10:00

Rozpoczęcie konferencji

10:00 - 10:30

Telenowela hackowania - Internet, niekończące się źródło wycieku danych i dochodów przestępców

- Karol Wodecki (Standard Chartered)

Lotto.pl - utrata bazy danych, oszustwo dla klientów ING, czy warto instalować aplikację mobilną banku, oraz nieśmiertelny atak na kupony żabki.

10:35 - 11:05

Wizualizacja incydentów bezpieczeństwa przy pomocy Bitdefender GravityZone

- Dariusz Woźniak (Marken)

W Twoim środowisku doszło do incydentu związanego z bezpieczeństwem, ale nie wiesz jak to się stało oraz jakie kroki dalej podjąć? A może chciałbyś maksymalnie zmniejszyć ryzyko wystąpienia takiego ataku przy pomocy narzędzi do ochrony proaktywnej? Jeżeli na jedno lub drugie pytanie odpowiedziałeś twierdząco, to ta prelekcja jest dla Ciebie. 

11:10 - 11:40

Bezpieczeństwo danych w czasach Ransomware  On-Premise i w Chmurze z Netapp i MS Azure

- Łukasz Grzesiak, Tomasz Sochacki (Arrow)

Środowisko IT już przyzwyczaiło się do terminu Chmury oraz On-Premise.
Trudne czasu stawiają wyzwania: 
1.    nt. optymalizacji kosztów tu i teraz 
2.    oraz wciąż dbanie o bezpieczeństwo daty w szczególności przy zwiększonych atakach typu Ransomware
Należy być przygotowanych na nowe rozwiązania przechowujące i chroniące nasze dane w hybrydowych środowiskach. 
W trakcje prelekcji przestawimy jak chronić nasze dane On-Premise i w chmurze nawet gdy zawiedzie nas anty-wirus. 

11:45 - 12:05

Cyber security landscape and emerging technologies (wykład w jęz. angielskim)

- Stefan Umit Uygur (4Securitas)

 • Why Current Cybersecurity Solutions Are Ineffective 
 • Current cybersecurity solutions vs XDR and the impact on the future cybersecurity landscape

12:10 - 12:30

Bezpieczeństwo w kryzysie. Statlook, czyli 20 lat dobrych rozwiązań do zarządzania sprzętem, oprogramowaniem oraz helpdeskiem i użytkownikami

- Marcin Pera (Statlook)

Bezpieczeństwo IT to jeden z kluczowych filarów budowania współczesnego biznesu. Zagrożenia płynące z przestrzeni wirtualnej stanowią zmorę dla wielu przedsiębiorstw i instytucji. Dodatkowo obecny kryzys każe poszukiwać rozwiązań, które będą optymalizować koszty. Od 20 lat zwiększamy poczucie bezpieczeństwa pracowników sektora prywatnego i publicznego tworząc system Statlook. Nasze rozwiązania usprawniają zarządzanie sprzętem i oprogramowaniem, ułatwiają audyt oprogramowania, istotnie podnoszą poziom zabezpieczeń elementów wrażliwych, w tym danych osobowych. Statlook to także łatwa i szybka zdalna pomoc dla użytkownika, a także najnowsze rozwiązanie – wewnętrzny kanał zgłoszeń dla Sygnalistów.

12:35 - 13:05

Przeniesienie zasobów dostępnych "publicznie" do chmury w celu ochrony sieci firmowej przed atakami
- Łukasz Walicki (Look@IT)

Żyjemy w czasach, kiedy zasoby firmowe są nieustanie narażone na różnego rodzaju ataki ze strony hakerów, którzy próbują wykraść nasze dane. Zagrożenie jest na tyle realne, że większość firm świadomie podejmuje działania majce na celu ochronę danych i zapobieganie ewentualnym incydentom bezpieczeństwa informacji.
Postaramy się pokazać, jakie mogą być skutki takich incydentów i zastanowimy się na ile uszczelnienie wewnętrznej sieci poprzez wyniesienie naszych "publicznie dostępnych zasobów" do chmury może podnieść bezpieczeństwo organizacji.

13:10 - 13:40

Sztuka wojny – ataki DDoS
- Konrad Płachecki (Biuro Informacji Kredytowej)

Przedstawiona zostanie analiza jak 24-02-2022 wpłynął na aktywności na scenie ataków DDoS, ze szczególnym spojrzeniem na polski sektor finansowy. Co się zmieniło w atakach i ochronie? Jakie obecnie mamy możliwości zabezpieczania infrastruktury przed takimi atakami.

13:45 - 14:15

Bezpieczeństwo danych w systemach publicznych - praktyczne spojrzenie na ocenę ryzyk w ramach audytu bezpieczeństwa

- dr Agata Majchrowska (Research Lab CODR.PL)

Zarządzanie ryzykiem pełni kluczową rolę dla wniosków audytu bezpieczeństwa. Czy nowe podejście może wyeliminować stare błędy? Jak je efektywnie wdrożyć? Jak zmienia się profil zawodowy audytora i dlaczego? Jak odpowiedź na te i inne pytania poprawia bezpieczeństwo danych dostępnych w systemach dostępnych dla szerszego kręgu odbiorców oraz jak te metody wykorzystać również w ramach mniej rozbudowanych systemów i zbiorów danych.

14:15

Zakończenie konferencji

 

AGENDA

15 grudnia 2022


Godzina:  10:00

ONLINE

KONGRES BEZPIECZEŃSTWA SIECI

REJESTRACJA

O KONFERENCJI:

Kolejna edycja Kongresu Bezpieczeństwa Sieci - entuzjaści cyberbezpieczeństwa i eksperci IT security ponownie wymienią się doświadczeniami! 

Jak zwykle będzie to okazja do poszerzenia wiedzy, nawiązania nowych kontaktów i być może ciekawych inicjatyw. Swoją wiedzą podzielą się praktycy, którzy na co dzień stają przed wyzwaniem zapewnienia bezpieczeństwa teleinformatycznego. Wierzymy, że to wydarzenie, będzie źródłem wielu inspiracji! Zapraszamy do rejestracji.

PROPONOWANA TEMATYKA:

 • cyberprzestępczość,

 • zagrożenia czyhające w sieci,

 • wyzwania stojące przed specjalistami od bezpieczeństwa IT,

 • sposoby zapobiegania cyberatakom oraz wyciekom informacji,– kierunki rozwoju zagrożeń,

 • prawne aspekty cyberbezpieczeństwa,

 • VPN, firewall i secure mail.

 

KONFERENCJA SKIEROWANA JEST DO:

 

 • osób odpowiedzialnych za strategię i utrzymanie bezpieczeństwa w firmie

 • dyrektorów/specjalistów/managerów ds. bezpieczeństwa IT

 • osób odpowiedzialnych za podejmowanie decyzji dotyczących wyboru i zakupu rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa

 • firm, które w swojej działalności gospodarczej korzystają z sieci, rozliczeń internetowych itp.

 • szerokiego kręgu firm i instytucji wykorzystujących nowoczesne technologie: branży bankowej i finansowej, przemysłu, telekomunikacji, administracji i sektora publicznego, ubezpieczeniowej, energetyki, branży usługowej.

 • Kongres jest spotkaniem biznesowym, nie przyjmujemy rejestracji studentów.

UDZIAŁ W KONFERENCJI JEST BEZPŁATNY!

Wymagane jest JEDYNIE wypełnienie formularza rejestracji – odnośnik znajduje się pod agendą.

 

ZAREJESTROWANYM UCZESTNIKOM ZAPEWNIAMY:

 • możliwość udziału w wybranych wykładach

 • możliwość otrzymania potwierdzenia udziału w konferencji (zaświadczenia w trakcie spotkania lub wystawienie certyfikatu uczestnictwa po wydarzeniu)

 • dostęp do materiałów pokonferencyjnych


ZAPREZENTUJ SWOJĄ FIRMĘ!

Firmy, które posiadają rozwiercie rozwiązania dotyczące zapewniania bezpieczeństwa sieci i danych, zainteresowane zaprezentowaniem swoich produktów podczas konferencji, zachęcamy do kontaktu i zapoznania się z naszą ofertą marketingową. Do wyboru m.in.: wykład 20 – 30 minut / podlinkowany logotyp na stronie / promocja na mediach społecznościowych  / lista kontaktów / informacje o udziale firmy w newsletterach i inne.
Kontakt:
karina.strojek@gigacon.org

Propozycje wykładów merytorycznych (call for papers), patronaty medialne, kontakt z uczestnikami: anna.karasinska@gigacon.org

PATRONI HONOROWI

SPONSOR

 

PARTNER

FIRMA UCZESTNICZĄCA

PATRONI MEDIALNI

 

O WYSTAWCACH

4Securitas is an innovative European cyber security firm focused on proactively preventing cyberattacks as well as protecting the critical data at the core of every organization. With offices in Ireland and Italy, the company develops ACSIA XDR Plus (Automated Cyber Security Intelligence Application), an Extended Detection and Response solution, that includes Threat Intelligence and Anti-Surveillance protection as a unified XDR product. 4Securitas delivers a highly evolved and advanced level of cyber protection across hybrid cloud infrastructures, with real-time remediation of threats and automation at the core of our design.
Arrow ECS dostawca technologii wspierający rozwój wydajnych, praktycznych i kompleksowych rozwiązań informatycznych łączycych różne technologie w celu zaspokojenia sprecyzowanych potrzeb biznesowych. W ofercie znajdują się systemy, które w pełny sposób prezentują rozwiązania pamięci masowych, zabezpieczeń infrastruktury oraz oprogramowania w złożonym środowisku IT. Kompleksowe rozwiązania w zakresie infrastruktury IT i wiedza techniczna czynią nas liderem na rynku Value Added Distribution, czyli dystrybutorów z wartością dodaną. Nasze zasoby i programy pomagają Partnerom się rozwijać, wydajniej działać oraz przekształcać biznes tak, by móc szybko dostosować się do zmieniającego się rynku.
Marken Systemy Antywirusowe od 21 lat funkcjonuje w branży IT, specjalizując się w rozwiązaniach do ochrony komputerów, sieci oraz danych. W ofercie firmy znajdują się m.in produkty takich firm jak Bitdefender czy ESET – światowych liderów na rynku oprogramowania bezpieczeństwa. Rozwiązania wymienionych producentów cieszą się dużą popularnością wśród klientów i otrzymują najwyższe oceny od niezależnych instytutów badawczych AVTEST czy AV- Comparatives. Od 2012 roku firma Marken Systemy Antywirusowe jest oficjalnym i jedynym przedstawicielem w Polsce firmy Bitdefender, jednego ze światowych liderów systemów bezpieczeństwa.
Statlook® jest marką należącą do polskiej firmy Media-press.tv S.A, która od ponad 30 lat dostarcza zaawansowane systemy informatyczne dla firm na całym świecie. Tworzone oprogramowanie pozwala na sprawne, wydajne i wygodne zarządzanie zasobami informatycznymi i ludzkimi w firmach prywatnych oraz instytucjach państwowych. Nasze oprogramowanie obejmuje działaniem wszystkie elementy infrastruktury IT (sprzęt, oprogramowanie, użytkownicy, Internet). Kompleksowość działania łączymy z profesjonalnymi technologiami oraz innowacyjnym, przyjaznym interfacem. Systemy Uplook® i Statlook®, analizując zależności pomiędzy poszczególnymi elementami infrastruktury, zapewniają zarówno zbiorcze dane statystyczne dające natychmiastową informację o stanie całej infrastruktury, jak i szczegółowe informacje dotyczące pojedynczych stanowisk komputerowych czy użytkowników, a także procesów i kosztów z nimi związanych. Polski Produkt – ponad 18 lat doświadczenia – 8.000 firm oraz instytucji w Polsce.

PRELEGENCI

KONTAKT

ANNA KARASIŃSKA

Kontakt dla Uczestników, Prelegentów i Patronów:

e-mail: anna.karasinska@gigacon.org

mobile: +48 506 981 902

KARINA STROJEK

Kierownik projektu - kontakt z Wystawcami

e-mail: karina.strojek@gigacon.org

mobile: +48 600 677 473

© 2021 GigaCon - biznesowe konferencje IT Powered by varit

Archiwum imprez

Regulamin i polityka prywatności