9 marca 2023


Godzina:  10:00

ONLINE

IT W UCZELNIACH

REJESTRACJA

O KONFERENCJI:

Celem konferencji jest przedstawienie najnowszych rozwiązań w zakresie informatyzacji uczelni  wyższych. Firmy IT przedstawią swoje rozwiązania, które usprawnią zarządzanie oraz podniosą poziom innowacyjności uczelni. Wykłady poprowadzą również eksperci, którzy opowiedzą o ciekawych przypadkach, wdrożeniach i nowych trendach. Jakie systemy wybrać? Czym się sugerować? Jakie wyzwania stoją przed działami IT uczelni wyższych? Na te i wiele innych pytań odpowiedzi usłyszą uczestnicy kolejnej edycji konferencji marki GigaCon.

PROPONOWANA TEMATYKA:

 • systemy wspomagające zarządzanie, rekrutację oraz pracę dziekanatu

 • systemy finansowo – księgowe, kadrowo – płacowe

 • systemy antyplagiatowe

 • biblioteka on-line

 • nauka na odległość e-learning

 • egzaminowanie on-line

 • elektroniczna legitymacja studencka

 • elektroniczny obieg dokumentów

 • informatyzacja uczelni wyższych w świetle prawa

 • projekty unijne realizowane na uczelniach

 • rozdzielenie środków unijnych w budżecie uczelni

 • bezpieczeństwo uczelnianych sieci informatycznych

 • motyw sztucznej inteligencji

 • ochrona danych osobowych w świetle RODO

 • przepływ informacji

 • zarządzanie kapitałem ludzkim

 • konsultacje on-line

 • kioski informatyczne – dostęp do dokumentów on-line

KONFERENCJA SKIEROWANA JEST DO:

 

 • przedstawicieli władz uczelni, wydziałów, instytutów i katedr

 • nauczycieli akademickich i pracowników administracyjnych 

 • kierowników komórek informatycznych

 • specjalistów ds. zarządzania jakością

 • informatyków

 

UDZIAŁ W KONFERENCJI JEST BEZPŁATNY!

Wymagane jest JEDYNIE wypełnienie formularza rejestracji – odnośnik znajduje się pod agendą.

 

ZAREJESTROWANYM UCZESTNIKOM ZAPEWNIAMY:

 • możliwość udziału w wybranych wykładach

 • możliwość otrzymania potwierdzenia udziału w konferencji (zaświadczenia w trakcie spotkania lub wystawienie certyfikatu uczestnictwa po wydarzeniu)

 • dostęp do materiałów pokonferencyjnych


ZAPREZENTUJ SWOJĄ FIRMĘ!

Firmy, które posiadają rozwiązania IT dedykowane uczelniom wyższym, zainteresowane zaprezentowaniem swoich produktów podczas konferencji, zachęcamy do kontaktu i zapoznania się z naszą ofertą marketingową. Do wyboru m.in.: wykład 20 – 30 minut / podlinkowany logotyp na stronie / promocja na mediach społecznościowych  / lista kontaktów / informacje o udziale firmy w newsletterach i inne.
Kontakt: karina.strojek@gigacon.org

Propozycje wykładów merytorycznych (call for papers), patronaty, kontakt z uczestnikami: anna.karasinska@gigacon.org

PATRONI HONOROWI

SPONSORZY

 

PARTNER

FIRMY UCZESTNICZĄCE

WSPÓŁPRACA MERYTORYCZNA

PATRONI MEDIALNI

 

O WYSTAWCACH

Arrow ECS dostawca technologii wspierający rozwój wydajnych, praktycznych i kompleksowych rozwiązań informatycznych łączycych różne technologie w celu zaspokojenia sprecyzowanych potrzeb biznesowych. W ofercie znajdują się systemy, które w pełny sposób prezentują rozwiązania pamięci masowych, zabezpieczeń infrastruktury oraz oprogramowania w złożonym środowisku IT. Kompleksowe rozwiązania w zakresie infrastruktury IT i wiedza techniczna czynią nas liderem na rynku Value Added Distribution, czyli dystrybutorów z wartością dodaną. Nasze zasoby i programy pomagają Partnerom się rozwijać, wydajniej działać oraz przekształcać biznes tak, by móc szybko dostosować się do zmieniającego się rynku.
Comarch został założony w 1993 roku w Krakowie, a od 1999 roku jest notowany na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Jest jedną z największych firm informatycznych w Europie i prowadzi projekty dla czołowych marek z Polski i świata  w najważniejszych sektorach gospodarki m.in.: telekomunikacji, finansach, bankowości i ubezpieczeniach, handlu i usług, infrastruktury IT, administracji publicznej, przemyśle, ochronie zdrowia oraz w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw. Z usług Comarch skorzystało kilkadziesiąt tysięcy światowych marek w ponad 100 krajach na 6 kontynentach m.in.: Allianz, Auchan, BNP Paribas Fortis, BP, Carrefour, Heathrow Airport, Heineken, ING czy LG U+, Orange, Telefónica, T-Mobile, Vodafone.  Firma zajmuje wysokie pozycje w rankingach analityków IT m.in.: Gartnera, Truffle 100, TOP 200 „Computerworld”, IDC, Polskiej Akademii Nauk, EU Industrial R&D Investment Scoreboard. Corocznie Comarch inwestuje środki o wartości ok. 15 proc. przychodów   w projekty innowacyjne. W 2019 roku nakłady na prace R&D wyniosły 230 mln zł. Obecnie zatrudnia ponad 6 500 ekspertów, w ponad 90 biurach w ponad 30 krajach od Australii i Japonii przez Bliski Wschód oraz Europę aż po obie Ameryki.
Statlook® jest marką należącą do polskiej firmy Media-press.tv S.A, która od ponad 30 lat dostarcza zaawansowane systemy informatyczne dla firm na całym świecie. Tworzone oprogramowanie pozwala na sprawne, wydajne i wygodne zarządzanie zasobami informatycznymi i ludzkimi w firmach prywatnych oraz instytucjach państwowych. Nasze oprogramowanie obejmuje działaniem wszystkie elementy infrastruktury IT (sprzęt, oprogramowanie, użytkownicy, Internet). Kompleksowość działania łączymy z profesjonalnymi technologiami oraz innowacyjnym, przyjaznym interfacem. Systemy Uplook® i Statlook®, analizując zależności pomiędzy poszczególnymi elementami infrastruktury, zapewniają zarówno zbiorcze dane statystyczne dające natychmiastową informację o stanie całej infrastruktury, jak i szczegółowe informacje dotyczące pojedynczych stanowisk komputerowych czy użytkowników, a także procesów i kosztów z nimi związanych. Polski Produkt – ponad 18 lat doświadczenia – 8.000 firm oraz instytucji w Polsce.

PRELEGENCI

KONTAKT

ANNA KARASIŃSKA

Kontakt dla Uczestników, Prelegentów i Patronów:

e-mail: anna.karasinska@gigacon.org

mobile: +48 506 981 902

KARINA STROJEK

Kierownik projektu - kontakt z Wystawcami

e-mail: karina.strojek@gigacon.org

mobile: +48 600 677 473

© 2021 GigaCon - biznesowe konferencje IT Powered by varit

Archiwum imprez

Regulamin i polityka prywatności

10:00

Rozpoczęcie konferencji

 10:00 - 10:30

Wykorzystanie systemów klasy SIEM w zarządzaniu bezpieczeństwem IT na uczelni wyższej

- Wojciech Widelski (Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie)

Tematem prezentacji będzie wdrożenie systemu klasy SIEM na uczelni - jakie są wyzwania, które stoją za wyborem konkretnego rozwiązania? Opis kluczowych obszarów funkcjonowania systemu - jakie są benefity w kontekście dbania o cyberbezpieczeństwo? Jakie wymagania należy spełnić, żeby całość prawidłowo funkcjonowała? 

 10:35 - 11:05

Comarch dla uczelni wyższych – zintegrowany system zarządzania

- Łukasz Kański i Sylwia Wójcik (Comarch)

Prezentacja dotyczy nowoczesnego systemu wspomagającego zarządzanie uczelnią wyższą. Omówione zostanie m.in.: otoczenie współczesnego systemu ERP w kontekście otoczenia biznesowego uczelni wyższej, architektura mikrousługowa jako miara nowoczesności systemu ERP (funkcjonalność oraz technologia), modele wdrożenia oraz możliwe kierunki rozwoju systemów ERP. Poruszone zostaną także wyzwania, z którymi uczelnie muszą mierzyć się w związku z pandemią oraz ostatnimi trendami, jak również zostanie zaprezentowane rozwiązanie do samoobsługi pracowniczej, będące spójnym uzupełnieniem modułu kadrowo-płacowego w systemie ERP.

 11:10 - 11:40

NetApp czy Infinidat pod duże Repozytoria Danych?

- Łukasz Grzesiak (Arrow ECS)

W trakcie prezentacji zaprezentuje dwa konkurencyjne rozwiązania i porównam w jakich przypadkach lepiej zastosować dane rozwiązanie. 

 11:45 - 12:15

Elektroniczna teczka studenta - podpis elektroniczny, cyfrowa identyfikacja, elektroniczne e-archiwum

- Piotr Tomasik (KIR)

 

W trakcie wystąpienia zaprezentowane zostaną dwa konkurencyjne rozwiązania i przypadki ich zastosowania.

 12:20 - 12:40

Zarządzaj, ulepszaj, oszczędzaj. Statlook na uczelniach
- Marcin Pera (Statlook)
Cyberbezpieczeństwo, skuteczne zarządzanie zasobami IT, kompleksowe rozwiązanie helpdesku – to tylko kilka z wielu korzyści, jakie płyną z korzystania z programu Statlook. Podczas wystąpienia opowiemy także o nowym module Powerlook, który pomaga zaoszczędzić energię oraz o darmowych możliwościach wykorzystania Statlooka w szkołach wyższych. Nie zabraknie też informacji o tym, jak Statlook może się przyczynić do zwiększenia bezpieczeństwa całej instytucji.

 12:45 - 13:15

Politechnika Śląska i cyberbezpieczeństwo: potencjał, projekty i możliwości współpracy

- Adrian Kapczyński (Politechnika Śląska)

 13:20 -

13:50

Zakup i sprzedaż złożonych rozwiązań informatycznych - dlaczego tak ważne są dobre relacje pomiędzy Uczelnią a dostawcą Rozwiązania

- Damir Zalewski (Business Idea)

1.    Dlaczego Uczelnia kupuje rozwiązania informatyczne?
2.    Jak wyglądają procesy zakupu i sprzedaży po obu stronach?
3.    Dlaczego ważne są dobre relacje pomiędzy Uczelnią a Dostawcą Rozwiązania?
4.    Co wyróżnia dobre relacje pomiędzy Uczelnią a Dostawcą Rozwiązania?
6.    Profil dobrego kupującego i dobrego dostawcy.

 13:55 - 14:25

Kryteria oceny rozwiązań edTech

- dr Agata Majchrowska (Research Lab CODR.PL)

Co trzeba wiedzieć o narzędziach wspierających edukację, proponowanych przez firmy technologiczne.

Czy ChatGPT mieści się w tych kryteriach?
W ramach workshopu przewidziana jest krótka sesja Q&A.

14:30

Zakończenie konferencji

 

AGENDA