego i zwiększania liczby miejsc pracy w Polsce oraz ochrona inwestorów. IDM realizuje swoje statutowe działania, takie jak udział w tworzeniu otoczenia prawnego i gospodarczego korzystnego dla kumulacji i efektywnej alokacji kapitału, współpracę z administracją rządową i instytucjami rynku kapitałowego w inicjowaniu, opracowywaniu i doskonaleniu regulacji dotyczących rynku kapitałowego. Realizując swoje zadania Izba współpracuje z organami administracji państwowej, a także z głównymi instytucjami oraz organizacjami samorządowymi rynku kapitałowego. Istotnym aspektem działalności Izby jest również dbanie o wysoki poziom profesjonalizmu kadry maklerskiej.
SIGNATI to firma specjalizująca się w dostarczaniu innowacyjnych rozwiązań IT, skupiających się na pamięci masowej i wirtualizacji. Dzięki kompleksowemu podejściu do zarządzania projektami, oferuje usługi dla firm każdej wielkości, które chcą ulepszyć swoją infrastrukturę informatyczną. Zespół Signati składa się z pasjonatów z bogatym doświadczeniem, którzy tworzą niestandardowe rozwiązania, dostosowane do indywidualnych potrzeb klientów. Jako partner IT, zapewnia kompleksową obsługę projektów, począwszy od pomysłu, przez zakupy, aż po wdrożenie i szkolenie personelu. https://signati.pl/

PRELEGENCI

KONTAKT

ANNA KARASIŃSKA

Kontakt dla Uczestników, Prelegentów i Patronów:

e-mail: anna.karasinska@gigacon.org

mobile: +48 506 981 902

KARINA STROJEK

Kierownik projektu - kontakt z Wystawcami

e-mail: karina.strojek@gigacon.org

mobile: +48 600 677 473

© 2021 GigaCon - biznesowe konferencje IT Powered by varit

Archiwum imprez

Regulamin i polityka prywatności