10:00

Rozpoczęcie konferencji

09:50 - 10:20

Digitalizacja łańcucha dostaw – identyfikacja korzyści wdrożenia Paperless
- Adam Koliński (Wyższa Szkoła Logistyki)

10:25 - 10:55

Trendy i kierunki zmian (e-logistyka i logistyka wirtualna) w branży dla perspektywy 2050

- Jacek Karcz (GRUBER Logistics)

Branża logistyczna stoi obecnie przed wyzwaniami, które zmieniają podejście do priorytetów osób zarządzających łańcuchami logistycznymi. To nie tylko wyzwania związane z szeroko pojętym piętnem jaki odcisnęła pandemia Covid-19 oraz zmiany legislacyjne wprowadzane w ostatnich latach i miesiącach. To zmiany, które mają ukształtować branżę w perspektywie roku 2050. Świadomość konieczności zmian dotyczy dwóch czynników: ekologii oraz digitalizacji. Czynniki te również wzajemnie się przenikają i rozwijają. Istotnym jest zatem zrozumienie podstaw zmian, których jako aktywni uczestnicy branży jesteśmy nie tylko świadkami ale również wykonawcami, a także najważniejszych trendów jakie są obecnie wykorzystywane przy ich wdrażaniu.

11:00 - 11:30

Jak sprawdzić, czy projekt idzie dobrze? Jedna zwodnicza i jedna dobra metoda śledzenia postępu prac

- Marek Kowalczyk (Mandarine Project Partners)

Szefowie nie lubią niespodzianek, zwłaszcza tych złych. Jeśli coś w projekcie idzie "nie tak", to lepiej dowiedzieć się o tym wcześniej — kiedy jeszcze jest czas zareagować. Niestety, powszechnie stosowane metody oceny postępów prac w projekcie obarczone są wieloma wadami: zwykle zabierają dużo czasu i dają obraz "w lusterku wstecznym", a nie wiarygodną prognozę przyszłości. W trakcie wystąpienia rozprawimy się z popularnym przeżytkiem, jakim jest procent zaawansowania projektu i poznamy technikę fever chart opartą o łańcuch krytyczny (critical chain project management, CCPM).

11:35 - 12:05

Big Data w przemyśle - praktyczne zagadnienia IT

- Artur Sadzik (Ekspert niezależny)

Dynamika zmian jakie serwuje nam współczesny świat IT, zwłaszcza teraz w dobie rewolucji AI jaka odbywa się na naszych oczach, nie pozwala nam czasami na dostrzeżenie technologicznych kamieni milowych, które pozwalają na te rewolucje. O tych kamieniach milowych i o źródłach zmian będzie ta prezentacja.

12:10 - 12:40

Anatomia katastrofy, czyli co może pójść nie tak po podjęciu decyzji o wdrożeniu nowego WMS'a

- Witold Bachaj (Chaingers)

Podczas wykładu podpowiemy jak należy podejść do wyboru, zakupu i wdrożenia systemu WMS oraz pokażemy przykłady błędów z przeprowadzonych projektów konsultingowych.

12:45 - 13:15

IT a ulgi podatkowe - jak płacić mniejsze podatki?

- Kamil Stolarski (SMW Legal)

W trakcie prelekcji omówione zostaną ulgi podatkowe i kluczowe rozwiązania odnoszące się do IT. Takie jak ulga B+R, IP-BOX, zwiększenie kosztów uzyskania przychodów przy pracach programistycznych. Dr Kamil Stolarski odpowie na pytanie, czy i w jaki sposób można zmniejszyć podatki w przypadku działu IT.

13:20

Zakończenie konferencji

 

AGENDA

25 maja 2023


Godzina:  09:50

ONLINE

ROZWIĄZANIA DLA PRODUKCJI I LOGISTYKI

REJESTRACJA

O KONFERENCJI:

Konferencja "Rozwiązania dla Produkcji i Logistyki" ma za zadanie odpowiedzieć na pytanie o przyszłość rozwiązań kluczowych dla tych sektorów, wskazać bieżące trendy i wyzwania.

Podczas wykładów produktowych zaprezentujemy konkretne rozwiązania informatyczne usprawniające prace i procesy. Będą Państwo mieli okazje zapoznać się z nimi, porównać i skonsultować ofertę poszczególnych dostawców. Nasi eksperci podzielą się własnymi doświadczeniami i odpowiedzą na nurtujące Państwa pytania.

PROPONOWANA TEMATYKA:

PRZEMYSŁ

 

 • Przemysł 4.0

 • IoT/M2M

 • Systemy CPS (cyber-physical systems)

 • MES

 • CAQ (systémy wspomagające zarządzanie jakością)

 • MRP (planowanie zaopatrzenia materiałowego)– CMMS (utrzymanie ruchu)

 • Cyfrowe bezpieczeństwo

 • Automatyzacja

 • Produkcja w modelu skoncentrowanym na usługach

 • Rozwiązania chmurowe do gromadzenia i przetwarzania dużej ilości danych

 • Integracja systemów

 • Systemy wspierające analizę danych biznesowych

 • Zarządzanie infrastrukturą IT

 • Serwicyzacja

 

 

LOGISTYKA

 

 • Magazyn 4.0

 • Supply Chain Management

 • Cloud Supply Chain

 • SCMI

 • RPA- robotyzacja procesów

 • Systemy bezzałogowe

 • Automatyzacja magazynowa, automatyzacja łańcucha dostaw

 • Cyberbezpieczeństwo

 • Zarządzanie zasobami

 • Kontrola i optymalizacja kosztów

UDZIAŁ W KONFERENCJI JEST BEZPŁATNY!

Wymagane jest JEDYNIE wypełnienie formularza rejestracji – odnośnik znajduje się pod agendą.

 

ZAREJESTROWANYM UCZESTNIKOM ZAPEWNIAMY:

 • możliwość udziału w wybranych wykładach

 • możliwość otrzymania potwierdzenia udziału w konferencji (zaświadczenia w trakcie spotkania lub wystawienie certyfikatu uczestnictwa po wydarzeniu)

 • dostęp do materiałów pokonferencyjnych


ZAPREZENTUJ SWOJĄ FIRMĘ!

Firmy, które posiadają rozwiązania IT dla sektorów produkcji i logistyki, zainteresowane zaprezentowaniem swoich produktów podczas konferencji, zachęcamy do kontaktu i zapoznania się z naszą ofertą marketingową. Do wyboru m.in.: wykład 20 – 30 minut / podlinkowany logotyp na stronie / promocja na mediach społecznościowych  / lista kontaktów / informacje o udziale firmy w newsletterach i inne.
Kontakt:
karina.strojek@gigacon.org

Propozycje wykładów merytorycznych (call for papers), patronaty medialne, kontakt z uczestnikami: anna.karasinska@gigacon.org

PATRONI HONOROWI

SPONSORZY

 

PARTNER

FIRMA UCZESTNICZĄCA

WSPÓŁPRACA MERYTORYCZNA

PATRONI MEDIALNI

 

O WYSTAWCACH

Aspekt sp. z o.o. to lider w dziedzinie automatycznej identyfikacji produktów i procesów w przedsiębiorstwach handlowych, logistycznych i produkcyjnych. Od ponad 20 lat dostarcza firmom technologicznego wsparcia i wyposaża w narzędzia zwiększające ich efektywność.  Jako lider w dziedzinie auto ID Aspekt oferuje kompleksowe usługi, ekspercką wiedzę i dostęp do najlepszych światowych rozwiązań. Wśród klientów firmy znajdują się marki znane na całym świecie.  Oferta Aspektu zawiera audyt logistyczny, autorski system magazynowy WMS Rewista, oznakowanie magazynów i hal produkcyjnych, rozwiązania IT oparte o kody kreskowe, RFID i WLAN, serwis gwarancyjny i pogwarancyjny, etykiety i taśmy termotransferowe. Wśród ich partnerów znajdują się wiodący na świecie producenci i dystrybutorzy urządzeń i oprogramowania, tacy jak Zebra, Honeywell, Soti, NiceLabel, Inexto, Advantech, Datalogic, ProGlove czy Extreme Networks.
Cloud Partners – Cost effective journey to Hybrid and Public Cloud Cloud Partners zajmuje się unowocześnianiem infrastruktury IT klientów biznesowych poprzez migrację zasobów klientów do rozwiązań wirtualnych oraz rozwiązań cyberbezpieczeństwa. W zakresie kompetencji Cloud Partners jest dostarczanie usług chmury hybrydowej i publicznej we współpracy z czołowymi dostawcami takimi jak AWS, Google Cloud, Microsoft Azure, Orange, Netia, Operator Chmury Krajowej itp. Kluczową kompetencją Cloud Partners jest optymalizacja kosztów wdrożenia chmury i jej późniejszego użytkowania. Tym samym klient uzyskuje przyśpieszony i zwiększony zwrotu z inwestycji w chmurę hybrydową i publiczną, przy zachowaniu wydajności, elastyczności i bezpieczeństwa zasobów. Działamy zawsze jako reprezentant interesów klienta i doradzamy optymalne z punktu widzenia strategii i interesu ekonomicznego klienta rozwiązania.
Statlook® jest marką należącą do polskiej firmy Media-press.tv S.A, która od ponad 30 lat dostarcza zaawansowane systemy informatyczne dla firm na całym świecie. Tworzone oprogramowanie pozwala na sprawne, wydajne i wygodne zarządzanie zasobami informatycznymi i ludzkimi w firmach prywatnych oraz instytucjach państwowych. Nasze oprogramowanie obejmuje działaniem wszystkie elementy infrastruktury IT (sprzęt, oprogramowanie, użytkownicy, Internet). Kompleksowość działania łączymy z profesjonalnymi technologiami oraz innowacyjnym, przyjaznym interfacem. Systemy Uplook® i Statlook®, analizując zależności pomiędzy poszczególnymi elementami infrastruktury, zapewniają zarówno zbiorcze dane statystyczne dające natychmiastową informację o stanie całej infrastruktury, jak i szczegółowe informacje dotyczące pojedynczych stanowisk komputerowych czy użytkowników, a także procesów i kosztów z nimi związanych. Polski Produkt – ponad 18 lat doświadczenia – 8.000 firm oraz instytucji w Polsce.
MicroStrategy (Nasdaq: MSTR) to największa niezależna, notowana na giełdzie firma zajmująca się Business Intelligence, oferująca wiodącą platformę analityczną klasy korporacyjnej. Aby wypełnić swą wizję „Intelligence Everywhere™”, MicroStrategy dostarcza nowoczesną analitykę na kompleksowej platformie korporacyjnej używanej przez wiele najbardziej podziwianych marek na świecie z listy Fortune Global 500. Platforma, zoptymalizowana pod kątem wdrożeń w chmurze i lokalnie u klienta, zawiera HyperIntelligence, przełomową technologię, która nakłada praktyczne dane korporacyjne na popularne aplikacje biznesowe, pomagając użytkownikom podejmować mądrzejsze, szybsze decyzje. Więcej informacji na temat MicroStrategy można znaleźć na stronie www.microstrategy.com.
NewDataLabs jest firmą skoncentrowaną na wdrażaniu analityki biznesowej. Jest Premier Partnerem Tableau, zajmuje się również budową rozwiązań „krok przed Tableau” – Hurtowni Danych, rozwiązań ETL/ELT, modelowaniem danych, projektowaniem dashboardów analitycznych itp. Jest Również Partnerem SNOWFLAKE, Silver Partnerem Microsoft oraz Partnerem Fivetran. Firma powstała w 2015 roku z połączenia dwóch zespołów Konsultantów. Od tego czasu zrealizowała ponad 200 projektów w różnego typu organizacjach – takich jak Decathlon, T-Mobile Polska, BNP Paribas Polska, VELUX, Śnieżka SA, INTERIA SA, czy Volkswagen Group Polska. Firma zgromadziła unikalny zespół wysokiej klasy Konsultantów.
Tech Data to jeden z największych na świecie dystrybutorów technologii. Pomagamy firmom takim jak Amazon Web Services, HP, Apple, Cisco, Microsoft — i setkom innych — wprowadzić swoje produkty na rynek, a także oferujemy szeroki zakres usług wsparcia technicznego i biznesowego. Łączymy świat z potęgą technologii. Nasz kompleksowy portfel produktów, usług i rozwiązań, wysoko wyspecjalizowane umiejętności i doświadczenie w zakresie technologii nowej generacji umożliwiają Partnerom Biznesowym wprowadzanie na rynek produktów i rozwiązań, które są potrzebne światu do łączności, rozwoju i postępu. Tech Data zajmuje 90. miejsce na liście Fortune 500® i od 11 lat jest jedną z najbardziej podziwianych firm na świecie (World’s Most Admired Companies).  Jednym z oferowanych przez nas rozwiązań jest Amazon Web Services (AWS) - szeroki zestaw globalnych usług obliczeniowych, pamięci masowej, baz danych, analiz i aplikacji, które pozwalają organizacjom działać sprawniej, obniżać koszty IT oraz skalować aplikacje.

PRELEGENCI

KONTAKT

ANNA KARASIŃSKA

Kontakt dla Uczestników, Prelegentów i Patronów:

e-mail: anna.karasinska@gigacon.org

mobile: +48 506 981 902

KARINA STROJEK

Kierownik projektu - kontakt z Wystawcami

e-mail: karina.strojek@gigacon.org

mobile: +48 600 677 473

© 2021 GigaCon - biznesowe konferencje IT Powered by varit

Archiwum imprez

Regulamin i polityka prywatności