10:00

Rozpoczęcie konferencji

10:00 - 10:30

Procesy globalne w BPMN, czyli jak uporządkować sposoby realizacji procesów w organizacji.

- Piotr Biernacki (MGX Infoservice)

Organizacje często borykają się z nieustandaryzowaniem swoich działań. Rzeczy, które mogłyby i powinny być robione tak samo, są robione w różnych miejscach organizacji różnymi metodami. Poprawa fragmentu procesu nie przynosi globalnej poprawy. Aby temu zapobiec BPMN oferuje pojęcie Procesów Globalnych. Zapewniają one standaryzacje i ułatwiają automatyzację procesów.

10:35 - 11:05

Ryzyka oszustw w kontekście wdrażania Krajowego Systemu e-Faktur (KSeF), jak zapobiegać?

- Grzegorz Soczewka (Euvic Services)

Wprowadzenie KSeF może zwiększyć ryzyko fałszowania dokumentów elektronicznych, zwłaszcza faktur. Konieczne jest zaimplementowanie skutecznych mechanizmów weryfikacji autentyczności pochodzenia dokumentów, aby zapobiec wprowadzaniu fałszywych informacji do systemu.

11:10 - 11:40

Jak digitalizować, żeby automatyzować? Praktyczne wykorzystanie technologii low-code w obiegu dokumentów

- Karol Floriańczyk (Ideo)

Na podstawie zdobytych doświadczeń podzielimy się wiedzą:

 • Jak wdrożyć system klasy BPM do organizacji?
 • Jakie wyzwania i korzyści niesie za sobą przeniesienie procesów biznesowych do świata cyfrowego? 
 • Jak technologia low-code / no-code sprawdza się w dopasowaniu produktu do potrzeb klienta?

11:45 - 12:15

Moc technologii - przewaga IBM Process Mining oraz IBM Instana w utrzymaniu zdrowia procesów

- Bartosz Kochanowski (Rhenus Automation) i Pavel Arno (IBM)

Eksplorujemy, usprawniamy, monitorujemy, dbamy o procesy ..., ale czy na tym powinniśmy zatrzymać?
Zarządzanie procesami zaczyna się od identyfikacji potrzeby biznesowej, modelowania stanu aktualnego procesu oraz analizy potencjalnych obszarów usprawnień w świetle przyjętych wskaźników. Następnie decydujemy się na dostawcę, który wdraża automatyzację i wykonuje integrację aplikacji w architekturę IT naszej organizacji.
Bardziej zaawansowane zespoły do eksploracji, analizy i monitorowania procesów wykorzystują odpowiednie techniki BPM w połączeniu z Process Mining'iem.
Ale czy na pewno wszystko usprawniliśmy? Przepływ procesu - owszem. 
Ale jak nasz zautomatyzowany proces padł i akurat w szczycie zapotrzebowania na niego... to biznes ponosi koszty z powodu niedostępności aplikacji, wydłużonego MTTR lub niedotrzymanych SLA.
Ile czasu zajmuje wyszukanie odpowiedniej osoby do wsparcia, a następnie przeszukanie dziesiątek serwisów (od przeglądarki, przez aplikacje, integracje, wirtualizację, kontenery, aż do baz danych i chmurę) w celu identyfikacji źródła problemu?
Podczas prezentacji przedstawimy zalety implementacji zautomatyzowanej analizy i monitorowania procesów z zastosowaniem IBM Process Mining, a następnie przestawimy, jak dbać o wydajność i dostępność aplikacji przy pomocy IBM Instana.

12:20 - 12:40

Sprawne zarządzanie IT w kryzysie. Optymalizuj firmę, zabezpiecz ją i oszczędzaj ze Statlookiem

- Marcin Pera (Statlook)

Program Statlook jest rozwiązaniem dla większości bolączek związanych z zarządzaniem zasobami IT, monitoringiem użytkowników i cyberbezpieczeństwem. Raporty generowane przez Statlooka ułatwiają optymalizację kosztów oraz sprawne zarządzanie sprzętem, oprogramowaniem i użytkownikami. Statlook pomaga zabezpieczyć przed zagrożeniami płynącymi z zewnątrz oraz z wnętrza organizacji, a moduł Powerlook pozwala na oszędzanie energii. Co więcej, ułatwia inwentaryzację i automatyzuje szereg skomplikowanych lub monotonnych procesów. Autorskie rozwiązanie helpdesku pomaga w zdobyciu uznania pracowników. Nasz program świetnie sprawdza się w zarządzaniu bezpieczeństwem danych osobowych oraz kompleksowo rozwiązuje kwestię wewnętrznego kanału zgłoszeń dla sygnalistów.

12:45 - 13:15

Dojrzałość implementacji technologii ICT w polskich organizacjach usługowych

- Piotr Sliż (Uniwersytet Gdański)

Implementacja nowoczesnych technologii ICT w organizacjach usługowych może stanowić czynnik decydujący o osiągnięciu dominującej pozycji na rynku. W wystąpieniu zostaną przedstawione wyniki dotyczące poziomu dojrzałości technologicznej ICT w polskich organizacjach.

13:20 - 13:50

Automatyzacja procesów a bezpieczeństwo danych osobowych: wyzwania i rozwiązania

- Martyna Popiołek-Dębska (Radca prawny, IOD)

 • Ryzyka dla ochrony danych
 • Integracja systemów, a bezpieczeństw
 • AI i automatyzacje - na co zwrócić uwagę?
13:55 - 14:25

Uczelnia Nauk Społecznych - Wdrożenie Zintegrowanego Systemu Zarządzania Jakością Kształcenia w oparciu o notację BPMN oraz System Zarządzania Jakością ISO 9001:2015

- Michał Jurczyk (Institute for Executive Develpoment, Uczelnia Nauk Społecznych)

Prelekcja omawia wdrożenie Zintegrowanego Systemu Zarządzania Jakością Kształcenia w Uczelni Nauk Społecznych. Przedstawione zostaną kroki wdrożenia oparte na notacji BPMN oraz standardzie ISO 9001:2015. W prezentacji zostaną omówione główne założenia i korzyści wynikające z integracji tych systemów. Zaprezentowane przykłady i studia przypadków ilustrują skuteczność i efektywność tego podejścia. Dodatkowo, omówione zostaną najlepsze praktyki i wyzwania związane z implementacją, a także propozycje strategii doskonalenia systemu zarządzania jakością kształcenia na uczelniach.

14:30 - 15:00

RPA – czym się kierować przy wyborze narzędzia?

- Danuta Kajrunajtys (Ekspert Niezależny)

Na rynku oferowanych jest wiele narzędzi RPA do budowania i uruchamiania robotów cyfrowych. Narzędzia te są dostarczają twórcom i użytkownikom zróżnicowany zestaw możliwości, ale i ograniczeń. Przed podjęciem decyzji o wyborze konkretnego produktu warto zastanowić się nad docelowym modelem użycia narzędzi RPA do cyfryzacji procesów biznesowych. Celem prezentacji jest zwrócenie uwagi na kilka wybranych kryteriów, które rozróżniają narzędzia RPA oraz to, co praktycznego wynika z tych różnic dla użytkowników.

15:00

Zakończenie konferencji

 

AGENDA

22 lutego 2024


Godzina:  10:00

ONLINE

BPM. ROBOTYZACJA I AUTOMATYZACJA PROCESÓW

REJESTRACJA

O KONFERENCJI:

Podczas konferencji eksperci z branży będą omawiać najnowsze trendy, innowacje i praktyki związane z efektywnym zarządzaniem procesami biznesowymi. Konferencja skupi się na wykorzystaniu robotyzacji i automatyzacji w celu usprawnienia działania firm i zwiększenia produktywności. Zaproszeni prelegenci przedstawią przykłady wdrażania rozwiązań związanych z BPM oraz udzielą praktycznych wskazówek dotyczących automatyzacji w procesach biznesowych.

Bądź na bieżąco z innowacjami i doskonal swoje umiejętności na konferencji BPM Robotyzacja i automatyzacja procesów!

PROPONOWANA TEMATYKA:

1. Optymalizacja procesów biznesowych:

 • automatyzacja procesów, 

 • robotyka procesowa (RPA), 

 • sztuczna inteligencja i uczenie maszynowe, 

2. Modelowanie procesów i projektowanie organizacji oparte na BPM: 

 • narzędzia służące  modelowaniu, analizie i projektowaniu procesów biznesowych, w tym notacji BPMN (Business Process Model and Notation) oraz realizacji zmian organizacyjnych opartych na procesach.

3. Zarządzanie procesami biznesowymi w kontekście nowych technologii

 • analiza danych, 

 • internet rzeczy (IoT) 

 • chmura obliczeniowa

4. Zarządzanie Wydajnością Procesów (BPM Performance Management)

 

KONFERENCJA SKIEROWANA JEST DO:

 

 • szerokiego kręgu odbiorców poszukujących nowych rozwiązań z zakresu BPM i pragnących zastosować zmiany w dotychczas posiadanych zasobach
 • wyższej i średniej kadry zarządzającej
 • osób charakteryzujących się wysokim stopniem decyzyjności w organizacjach
 • szefów pragnących zrewolucjonizować działanie swojej firmy

UDZIAŁ W KONFERENCJI JEST BEZPŁATNY!

Wymagane jest JEDYNIE wypełnienie formularza rejestracji – odnośnik znajduje się pod agendą.

 

ZAREJESTROWANYM UCZESTNIKOM ZAPEWNIAMY:

 • możliwość udziału w wybranych wykładach

 • możliwość otrzymania potwierdzenia udziału w konferencji (zaświadczenia w trakcie spotkania lub wystawienie certyfikatu uczestnictwa po wydarzeniu)

 • dostęp do materiałów pokonferencyjnych


ZAPREZENTUJ SWOJĄ FIRMĘ!

Firmy, które posiadają rozwiązania dla usprawniania procesów biznesowych, zainteresowane zaprezentowaniem swoich produktów podczas konferencji, zachęcamy do kontaktu i zapoznania się z naszą ofertą marketingową. Do wyboru m.in.: wykład 20 – 30 minut / podlinkowany logotyp na stronie / promocja na mediach społecznościowych  / lista kontaktów / informacje o udziale firmy w newsletterach i inne.
Kontakt:
karina.strojek@gigacon.org

Propozycje wykładów merytorycznych (call for papers), patronaty medialne, kontakt z uczestnikami: anna.karasinska@gigacon.org

PATRON HONOROWY

SPONSORZY

 

PARTNERZY

FIRMA UCZESTNICZĄCA

WSPÓŁPRACA MERYTORYCZNA

 

PATRONI MEDIALNI

 

O WYSTAWCACH

Euvic Services dostarcza najnowocześniejsze narzędzia do transformacji cyfrowej przedsiębiorstw, tak aby firmy mogły działać szybciej, skuteczniej i bardziej efektywnie. Wdrażamy Platformę low code Webcon BPS (numer 1 wśród polskich systemów zarządzania procesami i elektronicznym obiegiem dokumentów według raportu Computerworld Top 200). Ponadto dostarczamy rozwiązania RPA (robotic proces automation), dzięki którym automatyzujemy w całych procesach te poszczególne zadania, które mają charakter powtarzalny, czasochłonny czy są oparte na dużych ilościach danych do przetworzenia. Połączenie rozwiązań do automatyzacji i robotyzacji to dla firm ponadprzeciętna szybkość i niezawodność działania ich procesów biznesowych, a co za tym idzie ogromna przewaga konkurencyjna, którą uzyskują. Euvic Services jest częścią polskiej Grupy Technologicznej Euvic, zatrudniającej ponad 5500 specjalistów IT, która działa globalnie i której misją jest zapewnienie technologicznego spokoju ducha naszym klientom. Jest to możliwe dzięki wszechstronnym kompetencjom, które są rozwijane w obrębie spółek dedykowanym poszczególnym filarom biznesowym: innowacje, rozwój oprogramowania, infrastruktura, performance, transformacja handlu oraz body/team leasing.
No co dzień, pomagamy organizacjom budować i przyspieszać implementację procesów – łączymy 2 światy: biznesu i najnowszych technologii. Nasz doświadczony zespół wraz z liderami cyfryzacji współtworzy oprogramowanie workflow w technologii low-code o nazwie LOGITO. Nasza autorska platforma realizuje automatyzację oraz robotyzację kluczowych dla przedsiębiorstw procesów biznesowych. Obecnie jest rozwijana w kierunku AI, po to, aby sprostać oczekiwaniom rynku oraz zmieniającej się przestrzeni biznesowej. Na przestrzeni lat, opracowaliśmy dla klientów innowacyjne, samowystarczalne, jak i dedykowane rozwiązania IT, które są stale rozbudowywane i pomagają wykorzystać w pełni swój potencjał biznesowy w kontekście transformacji cyfrowej. Naszą misją jest szeroko pojęte wsparcie organizacji w drodze do świadomej dojrzałości cyfrowej oraz czerpanie garściami z najnowszych zdobyczy technologicznych.
Statlook® jest marką należącą do polskiej firmy Media-press.tv S.A, która od ponad 30 lat dostarcza zaawansowane systemy informatyczne dla firm na całym świecie. Tworzone oprogramowanie pozwala na sprawne, wydajne i wygodne zarządzanie zasobami informatycznymi i ludzkimi w firmach prywatnych oraz instytucjach państwowych. Nasze oprogramowanie obejmuje działaniem wszystkie elementy infrastruktury IT (sprzęt, oprogramowanie, użytkownicy, Internet). Kompleksowość działania łączymy z profesjonalnymi technologiami oraz innowacyjnym, przyjaznym interfacem. Systemy Uplook® i Statlook®, analizując zależności pomiędzy poszczególnymi elementami infrastruktury, zapewniają zarówno zbiorcze dane statystyczne dające natychmiastową informację o stanie całej infrastruktury, jak i szczegółowe informacje dotyczące pojedynczych stanowisk komputerowych czy użytkowników, a także procesów i kosztów z nimi związanych. Polski Produkt – ponad 18 lat doświadczenia – 8.000 firm oraz instytucji w Polsce.
Rhenus Automation (Rhenus Digital Workforce Sp. z o.o.), wchodzący w skład koncernu Rethmann jest sprawdzonym dostawcą nowoczesnych usług biznesowych i doradczych, specjalizującym się w automatyzacji procesów i wsparciu w podejmowaniu decyzji (data driven management). Będąc częścią jednej z największych firm w tej branży w Europie, wspiera zarówno doskonałość operacyjną procesów biznesowych jak i efektywność w obszarze IT. Do pierwszej grupy można zaliczyć: -  wdrożenia automatyzacji procesów (RPA) i tworzenie cyfrowych pracowników mających zastosowanie do nawet 70% wszystkich procesów w organizacji i realizować je w koszcie ok. 3x-5x krotnie taniej. Projekty te są realizowane ze wsparciem technologii partnerskiej IBM. - zautomatyzowane systemy rozpoznania i ekstrakcji danych z każdego typu dokumentu (obraz, skan, itd), wdrażane często wraz z panelami akceptacyjnymi (AIOCR), systemami workflow i wspierającymi robotami. Efekt to nawet 95% większa efektywność (czas/koszt) w stosunku do procesu analogowego.   - wprowadzamy do organizacji technologię IBM Process Mining i IBM Task Mining która wspierając filozofię ciągłego doskonalenia pozwala pokazać procesy takimi jakie są w rzeczywistości (często nieefektywne), odwzorować wybrane procesy w czasie rzeczywistym na diagramach (tzw. cyfrowy bliźniak) czy zobaczyć jak wydawałoby się ten sam proces czy czynność (np. obsługa zamówień, proces sprzedaży czy transportowy) może być różnie realizowany przez zespół firmy (taniej-drożej ; dłużej-krócej, itd.). - wspieramy organizacje na drodze do zrównoważonego rozwoju, raportowania i monitorowania celów ESG. Automatyzujemy całkowicie proces zbierania danych, przetwarzamy i monitorujemy zmiany, jak również wdrażamy systemy do raportowania ESG. Zmniejszamy obciążenie pracowników nawet do 90%, eliminujemy w 100% błędy ludzkie, umożliwiamy 100% audytowalność źródeł danych. Nasza oferta w obszarze IT excellence obejmuje między innymi: - Narzędzia wspierające cyberbezpieczeństwo: IBM QRADAR Security (SIEM) oraz Nessus Tenable (skaner podatności).  - Wdrażamy rozwiązanie IBM Instana które śledzi parametry całego stosu technologicznego (od przeglądarki, przez aplikację i integrację, do bazy danych), oraz IBM Turbonomic który kontroluje alokację zasobów i zapewnia ich dostępność dla aplikacji. - Wspieramy efektywne zarządzanie zasobami IT i zgodnością licencyjną z oprogramowaniem o złożonych regułach licencyjnych (np.: Microsoft, Oracle, SAP, #IBM, Salesforce, Red Hat) dzięki: IBM Flexera oraz IBM Apptio które zapewni widoczność całkowitych kosztów powstania i utrzymania aplikacji oraz zasobów IT.

PRELEGENCI

KONTAKT

ANNA KARASIŃSKA

Kontakt dla Uczestników, Prelegentów i Patronów:

e-mail: anna.karasinska@gigacon.org

mobile: +48 506 981 902

KARINA STROJEK

Kierownik projektu - kontakt z Wystawcami

e-mail: karina.strojek@gigacon.org

mobile: +48 600 677 473

© 2021 GigaCon - biznesowe konferencje IT Powered by varit

Archiwum imprez

Regulamin i polityka prywatności