PATRON HONOROWY

           SPONSORZY

 

PARTNERZY

            FIRMA UCZESTNICZĄCA

WSPÓŁPRACA MERYTORYCZNA

 

PATRONI MEDIALNI

 

REJESTRACJA

16 grudnia 2021

KONGRES BEZPIECZEŃSTWA SIECI


Godzina: 10:00 - 14:30

ONLINE

O WYSTAWCACH

Zespół Ascomp tworzą ludzie posiadający wieloletnie doświadczenie zawodowe i długi staż pracy w firmie. Przekłada się to na zaangażowanie, odpowiedzialność i rzetelność przy projektowaniu i dostarczaniu systemów i usług wspierających realizację celów biznesowych naszych Klientów. 30 lat działania w branży pozwoliło na zbudowanie firmowego zespołu ekspertów o szerokim zakresie wiedzy i kompetencji potwierdzonych nie tylko dyplomami uczelni, certyfikatami technicznymi i elitarnymi statusami inżynierskimi ale przede wszystkim wieloletnim uznaniem i zaufaniem naszych Klientów. Każde projektowane rozwiązanie analizujemy również pod kątem parametrów finansowych inwestycji, takich jak CAPEX, OPEX, TCO.  ASCOMP S.A. projektuje rozwiązania dedykowane dla każdego Klienta. Dzięki wieloletniej praktyce poznaliśmy od podszewki wymagania wielu branż. Współpracujemy z uznanymi firmami z branży przemysłowej i finansowej, energetyką i operatorami telekomunikacyjnymi, uczelniami i administracją publiczną a także przedsiębiorstwami z innych sektorów gospodarki. Oferujemy kompleksowe rozwiązania wspierające ich działanie dostarczając i wdrażając systemy zapewniające dostępność i wydajność aplikacji a także bezpieczeństwo danych, transmisji i użytkowników Dysponujemy najnowszą wiedzą z zakresu wymagań oprogramowania, organizacji sieci informatycznych oraz funkcjonalności sprzętu. Wiemy, czego potrzebuje biznes XXI wieku, dlatego zapewniamy ciągłość jego pracy i gwarantujemy jego ochronę. Tworzymy Holistyczne IT.
AT&T Cybersecurity jest twórcą komercyjnych rozwiązań i open source do zarządzania i analizy poziomu bezpieczeństwa organizacji. W tym Open Threat Exchange, największej na świecie platformy bezpieczeństwa komputerowego opartej na crowdsourcingu. Wcześniej znana pod marką AlienVault, AT&T Cybersecurity dostarcza platformę chmurową USM Anywhere do centralizacji i korelacji logów, co czyni ją zaawansowaną platformą SIEM.
Autoryzowanym dystrybutorem firmy MailStore Software na rynku polskim jest firma Bakotech  Bakotech Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, jest częścią międzynarodowej grupy dystrybucyjnej Bakotech®. Jako specjalizowany dystrybutor rozwiązań IT w zakresie bezpieczeństwa, sieci i infrastruktury IT, spółka koncentruje się na dostarczaniu najwyższej jakości produktów i usług w centralnej i wschodniej Europie, w szczególności w: Polsce, Bułgarii, Rumunii, Słowacji, Chorwacji i na Węgrzech, a także w krajach nadbałtyckich. Firma zajmuje się sprzedażą w kanale partnerskim, poprzez rozbudowaną sieć partnerów. Bakotech posiada w swoim portfolio innowacyjne produkty, które odniosły sukces międzynarodowy, a dzięki dystrybutorowi wchodzą nie tylko na rynek polski, ale również krajów Europy Środkowo-Wschodniej.
GFI Software jest jedną z wiodących firm na rynku IT, twórcą wielokrotnie nagradzanego oprogramowania kierowanego do małych i średnich przedsiębiorstw. GFI Software koncentruje się wokół rozwiązań bezpieczeństwa, komunikacji oraz sieci. Oparte są one na prostej, lecz bardzo efektywnej technologii, dzięki czemu umożliwiają administratorom IT łatwe i wydajne zarządzanie i zabezpieczanie sieci biznesowych, systemów i aplikacji.
Marken Systemy Antywirusowe od 21 lat funkcjonuje w branży IT, specjalizując się w rozwiązaniach do ochrony komputerów, sieci oraz danych. W ofercie firmy znajdują się m.in produkty takich firm jak Bitdefender czy ESET – światowych liderów na rynku oprogramowania bezpieczeństwa. Rozwiązania wymienionych producentów cieszą się dużą popularnością wśród klientów i otrzymują najwyższe oceny od niezależnych instytutów badawczych AVTEST czy AV- Comparatives. Od 2012 roku firma Marken Systemy Antywirusowe jest oficjalnym i jedynym przedstawicielem w Polsce firmy Bitdefender, jednego ze światowych liderów systemów bezpieczeństwa.
Statlook® jest marką należącą do polskiej firmy Media-press.tv S.A, która od ponad 30 lat dostarcza zaawansowane systemy informatyczne dla firm na całym świecie. Tworzone oprogramowanie pozwala na sprawne, wydajne i wygodne zarządzanie zasobami informatycznymi i ludzkimi w firmach prywatnych oraz instytucjach państwowych. Nasze oprogramowanie obejmuje działaniem wszystkie elementy infrastruktury IT (sprzęt, oprogramowanie, użytkownicy, Internet). Kompleksowość działania łączymy z profesjonalnymi technologiami oraz innowacyjnym, przyjaznym interfacem. Systemy Uplook® i Statlook®, analizując zależności pomiędzy poszczególnymi elementami infrastruktury, zapewniają zarówno zbiorcze dane statystyczne dające natychmiastową informację o stanie całej infrastruktury, jak i szczegółowe informacje dotyczące pojedynczych stanowisk komputerowych czy użytkowników, a także procesów i kosztów z nimi związanych. Polski Produkt – ponad 18 lat doświadczenia – 8.000 firm oraz instytucji w Polsce.

PRELEGENCI

KONTAKT

ANNA KARASIŃSKA

Kontakt dla Uczestników, Prelegentów i Patronów:

e-mail: anna.karasinska@gigacon.org

mobile: +48 506 981 902

KARINA STROJEK

Kierownik projektu - kontakt z Wystawcami

e-mail: karina.strojek@gigacon.org

mobile: +48 600 677 473

10:00

Rozpoczęcie konferencji

10:00 - 10:30

Audyt niejedno ma imię

– Krzysztof Młynarski (Teleinformatica – Wide Area Networking & Security)

Oprócz stosowania zasad stale aktualizowanej Polityki Bezpieczeństwa Informacji, wdrażania wymyślnych zabezpieczeń, bieżącego monitorowania stanu i bezpieczeństwa sieci, czy podnoszenia świadomości bezpieczeństwa w gronie kadry kierowniczej i pracowników, zdecydowanie warto upewniać się, że faktycznie utrzymujemy wysoki poziom bezpieczeństwa naszych zasobów IT... Jak to się robi? O tym opowiem w trakcie mojej prezentacji.

10:35 - 11:05

Wykryj luki, zanim zrobią to hakerzy!

– Damian Malinowski i Mirosław Chudy (Bakotech)

Niemal każda firma pragnie chronić swoje zasoby przed zagrożeniami stosując przy tym rożne rozwiązania, zaczynając od zwykłych antywirusów i aż po zaawansowane wabiki oszukujące hakerów. Ale czy każdy pamięta o pierwszej linii obrony? Zapominając o zwykłej aktualizacji oprogramowania lub przeglądarki otwieramy dużą lukę w bezpieczeństwie organizacji, stajemy się PODATNI NA ATAK. Żeby uniknąć takich sytuacji powinniśmy trzymać rękę na pulsie i na bieżąco monitorować sieć i aplikacje. Niestety, nie zawsze mamy na to czas.Podczas prelekcji opowiemy nie tylko o zagrożeniach czyhających na nas w sieci, ale też w jaki sposób znajdować i zamykać luki w bezpieczeństwie.

11:10 - 11:40

Percepcja a rzeczywistość – czy przegrywamy cyberwojnę? Zarządzanie podatnościami w środowisku sieciowym w czasie rzeczywistym.

– Sebastian Paluch, Michał Ciok (ASCOMP S.A.)

W dobie zmagań z cyberprzestępcami zintegrowane podejście do procesu zarządzania ryzykiem bezpieczeństwa w organizacji jest kluczowe i jest to proces ciągły. Liderem wśród rozwiązań VMDR jest platforma Qualys. Możliwości jakie oferuje platforma firmy Qualys pokazują, ile czasu i zasobów można zaoszczędzić wykorzystując takie rozwiązanie. Widoczność całej infrastruktury IT pozwala ocenić ryzyko zagrożeń oraz nadać priorytety wobec zidentyfikowanych podatności. Automatyczną i prostą obsługę stanowią wbudowane modyfikowalne reguły bezpieczeństwa. Platformę Qualys charakteryzuje wizualizacja i priorytetyzacja zagrożeń bezpieczeństwa dzięki wbudowanej inteligencji. Wykrywane są zagrożenia w czasie rzeczywistym skorelowane z wynikami skanowania. Dodatkowo istnieje możliwość skonfigurowania ciągłego monitorowania alertów o lukach w zabezpieczeniach w kontekście analizy kopii ruchu sieciowego, które służą również do wykrywania stacji niemonitorowanych innymi sposobami.

11:45 - 12:15

SIEM z chmury? Czemu nie!
– Piotr Kawa (Bakotech)

Wybór systemu do zarządzania informacjami i bezpieczeństwa bardzo często budzi niepokój w środowisku administratorów bezpieczeństwa czy IT. Główne obawy związane są z procesem wdrożenia systemu i późniejszej obsługi. A co, gdyby nie było konieczności implementowania tego we własnym środowisku?
Na sesji zostanie przedstawiona koncepcja systemu SIEM z chmury (bazując na rozwiązaniu USM Anywhere), który może obsłużyć nie tylko środowiska stacjonarne, ale również chmurowe, jak Azure, o365, gmail i wiele innych. Dzięki wbudowanym korelacjom, alarmom i raportom działy IT będą mogły skupić się na innych obowiązkach w swojej pracy, a nie na żmudnej analizie tysięcy logów z różnych systemów.

12:20 - 12:50

Wizualizacja incydentów bezpieczeństwa przy pomocy Bitdefender GravityZone

–  Dariusz Woźniak (Marken)

W Twoim środowisku doszło do incydentu związanego z bezpieczeństwem, ale nie wiesz jak to się stało oraz jakie kroki dalej podjąć? A może chciałbyś maksymalnie zmniejszyć ryzyko wystąpienia takiego ataku przy pomocy narzędzi do ochrony proaktywnej? Jeżeli na jedno lub drugie pytanie odpowiedziałeś twierdząco, to ta prelekcja jest dla Ciebie. 

12:55 - 13:15

Trudny rok 2021 – zdalne zarządzanie, praca hybrydowa, bezpieczeństwo, monitoring, RODO, sygnaliści – jak to opanować?
–  Piotr Kubiak (Statlook)

Czym jeszcze zaskoczy nas ten rok? Czy w obecnej, niepewnej sytuacji można bezpiecznie i wydajnie zarządzać sprzętem i oprogramowaniem oraz ludźmi, będąc w zgodzie z polskim prawem i przepisami?
Doświadczenia tysięcy naszych klientów w Polsce pokazują, że można dobrze radzić sobie w każdej sytuacji.
Podczas prezentacji pokażemy Państwu system Statlook®, który im to na bieżąco umożliwia.

13:20 - 13:50

Minął Europejski Miesiąc Cyberbezpieczeństwa. Co teraz? Wnioski, zmiany, trendy świata hakerskiego.
– Paweł Wałuszko (Waluszko.net)

Ostatnim dniem października zakończył się Europejski Miesiąc Cyberbezpieczeństwa. Co się zmieniło w ostatnim czasie? Kim są hakerzy i jak atakują? Android czy iPhone? Czy Pegasus nadal nam groźny? Na te i wiele innych pytań podczas swojej prezentacji odpowie Paweł Wałuszko, ekspert ds. cyberbezpieczeństwa.

13:55 - 14:25

Umowy z zakresu cyberbezpieczeństwa

– Katarzyna Gorzkowska (APLAW Artur Piechocki)

• Odpowiednie zabezpieczenie wdrażanego systemu

• Nadzór organu właściwego nad usługami i produktami – Ustawa o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa

• Współpraca z organami ścigania w sprawach cyberprzestępczości

14:30

Zakończenie konferencji

 

AGENDA

O KONFERENCJI:

Kolejna edycja Kongresu Bezpieczeństwa Sieci -entuzjaści cyberbezpieczeństwa i eksperci IT security ponownie wymienią się doświadczeniami! 

Jak zwykle będzie to okazja do poszerzenia wiedzy, nawiązania nowych kontaktów i być może ciekawych inicjatyw. Swoją wiedzą podzielą się praktycy, którzy na co dzień stają przed wyzwaniem zapewnienia bezpieczeństwa teleinformatycznego. Wierzymy, że to wydarzenie, będzie źródłem wielu inspiracji! Zapraszamy do rejestracji.

PROPONOWANA TEMATYKA:

  • cyberprzestępczość,

  • zagrożenia czyhające w sieci,

  • wyzwania stojące przed specjalistami od bezpieczeństwa IT,

  • sposoby zapobiegania cyberatakom oraz wyciekom informacji,– kierunki rozwoju zagrożeń,

  • prawne aspekty cyberbezpieczeństwa,

  • VPN, firewall i secure mail.

 

KONGRES SKIEROWANY JEST DO:

  • osób odpowiedzialnych za strategię i utrzymanie bezpieczeństwa w firmie

  • dyrektorów/specjalistów/managerów ds. bezpieczeństwa IT

  • osób odpowiedzialnych za podejmowanie decyzji dotyczących wyboru i zakupu rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa

  • firm, które w swojej działalności gospodarczej korzystają z sieci, rozliczeń internetowych itp.

  • szerokiego kręgu firm i instytucji wykorzystujących nowoczesne technologie: branży bankowej i finansowej, przemysłu, telekomunikacji, administracji i sektora publicznego, ubezpieczeniowej, energetyki, branży usługowej.

  • Kongres jest spotkaniem biznesowym, nie przyjmujemy rejestracji studentów.


 

 

UDZIAŁ W KONFERENCJI JEST BEZPŁATNY!

Wymagane jest JEDYNIE wypełnienie formularza rejestracji – odnośnik znajduje się pod agendą.

 

ZAREJESTROWANYM UCZESTNIKOM ZAPEWNIAMY:

  •  możliwość udziału w wybranych wykładach

  • możliwość otrzymania potwierdzenia udziału w konferencjizaświadczenia w trakcie spotkania lub wystawienie certyfikatu uczestnictwa po wydarzeniu)

  • dostęp do materiałów pokonferencyjnych


ZAPREZENTUJ SWOJĄ FIRMĘ!

Firmy, które posiadają w swojej ofercie rozwiązania dotyczące zapewniania bezpieczeństwa sieci i danych i są zainteresowane zaprezentowaniem swoich produktów podczas konferencji, zachęcamy do kontaktu i zapoznania się z naszą ofertą marketingową. Do wyboru m.in.: wykład 20 – 30 minut / podlinkowany logotyp na stronie / promocja na mediach społecznościowych / lista kontaktów / informacje o udziale firmy w newsletterach i inne.
Kontakt:
karina.strojek@gigacon.org

Propozycje wykładów merytorycznych (call for papers), patronaty medialne, kontakt z uczestnikami: anna.karasinska@gigacon.org

© 2021 GigaCon - biznesowe konferencje IT Powered by varit

Archiwum imprez

Regulamin i polityka prywatności