10:00

Rozpoczęcie konferencji

10:00 - 10:30

Wykład merytoryczny zarezerwowany

- Krzysztof Młynarski (SECURITY.PL)

10:35 - 11:05

Acronis Cyber Protect Cloud – Disaster Recovery łatwe w użyciu

- Dariusz Mumot (Acronis), Marcin Bańka (Systemy Informatyczne ITXON)

Zagadnienia związane z Disaster Recovery jeszcze niedawno były domeną jedynie dużych firm z rozbudowaną infrastrukturą IT i równie dużym budżetem. 
Jednak od jakiegoś czasu tematyka związana z utrzymaniem ciągłości pracy systemów IT jest coraz bliższa również mniejszym klientom dla których proste i efektywne rozwiązania w tej dziedzinie otwierają nowe możliwości.

11:10 - 11:40

Incydent czy naruszenie? Dlaczego powinniśmy zabezpieczyć tożsamość użytkownika

- Piotr Mrowiec (Net Complex)

Prezentacja podkreśli użytkownikom różnicę między incydentem / naruszeniem  w oparciu o dane z całego świata. Omówiona zostanie również technologia MFA, jak działa, co daje i dlaczego warto z niej korzystać.
Poziom sesji: Początkujący (dla każdego)

11:45 - 12:15

Wykład Sponsora Konferencji

12:20 - 12:40

Niezbędnik działu IT. Statlook – program do zarządzania sprzętem, oprogramowaniem oraz helpdeskiem i użytkownikami

- Marcin Pera (Statlook)

Cyberbezpieczeństwo to filar budowania współczesnego biznesu. Zagrożenia płynące z przestrzeni wirtualnej stanowią zmorę dla wielu przedsiębiorstw i instytucji. Dodatkowo obecny kryzys każe poszukiwać rozwiązań, które będą optymalizować koszty. Od ponad 20 lat zwiększamy poczucie bezpieczeństwa pracowników sektora prywatnego i publicznego tworząc system Statlook. Nasze rozwiązania usprawniają zarządzanie sprzętem i oprogramowaniem, ułatwiają audyt oprogramowania, istotnie podnoszą poziom zabezpieczeń elementów wrażliwych, w tym danych osobowych. Statlook to łatwa i szybka zdalna pomoc dla użytkownika, wewnętrzny kanał zgłoszeń dla Sygnalistów, a także najnowsze rozwiązanie – moduł Powerlook służący do oszczędzania energii!

12:45 - 13:15

Wykład Sponsora Konferencji

13:20 - 13:50

Wykład merytoryczny

13:55 - 14:25

Wykład merytoryczny zarezerwowany

- dr Agata Majchrowska (CODR.PL Research Lab)

14:30

Zakończenie konferencji

 

AGENDA

19 grudnia 2023


Godzina:  10:00

ONLINE

KONGRES BEZPIECZEŃSTWA SIECI

REJESTRACJA

O KONFERENCJI:

Kolejna edycja Kongresu Bezpieczeństwa Sieci - entuzjaści cyberbezpieczeństwa i eksperci IT security ponownie wymienią się doświadczeniami! 

Jak zwykle będzie to okazja do poszerzenia wiedzy, nawiązania nowych kontaktów i być może ciekawych inicjatyw. Swoją wiedzą podzielą się praktycy, którzy na co dzień stają przed wyzwaniem zapewnienia bezpieczeństwa teleinformatycznego. Wierzymy, że to wydarzenie, będzie źródłem wielu inspiracji! Zapraszamy do rejestracji.

PROPONOWANA TEMATYKA:

 • dyrektywa NIS2

 • cyberprzestępczość,

 • zagrożenia czyhające w sieci,

 • wyzwania stojące przed specjalistami od bezpieczeństwa IT,

 • sposoby zapobiegania cyberatakom oraz wyciekom informacji,– kierunki rozwoju zagrożeń,

 • prawne aspekty cyberbezpieczeństwa,

 • VPN, firewall i secure mail.

 

KONFERENCJA SKIEROWANA JEST DO:

 

 • osób odpowiedzialnych za strategię i utrzymanie bezpieczeństwa w firmie

 • dyrektorów/specjalistów/managerów ds. bezpieczeństwa IT

 • osób odpowiedzialnych za podejmowanie decyzji dotyczących wyboru i zakupu rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa

 • firm, które w swojej działalności gospodarczej korzystają z sieci, rozliczeń internetowych itp.

 • szerokiego kręgu firm i instytucji wykorzystujących nowoczesne technologie: branży bankowej i finansowej, przemysłu, telekomunikacji, administracji i sektora publicznego, ubezpieczeniowej, energetyki, branży usługowej.

 • Kongres jest spotkaniem biznesowym, nie przyjmujemy rejestracji studentów.

UDZIAŁ W KONFERENCJI JEST BEZPŁATNY!

Wymagane jest JEDYNIE wypełnienie formularza rejestracji – odnośnik znajduje się pod agendą.

 

ZAREJESTROWANYM UCZESTNIKOM ZAPEWNIAMY:

 • możliwość udziału w wybranych wykładach

 • możliwość otrzymania potwierdzenia udziału w konferencji (zaświadczenia w trakcie spotkania lub wystawienie certyfikatu uczestnictwa po wydarzeniu)

 • dostęp do materiałów pokonferencyjnych


ZAPREZENTUJ SWOJĄ FIRMĘ!

Firmy, które posiadają rozwiercie rozwiązania dotyczące zapewniania bezpieczeństwa sieci i danych, zainteresowane zaprezentowaniem swoich produktów podczas konferencji, zachęcamy do kontaktu i zapoznania się z naszą ofertą marketingową. Do wyboru m.in.: wykład 20 – 30 minut / podlinkowany logotyp na stronie / promocja na mediach społecznościowych  / lista kontaktów / informacje o udziale firmy w newsletterach i inne.
Kontakt:
karina.strojek@gigacon.org

Propozycje wykładów merytorycznych (call for papers), patronaty medialne, kontakt z uczestnikami: anna.karasinska@gigacon.org

PATRONI HONOROWI

SPONSORZY

 

PARTNERZY

GŁÓWNY SPONSOR

FIRMA UCZESTNICZĄCA

WSPÓŁPRACA MERYTORYCZNA

PATRONI MEDIALNI

 

O WYSTAWCACH

Acronis łączy ochronę danych i cyberbezpieczeństwo, aby zapewnić zautomatyzowaną ochronę przed cyberzagrożeniami rozwiązującą problemy dotyczące bezpieczeństwa, dostępności, prywatności, autentyczności i ochrony (z ang. SAPAS), które są powszechne w nowoczesnym, cyfrowym świecie. Dzięki elastycznym modelom wdrażania spełniającym wymagania usługodawców i specjalistów IT, Acronis zapewnia doskonałą ochronę danych, aplikacji i systemów za pomocą innowacyjnych narzędzi kolejnej generacji takich jak program antywirusowy, tworzenie kopii zapasowych, odzyskiwanie danych po awarii i zarządzanie ochroną punktów końcowych, które opierają się na sztucznej inteligencji. Za pomocą zaawansowanego oprogramowania antywirusowego opartego na najnowocześniejszej inteligencji maszynowej i technologiach uwierzytelniania danych opartych na blockchain, Acronis chroni każde środowisko – od chmury po środowiska hybrydowe i lokalne – po niskich i przewidywalnych kosztach. Acronis jest firmą szwajcarską, założoną w Singapurze. Acronis zatrudnia ponad 2 000 pracowników w 45 lokalizacjach i wprowadza innowacje już od ponad dwóch dekad. Rozwiązanie Acronis Cyber Protect jest dostępne w 26 językach w ponad 150 krajach i jest stosowane przez 18 000 Service Providerów do ochrony ponad 750 000 firm.
Przyglądając się nazwie naszej firmy bez trudu można zauważyć skrót IT. Nie jest to przypadek – świadczymy usługi pozwalające na zapewnienie bezpieczeństwa, wydajności i stabilności wszelkiego rodzaju systemów komputerowych. Znamy się na tym jak mało kto, ponieważ nie jesteśmy tu od wczoraj – działamy już od 2002 r. Firma powstała z inicjatywy pasjonatów, którzy doskonale rozumieją, że zarówno IT jak i bezpieczeństwo to tematy bardzo rozległe i dlatego ITXON nie skupia się na pojedynczych rozwiązaniach, a zamiast tego oferuje szeroki wachlarz produktów i usług obejmujące ochronę antywirusową (EPP), kopie zapasowe (backup) i narzędzia dyskowe, ochronę przed nieznanymi zagrożeniami (EDR/XDR), ochronę przed wyciekami danych (DLP), ochronę sieci (FW/ZTNA/NDR), uwierzytelnianie bezhasłowe (Passwordless Authentication), narzędzia do analizy złośliwego oprogramowania (Sandbox). Dzięki rozbudowanej ofercie rozwiązań wielu producentów jesteśmy w stanie rozwiązać niemal każdy problem, jaki może się pojawić w infrastrukturze IT klienta. Dlatego znajdzie on u nas wszystko, co może być mu potrzebne do zapewnienia sprawnego i bezpiecznego działania firmowej sieci i urządzeń domowych.
Statlook® jest marką należącą do polskiej firmy Media-press.tv S.A, która od ponad 30 lat dostarcza zaawansowane systemy informatyczne dla firm na całym świecie. Tworzone oprogramowanie pozwala na sprawne, wydajne i wygodne zarządzanie zasobami informatycznymi i ludzkimi w firmach prywatnych oraz instytucjach państwowych. Nasze oprogramowanie obejmuje działaniem wszystkie elementy infrastruktury IT (sprzęt, oprogramowanie, użytkownicy, Internet). Kompleksowość działania łączymy z profesjonalnymi technologiami oraz innowacyjnym, przyjaznym interfacem. Systemy Uplook® i Statlook®, analizując zależności pomiędzy poszczególnymi elementami infrastruktury, zapewniają zarówno zbiorcze dane statystyczne dające natychmiastową informację o stanie całej infrastruktury, jak i szczegółowe informacje dotyczące pojedynczych stanowisk komputerowych czy użytkowników, a także procesów i kosztów z nimi związanych. Polski Produkt – ponad 18 lat doświadczenia – 8.000 firm oraz instytucji w Polsce.
Jest niezależnym integratorem rozwiązań informatycznych z ponad 18-letnim doświadczeniem, popartym latami pracy w obszarze cybersecurity. Firma pomaga klientom/partnerom kreować polski rynek technologii. Zajmuje się analizą potrzeb klienta, testami, wdrożeniami oraz optymalizacją w infrastrukturze IT.  Jeżeli jesteście zainteresowany rozwiązaniami z zakresu ochrony sieci (firewall, antywirus, UTM, AV, PAM, DLP, SIEM, CASB, NAC, EDR itp.) zapraszamy do kontaktu z firmą:  - Link do portfolio: https://www.netcomplex.pl/ - Darmowe filmy edukacyjne o cyberbezpieczeństwie i nowoczesnych rozwiązaniach, oprogramowaniach: https://www.netcomplex.pl/prezentacje-it - Konferencja IT • 04-06 PAŹDZIERNIKA • KOCIERZ • https://event.netcomplex.pl/

PRELEGENCI

KONTAKT

ANNA KARASIŃSKA

Kontakt dla Uczestników, Prelegentów i Patronów:

e-mail: anna.karasinska@gigacon.org

mobile: +48 506 981 902

KARINA STROJEK

Kierownik projektu - kontakt z Wystawcami

e-mail: karina.strojek@gigacon.org

mobile: +48 600 677 473

© 2021 GigaCon - biznesowe konferencje IT Powered by varit

Archiwum imprez

Regulamin i polityka prywatności