10:00

Rozpoczęcie konferencji

10:00 - 10:30

Rozliczenie prosumentów na zasadach netbilingu - zasady i ekonomika
- Bogdan Szymański (Stowarzyszenie Branży Fotowoltaicznej POLSKA PV)

10:35 - 11:05

Bezpieczeństwo Komercyjnych Instalacji Fotowoltaicznych. Projekt-Monitorowanie

- Mariusz Potocki (SolarEdge)

11:10 - 11:40

Dlaczego magazyn energii?
- Krzysztof Symański, Adam Kaczorowski (Insell)

Czy zmiany systemu rozliczeń prosumentów mogą wpłynąć na rozwój rynku magazynów energii? A może powodem do większego zainteresowania bateriami są gwałtowne wichury i ryzyko awarii zasilania z sieci? Jedno jest pewne - rynek hybrydowych instalacji fotowoltaicznych rośnie już dziś a my jesteśmy gotowi podjąć dyskusję na temat dostępnych rozwiązań i wybrać te, które przynoszą największe korzyści

11:45 - 12:15

Zaawansowane systemy fotowoltaiczne w nowoczesnych instalacjach budynkowych

- Michał Kłos (Sungrow Polska)

12:20 - 12:50

Siedem zalet mikrofalowników Hoymiles oraz czy istnieją uniwersalne banki energii
- Piotr Dejnarowicz (WaySun Foundation)

13:00

Zakończenie konferencji

 

AGENDA

31 marca 2022


Godzina:  10:00

ONLINE

PV GIGACON

REJESTRACJA

O KONFERENCJI:

Zapraszamy do udziału w konferencji poświęconej zagadnieniom fotowoltaiki. W trakcie tego spotkania porozmawiamy o szansach i wyzwaniach stojących przed firmami zajmującymi się tym tematem. Omówimy także jak energia pozyskiwana ze słońca wykorzystywana jest w Polsce, a jak w Europie.

PROPONOWANA TEMATYKA:

  • bezpieczeństwo instalacji PV

  • sposoby zakupu energii z instalacji fotowoltaicznych

  • uzgodnienia projektów PV

  • ochrona przeciwpożarowa

 

UDZIAŁ W KONFERENCJI JEST BEZPŁATNY!

Wymagane jest JEDYNIE wypełnienie formularza rejestracji – odnośnik znajduje się pod agendą.

ZAREJESTROWANYM UCZESTNIKOM ZAPEWNIAMY:

  • możliwość udziału w wybranych wykładach

  • możliwość otrzymania potwierdzenia udziału w konferencji (zaświadczenia w trakcie spotkania lub wystawienie certyfikatu uczestnictwa po wydarzeniu)

  • dostęp do materiałów pokonferencyjnych


ZAPREZENTUJ SWOJĄ FIRMĘ!

Firmy, które posiadają rozwiązania dotyczące fotowoltaiki, zainteresowane zaprezentowaniem swoich produktów podczas konferencji, zachęcamy do kontaktu i zapoznania się z naszą ofertą marketingową. Do wyboru m.in.: wykład 20 – 30 minut / podlinkowany logotyp na stronie / promocja na mediach społecznościowych  / lista kontaktów / informacje o udziale firmy w newsletterach i inne.
Kontakt:
karina.strojek@gigacon.org

Propozycje wykładów merytorycznych (call for papers), patronaty medialne, kontakt z uczestnikami: anna.karasinska@gigacon.org

PATRON HONOROWY

SPONSORZY

 

PARTNERZY

FIRMA UCZESTNICZĄCA

PATRONI MEDIALNI

 

O WYSTAWCACH

INS-EL od ponad 26 lat jest dystrybutorem artykułów elektrycznych i elektrotechnicznych dla firm wykonawczych, hurtowni, inwestorów realizujących indywidualne projekty inwestycyjne jak również Zakładów Energetycznych. INS-EL posiada największy skład kabli i przewodów elektrycznych w Polsce, dzięki czemu jest w stanie zapewnia dostęp do najwyższej jakości produktów „od ręki”.W branży OZE, firma INS-EL jest kojarzona przede wszystkim jako dostawca kabli średniego napięcia oraz produktów elektrycznych niezbędnych do wykonania farm wiatrowych. Obecnie firma INS-EL dostarcza również pełną ofertę produktową niezbędną do wykonania instalacji fotowoltaicznych. Oferta PV obejmuje kompletną gamę produktową do segmentów: RESIDENTIAL (mikro instalacje), COMMERCIAL (instalacje przemysłowe), UTILITY-SCALE (farmy fotowoltaiczne). Warto również wspomnieć, że INS-EL duży nacisk kładzie na dostawy produktów na farmy 1MW.Sprzedaż segmentu fotowoltaika w INS-EL z kwartału na kwartał przybiera na sile. Po pierwszych trzech kwartałach 2021 roku udział sprzedaży fotowoltaiki przekroczył poziom 25% w całej sprzedaży spółki oraz przyczyniła się również do dynamicznego rozwoju całej organizacji.
Firma SolarEdge jest globalnym liderem w branży inteligentnych technologii energetycznych. Dzięki światowej klasy możliwościom inżynieryjnym oraz nieustannemu skupianiu się na innowacjach tworzymy inteligentne produkty i rozwiązania w zakresie produkcji energii, które dodają nam mocy w codziennym życiu i napędzają dalszy rozwój.
Sungrow Power Supply Co., Ltd („Sungrow“) to producent falowników z największą wiarygodnością finansową na świecie, która zainstalowała urządzenia o łącznej mocy ponad 154 GW (stan na grudzień 2020 r.). Została założona w 1997 r. przez profesora Uniwersytetu Cao Renxian. Sungrow jest liderem w dziedzinie badań oraz rozwoju falowników słonecznych. Posiada największy w branży zespół badawczo-rozwojowy oraz szeroki asortyment produktów obejmujących rozwiązania z zakresu falowników fotowoltaicznych i systemów magazynowania energii do użytku przemysłowego, komercyjnego i przydomowego, a także uznane na całym świecie rozwiązania w zakresie pływających elektrowni fotowoltaicznych. Dzięki bogatemu, 24-letniemu doświadczeniu w dziedzinie fotowoltaiki, firma Sungrow instaluje systemy elektryczne w ponad 150 państwach na świecie. Sungrow jest liderem innowacyjności w energetyce słonecznej. Posiada aktywny zespół badawczo-rozwojowy, w którego skład wchodzi ponad 1800 pracowników. Firma zainwestowała też we własne centrum badawcze zatwierdzone przez UL, CSA, TÜV Rheinland i TÜV SÜD. W roku 2019 firma Sungrow uruchomiła największą na świecie fabrykę falowników. Firma jest w stanie rocznie wyprodukować urządzenia o mocy 90G W na całym świecie, z czego 10 GW w fabryce w Indiach.
WaySun Foundation zajmuje się głównie dwoma podstawowymi działaniami:  edukacją branży fotowoltaicznej w zakresie innowacyjnych rozwiązań technologicznych oraz sprzedażą innowacyjnych rozwiązań technologicznych w zakresie fotowoltaiki. Jest dystrybutorem mikrofalowników Hoymiles na terenie Polski oraz Bliskiego Wschodu a także Uniwersalnych Magazynów Energii marki Alpha ESS. Fundacja współpracuje z: 1. Polską Akademią Nauk – Instytutem Gospodarki Surowcami Mineralnymi i Energią; 2. Politechniką Śląską – Centrum Energetyki Prosumenckiej; 3. Pracodawcami Pomorza; 4. University UAE, Al Ain, ZEA

PRELEGENCI

KONTAKT

ANNA KARASIŃSKA

Kontakt dla Uczestników, Prelegentów i Patronów:

e-mail: anna.karasinska@gigacon.org

mobile: +48 506 981 902

KARINA STROJEK

Kierownik projektu - kontakt z Wystawcami

e-mail: karina.strojek@gigacon.org

mobile: +48 600 677 473

© 2021 GigaCon - biznesowe konferencje IT Powered by varit

Archiwum imprez

Regulamin i polityka prywatności