PATRONI HONOROWI

SPONSORZY

 

PARTNERZY

FIRMY UCZESTNICZĄCE

WSPÓŁPRACA MERYTORYCZNA

 

PATRONI MEDIALNI

 

REJESTRACJA

25 listopada 2021

PV GIGACON


Godzina: 10:00 - 13:15

ONLINE

O WYSTAWCACH

Bison Energy jest jednym z pionierów rynku fotowoltaicznego w Polsce. Istnieje od 2013 roku, kiedy czynnie uczestniczył w procesie tworzenia przepisów obecnego systemu prosumenckiego. Od samego początku Bison Energy dba o każdy detal w procesie instalacji – od kontaktu z inwestorem, poprzez dobór komponentów najwyższej jakości, aż po obsługę po wykonaniu i uruchomieniu systemu. W efekcie zagwarantować może najwyższą jakość, której dowodem są zadowoleni klienci oraz liczne nagrody zdobywane na wydarzeniach branżowych. Bison Energy posiada umowy partnerskie i współpracuje z dostawcami najlepszego sprzętu jak chociażby Selfa GE S.A., LG Electronics, Q.Cells, Fronius, czy SolarEdge.Z uwagi na lokalizację i własne ekipy instalatorskie firma swoje działania skupia głównie wokół swojej siedziby. Operuje na obszarze województwa mazowieckiego, łódzkiego, podlaskiego i warmińsko-mazurskiego. Bison Energy realizował inwestycje dla takich partnerów jak Orange Warsaw Festival, AGORA S.A., CD Projekt S.A., PKO BP S.A., czy Totalizator Sportowy S.A. Firma współpracuje też z organizacjami pozarządowymi - m.in. Greenpeace Polska, Fundacją WWF Polska - a także jednostkami naukowymi - m.in. Szkołą Główną Gospodarstwa Wiejskiego oraz Wojskową Akademią Techniczną w Warszawie.
Corab to największy polski producent systemów mocowań modułów fotowoltaicznych oraz dystrybutor najlepszych rozwiązań z branży PV. Na rynku aktywnie działa od blisko 30 lat, zdobywając wiedzę i doświadczenie w elektronice oraz produkcji wyrobów ze stali i aluminium. Misją firmy jest produkcja i sprzedaż wyrobów najwyższej jakości spełniających wymogi bezpieczeństwa użytkowania, które zapewniają satysfakcję naszych Partnerów i Klientów. W ofercie posiada systemy na dach skośny i płaski, konstrukcje wolnostojące budowane na gruncie czy fundamencie oraz CARPORTY. Produkcja odbywa się w nowoczesnym Zakładzie produkcyjnym w Bartoszycach w procesach automatycznych i półautomatycznych. Nad jakością wyrobów czuwa kontrola jakości oraz zewnętrzna jednostka certyfikująca. Potwierdzeniem najwyższych standardów i poszanowania norm europejskich jest certyfikat TÜV Rheinland Polska Monitoring+Testing. Wielokrotnie firma została nagrodzona za innowacyjne rozwiązania i wysoką jakość swoich produktów. Również w dystrybucji komponentów dużą wagę przywiązują do jakości wykonania oraz rzetelności i stabilnej pozycji producenta. Od blisko 2 lat firma Corab wraz z najlepszymi firmami instalacyjnymi tworzą sieć partnerską Corab Partner. Jest to porozumienie współpracy i wzajemnego wsparcia na wielu płaszczyznach, m.in. handlowej, technicznej, marketingowej. Do sieci mogą przystąpić jedynie podmioty stabilne finansowo, posiadające doświadczenie w branży.
INS-EL od ponad 26 lat jest dystrybutorem artykułów elektrycznych i elektrotechnicznych dla firm wykonawczych, hurtowni, inwestorów realizujących indywidualne projekty inwestycyjne jak również Zakładów Energetycznych. INS-EL posiada największy skład kabli i przewodów elektrycznych w Polsce, dzięki czemu jest w stanie zapewnia dostęp do najwyższej jakości produktów „od ręki”.W branży OZE, firma INS-EL jest kojarzona przede wszystkim jako dostawca kabli średniego napięcia oraz produktów elektrycznych niezbędnych do wykonania farm wiatrowych. Obecnie firma INS-EL dostarcza również pełną ofertę produktową niezbędną do wykonania instalacji fotowoltaicznych. Oferta PV obejmuje kompletną gamę produktową do segmentów: RESIDENTIAL (mikro instalacje), COMMERCIAL (instalacje przemysłowe), UTILITY-SCALE (farmy fotowoltaiczne). Warto również wspomnieć, że INS-EL duży nacisk kładzie na dostawy produktów na farmy 1MW.Sprzedaż segmentu fotowoltaika w INS-EL z kwartału na kwartał przybiera na sile. Po pierwszych trzech kwartałach 2021 roku udział sprzedaży fotowoltaiki przekroczył poziom 25% w całej sprzedaży spółki oraz przyczyniła się również do dynamicznego rozwoju całej organizacji.
Jesteśmy pierwszą w Polsce firmą kompleksowo zajmującą się planowaniem, budową, utrzymaniem i eksploatacją sieci telekomunikacyjnych oraz ich infrastruktury budowlanej, elektrycznej i środowiskowej. Zapewniamy profesjonalne i kompleksowe usługi związane z sieciami telekomunikacyjnymi, przyczyniając się do budowy najlepszych i najbardziej efektywnych sieci komórkowych w Polsce. Głównymi udziałowcami NetWorkS! są dwaj najwięksi operatorzy telekomunikacyjni w kraju: T-Mobile Polska S.A. i Orange Polska S.A. W oparciu o bogate doświadczenie i doskonałą znajomość rynku możemy zaoferować klientom wsparcie w znalezieniu odpowiednich technologii i rozwiązań technicznych dostosowanych do ich indywidualnych potrzeb. Dostarczamy również zaawansowane autorskie systemy i narzędzia tworzone przez wysoce wykwalifikowany zespół złożony z programistów oraz administratorów IT. Wykonujemy analizy potencjału inwestycyjnego w oparciu o dane demograficzne, geomarketingowe oraz dane dostarczane przez klienta. Przygotowujemy analizy przestrzenne przy pomocy zaawansowanego systemu klasy GIS, analizując i tworząc zależności geograficzne pomiędzy obiektami. Systemy informacji przestrzennej (GIS) łączą w sobie elementy analityczne i geograficzne, co daje potężne narzędzie do pozyskiwania, przechowywania, przetwarzania, analizowania i udostępniania informacji posiadającej odniesienie przestrzenne. Unikatowość technologii GIS polega na połączeniu możliwości oferowanych przez bazy danych z możliwościami wizualizacji i analiz przestrzennych.
Firma SolarEdge jest globalnym liderem w branży inteligentnych technologii energetycznych. Dzięki światowej klasy możliwościom inżynieryjnym oraz nieustannemu skupianiu się na innowacjach tworzymy inteligentne produkty i rozwiązania w zakresie produkcji energii, które dodają nam mocy w codziennym życiu i napędzają dalszy rozwój.

PRELEGENCI

KONTAKT

ANNA KARASIŃSKA

Kontakt dla Uczestników, Prelegentów i Patronów:

e-mail: anna.karasinska@gigacon.org

mobile: +48 506 981 902

KARINA STROJEK

Kierownik projektu - kontakt z Wystawcami

e-mail: karina.strojek@gigacon.org

mobile: +48 600 677 473

10:00

Rozpoczęcie konferencji

10:00 - 10:30

Jak proponowane zmiany w nowelizacji prawa energetycznego i ustawy OZE mogą wpłyną na rozwój fotowoltaiki w Polsce 

– Bogdan Szymański (Stowarzyszenie Branży Fotowoltaicznej POLSKA PV)

10:35 - 11:05

Fotowoltaiczne Case Study z rynku komercyjnego

– Mariusz Potocki (SolarEdge)

Planując przyszłość musimy myśleć o fotowltaice. Właściciele systemów komercyjnych coraz częściej doceniają większa wydajność systemów przez cały okres funkcjonowania instalacji.Podczas naszego wykładu dowiecie się Państwo o ograniczeniu ryzyka w długoterminowej inwestycji, dotyczy to również bezpieczeństwa PPOŻ.

11:10 - 11:40

Bo liczą się kompetencje. Jak wybrać właściwego instalatora fotowoltaiki?

– Tomasz Samulak (Corab)

Zastanawiasz się, komu zlecić montaż instalacji fotowoltaicznej? Jak znaleźć odpowiednią firmę wykonawczą spośród setek ofert? Czym się kierować, szukając instalatora? Co wyróżnia kompetentnego wykonawcę instalacji PV? Dlaczego tak ważne jest bezpieczeństwo montażu? Gdzie nie warto szukać oszczędności? Na co zwrócić uwagę planując inwestycję w Odnawialne Źródła Energii? Porozmawiaj z ekspertem i rozwiej swoje wątpliwości.

11:45 - 12:15

Dostawa produktów dla farm fotowoltaicznych 1MW i ich wielokrotności (1MW-PACK-SELL) 

– Krzysztof Kowalczyk (INS-EL)

Instalacja fotowoltaiczna to inwestycja na lata. Niezwykle ważny jest dobór odpowiednich komponentów zapewniających wysoką jakość, niezawodność przez długie lata, przy optymalnej cenie zakupu oraz odpowiednim zwrocie z inwestycji.„Przygotowaliśmy dla naszych partnerów biznesowych gotowe pakiety 1MW-PACK-SELL, które zawierają produkty niezbędne do wybudowania farmy 1MW, zaczynając od modułów PV poprzez falowniki, konstrukcję, kable, osprzęt, oraz gotową stację kontenerową dostosowaną do wymogów danego Zakładu Energetycznego. Oferta jest skrojona na miarę pod konkretną inwestycję, dzięki czemu nasi partnerzy biznesowi mogą zaoszczędzić czas i pieniądze, kupując wszystko w jednym miejscu” – Krzysztof Kowalczyk (INS-EL)

 

12:20 - 12:40

Wyszukiwanie działek i lokalizacji pod budowę elektrowni fotowoltaicznych z wykorzystaniem zaawansowanych narzędzi do analiz solarnych i geograficznych”

– Marek Rekosz (Networks! Sp. z o.o.)

Wyszukanie optymalnego miejsca w celu budowy dużej instalacji fotowoltaicznej zajmuje obecnie coraz więcej czasu. Nie zawsze wyszukiwanie klasycznymi metodami i z wykorzystaniem ogólnodostępnych map pozwala na uzyskanie oczekiwanych wyników.W firmie NeWorkS! od wielu lat analizujemy najbardziej aktualne i złożone dane geograficzne. Posiadamy zaawansowane narzędzia GIS do wyszukiwania optymalnych miejsc spełniających określone kryteria np. do wyszukania działek pod budowę instalacji fotowoltaicznych. Jednocześnie możemy przetworzyć dużą ilość parametrów w różnych zakresach i wyszukać obszary w kraju i zagranicą spełniające optymalne kryteria. Zapewniamy krótki proces wyszukiwania miejsc oraz wysoką jakość wyników.

12:45 - 13:15

Decydują detale – jakościowe instalacje PV. SolarEdge w realizacjach Bison Energy

– Michał Szewczyk (Bison Energy)

Złożoność komercyjnych realizacji fotowoltaicznych sprawia, że każda jest inna. Wielkość instalacji jest tylko jednym z czynników, które wpływają na ilość wyzwań przed którymi stoi firma instalatorska.Nad czym możemy zapanować w trakcie prowadzenia projektu? Czy istnieje jedna odpowiedź na wszystkie pytania, które pojawiają się w trakcie realizacji instalacji fotowoltaicznej?Michał Szewczyk – prezes Bison Energy – opowie o zasadach, które w jego firmie gwarantują stałą jakość dla każdego systemu PV niezależnie od jego złożoności.

13:15

Zakończenie konferencji

 

AGENDA

O KONFERENCJI:

Zapraszamy do wzięcia udziału w konferencji poświęconej zagadnieniom fotowoltaiki. W trakcie tego spotkania porozmawiamy o szansach i wyzwaniach stojących przed firmami zajmującymi się tym tematem. Omówimy także jak energia pozyskiwana ze słońca wykorzystywana jest w Polsce, a jak w Europie.

PROPONOWANA TEMATYKA:

  • bezpieczeństwo instalacji PV
  • sposoby zakupu energii z instalacji fotowoltaicznych
  • uzgodnienia projektów PV
  • ochrona przeciwpożarowa

UDZIAŁ W KONFERENCJI JEST BEZPŁATNY!

Wymagane jest JEDYNIE wypełnienie formularza rejestracji – odnośnik znajduje się pod agendą.
 

 

ZAREJESTROWANYM UCZESTNIKOM ZAPEWNIAMY:

  • możliwość udziału w wybranych wykładach
  • możliwość otrzymania potwierdzenia udziału w konferencji (zaświadczenia w trakcie spotkania lub wystawienie certyfikatu uczestnictwa po wydarzeniu)
  • dostęp do materiałów pokonferencyjnych

ZAPREZENTUJ SWOJĄ FIRMĘ!

Firmy, które posiadają rozwiązania dotyczące fotowoltaiki, zainteresowane zaprezentowaniem swoich produktów podczas konferencji, zachęcamy do kontaktu i zapoznania się z naszą ofertą marketingową. Do wyboru m.in.: wykład 20 – 45 minut / stoisko / insert / lista kontaktów / informacje o udziale firmy w newsletterach i inne.
Kontakt:
karina.strojek@gigacon.org

Propozycje wykładów merytorycznych (call for papers), patronaty medialne, kontakt z uczestnikami: anna.karasinska@gigacon.org

© 2021 GigaCon - biznesowe konferencje IT Powered by varit

Archiwum imprez

Regulamin i polityka prywatności