10:00

Rozpoczęcie konferencji

10:00 - 10:30

Jakie zmiany są potrzebne do dalszego rozwoju polskiej fotowoltaiki?  

- Bogdan Szymański (Stowarzyszenie Branży Fotowoltaicznej POLSKA PV)

10:35 - 11:05

Zarządzanie energią w instalacji fotowoltaicznej z falownikiem hybrydowym

- Dawid Waligóra (Sungrow)

11:10 - 11:25

Elektromobilność w pigułce-samochody elektryczne, przyszłość, która nadeszła
- Paulina Kudłacik (Action S.A)

- Jak wygląda elektromobilność w Polsce
- Dlaczego elektromobilność jest tak ważna
- Rodzaje stacji ładowania do samochodów elektrycznych

11:30 - 11:45

Kluczowe kryteria doboru stacji ładowania

- Bartosz Kochanowski (Dilectro Polska, dystrybutor marki Autel)

- Co należy wiedzieć przed zakupem stacji ładowania do samochodów elektrycznych

11:50 - 12:20

Jak stworzyć kompletny system energetyczny w domu lub firmie

- Piotr Dejnarowicz (WaySun Foundation)

12:25 - 12:55

Spółdzielnia energetyczna jako sposób rozliczenia energii z OZE między wytwórcą a odbiorcą końcowym

- Witold Chmarzyński (CC Law)

13:00 - 13:30

Energia dla Twojego biznesu – jak radzić sobie w czasie postpandemii i zawirowań
geopolitycznych

- Wojciech Kowalczyk (ESOLEO)
1. Struktura wytwarzania energii elektrycznej w Polsce oraz koszty energii na giełdzie
2. Alternatywa dla firm – produkcja własnej energii poprzez inwestycje w instalacje
fotowoltaiczną
3. Esoleo – stabilny partner biznesowy na lat

 

13:35 - 14:05

Prawne aspekty umów na wykonanie instalacji fotowoltaicznej z uwzględnieniem stanowiska UOKiKu

- Anna Skubiszyńska (Kancelaria Radcy Prawnego Anna Skubiszyńska)

Prelekcja poświęcona tematyce zapisów w umowach na wykonanie instalacji fotowoltaicznej zawieranych z konsumentami i przedsiębiorcami. Podczas prelekcji omówione zostaną kwestie zabezpieczenia interesów wykonawcy w umowie oraz zarzuty stawiane przez UOKiK firmom z branży fotowoltaicznej.

14:10 - 14:30

Badania odporności środowiskowej kabli do instalacji PV na przykładzie BiT 1000®solar

- dr Ireneusz Sosnowski (Zakłady Kablowe BITNER)

14:30

Zakończenie konferencji

 

AGENDA

30 listopada 2022


Godzina:  10:00

ONLINE

PV GIGACON

REJESTRACJA

O KONFERENCJI:

Zapraszamy do wzięcia udziału w konferencji poświęconej zagadnieniom fotowoltaiki. W trakcie tego spotkania porozmawiamy o szansach i wyzwaniach stojących przed firmami zajmującymi się tym tematem. Omówimy także jak energia pozyskiwana ze słońca wykorzystywana jest w Polsce, a jak w Europie.

PROPONOWANA TEMATYKA:

  • bezpieczeństwo instalacji PV

  • sposoby zakupu energii z instalacji fotowoltaicznych

  • uzgodnienia projektów PV

  • ochrona przeciwpożarowa

 

UDZIAŁ W KONFERENCJI JEST BEZPŁATNY!

Wymagane jest JEDYNIE wypełnienie formularza rejestracji – odnośnik znajduje się pod agendą.

ZAREJESTROWANYM UCZESTNIKOM ZAPEWNIAMY:

  • możliwość udziału w wybranych wykładach

  • możliwość otrzymania potwierdzenia udziału w konferencji (zaświadczenia w trakcie spotkania lub wystawienie certyfikatu uczestnictwa po wydarzeniu)

  • dostęp do materiałów pokonferencyjnych


ZAPREZENTUJ SWOJĄ FIRMĘ!

Firmy, które posiadają rozwiązania dotyczące fotowoltaiki, zainteresowane zaprezentowaniem swoich produktów podczas konferencji, zachęcamy do kontaktu i zapoznania się z naszą ofertą marketingową. Do wyboru m.in.: wykład 20 – 30 minut / podlinkowany logotyp na stronie / promocja na mediach społecznościowych  / lista kontaktów / informacje o udziale firmy w newsletterach i inne.
Kontakt:
karina.strojek@gigacon.org

Propozycje wykładów merytorycznych (call for papers), patronaty medialne, kontakt z uczestnikami: anna.karasinska@gigacon.org

PATRON HONOROWY

SPONSORZY

 

PARTNERZY

FIRMA UCZESTNICZĄCA

WSPÓŁPRACA MERYTORYCZNA

PATRONI MEDIALNI

 

O WYSTAWCACH

Dystrybutor z 30-letnim doświadczeniem, na 7. miejscu rankingu Computerworld TOP200 największych firm informatycznych działających w Polsce w 2019 r. Od 2019 roku dynamicznie rozwijający ofertę z zakresu fotowoltaiki w ramach dywizji z wartością dodaną – ACTION Business Center. W 2020 roku firma obsłużyła 10 tys. klientów biznesowych, a w jej szkoleniach wzięło udział 2700 osób. www.action.pl
Sungrow Power Supply Co., Ltd („Sungrow“) to producent falowników z największą wiarygodnością finansową na świecie, która zainstalowała urządzenia o łącznej mocy ponad 154 GW (stan na grudzień 2020 r.). Została założona w 1997 r. przez profesora Uniwersytetu Cao Renxian. Sungrow jest liderem w dziedzinie badań oraz rozwoju falowników słonecznych. Posiada największy w branży zespół badawczo-rozwojowy oraz szeroki asortyment produktów obejmujących rozwiązania z zakresu falowników fotowoltaicznych i systemów magazynowania energii do użytku przemysłowego, komercyjnego i przydomowego, a także uznane na całym świecie rozwiązania w zakresie pływających elektrowni fotowoltaicznych. Dzięki bogatemu, 24-letniemu doświadczeniu w dziedzinie fotowoltaiki, firma Sungrow instaluje systemy elektryczne w ponad 150 państwach na świecie. Sungrow jest liderem innowacyjności w energetyce słonecznej. Posiada aktywny zespół badawczo-rozwojowy, w którego skład wchodzi ponad 1800 pracowników. Firma zainwestowała też we własne centrum badawcze zatwierdzone przez UL, CSA, TÜV Rheinland i TÜV SÜD. W roku 2019 firma Sungrow uruchomiła największą na świecie fabrykę falowników. Firma jest w stanie rocznie wyprodukować urządzenia o mocy 90G W na całym świecie, z czego 10 GW w fabryce w Indiach.
WaySun Foundation zajmuje się głównie dwoma podstawowymi działaniami:  edukacją branży fotowoltaicznej w zakresie innowacyjnych rozwiązań technologicznych oraz sprzedażą innowacyjnych rozwiązań technologicznych w zakresie fotowoltaiki. Jest dystrybutorem mikrofalowników Hoymiles na terenie Polski oraz Bliskiego Wschodu a także Uniwersalnych Magazynów Energii marki Alpha ESS. Fundacja współpracuje z: 1. Polską Akademią Nauk – Instytutem Gospodarki Surowcami Mineralnymi i Energią; 2. Politechniką Śląską – Centrum Energetyki Prosumenckiej; 3. Pracodawcami Pomorza; 4. University UAE, Al Ain, ZEA
Zakłady Kablowe BITNER Sp. z o.o. to polski producent kabli i przewodów działający na rynku od 1996r. Różnorodny asortyment to największy atut firmy. Produkujemy ponad 30 000 wyrobów katalogowych, zebranych w kilkanaście grup asortymentowych. Zakres produkcji obejmuje większość obszarów przemysłu, w których wykorzystywane są kable, począwszy od telekomunikacyjnych, a skończywszy na zasilających średniego napięcia oraz do specjalnych zastosowań. Tworzymy rozwiązania dla aplikacji typowych i specjalistycznych wykorzystywanych na całym świecie. Wysoka jakość naszych produktów została potwierdzona licznymi referencjami i nagrodami, co przekłada się na stale rosnące grono odbiorców. Ważnym elementem naszej oferty są kable przeznaczone do instalacji fotowoltaicznych BiT 1000®solar, używane do połączeń pomiędzy modułami fotowoltaicznymi, ciągami modułów, a także jako przewody łączące zespoły modułów z falownikiem. Zakres produkcyjny Zakładów Kablowych BITNER obejmuje kable: sygnalizacyjne i sterownicze, bezhalogenowe i ognioodporne, do przemienników częstotliwości, energetyczne, telekomunikacyjne i teleinformatyczne, do instalacji systemów alarmowych i przeciwpożarowych, współosiowe wielkiej częstotliwości, do obwodów iskrobezpiecznych, audio, do pracy w trudnych warunkach, światłowodowe, górnicze, nietypowe.

PRELEGENCI

KONTAKT

ANNA KARASIŃSKA

Kontakt dla Uczestników, Prelegentów i Patronów:

e-mail: anna.karasinska@gigacon.org

mobile: +48 506 981 902

KARINA STROJEK

Kierownik projektu - kontakt z Wystawcami

e-mail: karina.strojek@gigacon.org

mobile: +48 600 677 473

© 2021 GigaCon - biznesowe konferencje IT Powered by varit

Archiwum imprez

Regulamin i polityka prywatności