10:00

Rozpoczęcie konferencji

10:00 - 10:30

Rola magazynów energii w rozwoju fotowoltaicznego rynku prosumenckiego i komercyjnego

- Bogdan Szymański (Stowarzyszenie Branży Fotowoltaicznej POLSKA PV)

10:35 - 11:05

Opłacalność Wielkoskalowych Hybrydowych Instalacji Fotowoltaicznych

- Julia Stryczyńska (SUNGROW)

11:10 - 11:40

Panele, falowniki, baterie- kupuj na lepszych warunkach!

- Adam Kaczorowski (Insell)

11:45 - 12:15

Elastyczność systemu elektroenergetycznego: możliwości i wyzwania

- Piotr Oramus (Alseva)

12:20 - 12:50

Wykorzystanie zielonej energii w przedsiębiorstwie

- Witold Chmarzyński (CC Law)

Podstawowa droga do zwiększenia efektywności energetycznej prowadzi poprzez zmniejszenie zużycia energii eklektycznej, jak i optymalne wykorzystanie energii odnawialnej.  W ramach prelekcji zaprezentuję ramy formalno-prawne kilku rozwiązań, dzięki którym przedsiębiorca może zwiększyć swoją efektywność energetyczną. Będzie mowa o: rozwiązaniach on-site, prosumencie zbiorowym, linii bezpośredniej, a także o gwarancjach pochodzenia i umowach cPPA w wydaniu off-site.

12:55 - 13:25

Prawne aspekty umów na wykonanie instalacji fotowoltaicznej z uwzględnieniem stanowiska UOKiKu

- Anna Skubiszyńska (Kancelaria Radcy Prawnego Anna Skubiszyńska)

Prelekcja poświęcona tematyce zapisów w umowach na wykonanie instalacji fotowoltaicznej zawieranych z konsumentami i przedsiębiorcami. Podczas prelekcji omówione zostaną kwestie zabezpieczenia interesów wykonawcy w umowie oraz zarzuty stawiane przez  UOKiK firmom z branży fotowoltaicznej.

13:30

Zakończenie konferencji

 

AGENDA

30 listopada 2023


Godzina:  10:00

ONLINE

PV GIGACON

REJESTRACJA

O KONFERENCJI:

Zapraszamy do udziału w konferencji poświęconej zagadnieniom związanym z pozyskiwaniem i magazynowaniem energii słonecznej.  Celem spotkania jest przedstawienie najnowszych rozwiązań prawnych regulujących rynek, zaprezentowanie perspektyw i przewidywanych kierunków rozwoju.
Będzie to też okazja do zapoznania się z konkretnymi rozwiązaniami oferowanymi przez rynek, o których opowiedzą specjaliści z firm dostarczających te rozwiązania.

PROPONOWANA TEMATYKA:

  • Uregulowania prawne, planowane zmiany i ich wpływ na funkcjonowanie rynku
  • Nowości technologiczne
  • Magazynowanie energii – trendy rozwiązania, perspektywy
  • Przegląd produktów i technologii: moduły, falowniki, ogniwa krzemowe typu N
  • Trendy w rozwiązaniach do produkcji i zarządzaniach energia
  • Bezpieczeństwo instalacji

 

UDZIAŁ W KONFERENCJI JEST BEZPŁATNY!

Wymagane jest JEDYNIE wypełnienie formularza rejestracji – odnośnik znajduje się pod agendą.

ZAREJESTROWANYM UCZESTNIKOM ZAPEWNIAMY:

  • możliwość udziału w wybranych wykładach

  • możliwość otrzymania potwierdzenia udziału w konferencji (zaświadczenia w trakcie spotkania lub wystawienie certyfikatu uczestnictwa po wydarzeniu)

  • dostęp do materiałów pokonferencyjnych


ZAPREZENTUJ SWOJĄ FIRMĘ!

Firmy, które posiadają rozwiązania dotyczące fotowoltaiki, zainteresowane zaprezentowaniem swoich produktów podczas konferencji, zachęcamy do kontaktu i zapoznania się z naszą ofertą marketingową. Do wyboru m.in.: wykład 20 – 30 minut / podlinkowany logotyp na stronie / promocja na mediach społecznościowych  / lista kontaktów / informacje o udziale firmy w newsletterach i inne.
Kontakt:
karina.strojek@gigacon.org

Propozycje wykładów merytorycznych (call for papers), patronaty medialne, kontakt z uczestnikami: anna.karasinska@gigacon.org

PATRON HONOROWY

SPONSOR

 

PARTNERZY

FIRMA UCZESTNICZĄCA

WSPÓŁPRACA MERYTORYCZNA

PATRONI MEDIALNI

 

O WYSTAWCACH

INS-EL od ponad 26 lat jest dystrybutorem artykułów elektrycznych i elektrotechnicznych dla firm wykonawczych, hurtowni, inwestorów realizujących indywidualne projekty inwestycyjne jak również Zakładów Energetycznych. INS-EL posiada największy skład kabli i przewodów elektrycznych w Polsce, dzięki czemu jest w stanie zapewnia dostęp do najwyższej jakości produktów „od ręki”.W branży OZE, firma INS-EL jest kojarzona przede wszystkim jako dostawca kabli średniego napięcia oraz produktów elektrycznych niezbędnych do wykonania farm wiatrowych. Obecnie firma INS-EL dostarcza również pełną ofertę produktową niezbędną do wykonania instalacji fotowoltaicznych. Oferta PV obejmuje kompletną gamę produktową do segmentów: RESIDENTIAL (mikro instalacje), COMMERCIAL (instalacje przemysłowe), UTILITY-SCALE (farmy fotowoltaiczne). Warto również wspomnieć, że INS-EL duży nacisk kładzie na dostawy produktów na farmy 1MW.Sprzedaż segmentu fotowoltaika w INS-EL z kwartału na kwartał przybiera na sile. Po pierwszych trzech kwartałach 2021 roku udział sprzedaży fotowoltaiki przekroczył poziom 25% w całej sprzedaży spółki oraz przyczyniła się również do dynamicznego rozwoju całej organizacji.
Sungrow Power Supply Co., Ltd („Sungrow“) to producent falowników z największą wiarygodnością finansową na świecie, która zainstalowała urządzenia o łącznej mocy ponad 154 GW (stan na grudzień 2020 r.). Została założona w 1997 r. przez profesora Uniwersytetu Cao Renxian. Sungrow jest liderem w dziedzinie badań oraz rozwoju falowników słonecznych. Posiada największy w branży zespół badawczo-rozwojowy oraz szeroki asortyment produktów obejmujących rozwiązania z zakresu falowników fotowoltaicznych i systemów magazynowania energii do użytku przemysłowego, komercyjnego i przydomowego, a także uznane na całym świecie rozwiązania w zakresie pływających elektrowni fotowoltaicznych. Dzięki bogatemu, 24-letniemu doświadczeniu w dziedzinie fotowoltaiki, firma Sungrow instaluje systemy elektryczne w ponad 150 państwach na świecie. Sungrow jest liderem innowacyjności w energetyce słonecznej. Posiada aktywny zespół badawczo-rozwojowy, w którego skład wchodzi ponad 1800 pracowników. Firma zainwestowała też we własne centrum badawcze zatwierdzone przez UL, CSA, TÜV Rheinland i TÜV SÜD. W roku 2019 firma Sungrow uruchomiła największą na świecie fabrykę falowników. Firma jest w stanie rocznie wyprodukować urządzenia o mocy 90G W na całym świecie, z czego 10 GW w fabryce w Indiach.

PRELEGENCI

KONTAKT

ANNA KARASIŃSKA

Kontakt dla Uczestników, Prelegentów i Patronów:

e-mail: anna.karasinska@gigacon.org

mobile: +48 506 981 902

KARINA STROJEK

Kierownik projektu - kontakt z Wystawcami

e-mail: karina.strojek@gigacon.org

mobile: +48 600 677 473

© 2021 GigaCon - biznesowe konferencje IT Powered by varit

Archiwum imprez

Regulamin i polityka prywatności