25 kwietnia 2024


Godzina:  10:00

ONLINE

IT W ADMINISTRACJI

REJESTRACJA

O KONFERENCJI:

Zapraszamy na bezpłatną konferencje, której celem jest kompleksowe przedstawienie najnowszych tendencji związanych z informatyzacją polskich urzędów i instytucji administracji publicznej.

Pokażemy konkretne, gotowe rozwiązania. Swoimi doświadczeniami podzielą się także przedstawiciele administracji, którzy na co dzień zajmują się tym obszarem.

 

PROPONOWANA TEMATYKA:

1. E-Government i usługi cyfrowe dla obywateli: 
2. Bezpieczeństwo i prywatność danych: 

 • ochrona danych osobowych i rządowych przed naruszeniami 

 • analiza ryzyka w kontekście nowych regulacji 

3. Cyberbezpieczeństwo sektora publicznego: 

 • strategie i narzędzia zwiększające zdolność instytucji publicznych do przeciwdziałania cyberatakom

4. Cloud Computing w administracji: 

 • korzyści i wyzwania przechodzenia na usługi w chmurze, 

 • scalanie infrastruktury IT i implementacja publicznych, prywatnych oraz hybrydowych cloudów

 • 5. Smart City i inteligentne zarządzanie miejskieOtwarte dane (Open Data) i ich wykorzystanie: Jak administrowanie i udostępnianie otwartych danych może wpływać na transparentność i innowacyjność w administracji.

6. Blockchain w administracji publicznej: 

 • wykorzystanie technologii blockchain do poprawy bezpieczeństwa, identyfikacji i weryfikacji transakcji w sektorze publicznym.

7. Sztuczna inteligencja i automatyzacja procesów
8. Usługi publiczne zorientowane na użytkownika: 

 • projektowanie usług cyfrowych z myślą o doświadczeniach i potrzebach użytkowników.

9. Mobilność i aplikacje mobilne w administracji: 

 • rozwój i wdrażanie mobilnych rozwiązań usprawniających komunikację urzędu z obywatelami.

KONFERENCJA SKIEROWANA JEST DO:

 

 •  szerokiego kręgu odbiorców wykorzystujących technologie informatyczne w polskich urzędach i instytucjach publicznych: przedstawicieli władz gmin, powiatów i województw (prezydentów miast, burmistrzów, naczelników, wójtów), kierowników i dyrektorów działów w jednostkach samorządowych i urzędach centralnych, specjalistów – pracowników administracji państwowej

 • osób odpowiedzialnych za selekcję oraz zakup nowych produktów i technologii; projektowanie, budowę i rozwój systemów informatycznych w urzędach i instytucjach publicznych: szefów departamentów informatyki, kierowników projektów, członków grup projektowych, administratorów systemów

 

UDZIAŁ W KONFERENCJI JEST BEZPŁATNY!

Wymagane jest JEDYNIE wypełnienie formularza rejestracji – odnośnik znajduje się pod agendą.

 

ZAREJESTROWANYM UCZESTNIKOM ZAPEWNIAMY:

 • możliwość udziału w wybranych wykładach

 • możliwość otrzymania potwierdzenia udziału w konferencji (zaświadczenia w trakcie spotkania lub wystawienie certyfikatu uczestnictwa po wydarzeniu)

 • dostęp do materiałów pokonferencyjnych


ZAPREZENTUJ SWOJĄ FIRMĘ!

Firmy, które posiadają rozwiązania IT dedykowane funkcjonowaniu sektora administracji, zainteresowane zaprezentowaniem swoich produktów podczas konferencji, zachęcamy do kontaktu i zapoznania się z naszą ofertą marketingową. Do wyboru m.in.: wykład 20 – 30 minut / podlinkowany logotyp na stronie / promocja na mediach społecznościowych  / lista kontaktów / informacje o udziale firmy w newsletterach i inne.
Kontakt:
karina.strojek@gigacon.org

Propozycje wykładów merytorycznych (call for papers), patronaty medialne, kontakt z uczestnikami: anna.karasinska@gigacon.org

10:00

Rozpoczęcie konferencji

10:00 - 10:30

Optymalny sposób reagowania na zagrożenia

- Artur Markiewicz (ISSA Polska)

Nie czy, nie kiedy a na jaką skalę będzie incydent.
Takie założenia pozwala przygotować organizację do optymalnej reakcji.
W prelekcji będzie mowa o tym, od czego to zależy, jak się przygotować, co wziąć pod uwagę.

10:35 - 11:05

Ochrona przed Ransomware w administracji publicznej z liderami IT: NetApp i Commvault

- Łukasz Grzesiak (Arrow ECS) we współpracy z Fintech

W trakcie prezentacji zostanie poruszony temat bezpieczeństwa danych w zakresie „Security” w dwóch aspektach: 
- w aspekcie potencjalnego zagrożenia zaszyfrowania danych przez osoby trzecie 
- w aspekcie włamań do infrastruktury oraz kradzieży danych 

11:10 - 11:40

Cyfrowa Twierdza jako jeden z elementów koncepcji ZeroTrust

- Piotr Zajączkowski (Apex IT) we współpracy z S4E

Podczas wykładu pogłębimy temat Zero Trust w kontekście backupów. Omówimy, w jaki sposób podejście Zero Trust może efektywnie zwiększyć poziom bezpieczeństwa procesów tworzenia kopii zapasowych. Nie ograniczymy się tylko do teorii - przyjrzymy się również praktycznym aspektom, w tym konfiguracji Cyfrowej Twierdzy. W trakcie spotkania wspólnie zastanowimy się, czy implementacja tego rozwiązania jest konieczna dla Twojej organizacji oraz jakie korzyści mogą wyniknąć z jej wprowadzenia

11:45 - 12:15

EZD i Alfresco, dlaczego optymalne wdrożenie obiegu dokumentów w administracji wymaga poważnego podejścia do zarządzania dokumentami?

- Marcin Makowski (BeOne)

Podczas wykładu przeanalizujemy architekturę systemu EZD RP po kątem zarządzania dokumentami.
Wskażemy również braki w tym zakresie obecnych systemów i pokażemy jak najlepszy otwarty system ECM Alfresco wspiera systemy EZD.

12:20 - 12:50

Low-code dla urzędu – taniej i wygodniej
- Bartosz Kwieciński (OPTeam S.A.)

Technologia low-code umożliwia szybkie tworzenie aplikacji bez konieczności posiadania zaawansowanej wiedzy programistycznej. Dzięki temu można tworzyć i dostosowywać aplikacje, formularze i procesy bez konieczności angażowania programistów. Dla instytucji publicznych może stanowić źródło oszczędności – czasu potrzebnego na wdrożenie rozwiązań oraz środków koniecznych do tworzenia nowych systemów. Dlatego platformy low-code to dziś, obok systemów dziedzinowych, kolejne obowiązkowe oprogramowanie, oferujące jednak dużo większe możliwości konfiguracyjne i funkcjonalne.
Platforma nAxiom jest kompletną platformą low-code, uwzględniającą szereg wystandaryzowanych mechanizmów pozwalających na szybką budowę dedykowanych aplikacji i cyfryzacji procesów.
W ramach prezentacji opowiemy o zaletach i możliwościach a także obszarach zastosowania naszej platformy. Zaprezentujemy również przykładową aplikacje  e-Teczka  wspierającą  zarządzanie dokumentacją pracowniczą.

12:55 - 13:25

Znaczenie i wdrożenie dwuskładnikowej autoryzacji w IT w Administracji

- Dominik Stan (Omega IT Consulting)

MFA to bez wątpienia jeden z najskuteczniejszych sposobów zapewnienia bezpieczeństwa dostępu do zasobów systemu IT. Wdrożenie w środowisku, w którym dominuje Active Directory on-premise niesie za sobą wiele wyzwań, ale niesie bardzo wymierne korzyści w zakresie cyberbezpieczeństwa w kontekście dyrektywy NIS2. Wdrożenie MFA stoi w zgodzie wymaganiami NIS2 i stanowi ważny krok w kierunku zabezpieczenia infrastruktury cyfrowej przed atakami i incydentami. 

13:30 - 13:50

Bezpieczny urząd. Ponad 2 dekady systemu Statlook w samorządach i administracji rządowej
- Marcin Pera (Statlook)

Bezpieczeństwo informatyczne Twojej jednostki spędza Ci sen z powiek? 
Dbanie o porządek w licencjach i legalność oprogramowania jest trudniejsze niż walka z chorobami pacjentów? 
A może Twój dział IT ma pod opieką sprzęt znajdujący się w kilku budynkach, rozsianych dodatkowo po różnych częściach miasta? 
Program Statlook jest rozwiązaniem tych i wielu innych problemów z obszaru zarządzania zasobami IT. Nasz program pomoże Ci zautomatyzować szereg procesów, sprawi, że na czas zakupisz każdą licencję, wprowadzisz oszczędności w oparciu o analizę wykorzystania oprogramowania i sprzętu. Do każdego problemu podchodzimy kompleksowo, dzięki czemu Twój dział Helpdesku rozwiąże problemy użytkowników nie odchodząc od komputera, a nawet nie wyłączając okna naszego programu.

13:55 - 14:25

Sygnaliści nowe obowiązki – jak zabezpieczyć dane i informacje zawarte w zgłoszeniach sygnalistów

- Katarzyna Abramowicz (Radczyni Prawna)

Ustawa dotycząca sygnalistów może zostać przyjęta już w tym kwartale. Jakie są tego konsekwencje dla przedstawicieli władz gmin, powiatów i województw (prezydentów miast, burmistrzów, naczelników, wójtów), kierowników i dyrektorów działów w jednostkach samorządowych i urzędach centralnych?

Podczas  spotkania zostaną omówione następujące tematy:

 • Nowe obowiązki wynikające z ustawy o ochronie osób zgłaszających naruszenia prawa dla organizacji w sektorze publicznym.
 • Kanał do zgłaszania naruszeń – jak zachować poufność?
 • Zabezpieczenie ryzyk związanych z sygnalistami dla pracodawców i osób obsługujących kanały sygnalistów – na co należy zwrócić szczególną uwagę.

14:30 - 15:00

Wybór dostawcy IT w administracji pod kątem ochrony danych osobowych 

- Martyna Popiołek-Dębska (Radczyni Prawna, IOD)

 • Czy i dlaczego weryfikować dostawców IT w administracji jako prawidłowo przetwarzających dane osobowe?
 • Jak weryfikować dostawców IT?
 • Skutki braku weryfikacji dostawców IT w administracji

15:05 - 15:35

Od e-usług do cyfryzacji i cyberbezpieczeństwa

- Jerzy Paczocha (Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna w Warszawie)

E-administracja przestaje być już kojarzona z e-usługami, które to w znaczny sposób zostały zaspokojone i następuje proces integracji systemów, zasobów informacyjnych, rejestrów państwowych oraz rozwiązań stosowanych w jednostkach administracji lokalnej z systemami centralnymi. W programach nowej perspektywy finansowej UE 2021-2027 zakres zastosowań obejmuje nowe obszary 

15:40

Zakończenie konferencji

 

AGENDA

PATRON HONOROWY

SPONSORZY

 

PARTNER

FIRMA UCZESTNICZĄCA

WSPÓŁPRACA MERYTORYCZNA

PATRONI MEDIALNI

 

O WYSTAWCACH

Apex.IT - Jesteśmy tam, gdzie technologia wspiera biznes. Realizujemy kompleksowe projekty, optymalnie dopasowane do złożonych wymagań naszych klientów. Specjalizujemy się w tworzeniu architektury i wdrażaniu środowisk przetwarzania oraz platform aplikacyjnych dla biznesu. Oferujemy produkty najlepszych na świecie firm technologicznych, pozwalające zespołom IT sprawnie i profesjonalnie dostarczać wartość dla biznesu. Od 2011 roku wspieramy Klientów w działaniach usprawniających funkcjonowanie złożonych środowisk IT. Jesteśmy sprawdzonym dostawcą technologicznym wielu polskich firm i instytucji publicznych. Dzięki doświadczeniu naszych inżynierów, zdobywanemu na przestrzeni ostatnich dwudziestu lat, stale łączymy korzyści obu światów – on-premise oraz chmury. •    Wieloletnie doświadczenie - spółkę tworzą specjaliści z ponad 20-letnim doświadczeniem w tworzeniu i dostarczaniu rozwiązań IT. •    Partnerstwa technologiczne - współpracujemy z liderami technologicznymi, oferując najwyższej klasy rozwiązania w zakresie sprzętu, oprogramowania i usług IT. •    Profesjonalna obsługa - każdy z naszych pracowników jest ekspertem w swojej dziedzinie, kładziemy duży nacisk na stałe pogłębianie i zdobywanie nowych kompetencji. •    Najwyższe standardy - w naszej pracy stosujemy najwyższe standardy zarządzania potwierdzone certyfikatami ISO 9001, ISO 14001 i ISO 27001.
Arrow ECS dostawca technologii wspierający rozwój wydajnych, praktycznych i kompleksowych rozwiązań informatycznych łączycych różne technologie w celu zaspokojenia sprecyzowanych potrzeb biznesowych. W ofercie znajdują się systemy, które w pełny sposób prezentują rozwiązania pamięci masowych, zabezpieczeń infrastruktury oraz oprogramowania w złożonym środowisku IT. Kompleksowe rozwiązania w zakresie infrastruktury IT i wiedza techniczna czynią nas liderem na rynku Value Added Distribution, czyli dystrybutorów z wartością dodaną. Nasze zasoby i programy pomagają Partnerom się rozwijać, wydajniej działać oraz przekształcać biznes tak, by móc szybko dostosować się do zmieniającego się rynku.
BeOne lider w zakresie wdrożeń Alfresco w Polsce, obsługujący na stałe największe wdrożenia obejmujące przeszło 100.000 użytkowników i kilkadziesiąt milionów dokumentów. W ramach wdrożeń wypracowanych zostało przez BeOne dziesiątki modeli referencyjnych oraz scenariuszy użycia systemu Alfresco, a także najlepsze wzorce w zakresie rozszerzania systemu i dopasowania do wymagań klientów.
Fintech S.A.  specjalizujemy się w zabezpieczaniu i przechowywaniu danych. Wiemy, w jaki sposób postępować z różnymi rodzajami danych, tak aby były bezpieczne, dostępne oraz odpowiednio wydajnie udostępniane dla systemów informatycznych.  Budujemy rozwiązanie nowoczesne, dostosowane do tego, czego użytkownicy potrzebują teraz oraz gotowe na to, co będzie w przyszłości. Nasz zespół ekspertów posiada wieloletnie doświadczenie w obszarze nowoczesnych technologii. Naszą pasją jest współtworzenie z klientami nowych rozwiązań lub modernizowanie już działających systemów. Jesteśmy elastyczni, otwarci na pomysły, spełniamy potrzeby i oczekiwania. Oferujemy współpracę opartą na partnerstwie na wszystkich etapach życia projektu. Nasze wsparcie jest kompleksowe – od pomysłu i opracowania koncepcji systemu, przez wdrożenie go, na utrzymaniu i dalszym rozwoju kończąc. Jesteśmy zgraną grupą pasjonatów IT dbającą o sukces swoich klientów.
Statlook® jest marką należącą do polskiej firmy Media-press.tv S.A, która od ponad 30 lat dostarcza zaawansowane systemy informatyczne dla firm na całym świecie. Tworzone oprogramowanie pozwala na sprawne, wydajne i wygodne zarządzanie zasobami informatycznymi i ludzkimi w firmach prywatnych oraz instytucjach państwowych. Nasze oprogramowanie obejmuje działaniem wszystkie elementy infrastruktury IT (sprzęt, oprogramowanie, użytkownicy, Internet). Kompleksowość działania łączymy z profesjonalnymi technologiami oraz innowacyjnym, przyjaznym interfacem. Systemy Uplook® i Statlook®, analizując zależności pomiędzy poszczególnymi elementami infrastruktury, zapewniają zarówno zbiorcze dane statystyczne dające natychmiastową informację o stanie całej infrastruktury, jak i szczegółowe informacje dotyczące pojedynczych stanowisk komputerowych czy użytkowników, a także procesów i kosztów z nimi związanych. Polski Produkt – ponad 18 lat doświadczenia – 8.000 firm oraz instytucji w Polsce.
Pomagamy przedsiębiorstwom, placówkom edukacyjnym, organom administracji i JST w utrzymaniu systemów i sieci informatycznych. Zapewniamy ciągłość działania, bezpieczeństwo i stabilność rozwoju. Wdrażamy rozwiązania w zakresie rozwiązań w chmurze Azure, wdrażamy Microsoft Office 365 oraz Microsoft Entra ID, rozwiązania Veeam oraz backup-as-a-service, systemy ticketowe i inwentaryzacji zasobów IT.
OPTeam wspiera organizacje w skutecznej i szybkiej cyfrowej transformacji. Zapewnia profesjonalne usługi informatyczne potrzebne do osiągnięcia przewagi konkurencyjnej na dynamicznie zmieniającym się rynku. Pomaga w digitalizacji, wdrażając specjalistyczne oprogramowanie do obsługi procesów w niemal każdym obszarze prowadzonej działalności. Do zarządzania unikalnymi procesami OPTeam udostępnia technologię low-code pozwalającą w krótkim czasie tworzyć i wdrażać aplikacje współpracujące z systemami ERP, systemami dziedzinowymi oraz innymi rozwiązaniami branżowymi, wykorzystywanymi do obsługi procesów prowadzonej działalności. Dzięki temu organizacja może szybko reagować na zmiany otoczenia, odpowiadać na potrzeby rynku, a także sprostać oczekiwaniom klientów. OPTeam posiada również wszelkie niezbędne kompetencje, aby skutecznie zabezpieczyć infrastrukturę IT przed cyberatakami. Korzystając z najnowszych rozwiązań, pomaga wykrywać i zapobiegać zagrożeniom pochodzącym z sieci, zapewniając ciągłość działania systemów i bezpieczeństwo danych.

PRELEGENCI

KONTAKT

ANNA KARASIŃSKA

Kontakt dla Uczestników, Prelegentów i Patronów:

e-mail: anna.karasinska@gigacon.org

mobile: +48 506 981 902

KARINA STROJEK

Kierownik projektu - kontakt z Wystawcami

e-mail: karina.strojek@gigacon.org

mobile: +48 600 677 473

© 2021 GigaCon - biznesowe konferencje IT Powered by varit

Archiwum imprez

Regulamin i polityka prywatności