10:00

Rozpoczęcie konferencji

10:00 - 10:30

Weryfikacja kompetencji związanych z BPMN.
Dostępne certyfikaty związane z identyfikacja i zarządzaniem procesami i dlaczego są potrzebne.

- Piotr Biernacki (MGX Infoservice)

W prezentacji chciałbym poruszyć tematykę różnych certyfikatów dostępnych w Polsce. Które, dla kogo i gdzie są przydatne. Jakie obszary wiedzy obejmują i co tak naprawdę weryfikują. Chciałbym powiedzieć też o problemach związanych z nieprawidłowym modelowaniem i o roli dobrych szkoleń w minimalizacji tych zagrożeń. 

10:35 - 11:05

Case study - Inteligentne zarządzanie dokumentami - czy to możliwe? 

- Paweł Michalski (Iron Mountain)

Podczas prelekcji zostaną przedstawione najnowsze trendy poparte wynikami badań na temat inteligentnego zarządzania dokumentami. Dodatkowo zostaną zaprezentowane case studies z rynku polskiego jak i europejskiego z analizą wyzwań jak i rozwiązań, które zostały wdrożone przez firmę Iron Mountain.

11:10 - 11:40

Jak KSeF pokazuje rolę low-code’u w organizacji

- Michał Borowski (Nexpertis)

Wdrożenie KSeF jest jednym z najważniejszych celów działów księgowości na 2023 rok. Jego realizacja wiąże się z szeregiem dylematów: jak powinna wyglądać architektura organizacji, gdzie powinna być integracja, jaką rolę ma ERP. Na te i inne pytania odpowie nasz prelegent - Michał Borowski, CEO Nexpertis.

11:45 - 12:15

Udział mechanizmów kognitywnych w robotyzacji i automatyzacji
procesów biznesowych

- Paweł Lubiński (Sagitum)

Poruszony zostanie temat udziału metod kognitywnych w zarządzaniu i tworzeniu
rozwiązań robotyzacji i automatyzacji procesów biznesowych. Zaprezentowane zostaną
sugerowane metody rozwoju rozwiązań inteligentnej robotyzacji procesów. Uczestnicy
zapoznają się z warunkami jakie muszą zaistnieć aby skutecznie automatyzować procesy w
organizacjach.

12:20 - 12:50

Jak śledzić postępy w projekcie? Metoda łańcucha krytycznego z punktu widzenia project managera

- Marek Kowalczyk (Mandarine Project Partners)

Realizacja projektów wyznaczona jest trójkątem zakres-czas-zasoby. Niestety, jak pokazują badania nie tylko międzynarodowe, przeważająca większość projektów nie realizuje pierwotnych założeń — mimo korzystania z wytycznych PMI PMBOK oraz oprogramowania takiego jak MS Project. Czy odpowiedzią na te problemy zawsze są metodyki zwinne? Uważam, że nie. W trakcie prelekcji przedstawię w zarysach metodę łańcucha krytycznego (Critical Chain Project Management), która została zaprojektowana od podstaw, by stawić czoła niepewności pojawiającej się w projektach oraz usunąć możliwe do usunięcia przyczyny opóźnień.

12:55 - 13:25

Orkiestracja z wykorzystaniem BPM a BPM dla użytkownika

- Marcin Makowski (BeOne)

Podczas prezentacji omówimy przykłady wdrożeń z wykorzystaniem orkiestracji usług poprzez silnik BPM oraz możliwości samodzielnego modelowania procesów przez użytkowników platformy.
Oczywiście wszystko w oparciu o najbardziej popularne platfory Open Source.

13:30 - 14:00

Narzędzia RPA – jak wybrać, żeby nie ograniczyć sobie możliwości rozwoju w przyszłości?
- Danuta Kajrunajtys (Ekspert Niezależny)

Rynek narzędzi Robotic Process Automation oferuje wiele narzędzi / środowisk do budowania automatyzacji (tzw. robotów cyfrowych). Ich możliwości pozwalają dziś budować i zarządzać całymi farmami robotów cyfrowych. W ten sposób można kreować nie tylko proste automatyzacje na stanowisku ale budować całe scyfryzowane procesy biznesowe czy zwinnie budować modele biznesowe odwołujące się do środowisk IT istniejących organizacji.
Z RPA wiążą się również pułapki, które skutkują niepowodzeniami. Tak jak w przypadku dowolnego narzędzia informatycznego. Jednak zamiast skupiać się na negatywnych aspektach, podczas wystąpienia przeanalizujemy kryteria, którymi warto kierować się przy wyborze narzędzia robotycznego i jego dostawcy. Jakkolwiek jest jedna idea robotyzacji to jej realizacja przez poszczególnych dostawców znacząco różni się między sobą. Warto więc przed podjęciem decyzji o wyborze oprogramowania narzędziowego do robotyzacji i jego dostawcy zastanowić się czym one się różnią i które z tych rozwiązań będzie dla naszej firmy perspektywiczne. Merytoryczny dobór narzędzia to również zwinne dojście do docelowego rozwiązania, bez odkrywania, że narzędzie nie spełnia pokładanych w nim nadziei i konieczności podejmowania decyzji co dalej.
Przedstawię Państwu 7 złotych kryteriów, które sugeruję swoim klientom, aby wzięli pod uwagę zanim obiorą azymut na RPA. Źródłem kryteriów jest obserwacja rzeczywistych sytuacji, wdrożeń RPA w różnych firmach, również zachodnich.

14:00

Zakończenie konferencji

 

AGENDA

23 lutego 2023


Godzina:  10:00

ONLINE

BPM. ROBOTYZACJA I AUTOMATYZACJA PROCESÓW

REJESTRACJA

O KONFERENCJI:

Konferencja Business Process Management GigaCon poświęcona jest modelowaniu procesów biznesowych. Wiedza z tego zakresu ułatwia zarządzanie firmą. Właściwe decyzje i działania, szybka identyfikacja problemów, sprawny przepływ informacji to zalety prawidłowego wykorzystywania umiejętności oraz narzędzi.

Sprawne funkcjonowanie każdego przedsiębiorstwa, instytucji czy organizacji zależy od harmonijnego przeprowadzania, nadzorowania i monitorowania zachodzących w nim operacji. Zintegrowany system w firmie pozwala efektywniej wykorzystywać zasoby oraz wygrywać z konkurencją.

PROPONOWANA TEMATYKA:

 • projektowanie i analiza procesów

 • automatyzacja i optymalizacja procesów biznesowych

 • modelowanie procesów biznesowych

 • metody opisu procesów

 • SOA w organizacji

 • notacje BPM

 • dobre praktyki (systemy kompleksowo wspierające zarządzanie procesami – przykłady wdrożeń)

 

KONFERENCJA SKIEROWANA JEST DO:

 

 • szerokiego kręgu odbiorców poszukujących nowych rozwiązań z zakresu BPM i pragnących zastosować zmiany w dotychczas posiadanych zasobach
 • wyższej i średniej kadry zarządzającej
 • osób charakteryzujących się wysokim stopniem decyzyjności w organizacjach
 • szefów pragnących zrewolucjonizować działanie swojej firmy

UDZIAŁ W KONFERENCJI JEST BEZPŁATNY!

Wymagane jest JEDYNIE wypełnienie formularza rejestracji – odnośnik znajduje się pod agendą.

 

ZAREJESTROWANYM UCZESTNIKOM ZAPEWNIAMY:

 • możliwość udziału w wybranych wykładach

 • możliwość otrzymania potwierdzenia udziału w konferencji (zaświadczenia w trakcie spotkania lub wystawienie certyfikatu uczestnictwa po wydarzeniu)

 • dostęp do materiałów pokonferencyjnych


ZAPREZENTUJ SWOJĄ FIRMĘ!

Firmy, które posiadają rozwiązania dla usprawniania procesów biznesowych, zainteresowane zaprezentowaniem swoich produktów podczas konferencji, zachęcamy do kontaktu i zapoznania się z naszą ofertą marketingową. Do wyboru m.in.: wykład 20 – 30 minut / podlinkowany logotyp na stronie / promocja na mediach społecznościowych  / lista kontaktów / informacje o udziale firmy w newsletterach i inne.
Kontakt:
karina.strojek@gigacon.org

Propozycje wykładów merytorycznych (call for papers), patronaty medialne, kontakt z uczestnikami: anna.karasinska@gigacon.org

PATRON HONOROWY

SPONSORZY

 

PARTNERZY

FIRMA UCZESTNICZĄCA

WSPÓŁPRACA MERYTORYCZNA

 

PATRONI MEDIALNI

 

O WYSTAWCACH

BeOne lider w zakresie wdrożeń Alfresco w Polsce, obsługujący na stałe największe wdrożenia obejmujące przeszło 100.000 użytkowników i kilkadziesiąt milionów dokumentów. W ramach wdrożeń wypracowanych zostało przez BeOne dziesiątki modeli referencyjnych oraz scenariuszy użycia systemu Alfresco, a także najlepsze wzorce w zakresie rozszerzania systemu i dopasowania do wymagań klientów.
Iron Mountain Polska to lider rynku zarządzania informacją, archiwizacji i digitalizacji dokumentów. Zapewnia kompleksową obsługę firm w zakresie: consultingu procesów po stronie klienta, cyklu życia dokumentów w organizacji oraz ich digitalizacji. Jest także dostawcą systemów do zarządzania procesami oraz informacją w efektywny i bezpieczny sposób. Prowadzi działania z zakresu bezpiecznego przechowywania, składowania, archiwizacji oraz niszczenia dokumentacji tradycyjnej, cyfrowej jak i zużytego sprzętu IT. Firma oferuje dedykowane rozwiązania sektorowe, m.in.: dla branży finansowej i ubezpieczeniowej, służby zdrowia, kancelarii prawnych, a także instytucji publicznych oraz firm geodezyjnych i kartograficznych. Iron Mountain Polska to 25 lat doświadczenia, ponad 1800 klientów, a także 9 milionów przechowywanych pudeł z dokumentami i prawie 100 milionów skanowanych stron rocznie. Iron Mountain Polska jest częścią Iron Mountain Inc. – globalnego lidera w branży zarządzania informacją, założonego w 1951 roku w Livingstone w USA. Firma działa w kilkudziesięciu krajach na 5 kontynentach i notowana jest na Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych (IRM).
Nexpertis specjalizuje się w profesjonalnym doradztwie w zakresie IT oraz wdrażaniu rozwiązań klasy Business Process Management (BPM) pomagając klientom sprostać wyzwaniom stawianym przez szybko zmieniające się otoczenie biznesowe. Wraz z kompetencjami posiadamy w naszej ofercie produkty, które mogą pomóc osiągnąć szybki mierzalny efekt optymalizując kluczowe procesy w organizacji. Nexpertis zapewnia cały cykl projektowy od analizy wymagań po wdrożenie, utrzymanie i rozwój systemów. Produkty i usługi: • Project Server - portfelowe zarządzanie projektami. • SharePoint - intranet i obieg dokumentów. • BPM - zarządzanie procesami organizacji. • Sale Chain Monitor - optymalizacja sieci sprzedaży. • Konsulting: szybkie wsparcie merytoryczne. • Outsourcing: aplikacje na wymiar, dostosowane do potrzeb klientów.
IT dla Twojego biznesu Wspieramy naszych Klientów w transformacji cyfrowej ich organizacji: dostarczamy oprogramowanie, rozwijamy infrastrukturę, dbamy o bezpieczeństwo danych. Oferujemy rozwiązania, które automatyzują zarządzanie procesami biznesowymi w firmach. Wdrażamy systemy ERP, workflow i WMS, współpracując przy tym z wiodącymi polskimi producentami oprogramowania: COMARCH oraz WEBCON. Stawiamy na ciągły rozwój i idziemy o krok dalej. Jako wsparcie automatyzacji procesów zachodzących w firmach wykorzystujemy robotyzację i sztuczną inteligencję. Jesteśmy autoryzowanym Partnerem firm: DataConsult, Polcom oraz eq system. Ponadto wesprzemy Cię w zakresie konsultingu biznesowo-technologicznego oraz rozwoju infrastruktury IT w partnerstwie z firmami: Barracuda, HPE, Huawei, Fortinet, Microsoft, Veeam.

PRELEGENCI

KONTAKT

ANNA KARASIŃSKA

Kontakt dla Uczestników, Prelegentów i Patronów:

e-mail: anna.karasinska@gigacon.org

mobile: +48 506 981 902

KARINA STROJEK

Kierownik projektu - kontakt z Wystawcami

e-mail: karina.strojek@gigacon.org

mobile: +48 600 677 473

© 2021 GigaCon - biznesowe konferencje IT Powered by varit

Archiwum imprez

Regulamin i polityka prywatności