10:00

Rozpoczęcie konferencji

10:00 - 10:30

Energetyczne KPI w data center

- Krzysztof Szczygieł (Polski Instytut Data Center)

W ramach prelekcji słuchacz zapozna się z wielowymiarowymi zagadnieniami związanymi ze wskaźnikami używanymi przy określaniu efektywności energetycznej obiektu klasy data center.

Celem wykładu jest przedstawienie aktualnie zdefiniowanych wskaźników (KPI), ze szczególnym zwróceniem uwagi na PUE oraz wskazanie wpływu sposobu obliczania tych wskaźników na uzyskanie ostatecznego rezultatu.

Wykład przeznaczony jest dla menedżerów informatyki, dyrektorów infrastruktury (technicznych) przedsiębiorstw przygotowujących się do budowy lub modernizacji własnego Data Center. Zawiera również wiedzę przydatną dla osób na stanowiskach inżynierskich przygotowujących wymagania i założenia do koncepcji i projektów Data Center jak również dla osób oceniających infrastrukturę istniejących Data Center.

10:35 - 11:05

FullStack monitoring – od czego zacząć i co warto monitorować?

- Piotr Kawa (Bakotech)

Fullstack monitoring to kompleksowe połączenie monitorowania front-end, real-user expirience, testów syntetycznych, infrastrukturalnych, stosu aplikacji i wielu innych, które pomaga zmniejszyć liczbę pojedynczych narzędzi, które trzeba utrzymywać i stale obsługiwać.
Na sesji zostanie poruszona tematyka monitorowania komponentów, które odpowiadają za dostarczanie aplikacji użytkownikom. Niezależnie czy to baza danych, macierz, wirtualizacja, czy fizyczny serwer – każdy komponent infrastruktury będzie mogli monitorować rozwiązaniem SolarWinds.

11:10 - 11:40

Zabezpieczenie danych przed Ransomware

- Łukasz Grzesiak (Arrow ECS)

W trakcie prezentacji zostaną przedstawione dwa scenariusze zabezpieczenia danych przy ataku ransomware. 
Zabezpieczenie na poziomie macierzy dyskowej NetApp oraz z pomocą oprogramowania Veritas. 

11:45 - 12:15

Jak zmigrować moje centrum danych do innego dostawcy lub chmury?

- Łukasz Walicki (Ekspert niezależny)

Podczas wykładu postaramy się przedstawić możliwe scenariusze dla klientów, którzy stanęli przed biznesową koniecznością zmiany dotychczasowego centrum danych. Jak przygotować się do migracji? Jak przeprowadzić analizę ryzyka? Etapy - dobry plan i skuteczny rollback! 

12:20 - 12:50

Najważniejsze zagrożenia cyberbezpieczeństwa w centrum danych

- Krzysztof Młynarski (Teleinformatica – Wide Area Networking & Security)

W trakcie mojej prezentacji przedstawię najważniejsze zagrożenia czyhające na centra danych, wraz z omówieniem najlepszych praktyk zapobiegania tym zagrożeniom.

12:55 - 13:25

Kryptograficzna ochrona danych w DC - w chmurze i we mgle

- Dr inż. Władysław Iwaniec (Akademia Nauk Stosowanych w Tarnowie)

Zagadnienia:

- Rola danych w Gospodarce 4.0.

- Szyfrowanie jako komponent bezpieczeństwa danych w "drodze" i "w spoczynku".

- Szyfrowanie danych w DC - problemy retencji danych.

- Kryptograficzne niszczenie danych.

- Wybór modelu gospodarki kluczami - podział odpowiedzialności.

- Wybór lokalizacji szyfrowania danych - rola warstwy "mgły" w zapewnieniu niezawodnego dostępu do danych.

- "Cyfrowe bliźniaki" w chmurze i we mgle".

- Wnioski

13:30 - 14:00

Transfery danych osobowych poza EOG

- Michał Czuryło (Konieczny Wierzbicki Kancelaria Radców Prawnych, Stowarzyszenie Praktyków Ochrony Danych)

Prelegent opowie o tym jakie aktualne wydarzenia w zakresie regulacji tego obszaru mogą wpływać na świadczenie i korzystanie z usług chmurowych, w tym w zakresie przechowywania danych

14:00

Zakończenie konferencji

 

AGENDA

24 marca 2022


Godzina:  10:00

ONLINE

DATA CENTER

REJESTRACJA

O KONFERENCJI:

Wydarzenie jest poświęcone technologiom, środowiskom i narzędziom gwarantującym niezawodny i bezpieczny dostęp do baz danych. Zakres tematyczny konferencji obejmuje szereg rozwiązań stosowanych współcześnie w projektowaniu i budowie centrum danych.

PROPONOWANA TEMATYKA:

  • Zarządzanie i bezpieczeństwo systemów baz danych i pamięci masowych

  • Budowa nowoczesnego data center

  • Serwery baz danych

  • Systemy operacyjne dla data center

  • Integracja baz danych

  • Transfer danych

  • Wydajne serwery i klastry dla data center 

  • Green data center

  • Macierze dyskowe, streamery, biblioteki taśmowe, autoloadery 

  • Mobilne systemy pamięci masowych

 

KONFERENCJA SKIEROWANA JEST DO:

 

  • managerów IT

  • specjalistów ds. serwerów

  • specjalistów ds. bezpieczeństwa danych

  • specjalistów ds. macierzy i sprzętu.

UDZIAŁ W KONFERENCJI JEST BEZPŁATNY!

Wymagane jest JEDYNIE wypełnienie formularza rejestracji – odnośnik znajduje się pod agendą.

 

ZAREJESTROWANYM UCZESTNIKOM ZAPEWNIAMY:

  • możliwość udziału w wybranych wykładach

  • możliwość otrzymania potwierdzenia udziału w konferencji (zaświadczenia w trakcie spotkania lub wystawienie certyfikatu uczestnictwa po wydarzeniu)

  • dostęp do materiałów pokonferencyjnych


ZAPREZENTUJ SWOJĄ FIRMĘ!

Firmy, które posiadają rozwiązania służące budowie i rozwojowi centrów danych, zainteresowane zaprezentowaniem swoich produktów podczas konferencji, zachęcamy do kontaktu i zapoznania się z naszą ofertą marketingową. Do wyboru m.in.: wykład 20 – 30 minut / podlinkowany logotyp na stronie / promocja na mediach społecznościowych  / lista kontaktów / informacje o udziale firmy w newsletterach i inne.
Kontakt:
karina.strojek@gigacon.org

Propozycje wykładów merytorycznych (call for papers), patronaty medialne, kontakt z uczestnikami: anna.karasinska@gigacon.org

PATRONI HONOROWI

SPONSORZY

 

PARTNERZY

FIRMA UCZESTNICZĄCA

WSPÓŁPRACA MERYTORYCZNA

 

PATRONI MEDIALNI

 

O WYSTAWCACH

Arrow ECS dostawca technologii wspierający rozwój wydajnych, praktycznych i kompleksowych rozwiązań informatycznych łączycych różne technologie w celu zaspokojenia sprecyzowanych potrzeb biznesowych. W ofercie znajdują się systemy, które w pełny sposób prezentują rozwiązania pamięci masowych, zabezpieczeń infrastruktury oraz oprogramowania w złożonym środowisku IT. Kompleksowe rozwiązania w zakresie infrastruktury IT i wiedza techniczna czynią nas liderem na rynku Value Added Distribution, czyli dystrybutorów z wartością dodaną. Nasze zasoby i programy pomagają Partnerom się rozwijać, wydajniej działać oraz przekształcać biznes tak, by móc szybko dostosować się do zmieniającego się rynku.
Autoryzowanym dystrybutorem firmy MailStore Software na rynku polskim jest firma Bakotech  Bakotech Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, jest częścią międzynarodowej grupy dystrybucyjnej Bakotech®. Jako specjalizowany dystrybutor rozwiązań IT w zakresie bezpieczeństwa, sieci i infrastruktury IT, spółka koncentruje się na dostarczaniu najwyższej jakości produktów i usług w centralnej i wschodniej Europie, w szczególności w: Polsce, Bułgarii, Rumunii, Słowacji, Chorwacji i na Węgrzech, a także w krajach nadbałtyckich. Firma zajmuje się sprzedażą w kanale partnerskim, poprzez rozbudowaną sieć partnerów. Bakotech posiada w swoim portfolio innowacyjne produkty, które odniosły sukces międzynarodowy, a dzięki dystrybutorowi wchodzą nie tylko na rynek polski, ale również krajów Europy Środkowo-Wschodniej.
SolarWinds jest producentem zaawansowanych systemów monitorowania i zarządzania siecią przeznaczonych dla małych i dużych przedsiębiorstw. Oferuje cenione na całym świecie wartościowe produkty i narzędzia, rozwiązujące szeroki zakres problemów i wyzwań związanych z zarządzaniem obszarami IT, niezależnie od tego, czy dotyczą sieci, serwerów, aplikacji, pamięci masowej czy wirtualizacji. Celem SolarWinds jest tworzenie innowacyjnych rozwiązań, które mają uprościć zarządzanie sieciami w różnych środowiskach. W odróżnieniu od innych producentów, którzy tworzą rozwiązania wysokokosztowe oraz nieelastyczne w implementacji, SolarWinds oferuje niedrogie i funkcjonalne rozwiązania do zarządzania siecią, którym zaufało ponad milion specjalistów IT na całym świecie.

PRELEGENCI

KONTAKT

ANNA KARASIŃSKA

Kontakt dla Uczestników, Prelegentów i Patronów:

e-mail: anna.karasinska@gigacon.org

mobile: +48 506 981 902

KARINA STROJEK

Kierownik projektu - kontakt z Wystawcami

e-mail: karina.strojek@gigacon.org

mobile: +48 600 677 473

© 2021 GigaCon - biznesowe konferencje IT Powered by varit

Archiwum imprez

Regulamin i polityka prywatności