AGENDA

10:00

Rozpoczęcie konferencji

10:00 - 10:30

Microsoft Defender EASM: Klucz do skutecznej obrony przed zagrożeniami zewnętrznymi  oraz kooperacja z Security Copilot

- Andrzej Kokociński (EY)

W dzisiejszych czasach, gdy organizacje coraz bardziej polegają na technologii, cyfrowa powierzchnia ataku staje się coraz większa i bardziej skomplikowana. Atakujący mają dostęp do wielu wektorów ataku, a jednym z najważniejszych aspektów zarządzania bezpieczeństwem IT jest identyfikacja, monitorowanie i zabezpieczanie tych wektorów. Przedstwie jak możną dokonać Identyfikację powierzchni ataku,
Monitorowanie zmian, Integrację z innymi narzędziami Automatyzację procesów oraz  współpraca z Security Copilota

10:35 - 11:05

Środowisko AWS na sterydach, czyli o rozwiązaniach NetApp w chmurze

- Łukasz Grzesiak (Arrow ECS)

Czy rozwiązania NetApp, mogą sprawić, że Twoje środowisko AWS będzie działać jak nigdy dotąd? W trakcie mojej prezentacji odkryjemy, jak NetApp dosłownie podkręca środowisko chmurowe, zarówno w pełni cyfrowe, jak i hybrydowe. Skupimy się na ciekawych rozwiązaniach, takich jak BlueXP, NetApp Cloud Insights, Amazon FSx for NetApp ONTAP, oraz Spot by NetApp. Przekonaj się, jak te rozwiązania mogą zrewolucjonizować sposób, w jaki Twoja organizacja zarządza danymi, otwierając przed nią nowe możliwości i podnosząc jakość operacji na wyższy poziom. Dołącz do nas i zobacz, jak NetApp i AWS mogą stworzyć potężne połączenie dla sukcesu Twojego biznesu!

11:10 - 11:40

Wykład zarezerwowany dla Sponsora Konferencji

- Bartosz Kochanowski (Rhenus Automation) i Pavel Arno (IBM)

11:45 - 12:15

Wykład zarezerwowany dla Sponsora Konferencji

- Michał Drąg (Ucloud)

12:20 - 12:50

Bezpieczeństwo danych na najwyższym poziomie - backup i DR w chmurze

- Jarosław Maślanka (Yellow Cloud)

W dobie cyfryzacji ochrona danych to priorytet dla każdego biznesu i organizacji. Utrata cennych informacji może pociągnąć za sobą katastrofalne skutki finansowe i wizerunkowe. Dlatego tak istotne jest posiadanie solidnego planu ochrony danych oraz strategii reagowania na awarię (Disaster Recovery). Podczas prezentacji pokażemy, jak chmura publiczna może stać się Twoim sprzymierzeńcem w zabezpieczaniu danych i budowaniu skutecznego rozwiązania Disaster Recovery (DR).

12:55 - 13:15

Wykład Partnera Konferencji

13:20 - 13:50

Mieć czy być - przypadek IT w firmie bez kompetencji IT

- Konrad Gawda (Orange)

Przysłowie mówi, że jeśli pracujemy młotkiem, to dookoła widzimy same gwoździe. Własne środowisko IT na chmurze to zdecydowanie nie jest gwóźdź i bez odpowiednich kompetencji nic dobrego w nim nie montujemy. Co jednak robić, kiedy firma jest zbyt mała i musi skupić się na swojej kluczowej działalności, potrzeby rosną, a gotowych rozwiązań „z półki” nie ma?
Pokażę przykład wdrożenia we właśnie takiej firmie. Obejrzymy wybrane rozwiązanie techniczne i organizacyjne (Team Extension). Spojrzymy na temat pod kątem cyberbezpieczeństwa i statystyk publikacji CVE. Odniosę się również do tego jak na firmy wpływa przejęcie VMware przez Broadcom.

13:55 - 14:25

Jak migrować i nie zwariować

- Marek Olszewski (Raiffeisen Tech)

Podczas prezentacji Jak migrować i nie zwariować poznasz podejście do migracji do chmury. Przedstawiona zostanie struktura organizacyjna projektu wraz z fazami migracji. Poznasz strategie migracji wraz z kryteriami ich wyboru. Omówimy korzyści wynikające z przyjętego sposobu migracji, a także problemy które możesz napotkać podczas wdrożenia.

14:30 - 15:00

Wykład merytoryczny

15:05 - 15:35

7 najważniejszych elementów bezpieczeństwa danych osobowych w rozwiązaniach chmurowych

- Martyna Popiołek-Dębska (MPD law firm)

15:40

Zakończenie konferencji

 

6 czerwca 2023


Godzina:  10:00

ONLINE

CLOUD COMPUTING

REJESTRACJA

PATRON HONOROWY

SPONSORZY

 

PARTNERZY

FIRMA UCZESTNICZĄCA

WSPÓŁPRACA MERYTORYCZNA

PATRONI MEDIALNI

 

O WYSTAWCACH

Arrow ECS dostawca technologii wspierający rozwój wydajnych, praktycznych i kompleksowych rozwiązań informatycznych łączycych różne technologie w celu zaspokojenia sprecyzowanych potrzeb biznesowych. W ofercie znajdują się systemy, które w pełny sposób prezentują rozwiązania pamięci masowych, zabezpieczeń infrastruktury oraz oprogramowania w złożonym środowisku IT. Kompleksowe rozwiązania w zakresie infrastruktury IT i wiedza techniczna czynią nas liderem na rynku Value Added Distribution, czyli dystrybutorów z wartością dodaną. Nasze zasoby i programy pomagają Partnerom się rozwijać, wydajniej działać oraz przekształcać biznes tak, by móc szybko dostosować się do zmieniającego się rynku.
Yellow Cloud to Twój zaufany partner w zakresie usług IT, specjalizujący się w technologii SAP i rozwiązaniach chmury obliczeniowej. Współpracując z liderami SAP i AWS, mamy dostęp do najnowocześniejszych rozwiązań, wiedzy eksperckiej oraz bogatej oferty produktów.   Nasza oferta obejmuje: Wnikliwą analizę obecnych systemów i infrastruktury IT, aby zidentyfikować obszary wymagające optymalizacji Indywidualnie dobrane rozwiązania SAP i chmury obliczeniowej, które usprawnią procesy biznesowe i zwiększą wydajność. Profesjonalne wdrożenie i migrację rozwiązań, zapewniające płynne przejście do chmury i minimalizujące zakłócenia w działalności. Utrzymanie oraz optymalizację środowisk w chmurze publicznej, tak aby zapewnić optymalną wydajność, bezpieczeństwo oraz koszty. Rozwój i utrzymanie środowisk SAP, zapewniające bezproblemowe działanie Twojego systemu.
Rhenus Automation (Rhenus Digital Workforce Sp. z o.o.), wchodzący w skład koncernu Rethmann jest sprawdzonym dostawcą nowoczesnych usług biznesowych i doradczych, specjalizującym się w automatyzacji procesów i wsparciu w podejmowaniu decyzji (data driven management). Będąc częścią jednej z największych firm w tej branży w Europie, wspiera zarówno doskonałość operacyjną procesów biznesowych jak i efektywność w obszarze IT. Do pierwszej grupy można zaliczyć: -  wdrożenia automatyzacji procesów (RPA) i tworzenie cyfrowych pracowników mających zastosowanie do nawet 70% wszystkich procesów w organizacji i realizować je w koszcie ok. 3x-5x krotnie taniej. Projekty te są realizowane ze wsparciem technologii partnerskiej IBM. - zautomatyzowane systemy rozpoznania i ekstrakcji danych z każdego typu dokumentu (obraz, skan, itd), wdrażane często wraz z panelami akceptacyjnymi (AIOCR), systemami workflow i wspierającymi robotami. Efekt to nawet 95% większa efektywność (czas/koszt) w stosunku do procesu analogowego.   - wprowadzamy do organizacji technologię IBM Process Mining i IBM Task Mining która wspierając filozofię ciągłego doskonalenia pozwala pokazać procesy takimi jakie są w rzeczywistości (często nieefektywne), odwzorować wybrane procesy w czasie rzeczywistym na diagramach (tzw. cyfrowy bliźniak) czy zobaczyć jak wydawałoby się ten sam proces czy czynność (np. obsługa zamówień, proces sprzedaży czy transportowy) może być różnie realizowany przez zespół firmy (taniej-drożej ; dłużej-krócej, itd.). - wspieramy organizacje na drodze do zrównoważonego rozwoju, raportowania i monitorowania celów ESG. Automatyzujemy całkowicie proces zbierania danych, przetwarzamy i monitorujemy zmiany, jak również wdrażamy systemy do raportowania ESG. Zmniejszamy obciążenie pracowników nawet do 90%, eliminujemy w 100% błędy ludzkie, umożliwiamy 100% audytowalność źródeł danych. Nasza oferta w obszarze IT excellence obejmuje między innymi: - Narzędzia wspierające cyberbezpieczeństwo: IBM QRADAR Security (SIEM) oraz Nessus Tenable (skaner podatności).  - Wdrażamy rozwiązanie IBM Instana które śledzi parametry całego stosu technologicznego (od przeglądarki, przez aplikację i integrację, do bazy danych), oraz IBM Turbonomic który kontroluje alokację zasobów i zapewnia ich dostępność dla aplikacji. - Wspieramy efektywne zarządzanie zasobami IT i zgodnością licencyjną z oprogramowaniem o złożonych regułach licencyjnych (np.: Microsoft, Oracle, SAP, #IBM, Salesforce, Red Hat) dzięki: IBM Flexera oraz IBM Apptio które zapewni widoczność całkowitych kosztów powstania i utrzymania aplikacji oraz zasobów IT.
Firma UCloud oferuje usługi serwerów w chmurze (IaaS) i dodatkowe usługi dla rozwoju infrastruktury IT Twojego biznesu, niezależnie od jego kierunku oraz skali.

KONTAKT

ANNA KARASIŃSKA

Kontakt dla Uczestników, Prelegentów i Patronów:

e-mail: anna.karasinska@gigacon.org

mobile: +48 506 981 902

KARINA STROJEK

Kierownik projektu - kontakt z Wystawcami

e-mail: karina.strojek@gigacon.org

mobile: +48 600 677 473

© 2021 GigaCon - biznesowe konferencje IT Powered by varit

Archiwum imprez

Regulamin i polityka prywatności

O KONFERENCJI:

Jeśli zastanawiają się Państwo, jak dołączyć do grona przedsiębiorców, którzy odkryli zalety chmury – optymalizację kosztów, szybkość wdrożenia i elastyczność rozwiązań IT – serdecznie zapraszamy do udziału w XXVI edycji konferencji Cloud Computing GigaCon.

PROPONOWANA TEMATYKA:

 

1. Ewolucja chmur obliczeniowych:

 •  nowoczesne trendy i kierunki rozwoju w dziedzinie chmur.

 • cloud-native development i architektura mikroserwisów.

 • hybrydowe i wielochmurowe strategie wdrażania.

2. Bezpieczeństwo w chmurze:

 • strategie ochrony danych w chmurze.

 • bezpieczeństwo kontenerów i orkiestracji kontenerów.

 • znaczenie zarządzania tożsamością i dostępem w chmurze.

3. Rola sztucznej inteligencji w chmurze:

 • zastosowanie sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego w środowisku chmurowym.

 • automatyzacja operacji chmurowych.

 • algorytmy uczenia maszynowego w optymalizacji zasobów.

4. Edge Computing

5. Efektywność energetyczna w chmurze:

 •  innowacje w zarządzaniu energią w centrach danych chmurowych.

 • odzyskiwanie energii i zrównoważony rozwój w chmurze.

 • nowoczesne technologie chłodzenia w centrum danych.

6. Migracja do chmury:

 • strategie migracji i ich znaczenie.

 • praktyczne aspekty przenoszenia aplikacji do chmury.

7. Chmura i Internet Rzeczy (IoT):

 • integracja chmury z systemami IoT.

 • przechowywanie i analiza danych generowanych przez urządzenia IoT w chmurze.

 • bezpieczeństwo i skalowalność w kontekście projektów IoT.

8. Zarządzanie kosztami w chmurze:

 • optymalizacja kosztów infrastruktury chmurowej.

 • narzędzia i praktyki umożliwiające monitorowanie i kontrolę wydatków.

 • modelowanie finansowe w chmurze.

9. Chmura a rozwój aplikacji:

 • narzędzia i platformy wspierające rozwój aplikacji w chmurze.

 • best practices w budowie i utrzymaniu chmurowych aplikacji.

 • integracja DevOps w kontekście chmurowym.

10.        Przyszłość chmur obliczeniowych:

 • nowe technologie i innowacje w dziedzinie chmur.

 • prognozy dotyczące rozwoju chmur obliczeniowych.

 • wpływ kwantowych komputerów na chmury obliczeniowe.

11.        Rozwiązania bezserwerowe (Serverless)

12.        Cloud Gaming:

 • rola chmury w rozwoju gamingu, w tym na platformach streamingowych i w modelach opartych na subskrypcji.

KONFERENCJA SKIEROWANA JEST DO:

 

 • wyższej i średniej kadry zarządzającej

 • szerokiego kręgu odbiorców poszukujących nowych rozwiązań chmurowych i pragnących zastosować zmiany w dotychczas posiadanych zasobach

 • szefów pragnących zrewolucjonizować działanie swojej firmy i uprościć przepływ informacji

 

UDZIAŁ W KONFERENCJI JEST BEZPŁATNY!

Wymagane jest JEDYNIE wypełnienie formularza rejestracji – odnośnik znajduje się pod agendą.

 

ZAREJESTROWANYM UCZESTNIKOM ZAPEWNIAMY:

 • możliwość udziału w wybranych wykładach

 • możliwość otrzymania potwierdzenia udziału w konferencji (zaświadczenia w trakcie spotkania lub wystawienie certyfikatu uczestnictwa po wydarzeniu)

 • dostęp do materiałów pokonferencyjnych


ZAPREZENTUJ SWOJĄ FIRMĘ!

Firmy, które posiadają rozwiązania dotyczące technologii chmurowych, zainteresowane zaprezentowaniem swoich produktów podczas konferencji, zachęcamy do kontaktu i zapoznania się z naszą ofertą marketingową. Do wyboru m.in.: wykład 20 – 30 minut / podlinkowany logotyp na stronie / promocja na mediach społecznościowych  / lista kontaktów / informacje o udziale firmy w newsletterach i inne.
Kontakt:
karina.strojek@gigacon.org

Propozycje wykładów merytorycznych (call for papers), patronaty medialne, kontakt z uczestnikami: anna.karasinska@gigacon.org

PRELEGENCI