10:00

Rozpoczęcie konferencji

10:00 - 10:30

Klucz U2F - dlaczego cyberprzestępcy go nienawidzą i dlaczego warto z niego korzystać

- Jarosław Karcewicz (Politechnika Śląska)

Hasła dostępowe są jak narazie podstawowym sposobem w jaki możemy udowodnić, kim jesteśmy, chcąc zalogować się do usług/aplikacji. Wydają się być sposobem teoretycznie tanim i prostym dla nas, ale może się niestety okazać, że niezauważymy, iż nasze dane logowania wpisujemy na fałszywej stronie, i prześlemy je tym samym do cyberprzestępców, a ci dzięki temu uzyskają dostęp do naszego konta. Porozmawiajmy więc o tym, jak proste mogą być takie ataki, i jak możemy się przed nimi zabezpieczyć z wykorzystaniem mechanizmu klucza U2F, i dlaczego tak bardzo nienawidzą go cyberprzestępcy.

10:35 - 11:05

Jak wizualna analityka oraz nowoczesne rozwiązania Business Intelligence mogą usprawnić zarządzanie Uczelnią Wyższą? Przykłady wdrożeń w Polsce

- Witold Kilijański (NewDataLabs)

11:10 - 11:40

Jakość. Zwinność. Czas. Automatyzacja jako krok w cyfrową przyszłość uczelni
- Paula Rutkowska (IBM Polska we współpracy z Decsoft)

Wyzwania świata cyfryzacji są coraz mocniej widoczne, szczególnie w dobie powszechnej digitalizacji i spotkań zdalnych. Każdego dnia ocieramy się o procesy. Które automatyzować? Jak automatyzować? Czy automatyzacja procesów uczelni wyższej ma sens? Na te pytania podczas swojej prelekcji opowie Paula Rutkowska (IBM Polska) na przykładzie automatyzacji przeprowadzonej na jednej z polskich uczelni. 

11:45 - 12:15

Jak automatyzacja procesów wpływa na bezpieczeństwo środowiska IT na uczelniach wyższych
- Wojciech Wilk (Decsoft)

12:20 - 12:50

Standaryzacja systemów AV – to się wszystkim opłaca! Jak standaryzacja rozwiązań audiowizualnych upraszcza życie użytkownikom oraz działom IT

- Iwona Pustkowiak (A+V)

Wyposażenie przestrzeni w dobrej jakości systemy audiowizualne to proces równie złożony, co konfiguracja odpowiedniej sieci IT, czy wyposażenie nowego budynku w jakiekolwiek inne instalacje. Podczas prelekcji chcemy pokazać, jak wypracować standard, który znacząco poprawi komfort pracy nie tylko użytkownikowi końcowemu, ale także osobom zarządzającym systemami AV oraz innym jednostkom uczelnianym – np. działom zamówień publicznych.

12:55 - 13:15

20 lat bezpiecznego IT na uczelniach. Statlook jako narzędzie wspierające zarządzanie zasobami IT, helpdesk i monitoring użytkowników

- Marcin Pera (Statlook)

Poszukujesz rozwiązania, które pozwoli zdalnie zarządzać sprzętem, oprogramowaniem i licencjami? Chcesz zadbać o bezpieczeństwo zarządzania danymi osobowymi? Zastanawiasz się jak zoptymalizować pracę i jej koszty? A może poszukujesz elektronicznego rozwiązania dla obowiązującej od grudnia dyrektywy o Sygnalistach? Statlook od 20 lat po profesorsku rozwiązuje problemy związane z powyższymi zagadnieniami. Skutecznie usprawnia zarządzanie dziesiątkami, setkami, a nawet tysiącami urządzeń ułatwiając pracę administratorom i zwiększając zadowolenie wszystkich użytkowników - od władz uczelni, wydziałów, katedr i instytutów, pracowników naukowych, przez administrację, aż po studentów.

13:20 - 13:50

Wsparcie techniczne uczelni oraz nauczycieli akademickich w procesie kształcenia. Oczekiwania, potrzeby, rozwiązania.

- dr Stefan Nowicki (Uniwersytet Wrocławski)

13:55 - 14:15

Kształcenie wybitnych studentów – dobre praktyki

- Adrian Kapczyński (Politechnika Śląska)

14:20

Zakończenie konferencji

 

AGENDA

20 października 2022


Godzina:  10:00

ONLINE

IT W UCZELNIACH

REJESTRACJA

O KONFERENCJI:

Celem konferencji jest przedstawienie najnowszych rozwiązań w zakresie informatyzacji uczelni  wyższych. Firmy IT przedstawią swoje rozwiązania, które usprawnią zarządzanie oraz podniosą poziom innowacyjności uczelni. Wykłady poprowadzą również eksperci, którzy opowiedzą o ciekawych przypadkach, wdrożeniach i nowych trendach. Jakie systemy wybrać? Czym się sugerować? Jakie wyzwania stoją przed działami IT uczelni wyższych? Na te i wiele innych pytań odpowiedzi usłyszą uczestnicy kolejnej edycji konferencji marki GigaCon.

PROPONOWANA TEMATYKA:

 • systemy wspomagające zarządzanie, rekrutację oraz pracę dziekanatu

 • systemy finansowo – księgowe, kadrowo – płacowe

 • systemy antyplagiatowe

 • biblioteka on-line

 • nauka na odległość e-learning

 • egzaminowanie on-line

 • elektroniczna legitymacja studencka

 • elektroniczny obieg dokumentów

 • informatyzacja uczelni wyższych w świetle prawa

 • projekty unijne realizowane na uczelniach

 • rozdzielenie środków unijnych w budżecie uczelni

 • bezpieczeństwo uczelnianych sieci informatycznych

 • motyw sztucznej inteligencji

 • ochrona danych osobowych w świetle RODO

 • przepływ informacji

 • zarządzanie kapitałem ludzkim

 • konsultacje on-line

 • kioski informatyczne – dostęp do dokumentów on-line

KONFERENCJA SKIEROWANA JEST DO:

 

 • przedstawicieli władz uczelni, wydziałów, instytutów i katedr

 • nauczycieli akademickich i pracowników administracyjnych 

 • kierowników komórek informatycznych

 • specjalistów ds. zarządzania jakością

 • informatyków

 

UDZIAŁ W KONFERENCJI JEST BEZPŁATNY!

Wymagane jest JEDYNIE wypełnienie formularza rejestracji – odnośnik znajduje się pod agendą.

 

ZAREJESTROWANYM UCZESTNIKOM ZAPEWNIAMY:

 • możliwość udziału w wybranych wykładach

 • możliwość otrzymania potwierdzenia udziału w konferencji (zaświadczenia w trakcie spotkania lub wystawienie certyfikatu uczestnictwa po wydarzeniu)

 • dostęp do materiałów pokonferencyjnych


ZAPREZENTUJ SWOJĄ FIRMĘ!

Firmy, które posiadają rozwiązania IT dedykowane uczelniom wyższym, zainteresowane zaprezentowaniem swoich produktów podczas konferencji, zachęcamy do kontaktu i zapoznania się z naszą ofertą marketingową. Do wyboru m.in.: wykład 20 – 30 minut / podlinkowany logotyp na stronie / promocja na mediach społecznościowych  / lista kontaktów / informacje o udziale firmy w newsletterach i inne.
Kontakt: karina.strojek@gigacon.org

Propozycje wykładów merytorycznych (call for papers), patronaty, kontakt z uczestnikami: anna.karasinska@gigacon.org

PATRONI HONOROWI

GŁÓWNY SPONSOR

 

SPONSOR

 

PARTNERZY

FIRMA UCZESTNICZĄCA

PATRONI MEDIALNI

 

O WYSTAWCACH

A+V Sp. z o.o. wspiera uczelnie, doradzając w zakresie zwiększenia jakości kształcenia poprzez zastosowanie nowoczesnych technologii audiowizualnych i wideokonferencyjnych. Eksperci pomagają dobrać odpowiednie rozwiązania dla uczelni, które dedykowane są do prowadzenia zajęć w trzech trybach: hybrydowym, w pełni stacjonarnym oraz w pełni zdalnym. A+V stworzyło własny standard audiowizualny i wideokonferencyjny dla uczelni, który zawiera opis funkcjonalności sal, wyposażenie oraz korzyści płynące w dostosowaniu infrastruktury AV do zajęć hybrydowych. Eksperci A+V posiadają wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu projektów dla uczelni oraz liczne certyfikaty potwierdzające znajomość najnowocześniejszych technologii w branży.
A+V wspiera firmy i pracodawców, doradzając w kwestiach tworzenia elastycznych i nowoczesnych miejsc pracy. Na podstawie analizy potrzeb organizacji, eksperci dobierają optymalne rozwiązania i przeprowadzają klientów przez proces wdrożenia technologii audiowizualnych i wideokonferencyjnych. Hybrydowy system pracy wymaga najlepszej jakości rozwiązań, które umożliwią naturalną i sprawną komunikację, a także poprawią jakość współpracy między pracownikami. Dlatego firma A+V działa na sprawdzonych systemach i spójnych standardach, które pozwalają stworzyć efektywną infrastrukturę audiowizualną. Działania ekspertów A+V poparte są wieloletnim doświadczeniem w prowadzeniu projektów biznesowych m.in. w sektorze bankowym.
DECSOFT S.A. jest polską spółką informatyczną świadczącą zaawansowane technologicznie usługi na rzecz szerokiej gamy klientów instytucjonalnych, między innymi: przedsiębiorstw, organów administracji państwowej i samorządowej, służb mundurowych, uczelni. Dostarczamy, wdrażamy i świadczymy wsparcie dla kompleksowych rozwiązań infrastrukturalnych i systemowych, przeznaczonych do pracy w trybie wysokiej dostępności i niezawodności oraz spełniających wysokie kryteria odnośnie bezpieczeństwa gromadzonych, przetwarzanych i udostępnianych danych. Spółka specjalizuje się również w doborze i wdrażaniu narzędzi służących optymalizacji wykorzystania infrastruktury IT. Ponad trzydziestoletnie doświadczenie, kompetentny zespół złożony z najwyższej klasy specjalistów, wdrożona metodologia zarządzania projektami IT, współpraca z czołowymi dostawcami technologii oraz posiadany potencjał ekonomiczny pozwalają DECSOFT S.A. na zwieńczoną sukcesem realizację nawet najbardziej wymagających projektów teleinformatycznych.
Statlook® jest marką należącą do polskiej firmy Media-press.tv S.A, która od ponad 30 lat dostarcza zaawansowane systemy informatyczne dla firm na całym świecie. Tworzone oprogramowanie pozwala na sprawne, wydajne i wygodne zarządzanie zasobami informatycznymi i ludzkimi w firmach prywatnych oraz instytucjach państwowych. Nasze oprogramowanie obejmuje działaniem wszystkie elementy infrastruktury IT (sprzęt, oprogramowanie, użytkownicy, Internet). Kompleksowość działania łączymy z profesjonalnymi technologiami oraz innowacyjnym, przyjaznym interfacem. Systemy Uplook® i Statlook®, analizując zależności pomiędzy poszczególnymi elementami infrastruktury, zapewniają zarówno zbiorcze dane statystyczne dające natychmiastową informację o stanie całej infrastruktury, jak i szczegółowe informacje dotyczące pojedynczych stanowisk komputerowych czy użytkowników, a także procesów i kosztów z nimi związanych. Polski Produkt – ponad 18 lat doświadczenia – 8.000 firm oraz instytucji w Polsce.

PRELEGENCI

KONTAKT

ANNA KARASIŃSKA

Kontakt dla Uczestników, Prelegentów i Patronów:

e-mail: anna.karasinska@gigacon.org

mobile: +48 506 981 902

KARINA STROJEK

Kierownik projektu - kontakt z Wystawcami

e-mail: karina.strojek@gigacon.org

mobile: +48 600 677 473

© 2021 GigaCon - biznesowe konferencje IT Powered by varit

Archiwum imprez

Regulamin i polityka prywatności