10:00

Rozpoczęcie konferencji

10:00 - 10:30

Jak prawidłowe modelowanie BPMN wspiera doskonalenie procesów w organizacji

- Piotr Biernacki (MGX Infoservice)

Przybliżymy, dlaczego modelowanie procesów biznesowych z prawidłowym wykorzystaniem BPMN jest tak istotne dla każdej organizacji. Powiemy, jak dobierać model do celu modelowania, jak wnioskować z modeli, jak pozyskiwać wiedzę na temat prawidłowego modelowania i dlaczego warto weryfikować posiadanie tej wiedzy.

10:35 - 11:05

Sztuczna inteligencja w zarządzaniu procesami - oczekiwania i rzeczywistość

- Robert Waszkowski (Tecna)

Dlaczego wszyscy są tak podekscytowani sztuczną inteligencją? 
Cóż, jest co najmniej kilka ważnych powodów, dlaczego tak jest. Ilu z nas jeszcze kilka lat wcześniej mogłoby pozwolić sobie na osobistego asystenta, który odciążyłby nas w codziennej pracy, wykonując za nas zarówno proste zadania, takie jak umówienie spotkania, zamówienie biletów, czy prowadzenie kalendarza, ale również wspierając nas w realizacji złożonych merytorycznych zadań, nierzadko wymagających pogłębionej analizy danych, takich jak profilowanie pism wchodzących, automatyczna dekretacja zadań, a nawet zaawansowane wspieranie decyzji. Dzięki AI możemy to mieć w zasięgu ręki (i naszego głosu). 
Sztuczna inteligencja wkracza do naszych firm wraz z narzędziami i systemami i coraz większą ilością danych, z których korzystamy. Jakie są zatem nasze oczekiwania z nią związane? I dla kogo właściwie ona ma być? Dla pracownika realizującego bieżące zadania, dla jego przełożonych analizujących postępy prac, czy może dla specjalistów, którzy wspierają pracę poprzez dostarczanie odpowiednich narzędzi? 
Przeanalizujmy to na przykładzie systemów zarządzania procesami biznesowymi wspieranym przez AI, zarówno w fazie rozwoju, jak i użytkowania.

11:10 - 11:40

Przewaga zintegrowanego środowiska IBM: od eksploracji procesów organizacji do realizacji strategii hiperautomatyzacji

- Bartosz Kochanowski (Rhenus Automation), Pavel Arno (IBM)

Trend hiperautomatyzacji jak również rola sztucznej inteligencji w procesach stają się obecnie tak samo popularnymi tematami, jak technologia Low/No-Code oraz RPA jeszcze kilka lat temu. Badania jednoznacznie wskazują, że firmy, które skutecznie wdrażają inteligentną automatyzację w całym przedsiębiorstwie, prześcigają konkurentów pod względem rentowności, wzrostu przychodów i wydajności (raport Future of Work Study). Praktyka jednak pokazuje, że punktowe stosowanie rozproszonych technologii spowalnia realizację globalnej strategii IT organizacji co negatywnie wpływa na terminowe wykonanie planów biznesowych. Zwinność biznesu zależy od zwinności ekosystemu informatycznego organizacji.
Podczas prezentacji przedstawimy cykl doskonalenia i automatyzacji procesów w wydaniu IBM: od poznania procesów i wypracowania uzasadnionej strategii automatyzacji (Process oraz Task Mining) do jej realizacji i wdrożenia wymaganych rozwiązań (workflow, RPA, zarządzanie dokumentami, sztucznej inteligencji itd.). A to wszystko w ramach jednej licencji, w dowolnym modelu deploymentu i oczywiście w technologii Low-Code.

11:45 - 12:15

Od modelu procesu do jego robotyzacji i automatyzacji

- Daniel Orzałkiewicz (Ateris)

Daniel Orzalkiewicz w swojej prezentacji pokaze jak przeklada sie model procesow biznesowych na ich wykonanie, a takze pozniejsza robotyzacje. W wielu firmach niestety sa to osobne byty. Jedne zespoly projektowe opisuja procesy biznesowe, inne zespoly wdrazaja systemy klasy workflow/BPMS  a jeszcze inne dokonuja robotyzacji, czesto o sobie nic nawzajem nie wiedzac. Chodzi o to by te obszary ze soba polaczyc i wykorzystac efekt synergii.

12:20 - 12:50

CMMN i Low-code - szybka obsługa złożonych przypadków

- Marcin Makowski (BeOne)

Podczas prezentacji pokażemy jak CMMN i low-code mogą zmienić podejście do zarządzania nieustrukturyzowanymi i zmiennymi procesami, uzupełniając BPMN w kompleksowej automatyzacji.

12:55 - 13:25

KSEF jako szansa biznesowa na cyfryzację i automatyzację procesów finansowych

- Grzegorz Soczewka, Aneta Jakubik (Euvic Services)

Krajowy System e-Faktur (KSeF), to centralny, ogólnopolski system informatyczny stworzony przez Ministerstwo Finansów do wystawiania i otrzymywania faktur drogą elektroniczną. Od 1 lipca 2024 r. e-faktury staną się obowiązkowe dla wszystkich firm w Polsce.
Żeby zdążyć przygotować firmę na spełnienie tego obowiązku, to już dziś należy rozpocząć wprowadzanie zmian procesowych i technologicznych, które zapewnią bezpieczny i prawidłowy przepływ faktur w firmie. W Euvic Services przygotowaliśmy narzędzie, które pozwala komunikować się z KSeF oraz obsłużyć proces obiegu i akceptacji faktur elektronicznych tak, aby proces przebiegał w sposób sprawny, bezpieczny i niezawodny. 
Podczas prezentacji omówimy kluczowe założenia tego rozwiązania oraz powiemy, jak wykorzystać wprowadzenie KSeF jako pierwszy krok na drodze do transformacji cyfrowej przedsiębiorstwa. 

13:30 - 13:50

Sprawne zarządzanie IT w kryzysie. Optymalizuj firmę i oszczędzaj ze Statlookiem

- Marcin Pera (Statlook)

Program Statlook jest rozwiązaniem dla większości bolączek związanych z zarządzaniem zasobami IT, monitoringiem użytkowników i cyberbezpieczeństwem. Raporty generowane przez Statlooka ułatwiają optymalizację kosztów oraz sprawne zarządzanie sprzętem, oprogramowaniem i użytkownikami. Statlook pomaga zabezpieczyć przed zagrożeniami płynącymi z zewnątrz oraz z wnętrza organizacji, a moduł Powerlook pozwala na oszędzanie energii. Autorskie rozwiązanie helpdesku pozwala na zdobycie uznania pracowników. Nasz program świetnie sprawdza się w zarządzaniu bezpieczeństwem danych osobowych oraz kompleksowo rozwiązuje kwestię wewnętrznego kanału zgłoszeń dla sygnalistów.

13:55 - 14:25

W jaki sposób stworzyć plan projektu optymalizacji procesów? Wnioski z ćwierć wieku doświadczeń

- Marek Kowalczyk (Mandarine Project Partners)

14:30

Zakończenie konferencji

 

AGENDA

12 października 2023


Godzina:  10:00

ONLINE

BPM. ROBOTYZACJA I AUTOMATYZACJA PROCESÓW

REJESTRACJA

PRZEJDŹ DO STRONY SZKOLENIA

O KONFERENCJI:

Konferencja Business Process Management GigaCon poświęcona jest modelowaniu procesów biznesowych. Wiedza z tego zakresu ułatwia zarządzanie firmą. Właściwe decyzje i działania, szybka identyfikacja problemów, sprawny przepływ informacji to zalety prawidłowego wykorzystywania umiejętności oraz narzędzi.

Sprawne funkcjonowanie każdego przedsiębiorstwa, instytucji czy organizacji zależy od harmonijnego przeprowadzania, nadzorowania i monitorowania zachodzących w nim operacji. Zintegrowany system w firmie pozwala efektywniej wykorzystywać zasoby oraz wygrywać z konkurencją.

PROPONOWANA TEMATYKA:

 • projektowanie i analiza procesów

 • automatyzacja i optymalizacja procesów biznesowych

 • modelowanie procesów biznesowych

 • metody opisu procesów

 • SOA w organizacji

 • notacje BPM

 • dobre praktyki (systemy kompleksowo wspierające zarządzanie procesami – przykłady wdrożeń)

 

KONFERENCJA SKIEROWANA JEST DO:

 

 • szerokiego kręgu odbiorców poszukujących nowych rozwiązań z zakresu BPM i pragnących zastosować zmiany w dotychczas posiadanych zasobach
 • wyższej i średniej kadry zarządzającej
 • osób charakteryzujących się wysokim stopniem decyzyjności w organizacjach
 • szefów pragnących zrewolucjonizować działanie swojej firmy

 

ROZWIJAJ UMIEJĘTNOŚCI BPM:

 

Uczestników konferencji zapraszamy na szkolenia z Piotrem Biernackim. Najbliższe odbędzie się 13-15 listopada w Warszawie. 

Więcej informacji na stronie wydarzenia.

 

UDZIAŁ W KONFERENCJI JEST BEZPŁATNY!

Wymagane jest JEDYNIE wypełnienie formularza rejestracji – odnośnik znajduje się pod agendą.

 

ZAREJESTROWANYM UCZESTNIKOM ZAPEWNIAMY:

 • możliwość udziału w wybranych wykładach

 • możliwość otrzymania potwierdzenia udziału w konferencji (zaświadczenia w trakcie spotkania lub wystawienie certyfikatu uczestnictwa po wydarzeniu)

 • dostęp do materiałów pokonferencyjnych


ZAPREZENTUJ SWOJĄ FIRMĘ!

Firmy, które posiadają rozwiązania dla usprawniania procesów biznesowych, zainteresowane zaprezentowaniem swoich produktów podczas konferencji, zachęcamy do kontaktu i zapoznania się z naszą ofertą marketingową. Do wyboru m.in.: wykład 20 – 30 minut / podlinkowany logotyp na stronie / promocja na mediach społecznościowych  / lista kontaktów / informacje o udziale firmy w newsletterach i inne.
Kontakt:
karina.strojek@gigacon.org

Propozycje wykładów merytorycznych (call for papers), patronaty medialne, kontakt z uczestnikami: anna.karasinska@gigacon.org

PATRON HONOROWY

SPONSORZY

 

PARTNERZY

FIRMA UCZESTNICZĄCA

WSPÓŁPRACA MERYTORYCZNA

 

PATRONI MEDIALNI

 

O WYSTAWCACH

Firma ATERIS SA została założona w roku 2012 w Poznaniu. Jest partnerem biznesowym firmy Software AG i  świadczy usługi związane z szeroko rozumianym zarządzaniem procesowym, zarządzaniem architekturą korporacyjną, a także dostarcza narzędzia informatyczne do zarządzania architekturą korporacyjną oraz automatyzacji procesów biznesowych.  Dobrze opracowany model architektury korporacyjnej na różnych poziomach zarządzania wspiera naszych klientów w podejmowaniu skutecznych decyzji, zarówno w ramach integracji systemów zarządzania, jak również realizacji projektów, czyli wszędzie tam gdzie procesy oraz wykorzystywane zasoby są istotnym elementem sukcesu przedsięwzięcia.  Nasze wieloletnie doświadczenie pozwala na optymalne dopasowanie zakresu opracowanej architektury przedsiębiorstwa do potrzeb naszych klientów. Doradzamy też przedsiębiorstwom w doborze odpowiednich narzędzi do zarządzania organizacją oraz wspieramy poprzez prowadzenie szkoleń i warsztatów z ich wykorzystania w zarządzaniu. ATERIS SA jest częścią grupy kapitałowej, w skład której wchodzą spółki takie jak Integrale IT oraz Programa. Łącznie zatrudniamy ponad 50 osób i generujemy przychód ponad 50 mln zł. Celem naszych organizacji jest zapewnienie kompleksowej oferty w ramach rozwiązań ICT.
BeOne lider w zakresie wdrożeń Alfresco w Polsce, obsługujący na stałe największe wdrożenia obejmujące przeszło 100.000 użytkowników i kilkadziesiąt milionów dokumentów. W ramach wdrożeń wypracowanych zostało przez BeOne dziesiątki modeli referencyjnych oraz scenariuszy użycia systemu Alfresco, a także najlepsze wzorce w zakresie rozszerzania systemu i dopasowania do wymagań klientów.
Euvic Services dostarcza najnowocześniejsze narzędzia do transformacji cyfrowej przedsiębiorstw, tak aby firmy mogły działać szybciej, skuteczniej i bardziej efektywnie. Wdrażamy Platformę low code Webcon BPS (numer 1 wśród polskich systemów zarządzania procesami i elektronicznym obiegiem dokumentów według raportu Computerworld Top 200). Ponadto dostarczamy rozwiązania RPA (robotic proces automation), dzięki którym automatyzujemy w całych procesach te poszczególne zadania, które mają charakter powtarzalny, czasochłonny czy są oparte na dużych ilościach danych do przetworzenia. Połączenie rozwiązań do automatyzacji i robotyzacji to dla firm ponadprzeciętna szybkość i niezawodność działania ich procesów biznesowych, a co za tym idzie ogromna przewaga konkurencyjna, którą uzyskują. Euvic Services jest częścią polskiej Grupy Technologicznej Euvic, zatrudniającej ponad 5500 specjalistów IT, która działa globalnie i której misją jest zapewnienie technologicznego spokoju ducha naszym klientom. Jest to możliwe dzięki wszechstronnym kompetencjom, które są rozwijane w obrębie spółek dedykowanym poszczególnym filarom biznesowym: innowacje, rozwój oprogramowania, infrastruktura, performance, transformacja handlu oraz body/team leasing.
Statlook® jest marką należącą do polskiej firmy Media-press.tv S.A, która od ponad 30 lat dostarcza zaawansowane systemy informatyczne dla firm na całym świecie. Tworzone oprogramowanie pozwala na sprawne, wydajne i wygodne zarządzanie zasobami informatycznymi i ludzkimi w firmach prywatnych oraz instytucjach państwowych. Nasze oprogramowanie obejmuje działaniem wszystkie elementy infrastruktury IT (sprzęt, oprogramowanie, użytkownicy, Internet). Kompleksowość działania łączymy z profesjonalnymi technologiami oraz innowacyjnym, przyjaznym interfacem. Systemy Uplook® i Statlook®, analizując zależności pomiędzy poszczególnymi elementami infrastruktury, zapewniają zarówno zbiorcze dane statystyczne dające natychmiastową informację o stanie całej infrastruktury, jak i szczegółowe informacje dotyczące pojedynczych stanowisk komputerowych czy użytkowników, a także procesów i kosztów z nimi związanych. Polski Produkt – ponad 18 lat doświadczenia – 8.000 firm oraz instytucji w Polsce.
Co by było, gdybyśmy Ci powiedzieli, że pracownicy, nawet w Twojej firmie, spędzają średnio 10%-25% swojego czasu na powtarzalnych zadaniach? Co by było, gdybyśmy powiedzieli Ci również, że 20% WSZYSTKICH organizacji, w tym kilku Twoich konkurentów, wdrożyło automatyzację procesów tylko w zeszłym roku? 78 proc. firm na całym świecie, które wdrożyły automatyzację, przyznaje, że w ciągu najbliższych 3 lat znacząco zwiększy swoje inwestycje w automatyzację (Deloitte). Średnio bot automatyzujący kosztuje 1/3 pracownika offshore i 1/5 pracownika onshore za te same zadania (Gartner). Chociaż to wszystko to tylko statystyki i liczby, możemy Ci powiedzieć jedno: im dłużej zwlekasz, tym więcej wydajesz na przyziemne, powtarzalne zadania, które można łatwo zautomatyzować dzięki automatyzacji procesów. W Rhenus Automation idziemy o krok dalej, kierując inicjatywami inteligentnej automatyzacji w celu digitalizacji procesów biznesowych, wykorzystując 6 przełomowych technologii, które oszczędzają pieniądze i poprawiają wydajność Twojej firmy: 1. Tworzenie cyfrowej siły roboczej na dużą skalę (RPA_iOCR) 2. Control tower i zarządzenie łańcuchem dostaw (internet rzeczy + analiza dużych zbiorów danych) 3. Wykrywanie anomalii na potrzeby np. przeglądów planowych (AI) 4. Cyfrowe paszporty produktów dla gospodarek o obiegu zamkniętym opartych na danych (Blockchain) 5. Eksploracja procesów — prześwietlenie procesów biznesowych i cyfrowy bliźniak (Proces & Task Mining) 6. Ujednolicona i wszechstronna widoczność i dostęp do danych (usługi zarządzania treścią).  Pomagamy przedsiębiorstwom i firmom na całym świecie, w tym DPD, Roche, Remondis, Rhenus, Agrana, Saria, Contargo i wielu innym, automatyzować powtarzalne zadania na dużą skalę, przez całą dobę. Jeśli doczytałeś tak daleko, oto coś do przemyślenia: Czy masz w swojej firmie jakieś powtarzalne zadania, które chciałbyś zautomatyzować? Czy starasz się wykryć wszystkie wadliwe produkty, znacznie ograniczyć nieplanowane przestoje i zapobiec kosztownym awariom? Czy jesteś w stanie mierzyć procesy w czasie rzeczywistym ? Sięgnij po bezpłatną wersję demonstracyjną, a my pokażemy Ci, co jest możliwe i ile możesz zyskać dzięki inteligentnej automatyzacji procesów.
Firma informatyczna Tecna jest producentem i dostawcą innowacyjnego oprogramowania klasy ECM, które jest wykorzystywane w przedsiębiorstwach o różnym profilu działalności:Aurea BPM – umożliwia projektowanie i optymalizację procesów biznesowych,Archer – wspomaga sterowanie obiegiem dokumentów elektronicznych i papierowych,Seelvia Analytics – udostępnia zaawansowaną analitykę danych oraz raportowanie. Na bazie własnych platform informatycznych oraz zdobytych kompetencji zaprojektowaliśmy uniwersalne oraz specjalistyczne rozwiązania biznesowe, które mogą być modyfikowane pod indywidualne potrzeby klientów. Świadczymy usługi analizy, projektowania, rozwoju i utrzymania systemów informatycznych. Budujemy dedykowane rozwiązania opierając się na własnych autorskich platformach informatycznych jak również na produktach naszych partnerów.

PRELEGENCI

KONTAKT

ANNA KARASIŃSKA

Kontakt dla Uczestników, Prelegentów i Patronów:

e-mail: anna.karasinska@gigacon.org

mobile: +48 506 981 902

KARINA STROJEK

Kierownik projektu - kontakt z Wystawcami

e-mail: karina.strojek@gigacon.org

mobile: +48 600 677 473

© 2021 GigaCon - biznesowe konferencje IT Powered by varit

Archiwum imprez

Regulamin i polityka prywatności