21 listopada 2024


Godzina:  10:00

ONLINE

IT W UCZELNIACH

REJESTRACJA

O KONFERENCJI:

Celem konferencji jest przedstawienie najnowszych rozwiązań w zakresie informatyzacji uczelni  wyższych. Firmy IT przedstawią swoje rozwiązania, które usprawnią zarządzanie oraz podniosą poziom innowacyjności uczelni. Wykłady poprowadzą również eksperci, którzy opowiedzą o ciekawych przypadkach, wdrożeniach i nowych trendach. Jakie systemy wybrać? Czym się sugerować? Jakie wyzwania stoją przed działami IT uczelni wyższych? Na te i wiele innych pytań odpowiedzi usłyszą uczestnicy kolejnej edycji konferencji marki GigaCon.

PROPONOWANA TEMATYKA:

1. Innowacyjne narzędzia edukacyjne i platformy e-learningowe:

  • platformy LMS (Learning Management System), 
  • narzędzia do wideokonferencji, 
  • wirtualna rzeczywistości i symulacje, które wspierają procesy nauczania i uczenia się w uczelniach.

2. AI i ML w edukacji
3. Cyberbezpieczeństwo w środowisku uczelnianym/ dyrektywa NIS 2

  • Identyfikacja Usług Cyfrowych O Kluczowym Znaczeniu (KUBOZ) oraz zapewnienie  ochrony przed incydentami cybertetycznymi (środki zabezpieczeń technicznych:  systemy monitorowania, firewalle, oprogramowanie antywirusowe)
  • Zgłaszanie incydentów
  • Zarządzanie w sytuacjach kryzysowych

4. Big data w zarządzaniu uczelniami: 

  • Analiza danych dużej skali w procesach zarządzania uczelniami(monitorowanie wyników studentów, prognozowanie trendów edukacyjnych i podejmowanie strategicznych decyzji)

5. Cloud computing i infrastruktura IT w uczelniach: 

  • migracja na chmurę obliczeniową, 
  • architektura IT na uczelniach, 
  • zarządzanie infrastrukturą IT oraz wykorzystaniem usług chmurowych w uczelnianej społeczności akademickiej.

KONFERENCJA SKIEROWANA JEST DO:

 

  • przedstawicieli władz uczelni, wydziałów, instytutów i katedr

  • nauczycieli akademickich i pracowników administracyjnych 

  • kierowników komórek informatycznych

  • specjalistów ds. zarządzania jakością

  • informatyków

 

UDZIAŁ W KONFERENCJI JEST BEZPŁATNY!

Wymagane jest JEDYNIE wypełnienie formularza rejestracji – odnośnik znajduje się pod agendą.

 

ZAREJESTROWANYM UCZESTNIKOM ZAPEWNIAMY:

  • możliwość udziału w wybranych wykładach

  • możliwość otrzymania potwierdzenia udziału w konferencji (zaświadczenia w trakcie spotkania lub wystawienie certyfikatu uczestnictwa po wydarzeniu)

  • dostęp do materiałów pokonferencyjnych


ZAPREZENTUJ SWOJĄ FIRMĘ!

Firmy, które posiadają rozwiązania IT dedykowane uczelniom wyższym, zainteresowane zaprezentowaniem swoich produktów podczas konferencji, zachęcamy do kontaktu i zapoznania się z naszą ofertą marketingową. Do wyboru m.in.: wykład 20 – 30 minut / podlinkowany logotyp na stronie / promocja na mediach społecznościowych  / lista kontaktów / informacje o udziale firmy w newsletterach i inne.
Kontakt: karina.strojek@gigacon.org

Propozycje wykładów merytorycznych (call for papers), patronaty, kontakt z uczestnikami: anna.karasinska@gigacon.org

PATRON HONOROWY

SPONSORZY

 

PARTNER

FIRMA UCZESTNICZĄCA

WSPÓŁPRACA MERYTORYCZNA

PATRONI MEDIALNI

 

O WYSTAWCACH

ARCHMAN jest producentem systemu Business NAVIGATOR, inteligentnej platformy klasy ECM / Workflow, która umożliwia błyskawiczną budowę własnych aplikacji (Rapid Application Development) wyposażonych w funkcjonalności Business Intelligence & Machine Learning. System wspiera proces przechwytywania danych (OCR), zarządzania ich przepływem (Workflow/BPM), pracy grupowej (kontrola wersji, komunikacja), magazynowania (rozproszone repozytoria) oraz dystrybucji informacji (intranet, ekstranet, e-mail, API). Umożliwia łatwą i szybką budowę własnych aplikacji biznesowych bez umiejętności kodowania (no-code). Natomiast dla programistów oferuje nieograniczone możliwości integracji z innymi systemami i tworzenia własnych dodatków dzięki udostępnianiu zaawansowanego API. Wspiera obsługę procesów budżetowania i analizy danych (tabele przestawne, dashboardy). Posiada wbudowaną hurtownię danych z dedykowanymi dla różnych obszarów kostkami OLAP oraz mechanizmami uczenia maszynowego. Podejście zorientowane na szukanie optymalnych rozwiązań dla organizacji jest główną wartością w firmie.
Arrow ECS dostawca technologii wspierający rozwój wydajnych, praktycznych i kompleksowych rozwiązań informatycznych łączycych różne technologie w celu zaspokojenia sprecyzowanych potrzeb biznesowych. W ofercie znajdują się systemy, które w pełny sposób prezentują rozwiązania pamięci masowych, zabezpieczeń infrastruktury oraz oprogramowania w złożonym środowisku IT. Kompleksowe rozwiązania w zakresie infrastruktury IT i wiedza techniczna czynią nas liderem na rynku Value Added Distribution, czyli dystrybutorów z wartością dodaną. Nasze zasoby i programy pomagają Partnerom się rozwijać, wydajniej działać oraz przekształcać biznes tak, by móc szybko dostosować się do zmieniającego się rynku.
BeOne lider w zakresie wdrożeń Alfresco w Polsce, obsługujący na stałe największe wdrożenia obejmujące przeszło 100.000 użytkowników i kilkadziesiąt milionów dokumentów. W ramach wdrożeń wypracowanych zostało przez BeOne dziesiątki modeli referencyjnych oraz scenariuszy użycia systemu Alfresco, a także najlepsze wzorce w zakresie rozszerzania systemu i dopasowania do wymagań klientów.
Statlook® jest marką należącą do polskiej firmy Media-press.tv S.A, która od ponad 30 lat dostarcza zaawansowane systemy informatyczne dla firm na całym świecie. Tworzone oprogramowanie pozwala na sprawne, wydajne i wygodne zarządzanie zasobami informatycznymi i ludzkimi w firmach prywatnych oraz instytucjach państwowych. Nasze oprogramowanie obejmuje działaniem wszystkie elementy infrastruktury IT (sprzęt, oprogramowanie, użytkownicy, Internet). Kompleksowość działania łączymy z profesjonalnymi technologiami oraz innowacyjnym, przyjaznym interfacem. Systemy Uplook® i Statlook®, analizując zależności pomiędzy poszczególnymi elementami infrastruktury, zapewniają zarówno zbiorcze dane statystyczne dające natychmiastową informację o stanie całej infrastruktury, jak i szczegółowe informacje dotyczące pojedynczych stanowisk komputerowych czy użytkowników, a także procesów i kosztów z nimi związanych. Polski Produkt – ponad 18 lat doświadczenia – 8.000 firm oraz instytucji w Polsce.
Pomagamy przejść firmom proces transformacji – od zaprojektowania innowacji, wdrożenia, zaangażowania pracowników, po monitorowanie jej efektów. Bierzemy odpowiedzialność za wyniki prowadzonych przez nas projektów. Synergia wiedzy w obszarze konsultingu, technologii, innowacji, wdrożeń rozwiązań informatycznych pozwala nam dostarczać klientom nieszablonowe rozwiązania pozwalające na realizację celów biznesowych.
Jesteśmy zespołem certyfikowanych architektów IT i doświadczonych szkoleniowców, którzy zmieniają potrzeby biznesowe w stabilne, bezpieczne i funkcjonalne rozwiązania informatyczne. Naszą wizytówką jest synergia specjalistycznej wiedzy, sprawdzonego know-how oraz innowacyjnego myślenia w kreacji maksymalnie dopasowanej do potrzeb infrastruktury IT. Zaawansowane usługi informatyczne dopełniamy odpowiedzialnym i pro-aktywnym partnerstwem, dzięki czemu tworzymy unikalne środowiska informatyczne oraz przede wszystkim skutecznie wspieramy naszych klientów w realizacji ambitnych planów biznesowych.

PRELEGENCI

KONTAKT

ANNA KARASIŃSKA

Kontakt dla Uczestników, Prelegentów i Patronów:

e-mail: anna.karasinska@gigacon.org

mobile: +48 506 981 902

KARINA STROJEK

Kierownik projektu - kontakt z Wystawcami

e-mail: karina.strojek@gigacon.org

mobile: +48 600 677 473

© 2021 GigaCon - biznesowe konferencje IT Powered by varit

Archiwum imprez

Regulamin i polityka prywatności

10:00

Rozpoczęcie konferencji

 10:00 - 10:30

Wykład merytoryczny zarezerwowany

- Łukasz Fojutowski (Fundacja Rozwoju, Edukacji i Technologii)

 10:35 - 11:05

Zastosowanie praktyczne rozwiązań Hybrydowych Storage On-prem i Cloud AWS dla Polskich uczelni

- Łukasz Grzesiak (Arrow ECS)

W trakcie prezentacji zaprezentujemy klasyczną implementację rozwiązań hybrydowych Storage On-prem i Cloud. Ponadto przedstawimy jedno z wdrożeń w Polskiej uczelni.

 11:10 - 11:50

Wykład zarezerwowany dla Sponsora Konferencji

- Vernity

 11:55 - 12:25

Wykład zarezerwowany dla Sponsora Konferencji

- Archman

 12:30 - 13:00

Wykład zarezerwowany dla Sponsora Konferencji

- Marcin Makowski (BeOne), Robert Janiszewski (r^2)

 13:05 - 13:35

Wykład Sponsora Konferencji.

 13:40 - 14:00

Bezpieczne i kompleksowe zarządzanie IT na uczelni. Statlook jako narzędzie wspierające zarządzanie zasobami IT, helpdesk i monitoring użytkowników

- Marcin Pera (Statlook)

Poszukujesz rozwiązania, które pozwoli zdalnie zarządzać sprzętem, oprogramowaniem i licencjami? Chcesz zadbać o bezpieczeństwo zarządzania danymi osobowymi? A może poszukujesz elektronicznego rozwiązania dla obowiązującej od grudnia dyrektywy o Sygnalistach? Statlook od ponad 20 lat po profesorsku rozwiązuje problemy związane z powyższymi zagadnieniami. Skutecznie usprawnia zarządzanie dziesiątkami, setkami, a nawet tysiącami urządzeń ułatwiając pracę administratorom i zwiększając zadowolenie wszystkich użytkowników - od władz uczelni, wydziałów, katedr i instytutów, pracowników naukowych, przez administrację, aż po studentów

 14:05 - 14:35

Polityka haseł - jak sobie radzić w XXI wieku

- Krzysztof Szmigielski (Europejska Uczelnia w Warszawie)

Każdy wie jak powinno by zbudowane hasło, jak hasłem zarządzać. Ale kiedy dochodzi do sprawdzenie okazuje się, że polityka haseł nie była aktualizowana od 2016 roku… W wystąpieniu opowiem o historii, teraźniejszości i dobrych praktykach, oraz przedstawię narzędzie i procedury jakie można/powinno się stosować.

14:40 - 15:10

Wykład merytoryczny zarezerwowany

- Jarosław Karcewicz (Politechnika Śląska)

15:15

Zakończenie konferencji

 

AGENDA