10 października 2023

JAN ZIOMEK

Adwokat / Partner, FinTech / Praktyka Sektorowa NewTech
Kochański & Partners


Jan jest ekspertem od nowych technologii i innowacji, szczególnie w obszarze FinTech oraz prawa rynku finansowego. Łączy technologiczny know-how z wiedzą o legislacji i praktycznymi rozwiązaniami w tym sektorze.
Doradza podmiotom krajowym i zagranicznym w zakresie usług płatniczych, crowdfundingu inwestycyjnego, wykorzystania technologii DLT/Blockchain oraz chmury obliczeniowej.
Specjalizuje się w obszarach MiCA, DORA, transakcjach kryptowalutowych oraz przeciwdziałaniu praniu pieniędzy w przedsiębiorstwach i instytucjach finansowych.
Kierował Zespołem Rozwoju Innowacji w Departamencie Innowacji Finansowych FinTech Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego. Tworzył i współtworzył rozwiązania prawne dla branży bankowej oraz pomosty legislacyjne umożliwiające wdrażanie innowacji w sektorze bankowym i finansowym, w tym w obszarze rynków kapitałowych. Wypracując ze Związkiem Banków Polskich przewodniczył m.in. grupie zajmującej się standardami raportowania podatkowego FATCA/CRS.
Prowadzi szkolenia z zakresu technologii i innowacji oraz występuje w roli eksperta podczas największych wydarzeń branżowych w Polsce, Europie i Azji.

© 2021 GigaCon - biznesowe konferencje IT Powered by varit

Archiwum imprez

Regulamin i polityka prywatności