10:00

Rozpoczęcie konferencji

10:00 - 10:30

Prosument lokatorski i inne proponowane zmiany dotyczące fotowoltaiki
- Bogdan Szymański (Stowarzyszenie Branży Fotowoltaicznej POLSKA PV)

10:35 - 11:05

Kierunki rozwoju systemów fotowoltaicznych z magazynami energii w nowoczesnych farmach solarnych

- Artur Gaj (Sungrow Polska)

11:10 - 11:40

Case Study: Zasady instalacji falowników komercyjnych i przemysłowych: Jak uniknąć błędów i zwiększyć ich wydajność

- Michał Brzezinka (Rova)

11:45 - 12:15

Pompa ciepła marki Hisense jako idealny odbiornik energii z paneli fotowoltaicznych
- Piotr Zwoliński (CHS Łódź)

12:20 - 12:50

Dzierżawa gruntów pod farmy fotowoltaiczne  - umowa dzierżawy w praktyce

- Anna Skubiszyńska (Kancelaria Radcy Prawnego Anna Skubiszyńska)

Prelekcja poświęcona będzie praktycznym aspektom zawierania umów dzierżawy gruntów pod farmy fotowoltaiczne. Poruszone zostaną najczęściej występujące w umowach problemy i kwestie zabezpieczeń interesów stron.

13:00

Zakończenie konferencji

 

AGENDA

26 kwietnia 2023


Godzina:  10:00

ONLINE

PV GIGACON

REJESTRACJA

O KONFERENCJI:

Zapraszamy do udziału w konferencji poświęconej zagadnieniom związanym z pozyskiwaniem i magazynowaniem energii słonecznej.  Celem spotkania jest przedstawienie najnowszych rozwiązań prawnych regulujących rynek, zaprezentowanie perspektyw i przewidywanych kierunków rozwoju.
Będzie to też okazja do zapoznania się z konkretnymi rozwiązaniami oferowanymi przez rynek, o których opowiedzą specjaliści z firm dostarczających te rozwiązania.

PROPONOWANA TEMATYKA:

  • Uregulowania prawne, planowane zmiany i ich wpływ na funkcjonowanie rynku
  • Nowości technologiczne
  • Magazynowanie energii – trendy rozwiązania, perspektywy
  • Przegląd produktów i technologii: moduły, falowniki, ogniwa krzemowe typu N
  • Trendy w rozwiązaniach do produkcji i zarządzaniach energia
  • Bezpieczeństwo instalacji

 

UDZIAŁ W KONFERENCJI JEST BEZPŁATNY!

Wymagane jest JEDYNIE wypełnienie formularza rejestracji – odnośnik znajduje się pod agendą.

ZAREJESTROWANYM UCZESTNIKOM ZAPEWNIAMY:

  • możliwość udziału w wybranych wykładach

  • możliwość otrzymania potwierdzenia udziału w konferencji (zaświadczenia w trakcie spotkania lub wystawienie certyfikatu uczestnictwa po wydarzeniu)

  • dostęp do materiałów pokonferencyjnych


ZAPREZENTUJ SWOJĄ FIRMĘ!

Firmy, które posiadają rozwiązania dotyczące fotowoltaiki, zainteresowane zaprezentowaniem swoich produktów podczas konferencji, zachęcamy do kontaktu i zapoznania się z naszą ofertą marketingową. Do wyboru m.in.: wykład 20 – 30 minut / podlinkowany logotyp na stronie / promocja na mediach społecznościowych  / lista kontaktów / informacje o udziale firmy w newsletterach i inne.
Kontakt:
karina.strojek@gigacon.org

Propozycje wykładów merytorycznych (call for papers), patronaty medialne, kontakt z uczestnikami: anna.karasinska@gigacon.org

PATRON HONOROWY

SPONSOR

 

PARTNERZY

FIRMA UCZESTNICZĄCA

WSPÓŁPRACA MERYTORYCZNA

 

PATRONI MEDIALNI

 

O WYSTAWCACH

ROVA SYSTEMS to firma, która specjalizuje się w obsłudze komercyjnych i przemysłowych farm fotowoltaicznych. Naszym celem jest zapewnienie pełnego wsparcia technicznego dla naszych klientów, zapewniamy kompleksową obsługę w zakresie zarządzania operacyjnego, utrzymania i serwisu farm fotowoltaicznych. W naszej ofercie znajduje się również monitorowanie instalacji, które pozwala na optymalizację wydajności i zapewnienie niezawodności całego systemu. Posiadamy doświadczony zespół inżynierów i techników, którzy posiadają certyfikaty kwalifikacyjne w zakresie eksploatacji i nadzoru urządzeń, instalacji i sieci energetycznych. Dysponujemy także w pełni wyposażonym zapleczem technicznym i certyfikowanym oprzyrządowaniem kontrolno-pomiarowym oraz systemem do zdalnego monitoringu pracy farm fotowoltaicznych. Jako serwis-partner Sungrow, wiodącego producenta systemów fotowoltaicznych, zapewniamy kompleksowe wsparcie techniczne dla klienta końcowego jak również dla instalatorów oraz dystrybutorów wspierając ich w doborze najlepszego sprzętu do potrzeb klienta.
Sungrow Power Supply Co., Ltd („Sungrow“) to producent falowników z największą wiarygodnością finansową na świecie, która zainstalowała urządzenia o łącznej mocy ponad 154 GW (stan na grudzień 2020 r.). Została założona w 1997 r. przez profesora Uniwersytetu Cao Renxian. Sungrow jest liderem w dziedzinie badań oraz rozwoju falowników słonecznych. Posiada największy w branży zespół badawczo-rozwojowy oraz szeroki asortyment produktów obejmujących rozwiązania z zakresu falowników fotowoltaicznych i systemów magazynowania energii do użytku przemysłowego, komercyjnego i przydomowego, a także uznane na całym świecie rozwiązania w zakresie pływających elektrowni fotowoltaicznych. Dzięki bogatemu, 24-letniemu doświadczeniu w dziedzinie fotowoltaiki, firma Sungrow instaluje systemy elektryczne w ponad 150 państwach na świecie. Sungrow jest liderem innowacyjności w energetyce słonecznej. Posiada aktywny zespół badawczo-rozwojowy, w którego skład wchodzi ponad 1800 pracowników. Firma zainwestowała też we własne centrum badawcze zatwierdzone przez UL, CSA, TÜV Rheinland i TÜV SÜD. W roku 2019 firma Sungrow uruchomiła największą na świecie fabrykę falowników. Firma jest w stanie rocznie wyprodukować urządzenia o mocy 90G W na całym świecie, z czego 10 GW w fabryce w Indiach.

PRELEGENCI

KONTAKT

ANNA KARASIŃSKA

Kontakt dla Uczestników, Prelegentów i Patronów:

e-mail: anna.karasinska@gigacon.org

mobile: +48 506 981 902

KARINA STROJEK

Kierownik projektu - kontakt z Wystawcami

e-mail: karina.strojek@gigacon.org

mobile: +48 600 677 473

© 2021 GigaCon - biznesowe konferencje IT Powered by varit

Archiwum imprez

Regulamin i polityka prywatności