10:00

Rozpoczęcie konferencji

10:00 - 10:30

Nawet mnie zdołali oszukać - cyberbezpieczeństwo w praktyce

- Karol Wodecki (Standard Chartered)

Podsumowanie najnowszych internetowych akcji - co się dzieje? Gdzie znów coś zawiodło

10:35 - 11:05

Wczesne ostrzeganie i cyber dywersja zaczynają się od sieci – Jak zaplanować „deception TTPs” by była skuteczna?

- Janusz Mierzejewski (Commvault)

W trakcie prelekcji eksperci Commvault zajmujący się technologią cyber deception marki Metallic ThreatWise podzielą się doświadczeniami w zakresie planowania, personalizacji oraz wdrażania i optymalizowania systemów cyberdywersji. Odpowiedzą na takie pytania jak: gdzie czerpać inspiracje na zaplanowanie i wdrożenie skutecznej, zautomatyzowanej i skalowalnej sieci dywersyjnej? Czy istnieją gotowe narzędzia i jakie sa ich możliwości oraz ograniczenia? Jak mierzyć skuteczność pułapek i wabików oraz dlaczego deception ma bezpośrednie przełożenie na cyber ryzyko w firmie?

11:10 - 11:40

Skuteczne odzyskiwanie danych dzięki wdrożeniu systemu backupu z uwzględnieniem segmentacji sieci
- Hubert Kubica (Commvault)

W dzisiejszych czasach organizacje muszą zadbać o odpowiednie zabezpieczenie swoich danych, a wdrożenie skutecznego systemu backupu stanowi jedno z najważniejszych zabezpieczeń. 
Omówimy jakie wyzwania mogą pojawić się podczas wdrażania systemu backupu wraz z segmentacją sieci i jakie kroki należy podjąć, aby temu zapobiec. Przedstawimy również praktyczne przykłady wdrożenia systemu backupu Commvault współgrającego z segmentacją sieci oraz korzyści wynikające z tej integracji.
Zapraszamy wszystkich, którzy chcą poznać, jak wdrożenie systemu backupu Commvault współgrającego z segmentacją sieci może przyspieszyć i usprawnić proces odzyskiwania danych.

11:45 - 12:15

Jak XDR może pomóc przedsiębiorstwom w dążeniu do uzyskania wyższego poziomu bezpieczeństwa?
- Piotr Mrowiec (Net Complex) 

XDR (Extended detection and response) jest nowoczesnym, wszechstronnym narzędziem, które integruje wiele produktów bezpieczeństwa w spójną, ujednoliconą platformę do wykrywania i reagowania na incydenty bezpieczeństwa. Oferuje mnóstwo korzyści związanych z cyberbezpieczeństwem. Zapewnia organizacjom holistyczną, elastyczną i co najważniejsze - skuteczną ochronę przed zagrożeniami. Widoczność wszystkich danych pozwala w sposób automatyczny przeciwdziałać zaawansowanym atakom i określać priorytety zdarzeń, zwiększając produktywność całego zespołu bezpieczeństwa. Serdecznie zapraszamy na spotkanie, w którym opowiemy więcej o działaniu i korzyściach XDRa.

12:20 - 12:50

Bezpieczeństwo sieci w świetle metodyki NIST

- Marek Ujejski (COIG S.A.)

Aby  zapewnić bezpieczeństwo jakiegokolwiek obszaru potrzebna jest metodyka która zapewni ze dany obszar zostanie objęty kompleksowo i w racjonalny sposób zostaną podjęte działania zapewniające określony poziom bezpieczeństwa. Takie podejście wymaga uznanej w świecie metodyki. Jedną z takich metodyk jest opracowany przez amerykańską organizację standaryzacyjną NIST „Cybersecurity Framework” którego ogólną koncepcję odniesiono w prezentacji do obszaru sieci komputerowych, wskazując też na konkretne środki techniczne jakie mogą mieć zastosowanie w niektórych obszarach.

12:55 - 13:25

Bezpieczeństwo sieciowe w erze cyfrowej: Najważniejsze wyzwania i sposoby, aby je przekroczyć z SonicWall

- Paweł Najsarek (Ingram Micro)

13:30 - 13:50

Bezpieczeństwo w kryzysie. Statlook, czyli program do zarządzania sprzętem, oprogramowaniem oraz helpdeskiem i użytkownikami
- Marcin Pera (Statlook)

Bezpieczeństwo IT to jeden z kluczowych filarów budowania współczesnego biznesu. Zagrożenia płynące z przestrzeni wirtualnej stanowią zmorę dla wielu przedsiębiorstw i instytucji. Dodatkowo obecny kryzys każe poszukiwać rozwiązań, które będą optymalizować koszty. Od ponad 20 lat zwiększamy poczucie bezpieczeństwa pracowników sektora prywatnego i publicznego tworząc system Statlook. Nasze rozwiązania usprawniają zarządzanie sprzętem i oprogramowaniem, ułatwiają audyt oprogramowania, istotnie podnoszą poziom zabezpieczeń elementów wrażliwych, w tym danych osobowych. Statlook to także łatwa i szybka zdalna pomoc dla użytkownika, wewnętrzny kanał zgłoszeń dla Sygnalistów, a także najnowsze rozwiązanie – moduł Powerlook służący do oszczędzania energii!

13:55 - 14:25

Bezpieczeństwo systemów z perspektywy mechanizmów inżynierii społecznej
- dr Agata Majchrowska (Research Lab CODR.PL)
Ocena ryzyk uwzględnia elementy mierzalne i niemierzalne, ale wymagające oszacowania. Co w klasycznej ocenie bezpieczeństwa systemów może całkowicie odwrócić sytuację i dlaczego niektóre aspekty warto ocenić jako pierwsze.

14:30 - 15:00

ISO 27001. Jak przygotować się do audytu? 

- Michał Pilc (Appfire)

Norma ISO 27001 określa system zarządzania bezpieczeństwem informacji. Posiadanie jej przez organizację nierzadko bywa formalnym wymogiem, a przynajmniej jest mile widziane przez potencjalnych kontrahentów.
Dojrzałość organizacji pod względem podejścia do ochrony przetwarzanych danych określa się między innymi poprzez to, czy ludzie, procesy oraz użyte technologie tworzą spójny system służący ochronie informacji. Autor podzieli się swoim doświadczeniem w przygotowaniu organizacji do audytu certyfikującego wg normy ISO 27001, pokazując, jak poprzez wdrożenie polityki, procedur oraz kontroli bezpieczeństwa w oparciu o analizę ryzyka można zidentyfikować „najsłabsze ogniwo” i zredukować prawdopodobieństwo zdarzeń niepożądanych oraz ich skutków biznesowych. 

15:00

Zakończenie konferencji

 

AGENDA

13 kwietnia 2023


Godzina:  10:00

ONLINE

KONGRES BEZPIECZEŃSTWA SIECI

REJESTRACJA

O KONFERENCJI:

Kolejna edycja Kongresu Bezpieczeństwa Sieci - entuzjaści cyberbezpieczeństwa i eksperci IT security ponownie wymienią się doświadczeniami! 

Jak zwykle będzie to okazja do poszerzenia wiedzy, nawiązania nowych kontaktów i być może ciekawych inicjatyw. Swoją wiedzą podzielą się praktycy, którzy na co dzień stają przed wyzwaniem zapewnienia bezpieczeństwa teleinformatycznego. Wierzymy, że to wydarzenie, będzie źródłem wielu inspiracji! Zapraszamy do rejestracji.

PROPONOWANA TEMATYKA:

 • cyberprzestępczość,

 • zagrożenia czyhające w sieci,

 • wyzwania stojące przed specjalistami od bezpieczeństwa IT,

 • sposoby zapobiegania cyberatakom oraz wyciekom informacji,– kierunki rozwoju zagrożeń,

 • prawne aspekty cyberbezpieczeństwa,

 • VPN, firewall i secure mail.

 

KONFERENCJA SKIEROWANA JEST DO:

 

 • osób odpowiedzialnych za strategię i utrzymanie bezpieczeństwa w firmie

 • dyrektorów/specjalistów/managerów ds. bezpieczeństwa IT

 • osób odpowiedzialnych za podejmowanie decyzji dotyczących wyboru i zakupu rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa

 • firm, które w swojej działalności gospodarczej korzystają z sieci, rozliczeń internetowych itp.

 • szerokiego kręgu firm i instytucji wykorzystujących nowoczesne technologie: branży bankowej i finansowej, przemysłu, telekomunikacji, administracji i sektora publicznego, ubezpieczeniowej, energetyki, branży usługowej.

 • Kongres jest spotkaniem biznesowym, nie przyjmujemy rejestracji studentów.

UDZIAŁ W KONFERENCJI JEST BEZPŁATNY!

Wymagane jest JEDYNIE wypełnienie formularza rejestracji – odnośnik znajduje się pod agendą.

 

ZAREJESTROWANYM UCZESTNIKOM ZAPEWNIAMY:

 • możliwość udziału w wybranych wykładach

 • możliwość otrzymania potwierdzenia udziału w konferencji (zaświadczenia w trakcie spotkania lub wystawienie certyfikatu uczestnictwa po wydarzeniu)

 • dostęp do materiałów pokonferencyjnych


ZAPREZENTUJ SWOJĄ FIRMĘ!

Firmy, które posiadają rozwiercie rozwiązania dotyczące zapewniania bezpieczeństwa sieci i danych, zainteresowane zaprezentowaniem swoich produktów podczas konferencji, zachęcamy do kontaktu i zapoznania się z naszą ofertą marketingową. Do wyboru m.in.: wykład 20 – 30 minut / podlinkowany logotyp na stronie / promocja na mediach społecznościowych  / lista kontaktów / informacje o udziale firmy w newsletterach i inne.
Kontakt:
karina.strojek@gigacon.org

Propozycje wykładów merytorycznych (call for papers), patronaty medialne, kontakt z uczestnikami: anna.karasinska@gigacon.org

PATRONI HONOROWI

SPONSOR

 

PARTNERZY

GŁÓWNY SPONSOR

FIRMY UCZESTNICZĄCE

WSPÓŁPRACA MERYTORYCZNA

PATRONI MEDIALNI

 

O WYSTAWCACH

COIG S.A. specjalizuje się w tworzeniu i wdrażaniu kompleksowych, dedykowanych rozwiązań informatycznych, wspomagających procesy produkcji i zarządzania dla średnich i dużych przedsiębiorstw. Ze względu na początki firmy, które sięgają 1951 r. i wywodzą się od usług obliczeniowych dla sektora wydobywczego, COIG jest jedną z najstarszych i najbardziej doświadczonych polskich firm informatycznych. Zdobyte doświadczenie i nowoczesne technologie to biznesowe filary, na których COIG od lat buduje swoją pozycję i zapewnienia kompleksowe wsparcie we wszystkich obszarach zastosowań IT. Oferta COIG w szczególności skupia się na autorskich rozwiązaniach wspierających produkcję i zarządzanie w przedsiębiorstwach, jednostkach samorządowych i rządowych. COIG oferuje również nowoczesne Centrum Przetwarzania Danych, jak również przeprowadzenie audytów bezpieczeństwa i usługę Security Operation Center którą swiadczy już dla wielu klientów, w tym dla Operatorów Usługi Kluczowej.
Commvault - jak działamy? Nasza platforma Intelligent Data Services pomaga wypełnić lukę w kluczowym dla organizacji obszarze, zapewniając dostępność danych dziś i jutro, kiedy biznes się rozwinie. Oferujemy nasze inteligentne usługi wszędzie tam, gdzie znajdują się Twoje dane: w środowiskach lokalnych, hybrydowych lub multicloud, a dostarczamy je w modelu SaaS (Software as a Service), w postaci gotowych urządzeń dedykowanych albo rozwiązań zarządzanych przez partnerów.  Dane stanowią fundament dla wszystkiego, co robią nasi klienci, zwłaszcza dziś, w dobie transformacji cyfrowej. Dzięki najszerszemu portfolio dostępnemu na rynku, Commvault pomaga klientom inteligentnie zarządzać danymi. Dzięki temu umożliwia im rozwijanie ich biznesu już dziś oraz wydobywanie wartości i jak najlepsze wykorzystywanie danych w przyszłości. O nas: We współczesnej cyfrowej gospodarce dane stanowią o Twojej przewadze konkurencyjnej. Pozwalają przewidywać zachowania klientów, sterują wydajnością operacyjną i kształtują strategią korporacyjną. Stanowią klejnot koronny, który musi być chroniony, ale przy tym zawsze dostępny.   Problem polega na tym, że danych jest coraz więcej, szybko się zmieniają i są coraz bardziej pofragmentowane – te cyfrowe bity i bajty są w ciągłym ruchu i podlegają nieustannej ewolucji. To, jak zarządzasz danymi, ma wpływ na realizację celów i ostatecznie sukces biznesowy.   I to jest właśnie domena Commvault. Pomagamy klientom wykorzystać ich dane i dokonywać niesamowitych rzeczy. Nasze inteligentne usługi Intelligent Data Services mogą pomóc w osiągnięciu większej efektywności poprzez transformację sposobów ochrony, przechowywania i użycia danych — niezależnie od tego, gdzie się znajdują i jak są ustrukturyzowane. Jedno rozwiązanie. Jedno doświadczenie. Nieskończone możliwości.    Commvault. Bądź gotowy.  Dowiedz się więcej: Commvault.com
Ingram Micro Sp. z o.o. to jeden z najprężniejszych i najdynamiczniejszych dystrybutorów z wartością dodaną (VAD), osiągający największe wyniki w sprzedaży produktów sieciowych, Data Center, Security, Data Capture / Point of Sale Division, a w szczególności Cisco, IBM (oprogramowanie, sprzęt, serwisy).Firma jest częścią największego światowego dystrybutora IT -Ingram Micro Inc., co daje jej nowe, komplementarne do prowadzonego biznesu możliwości.Ich niezmieniona funkcjonalnie lokalna organizacja przy jednoczesnej renomie Ingram Micro Inc oraz wsparciu relacyjnym, finansowym oraz logistycznym, przełożyły się na istotne poszerzenie ich oferty dla partnerów. Udostępnienie magazynu centralnego w Straubing w Niemczech pozwoliło zdecydowanie polepszyć dostępność towarów dla partnerów - głównie produktów Zebra, Cisco, Honeywell, Datalogic, Extrme Networks, ale również Amino Communication, APC, Avaya, Citizen,Cradlepoint, Elo Touch, Getac, Jabra, Tripleplay.
Statlook® jest marką należącą do polskiej firmy Media-press.tv S.A, która od ponad 30 lat dostarcza zaawansowane systemy informatyczne dla firm na całym świecie. Tworzone oprogramowanie pozwala na sprawne, wydajne i wygodne zarządzanie zasobami informatycznymi i ludzkimi w firmach prywatnych oraz instytucjach państwowych. Nasze oprogramowanie obejmuje działaniem wszystkie elementy infrastruktury IT (sprzęt, oprogramowanie, użytkownicy, Internet). Kompleksowość działania łączymy z profesjonalnymi technologiami oraz innowacyjnym, przyjaznym interfacem. Systemy Uplook® i Statlook®, analizując zależności pomiędzy poszczególnymi elementami infrastruktury, zapewniają zarówno zbiorcze dane statystyczne dające natychmiastową informację o stanie całej infrastruktury, jak i szczegółowe informacje dotyczące pojedynczych stanowisk komputerowych czy użytkowników, a także procesów i kosztów z nimi związanych. Polski Produkt – ponad 18 lat doświadczenia – 8.000 firm oraz instytucji w Polsce.
Net Complex - niezależny integrator rozwiązań cyberbezpieczeństwa działający w ramach Klastra #CyberMadeInPoland. Firma specjalizuje się w dostarczaniu i wdrażaniu różnorodnych technologii i rozwiązań z zakresu ochrony sieci (firewall, antywirus, UTM, AV, PAM, DLP, SIEM, CASB, NAC, EDR itp.)  W stałej ofercie posiada usługi takie jak: → konsulting, → audyty, → szkolenia, → outsourcing, → optymalizacja działania systemów i urządzeń, → migracja usług, → wdrażanie, konfiguracja, aktualizacja i zarządzanie pakietem M365 i wiele innych. Strona internetowa: www.netcomplex.pl Email: biuro@netcomplex.pl
SonicWall to światowej wielkości producent znany głównie z firewalli (NGFW) oraz bezpieczeństwa sieciowego, w tym Secure Mobile Access - innowacyjne rozwiązanie do zarządzania zdalnymi dostępami (np. przy pracy zdalnej), Email Security – kompletna ochrona maili, Cloud Edge Secure Access – bezpieczny dostęp do zasobów w chmurze. Wykorzystywana technika sandbox (zarówno cloud lub on-premise) jest w SonicWall naturalna i bezproblemowa. Całość portfolio produktów zamykają przełączniki sieciowe oraz Access Pointy WiFi. Wszystkie produkty SonicWall mogą być nadzorowane centralnie przy pomocy Network Security Manager.

PRELEGENCI

KONTAKT

ANNA KARASIŃSKA

Kontakt dla Uczestników, Prelegentów i Patronów:

e-mail: anna.karasinska@gigacon.org

mobile: +48 506 981 902

KARINA STROJEK

Kierownik projektu - kontakt z Wystawcami

e-mail: karina.strojek@gigacon.org

mobile: +48 600 677 473

© 2021 GigaCon - biznesowe konferencje IT Powered by varit

Archiwum imprez

Regulamin i polityka prywatności