AGENDA

10:00

Rozpoczęcie konferencji

10:00 - 10:30

Informatyzacja ochrony zdrowia (algorytmy, aplikacje, medycyna spersonalizowana) – nowe możliwości i nowe wyzwania dotyczące danych osobowych

- Anna Dąbrowska-Lipka (KWKR Konieczny Wierzbicki i Partnerzy)

• Powierzać, czy nie powierzać, czyli jak korzystać z dostępnego na rynku oprogramowania?
• Otwarte dane – obowiązki czy szanse?
• RODO w codziennej praktyce: Jak wzywać pacjentów do gabinetów? Czy PESEL podczas realizacji recepty jest bezpieczny?

10:35 - 11:05

Rozwój technologii w świetle jej skuteczności w walce z cyberzagrożeniami. Analiza trendu zmian i predykcje na przyszłość. 

- Dominik Hawryluk (SecureVisio) we współpracy z Vecto

Podczas wystąpienia zostanie nakreślona przemiana, która dokonała się w ostatnich latach w obszarze technologii cyberbezpieczeństwa, dotycząca procesu budowania skutecznej linii frontu w walce z zagrożeniami w sieci. Prelekcja zostanie poparta praktycznymi przykładami, wskazującymi trend, w którym podąża rynek poprzez ewolucje rozwiązań cyberbezpieczeństwa oraz strategii ich obsługi. 

11:10 - 11:40

KSC (Krajowy System Cyberbezpieczeństwa), SOC (Security Operation Center), NIS2, doświadczenia z wdrożeń w szpitalach

- Michał Borucki (Blue Energy)

11:45 - 12:15

Jak służba zdrowia ukierunkowana na przechowywanie i analizę danych pomaga dostarczać lepsze usługi

- Łukasz Grzesiak (Arrow ECS) we współpracy z Signati

W trakcie prezentacji omówię i zaprezentuję rozwiązania do bezpiecznego przechowywania danych.
Oprócz bezpieczeństwa – bardzo istotne jest także analiza posiadanych danych, ich obróbka i wyciąganie wniosków. 
Na samym końcu poruszę także temat Sztucznej Inteligencji, która pozwala na szybszą analizę i ocenę badań pacjentów. 

12:20 - 12:40

Lek na bezpieczne IT w służbie zdrowia

- Marcin Pera (Statlook)

Opieka nad pacjentem, to także troska o bezpieczeństwo danych jego i pracowników medycznych. Sprawne zarządzania bezpieczeństwem danych osobowych, zgodność z przepisami RODO - w tych obszarach pomocą służy program Statlook. Ale to także system, który pozwala sprawnie zarządzać zasobami IT, zabezpieczyć sprzęt komputerowy przed szeregiem informatycznych zagrożeń oraz zadbać o aktualność licencji na oprogramowanie. Statlook ułatwia także pracę na odległość poprzez autorskie rozwiązanie helpdesku i zdalnego pulpitu - co jest szczególną zaletą w czasie panującej ciągle pandemii. Ponadto pozwala na stworzenie bezpiecznego i anonimowego wewnętrznego kanału zgłoszeń dla sygnalistów oraz pozwala zaoszczędzić energię i pieniądze! Poznaj Statlooka!

12:45 - 13:15

Elektroniczna Dokumentacja Medyczna w świetle aktualnych zmian 

- Agnieszka Rudnicka (Centrum e-Zdrowia)

Czym jest Elektroniczna Dokumentacja Medyczna (EDM) i jak raportowanie o zdarzeniach medycznych może wpłynąć na jej użyteczność. Co zrobić z dokumentacją papierową i jakie obowiązki w zakresie EDM czekają nas niebawem.

13:20 - 13:50

Wpływ cyfryzacji procesów w szpitalu na czas pracy personelu

- dr n. ekon. Anna Gawrońska (Łukasiewicz - Poznański Instytut Technologiczny)

13:55 - 14:25

AI w medycynie... od całkiem innej strony. Szanse i wyzwania tkwiące w nieoczywistych metodach wykorzystania technologii.

- dr Agata Majchrowska (Research Lab CODR.PL)

14:30

Zakończenie konferencji

 

14 września 2023


Godzina:  09:30

ONLINE

IT W SŁUŻBIE ZDROWIA

REJESTRACJA

O KONFERENCJI:

Celem konferencji jest przedstawienie najnowszych rozwiązań w zakresie informatyzacji zakładów opieki zdrowotnej. Wprowadzenie Elektronicznej Dokumentacji Medycznej to jedno z wyzwań z którym szpitalne działy IT muszą się uporać. 

Podczas konferencji wiodące firmy IT zaprezentują swoje rozwiązania, które pomogą usprawnić pracę placówki, zarządzanie personelem, obniżyć koszty czy wdrożyć EDM. Oprócz tego wykłady merytoryczne przeprowadzą eksperci, którzy opowiedzą o swoich doświadczeniach związanych z informatyzacją sektora ochrony zdrowia.

PROPONOWANA TEMATYKA:

 • Obieg dokumentacji medycznej;

 • Dostęp do dokumentacji medycznej;

 • Ochrona informacji i medycznych danych osobowych;

 • E-rejestracja;

 • Rola dokumentacji medycznej w pracy zakładu opieki zdrowotnej;

 • Mobilny dostęp do elektronicznej dokumentacji medycznej;

 • Przetwarzanie danych osobowych w związku ze świadczeniem usług medycznych;

 • Prawne aspekty gromadzenia i archiwizacji danych medycznych

 • Systemy obiegu informacji pomiędzy i w placówkach służby zdrowia

 • Bezpieczeństwo informacji medycznej

 • Hurtownie danych; bazy danych; otwarte standardy danych medycznych

 • Aplikacje wspomagające zarządzanie placówkami opieki zdrowotnej

 • Podpis elektroniczny w dokumentacji medycznej

 

UDZIAŁ W KONFERENCJI JEST BEZPŁATNY!

Wymagane jest JEDYNIE wypełnienie formularza rejestracji – odnośnik znajduje się pod agendą.

 

ZAREJESTROWANYM UCZESTNIKOM ZAPEWNIAMY:

 • możliwość udziału w wybranych wykładach

 • możliwość otrzymania potwierdzenia udziału w konferencji (zaświadczenia w trakcie spotkania lub wystawienie certyfikatu uczestnictwa po wydarzeniu)

 • dostęp do materiałów pokonferencyjnych


ZAPREZENTUJ SWOJĄ FIRMĘ!

Firmy, które posiadają rozwiązania IT dedykowane dla sektora zdrowia, zainteresowane zaprezentowaniem swoich produktów podczas konferencji, zachęcamy do kontaktu i zapoznania się z naszą ofertą marketingową. Do wyboru m.in.: wykład 20 – 30 minut / podlinkowany logotyp na stronie / promocja na mediach społecznościowych  / lista kontaktów / informacje o udziale firmy w newsletterach i inne.
Kontakt:
karina.strojek@gigacon.org

Propozycje wykładów merytorycznych (call for papers), patronaty medialne, kontakt z uczestnikami: anna.karasinska@gigacon.org

PATRON HONOROWY

SPONSORZY

 

PARTNER

FIRMY UCZESTNICZĄCE

WSPÓŁPRACA MERYTORYCZNA

 

PATRONI MEDIALNI

 

O WYSTAWCACH

Arrow ECS dostawca technologii wspierający rozwój wydajnych, praktycznych i kompleksowych rozwiązań informatycznych łączycych różne technologie w celu zaspokojenia sprecyzowanych potrzeb biznesowych. W ofercie znajdują się systemy, które w pełny sposób prezentują rozwiązania pamięci masowych, zabezpieczeń infrastruktury oraz oprogramowania w złożonym środowisku IT. Kompleksowe rozwiązania w zakresie infrastruktury IT i wiedza techniczna czynią nas liderem na rynku Value Added Distribution, czyli dystrybutorów z wartością dodaną. Nasze zasoby i programy pomagają Partnerom się rozwijać, wydajniej działać oraz przekształcać biznes tak, by móc szybko dostosować się do zmieniającego się rynku.
Blue energy Sp. z o.o. to firma doradcza działająca w obszarach zarządzania, organizacji, bezpieczeństwa, strategii i rozwoju. Realizujemy projekty z zakresu wdrożenia i utrzymania systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji, testami penetracyjnymi oraz wdrożeniem narzędzi z zakresu bezpieczeństwa teleinformatycznego. Misją Blue energy jest rozwój polskiej przedsiębiorczości poprzez dostarczanie efektywnych i innowacyjnych rozwiązań biznesowych, organizacyjnych i informatycznych oraz podnoszenie efektywności komunikacji pomiędzy biznesem a sektorem publicznym.
Statlook® jest marką należącą do polskiej firmy Media-press.tv S.A, która od ponad 30 lat dostarcza zaawansowane systemy informatyczne dla firm na całym świecie. Tworzone oprogramowanie pozwala na sprawne, wydajne i wygodne zarządzanie zasobami informatycznymi i ludzkimi w firmach prywatnych oraz instytucjach państwowych. Nasze oprogramowanie obejmuje działaniem wszystkie elementy infrastruktury IT (sprzęt, oprogramowanie, użytkownicy, Internet). Kompleksowość działania łączymy z profesjonalnymi technologiami oraz innowacyjnym, przyjaznym interfacem. Systemy Uplook® i Statlook®, analizując zależności pomiędzy poszczególnymi elementami infrastruktury, zapewniają zarówno zbiorcze dane statystyczne dające natychmiastową informację o stanie całej infrastruktury, jak i szczegółowe informacje dotyczące pojedynczych stanowisk komputerowych czy użytkowników, a także procesów i kosztów z nimi związanych. Polski Produkt – ponad 18 lat doświadczenia – 8.000 firm oraz instytucji w Polsce.
Quad Pro to wiodący dostawca rozwiązań informatycznych dla firm SMB, korporacji i instytucji publicznych. Firma oferuje kompleksową obsługę informatyczną, począwszy od konsultingu po realizację projektów i wsparcie posprzedażowe. Dzięki partnerstwu z czołowymi producentami oprogramowania i sprzętu komputerowego, Quad Pro zapewnia najnowocześniejsze rozwiązania IT, dbając o stabilność i bezpieczeństwo biznesu klientów. Wykwalifikowana kadra pracowników z wieloletnim doświadczeniem oraz wysoka jakość oferowanych usług sprawiają, że firma jest godnym zaufania partnerem. Ich oferta obejmuje sprzęt i oprogramowanie, takie jak macierze danych, serwery, stacje robocze, systemy druku, komponenty sieciowe i wiele więcej. https://quadpro.pl/
VECTO Sp. z o.o. działa od 2008 roku. Wdrażamy systemy informatyczne oraz świadczymy usługi outsourcingu IT dla firm. Oferujemy kompleksowe rozwiązania zabezpieczania danych oraz backupu w oparciu o produkty renomowanej firmy DELL Technologies, która przyznała nam w 2019 roku status Platinum Partner. Wszystkie projekty realizuje zespół doświadczonych inżynierów. Współpracujemy z największymi, światowymi koncernami informatycznymi, umożliwiając polskim przedsiębiorstwom korzystanie z innowacyjnych rozwiązań IT. Uważnie słuchamy i definiujemy indywidualne potrzeby biznesowe naszych Klientów, a poprzez narzędzia informatyczne tworzymy unikalne warunki dla wzrostu konkurencyjności i uwolnienia ich prawdziwego potencjału biznesowego.

PRELEGENCI

KONTAKT

ANNA KARASIŃSKA

Kontakt dla Uczestników, Prelegentów i Patronów:

e-mail: anna.karasinska@gigacon.org

mobile: +48 506 981 902

KARINA STROJEK

Kierownik projektu - kontakt z Wystawcami

e-mail: karina.strojek@gigacon.org

mobile: +48 600 677 473

© 2021 GigaCon - biznesowe konferencje IT Powered by varit

Archiwum imprez

Regulamin i polityka prywatności