10:00

Rozpoczęcie konferencji

10:00 - 10:30

Pegasus - jak atakuje nasze smartfony? Do czego ma dostęp i jak sprawdzić, że go mam?

- Karol Wodecki (Standard Chartered)

Jak błędy oprogramowania / podatności prowadzą do przejmowania kontroli nad naszymi smartfonami które przechowują wszystkie nasze sekrety, zdjecia i wiadomości.
Czy każde oprogramowanie powinno być przetestowane zanim zostanie sprzedane końcowemu klientowi?

10:35 - 11:05

RANSOMWARE ATTACKS – co o nich wiesz?
- Michał Chalimoniuk (Cloudware Polska)

Każda organizacja narażona jest na ataki typu ransomware. Głównym powodem są luki w zabezpieczeniach, które tym samym zwiększają prawdopodobieństwo ataku. Zwrócenie na nie uwagi i zadbanie o kwestie związane z ich zabezpieczeniem pomogą Twojej organizacji uchronić się przed atakami i tym samym zapewnić większą ochronę w obszarze Security. Dowodem na to może być badanie przeprowadzone przez Instytut Ponemon w imieniu IBM, które wykazało, że zdecydowana większość ankietowanych organizacji wciąż nie jest przygotowana do odpowiedniego reagowania na incydenty związane z cyberbezpieczeństwem, a 77% respondentów wskazuje, że nie stosuje spójnego planu reagowania na incydenty związane z cyberbezpieczeństwem w całym przedsiębiorstwie. 

11:10 - 11:40

Sztuczna inteligencja w praktyce – wykorzystanie Secure Web Intelligence! i ML/DL/NLP w analizie bezpieczeństwa ruchu sieciowego generowanego przez polskich uczniów
- Zbigniew Finfando (AiSECLAB)

Nie jest trudno zgadnąć o czym myślą uczniowie w szkole. Nauczyciele, dzięki swojemu doświadczeniu, potrafią to odkryć i odpowiednio zareagować w przypadku sytuacji niebezpiecznych. Pojawienie się nowoczesnych technologii komunikacyjnych powoduje jednak, że klasyczne metody mogą okazać się niewystarczające. Komunikacja w szkole przyjmuje postać strumieni danych o których zawartości nauczyciele nie mają pojęcia...czytaj dalej

11:45 - 12:15

Sonicwall - właściwe rozwiązania na niepewne czasy

- Paweł Najsarek (Ingram Micro)

Obecny świat codziennie atakuje nas coraz to nowymi wyzwaniami dotyczącymi cyberbezpieczeństwa. Dotychczasowe stare podejście do bezpieczeństwa już nie wystarcza. Aby czuć się bezpiecznym należy stosować zintegrowane rozwiązania łączące ze sobą firewall, ochronę poczty, bezpieczny zdalny dostęp, ochronę systemów w chmurze, bezpieczną sieć lokalną, WiFi oraz komputery użytkowników. Podczas tej prezentacji pokażemy co w tych tematach oferuje Sonicwall.

12:20 - 12:50

Statlook znaczy bezpieczeństwo. 20 lat dobrych rozwiązań do zarządzania sprzętem, oprogramowaniem oraz helpdeskiem i użytkownikami
- Marcin Pera (Statlook)

Bezpieczeństwo IT to jeden z kluczowych filarów budowania współczesnego biznesu. Zagrożenia płynące z przestrzeni wirtualnej stanowią zmorę dla wielu przedsiębiorstw i instytucji. Od 20 lat zwiększamy poczucie bezpieczeństwa pracowników sektora prywatnego i publicznego tworząc system Statlook. Nasze rozwiązania usprawniają zarządzanie sprzętem i oprogramowaniem, ułatwiają audyt oprogramowania, istotnie podnoszą poziom zabezpieczeń elementy wrażliwych, w tym danych osobowych. Statlook to także łatwa i szybka zdalna pomoc dla użytkownika, a także najnowsze rozwiązanie – wewnętrzny kanał zgłoszeń dla Sygnalistów.

12:55 - 13:25

Zunifikowana platforma bezpieczeństwa Forcepoint One upraszczająca bezpieczeństwo IT

- Maciej Pawełczyk (Ingram Micro)
Kiedy granice między pracą a domem zatarły się, coś innego stało się jasne. Cyberbezpieczeństwo stało się zbyt duże i złożone. Zbyt wiele sposobów na połączenie. Za dużo urządzeń i aplikacji. Za dużo danych do ochrony. Za mało czasu i za mało rąk, by to wszystko chronić.
Podczas prelekcji przedstawimy Państwu ujednoliconą platformę chmurową, która integruje technologie Zero Trust i SASE Security Service Edge (SSE), dzięki czemu organizacje mogą zarządzać jednym zestawem zasad w jednej konsoli za pomocą jednego agenta punktu końcowego. Forcepoint ONE platforma, która sprawia, że bezpieczeństwo jeszcze nigdy nie było tak proste, dla organizacji rozproszonych z pracownikami zdalnymi i hybrydowymi. Zapewnia pracownikom, wykonawcom i innym użytkownikom bezpieczny, kontrolowany dostęp do informacji biznesowych w dowolnym miejscu — w Internecie, w chmurze, w prywatnych aplikacjach — przy jednoczesnym utrzymaniu atakujących z dala od poufnych danych.

13:30 - 14:00

Świadomość użytkownika jako pierwsza linia obrony przed cyberatakiem

- Łukasz Walicki (Ekspert niezależny)

Choć technologiczne zabezpieczenia infrastruktury IT są nieodzowne, to jednak nie zabezpieczą nas w 100%. Pierwsza barierą jaką może napotkać złośliwe oprogramowanie na drodze do naszej organizacji jest właśnie….użytkownik. Czy warto zatem stawiać na edukację w zakresie cybersecurity, czy jednak lepiej wyeliminować czynnik ludzki i zdać się całkowicie na technologię? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć podczas naszej prezentacji.

14:05 - 14:35

Bezpieczeństwo systemów i aplikacji na etapie planowania rozwoju i wdrożenia
- dr Agata Majchrowska (Research Lab CODR.PL)

Jakie standardy należy spełnić, gdy rozwijasz swoje oprogramowanie lub system? Które z nich zdeterminują ostateczny kształt rozwiązania? Gdzie szukać informacji o standardach i jakie zadawać pytania w ramach organizacji.

14:40

Zakończenie konferencji

 

AGENDA

13 kwietnia 2022


Godzina:  10:00

ONLINE

KONGRES BEZPIECZEŃSTWA SIECI

REJESTRACJA

O KONFERENCJI:

Kolejna edycja Kongresu Bezpieczeństwa Sieci - entuzjaści cyberbezpieczeństwa i eksperci IT security ponownie wymienią się doświadczeniami! 

Jak zwykle będzie to okazja do poszerzenia wiedzy, nawiązania nowych kontaktów i być może ciekawych inicjatyw. Swoją wiedzą podzielą się praktycy, którzy na co dzień stają przed wyzwaniem zapewnienia bezpieczeństwa teleinformatycznego. Wierzymy, że to wydarzenie, będzie źródłem wielu inspiracji! Zapraszamy do rejestracji.

PROPONOWANA TEMATYKA:

 • cyberprzestępczość,

 • zagrożenia czyhające w sieci,

 • wyzwania stojące przed specjalistami od bezpieczeństwa IT,

 • sposoby zapobiegania cyberatakom oraz wyciekom informacji,– kierunki rozwoju zagrożeń,

 • prawne aspekty cyberbezpieczeństwa,

 • VPN, firewall i secure mail.

 

KONFERENCJA SKIEROWANA JEST DO:

 

 • osób odpowiedzialnych za strategię i utrzymanie bezpieczeństwa w firmie

 • dyrektorów/specjalistów/managerów ds. bezpieczeństwa IT

 • osób odpowiedzialnych za podejmowanie decyzji dotyczących wyboru i zakupu rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa

 • przedstawicieli firm, które w swojej działalności gospodarczej korzystają z sieci, rozliczeń internetowych itp.

 • szerokiego kręgu firm i instytucji wykorzystujących nowoczesne technologie: branży bankowej i finansowej, przemysłu, telekomunikacji, administracji i sektora publicznego, ubezpieczeniowej, energetyki, branży usługowej

UDZIAŁ W KONFERENCJI JEST BEZPŁATNY!

Wymagane jest JEDYNIE wypełnienie formularza rejestracji – odnośnik znajduje się pod agendą.

 

ZAREJESTROWANYM UCZESTNIKOM ZAPEWNIAMY:

 • możliwość udziału w wybranych wykładach

 • możliwość otrzymania potwierdzenia udziału w konferencji (zaświadczenia w trakcie spotkania lub wystawienie certyfikatu uczestnictwa po wydarzeniu)

 • dostęp do materiałów pokonferencyjnych


ZAPREZENTUJ SWOJĄ FIRMĘ!

Firmy, które posiadają rozwiercie rozwiązania dotyczące zapewniania bezpieczeństwa sieci i danych, zainteresowane zaprezentowaniem swoich produktów podczas konferencji, zachęcamy do kontaktu i zapoznania się z naszą ofertą marketingową. Do wyboru m.in.: wykład 20 – 30 minut / podlinkowany logotyp na stronie / promocja na mediach społecznościowych  / lista kontaktów / informacje o udziale firmy w newsletterach i inne.
Kontakt:
karina.strojek@gigacon.org

Propozycje wykładów merytorycznych (call for papers), patronaty medialne, kontakt z uczestnikami: anna.karasinska@gigacon.org

PATRON HONOROWY

SPONSOR

 

PARTNERZY

FIRMA UCZESTNICZĄCA

WSPÓŁPRACA MERYTORYCZNA

 

PATRONI MEDIALNI

 

O WYSTAWCACH

AiSECLAB, to firma, która projektuje i wdraża rozwiązania z zakresu sztucznej inteligencji i bezpieczeństwa informacji. Systemy produkowane przez AiSECLAB wyciągają wnioski z wiedzy zawartej w danych (Data Mining) i wspomagają podejmowanie kluczowych decyzji. Umożliwiają wydajne zarządzanie i uruchamianie modeli DL/ML/AI oraz łatwe tworzenie modeli statystycznych. Specjaliści AiSECLAB wykorzystując doświadczenie i wiedzę zdobytą przy projektach wykorzystywanych przez kilka milionów użytkowników w ponad 27 krajach stworzyli m.in. nowatorską, multidyscyplinarną, działającą w czasie rzeczywistym platformę AiPLATFORM™ do monitorowania oraz ochrony danych cyfrowych w przedsiębiorstwach i instytucjach, wykorzystującą techniki głębokiego uczenia, rozpoznawania obrazów i wideo (Computer Vision), przetwarzania języka naturalnego (NLP), analizy statystycznej, analizy behawioralnej i inne metody sztucznej inteligencji. System AiPLATFORM™ jest systemem analitycznym umożliwiających tworzenie i uruchamianie skalowalnych, rozproszonych algorytmów umożliwiających bardzo wydajną analizę terabajtów danych i obsługę milionów użytkowników. Platformę można wykorzystać m.in. do interpretacji zjawisk, wykrywania naruszeń, wykrywania wycieków treści, wykrywania nieautoryzowanego dostępu do danych, wykrywania anomalii, audytów i kontroli, filtrowania najważniejszych danych, a także przewidywania wartości, poszukiwania korelacji w danych i wielu innych zastosowań.
Cloudware Polska jest producentem oprogramowania, integratorem systemów IT, a przede wszystkim partnerem w transformacji technologicznej Klientów. Budujemy oraz modernizujemy systemy, łączymy nowoczesne technologie z rozwiązaniami czołowych producentów. Od ponad 13 lat tworzymy polską branżę IT. Wieloletnia współpraca z technologicznymi liderami, pozwoliła nam stworzyć unikalną ofertę wartości, która nie tylko uwzględnia wszystkie potrzeby naszych Klientów, ale przede wszystkim wspiera ich w procesach biznesowych.  Uwielbiamy nowe wyzwania, wychodząc z założenia, że tylko takie pozwalają nam się stale rozwijać oraz poszerzać nasze kompetencje.  Zespół Cloudware Polska to wykwalifikowani specjaliści IT, inżynierowie oraz menedżerowie o ugruntowanej pozycji w branży, którzy służą swoją ogromną wiedzą i doświadczenie. Każde rozwiązanie oferowane naszym klientom ma na celu obniżenie kosztów działania firmy przy jednoczesnym zwiększeniu jakości oferowanych usług. Poprzez optymalizację działań zasobów IT nasi Klienci zyskują przewagę konkurencyjną w ramach prowadzonych działalności. Oferujemy także usługi consultingowe, prowadzone na najwyższym poziomie oraz audyty IT, które są przeprowadzane przez najlepszych ekspertów na rynku. Więcej na www.cloudware.pl
Forcepoint to wiodąca firma zajmująca się cyberbezpieczeństwem użytkowników i danych, która jest w stanie sprostać ochronie organizacji, jednocześnie napędzając jej cyfrową transformacje i rozwój. Rozwiązania Forcepoint dostosowują się w czasie rzeczywistym do sposobu, w jaki ludzie wchodzą w interakcję z danymi, zapewniając bezpieczny dostęp, jednocześnie umożliwiając pracownikom tworzenie wartości. Firma od ponad 20 lat specjalizuje się w upraszczaniu zabezpieczeń dla ponad jedenastu tysięcy klientów na całym świecie.
Ingram Micro Sp. z o.o. to jeden z najprężniejszych i najdynamiczniejszych dystrybutorów z wartością dodaną (VAD), osiągający największe wyniki w sprzedaży produktów sieciowych, Data Center, Security, Data Capture / Point of Sale Division, a w szczególności Cisco, IBM (oprogramowanie, sprzęt, serwisy).Firma jest częścią największego światowego dystrybutora IT -Ingram Micro Inc., co daje jej nowe, komplementarne do prowadzonego biznesu możliwości.Ich niezmieniona funkcjonalnie lokalna organizacja przy jednoczesnej renomie Ingram Micro Inc oraz wsparciu relacyjnym, finansowym oraz logistycznym, przełożyły się na istotne poszerzenie ich oferty dla partnerów. Udostępnienie magazynu centralnego w Straubing w Niemczech pozwoliło zdecydowanie polepszyć dostępność towarów dla partnerów - głównie produktów Zebra, Cisco, Honeywell, Datalogic, Extrme Networks, ale również Amino Communication, APC, Avaya, Citizen,Cradlepoint, Elo Touch, Getac, Jabra, Tripleplay.
Statlook® jest marką należącą do polskiej firmy Media-press.tv S.A, która od ponad 30 lat dostarcza zaawansowane systemy informatyczne dla firm na całym świecie. Tworzone oprogramowanie pozwala na sprawne, wydajne i wygodne zarządzanie zasobami informatycznymi i ludzkimi w firmach prywatnych oraz instytucjach państwowych. Nasze oprogramowanie obejmuje działaniem wszystkie elementy infrastruktury IT (sprzęt, oprogramowanie, użytkownicy, Internet). Kompleksowość działania łączymy z profesjonalnymi technologiami oraz innowacyjnym, przyjaznym interfacem. Systemy Uplook® i Statlook®, analizując zależności pomiędzy poszczególnymi elementami infrastruktury, zapewniają zarówno zbiorcze dane statystyczne dające natychmiastową informację o stanie całej infrastruktury, jak i szczegółowe informacje dotyczące pojedynczych stanowisk komputerowych czy użytkowników, a także procesów i kosztów z nimi związanych. Polski Produkt – ponad 18 lat doświadczenia – 8.000 firm oraz instytucji w Polsce.
SonicWall to światowej wielkości producent znany głównie z firewalli (NGFW) oraz bezpieczeństwa sieciowego, w tym Secure Mobile Access - innowacyjne rozwiązanie do zarządzania zdalnymi dostępami (np. przy pracy zdalnej), Email Security – kompletna ochrona maili, Cloud Edge Secure Access – bezpieczny dostęp do zasobów w chmurze. Wykorzystywana technika sandbox (zarówno cloud lub on-premise) jest w SonicWall naturalna i bezproblemowa. Całość portfolio produktów zamykają przełączniki sieciowe oraz Access Pointy WiFi. Wszystkie produkty SonicWall mogą być nadzorowane centralnie przy pomocy Network Security Manager.

PRELEGENCI

KONTAKT

ANNA KARASIŃSKA

Kontakt dla Uczestników, Prelegentów i Patronów:

e-mail: anna.karasinska@gigacon.org

mobile: +48 506 981 902

KARINA STROJEK

Kierownik projektu - kontakt z Wystawcami

e-mail: karina.strojek@gigacon.org

mobile: +48 600 677 473

© 2021 GigaCon - biznesowe konferencje IT Powered by varit

Archiwum imprez

Regulamin i polityka prywatności