9 lutego 2023


Godzina:  10:00

ONLINE

IT W SŁUŻBIE ZDROWIA

REJESTRACJA

O KONFERENCJI:

Celem konferencji jest przedstawienie najnowszych rozwiązań w zakresie informatyzacji zakładów opieki zdrowotnej. Wprowadzenie Elektronicznej Dokumentacji Medycznej to jedno z wyzwań z którym szpitalne działy IT muszą się uporać. 

Podczas konferencji wiodące firmy IT zaprezentują swoje rozwiązania, które pomogą usprawnić pracę placówki, zarządzanie personelem, obniżyć koszty czy wdrożyć EDM. Oprócz tego wykłady merytoryczne przeprowadzą eksperci, którzy opowiedzą o swoich doświadczeniach związanych z informatyzacją sektora ochrony zdrowia.

PROPONOWANA TEMATYKA:

 • Obieg dokumentacji medycznej;

 • Dostęp do dokumentacji medycznej;

 • Ochrona informacji i medycznych danych osobowych;

 • E-rejestracja;

 • Rola dokumentacji medycznej w pracy zakładu opieki zdrowotnej;

 • Mobilny dostęp do elektronicznej dokumentacji medycznej;

 • Przetwarzanie danych osobowych w związku ze świadczeniem usług medycznych;

 • Prawne aspekty gromadzenia i archiwizacji danych medycznych

 • Systemy obiegu informacji pomiędzy i w placówkach służby zdrowia

 • Bezpieczeństwo informacji medycznej

 • Hurtownie danych; bazy danych; otwarte standardy danych medycznych

 • Aplikacje wspomagające zarządzanie placówkami opieki zdrowotnej

 • Podpis elektroniczny w dokumentacji medycznej

 

UDZIAŁ W KONFERENCJI JEST BEZPŁATNY!

Wymagane jest JEDYNIE wypełnienie formularza rejestracji – odnośnik znajduje się pod agendą.

 

ZAREJESTROWANYM UCZESTNIKOM ZAPEWNIAMY:

 • możliwość udziału w wybranych wykładach

 • możliwość otrzymania potwierdzenia udziału w konferencji (zaświadczenia w trakcie spotkania lub wystawienie certyfikatu uczestnictwa po wydarzeniu)

 • dostęp do materiałów pokonferencyjnych


ZAPREZENTUJ SWOJĄ FIRMĘ!

Firmy, które posiadają rozwiązania IT dedykowane dla sektora zdrowia, zainteresowane zaprezentowaniem swoich produktów podczas konferencji, zachęcamy do kontaktu i zapoznania się z naszą ofertą marketingową. Do wyboru m.in.: wykład 20 – 30 minut / podlinkowany logotyp na stronie / promocja na mediach społecznościowych  / lista kontaktów / informacje o udziale firmy w newsletterach i inne.
Kontakt:
karina.strojek@gigacon.org

Propozycje wykładów merytorycznych (call for papers), patronaty medialne, kontakt z uczestnikami: anna.karasinska@gigacon.org

PATRON HONOROWY

SPONSOR

 

PARTNERZY

FIRMA UCZESTNICZĄCA

WSPÓŁPRACA MERYTORYCZNA

 

PATRONI MEDIALNI

 

O WYSTAWCACH

Arrow ECS dostawca technologii wspierający rozwój wydajnych, praktycznych i kompleksowych rozwiązań informatycznych łączycych różne technologie w celu zaspokojenia sprecyzowanych potrzeb biznesowych. W ofercie znajdują się systemy, które w pełny sposób prezentują rozwiązania pamięci masowych, zabezpieczeń infrastruktury oraz oprogramowania w złożonym środowisku IT. Kompleksowe rozwiązania w zakresie infrastruktury IT i wiedza techniczna czynią nas liderem na rynku Value Added Distribution, czyli dystrybutorów z wartością dodaną. Nasze zasoby i programy pomagają Partnerom się rozwijać, wydajniej działać oraz przekształcać biznes tak, by móc szybko dostosować się do zmieniającego się rynku.
ELO Digital Office rozwija i sprzedaje wysokiej jakości oprogramowanie do zarządzania dokumentami, archiwizacji cyfrowej i obiegiem dokumentów. ELO® obejmuje całe spektrum zarządzania treścią w przedsiębiorstwach (Enterprise-Content-Management (ECM)).Firma ELO Digital Office została wyodrębniona w 1998 roku z grupy Louis Leitz jako samodzielny podmiot z siedzibą w Stuttgarcie i stała się międzynarodowym przedsiębiorstwem posiadającym swoje oddziały w Europie, Ameryce Południowej, Azji i Australii. Gęsta sieć partnerów systemowych opiekuje się ponad 750.000 miejsc pracy pod ELO na świecie. Ponadto ELO utrzymuje wiele partnerstw technologicznych z producentami oprogramowania i sprzętu.
OXARI to uniwersalna platforma pozwalająca na wdrożenie profesjonalnego systemu klasy ITSM zgodnie ze standardem ITIL, wzbogaconego o zestaw narzędzi potrzebnych zespołom IT. System jest zarządzany i obsługiwany przez dowolną przeglądarkę internetową i pozwala na samodzielne zaprojektowanie wszystkich elementów interfejsu użytkownika. System został zaprojektowany do uruchomienia w modelu SaaS/Cloud lub instalacji w infrastrukturze klienta. Konfiguracja pozwala na współpracę z komercyjną bazą danych (Microsoft SQL Server) jak również z otwartą bazą danych PostgreSQL oraz środowiskiem. Oprogramowanie ułatwia pracę wielu zespołów IT w polskich szpitalach, placówkach medycznych i instytucjach publicznych.
Statlook® jest marką należącą do polskiej firmy Media-press.tv S.A, która od ponad 30 lat dostarcza zaawansowane systemy informatyczne dla firm na całym świecie. Tworzone oprogramowanie pozwala na sprawne, wydajne i wygodne zarządzanie zasobami informatycznymi i ludzkimi w firmach prywatnych oraz instytucjach państwowych. Nasze oprogramowanie obejmuje działaniem wszystkie elementy infrastruktury IT (sprzęt, oprogramowanie, użytkownicy, Internet). Kompleksowość działania łączymy z profesjonalnymi technologiami oraz innowacyjnym, przyjaznym interfacem. Systemy Uplook® i Statlook®, analizując zależności pomiędzy poszczególnymi elementami infrastruktury, zapewniają zarówno zbiorcze dane statystyczne dające natychmiastową informację o stanie całej infrastruktury, jak i szczegółowe informacje dotyczące pojedynczych stanowisk komputerowych czy użytkowników, a także procesów i kosztów z nimi związanych. Polski Produkt – ponad 18 lat doświadczenia – 8.000 firm oraz instytucji w Polsce.
Firma Synology produkuje rozwiązania z zakresu pamięci masowej dostępnej sieciowo, nadzoru IP i urządzenia sieciowe, które zmieniają sposób, w jaki użytkownicy zarządzają danymi i siecią oraz realizują zadania związane z nadzorem w erze usług chmurowych. W pełni wykorzystując zalety najnowszych technologii, firma Synology zapewnia użytkownikom niezawodne i przystępne cenowo rozwiązania służące do: centralizacji pamięci masowej tworzenia kopii zapasowych wirtualizacji udostępniania i synchronizowania danych monitoringu wizyjnego
VECTO Sp. z o.o. działa od 2008 roku. Wdrażamy systemy informatyczne oraz świadczymy usługi outsourcingu IT dla firm. Oferujemy kompleksowe rozwiązania zabezpieczania danych oraz backupu w oparciu o produkty renomowanej firmy DELL Technologies, która przyznała nam w 2019 roku status Platinum Partner. Wszystkie projekty realizuje zespół doświadczonych inżynierów. Współpracujemy z największymi, światowymi koncernami informatycznymi, umożliwiając polskim przedsiębiorstwom korzystanie z innowacyjnych rozwiązań IT. Uważnie słuchamy i definiujemy indywidualne potrzeby biznesowe naszych Klientów, a poprzez narzędzia informatyczne tworzymy unikalne warunki dla wzrostu konkurencyjności i uwolnienia ich prawdziwego potencjału biznesowego.

PRELEGENCI

KONTAKT

ANNA KARASIŃSKA

Kontakt dla Uczestników, Prelegentów i Patronów:

e-mail: anna.karasinska@gigacon.org

mobile: +48 506 981 902

KARINA STROJEK

Kierownik projektu - kontakt z Wystawcami

e-mail: karina.strojek@gigacon.org

mobile: +48 600 677 473

© 2021 GigaCon - biznesowe konferencje IT Powered by varit

Archiwum imprez

Regulamin i polityka prywatności

10:00

Rozpoczęcie konferencji

10:00 - 10:30

Cyberbezpieczeństwo - podatności i zarzadzanie nimi

- Krzysztof Szmigielski (Szpital Wolski, Europejska Uczelnia w Warszawie)

Cyberbezpieczeństwo w ochronie zdrowia to temat niezwykle gorący, w wystapieniu przybliżę temat podatności, skanów podatności i dobrych praktyk i narzedzi których można użyć do przeprowadzania skanów.

10:35 - 11:05

Jak skutecznie podnieść poziom cyberbezpieczeństwa w placówkach medycznych?

- Wojciech Maruniak (Esecure we współpracy z Vecto)

Stale rosnąca liczba ataków wymierzonych w placówki medyczne zmusza działy IT do stałego nadzoru nad infrastrukturą sieciową. Czy rynek IT oferuje skuteczne narzędzia a zakresie prewencji, przeciwdziałąjące paraliżowi pracy szpitali?

11:10 - 11:40

Systemowe zarządzanie wnioskami o uprawnienia w szpitalach wraz z procesem akceptacji na bazie platformy OXARI

- Szymon Dudek (Infonet Projekt SA producent platformy OXARI)

11:45 - 12:15

Przyszłość jest cyfrowa! - A ja ma wyglądać cyfrowe miejsce pracy?

- Elke Schoenemann (ELO Digital Office)

Rzeczywiście, cyfryzacja nie jest już kwestią dużych budżetów IT. Wręcz przeciwnie: Cyfryzacja może prowadzić do efektywniejszego środowiska pracy, w którym można zaoszczędzić koszty. 
Jest ona jest teraz dostępna dla każdej firmy dużej czy małej czy w administracji publicznej. 
Pod ELO można realizować e-teczkę pacjenta, ale także zadania administracyjno-organizacyjne. Począwszy od teczki HR poprzez obieg faktur (również KSeF) czy centralne repozytorium dla wszystkich dokumentów placówki. Inny ważny temat to komunikacja i współpraca.

12:20 - 12:50

Dane w służbie zdrowia  niczym krwioobieg naszego organizmu – NetApp
- Łukasz Grzesiak (Arrow ECS)
NetApp jest wiodącym producentem rozwiązań Storage oraz usług do przechowywania danych w chmurze. Z usług i rozwiązań NetAppa korzysta dziesiątki firm związanych z ochroną zdrowia: Astra Zeneca, McKesson, GlaxoSmithKline. W trakcie prezentacji przedstawione zostanie szereg rozwiązań do zabezpieczania, przechowywania, analizowania danych w służbie zdrowia czyli naszego krwioobiegu. 

12:55 - 13:25

Zastosowanie serwera NAS w służbie zdrowia

- Tomasz Iwańczuk (Synology)

Zaprezentujemy możliwości serwera NAS w zakresie bezpiecznego przechowywania danych. Przedstawimy również rozszerzone funkcje systemu Synology DSM, takie jak: kopia zapasowa środowiska IT, współpraca użytkowników, serwer plików, pamięć masowa, ochrona przed ransomware i monitoring wizyjny. 

13:30 - 13:50

Zarządzanie Zasobami IT w służbie zdrowia. Oprogramowanie Statlook jako lek na kryzys

- Marcin Pera (Statlook)

Statlook to oprogramowanie, które zapewnia bezpieczeństwo w obszarze IT z jednoczesną gwarancją optymalizacji kosztów. Nasz system gwarantuje odpowiednią ochronę wszystkich zasobów IT, pomaga zadbać o aktualność licencji i legalność oprogramowania. W czasach pracy zdalnej i hybrydowej umożliwia rozwiązywanie na odległość problemów zgłaszanych przez użytkowników (Helpdesk z autorską propozycją zdalnego pulpitu). Wspieramy też zarządzanie bezpieczeństwem danych osobowych (RODO) oraz zgodnie z dyrektywą unijną proponujemy nowoczesne rozwiązanie obowiązku utworzenia wewnętrznego kanału zgłoszeń dla sygnalistów.

13:55 - 14:25

Cyfryzacja procesów logistycznych w szpitalu. Back office czy narzędzie do poprawy bezpieczeństwa pacjenta?

- dr n. ekon. Anna Gawrońska (Poznański Instytut Technologiczny)

14:30 - 15:00

Giganci technologiczni w usługach eHealth

- dr Agata Majchrowska (Research Lab CODR.PL)

Przegląd wybranych rozwiazań wraz z omówieniem kwestii pozostawianych przez biznes poza nawiasem.

15:00

Zakończenie konferencji

 

AGENDA