Regulamin i polityka prywatności

© 2021 GigaCon - konferencje branży IT. Powered by varit

UDZIAŁ W KONFERENCJI JEST BEZPŁATNY!

Wymagane jest JEDYNIE wypełnienie formularza rejestracji – odnośnik znajduje się pod agendą.

 

ZAREJESTROWANYM UCZESTNIKOM ZAPEWNIAMY:

 •  możliwość udziału w wybranych wykładach

 • możliwość otrzymania potwierdzenia udziału w konferencjizaświadczenia w trakcie spotkania lub wystawienie certyfikatu uczestnictwa po wydarzeniu)

 • dostęp do materiałów pokonferencyjnych


ZAPREZENTUJ SWOJĄ FIRMĘ!

Firmy, które posiadają w swojej ofercie rozwiązania dotyczące zapewniania bezpieczeństwa sieci i danych i są zainteresowane zaprezentowaniem swoich produktów podczas konferencji, zachęcamy do kontaktu i zapoznania się z naszą ofertą marketingową. Do wyboru m.in.: wykład 20 – 45 minut / stoisko / insert / lista kontaktów / informacje o udziale firmy w newsletterach i inne.
Kontakt:
karina.strojek@gigacon.org

Propozycje wykładów merytorycznych (call for papers), patronaty medialne, kontakt z uczestnikami: anna.karasinska@gigacon.org

O KONFERENCJI:

Kolejna edycja Kongresu Bezpieczeństwa Sieci -entuzjaści cyberbezpieczeństwa i eksperci IT security ponownie wymienią się doświadczeniami! 

Jak zwykle będzie to okazja do poszerzenia wiedzy, nawiązania nowych kontaktów i być może ciekawych inicjatyw. Swoją wiedzą podzielą się praktycy, którzy na co dzień stają przed wyzwaniem zapewnienia bezpieczeństwa teleinformatycznego. Wierzymy, że to wydarzenie, będzie źródłem wielu inspiracji! Zapraszamy do rejestracji.

PROPONOWANA TEMATYKA:

 • cyberprzestępczość,

 • zagrożenia czyhające w sieci,

 • wyzwania stojące przed specjalistami od bezpieczeństwa IT,

 • sposoby zapobiegania cyberatakom oraz wyciekom informacji,– kierunki rozwoju zagrożeń,

 • prawne aspekty cyberbezpieczeństwa,

 • VPN, firewall i secure mail.

 

KONGRES SKIEROWANY JEST DO:

 • osób odpowiedzialnych za strategię i utrzymanie bezpieczeństwa w firmie

 • dyrektorów/specjalistów/managerów ds. bezpieczeństwa IT

 • osób odpowiedzialnych za podejmowanie decyzji dotyczących wyboru i zakupu rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa

 • firm, które w swojej działalności gospodarczej korzystają z sieci, rozliczeń internetowych itp.

 • szerokiego kręgu firm i instytucji wykorzystujących nowoczesne technologie: branży bankowej i finansowej, przemysłu, telekomunikacji, administracji i sektora publicznego, ubezpieczeniowej, energetyki, branży usługowej.

 • Kongres jest spotkaniem biznesowym, nie przyjmujemy rejestracji studentów.


 

 

AGENDA

10:00

Rozpoczęcie konferencji

10:00 - 10:30

Wykład merytoryczny w trakcie przygotowania

– Krzysztof Młynarski (Teleinformatica – Wide Area Networking & Security)

10:35 - 11:05

Wykryj luki, zanim zrobią to hakerzy!

– Damian Malinowski i Mirosław Chudy (Bakotech)

Niemal każda firma pragnie chronić swoje zasoby przed zagrożeniami stosując przy tym rożne rozwiązania, zaczynając od zwykłych antywirusów i aż po zaawansowane wabiki oszukujące hakerów. Ale czy każdy pamięta o pierwszej linii obrony? Zapominając o zwykłej aktualizacji oprogramowania lub przeglądarki otwieramy dużą lukę w bezpieczeństwie organizacji, stajemy się PODATNI NA ATAK. Żeby uniknąć takich sytuacji powinniśmy trzymać rękę na pulsie i na bieżąco monitorować sieć i aplikacje. Niestety, nie zawsze mamy na to czas.Podczas prelekcji opowiemy nie tylko o zagrożeniach czyhających na nas w sieci, ale też w jaki sposób znajdować i zamykać luki w bezpieczeństwie.

11:10 - 11:40

Percepcja a rzeczywistość – czy przegrywamy cyberwojnę? Zarządzanie podatnościami w środowisku sieciowym w czasie rzeczywistym.

– Sebastian Paluch, Michał Ciok (ASCOMP S.A.)

W dobie zmagań z cyberprzestępcami zintegrowane podejście do procesu zarządzania ryzykiem bezpieczeństwa w organizacji jest kluczowe i jest to proces ciągły. Liderem wśród rozwiązań VMDR jest platforma Qualys. Możliwości jakie oferuje platforma firmy Qualys pokazują, ile czasu i zasobów można zaoszczędzić wykorzystując takie rozwiązanie. Widoczność całej infrastruktury IT pozwala ocenić ryzyko zagrożeń oraz nadać priorytety wobec zidentyfikowanych podatności. Automatyczną i prostą obsługę stanowią wbudowane modyfikowalne reguły bezpieczeństwa. Platformę Qualys charakteryzuje wizualizacja i priorytetyzacja zagrożeń bezpieczeństwa dzięki wbudowanej inteligencji. Wykrywane są zagrożenia w czasie rzeczywistym skorelowane z wynikami skanowania. Dodatkowo istnieje możliwość skonfigurowania ciągłego monitorowania alertów o lukach w zabezpieczeniach w kontekście analizy kopii ruchu sieciowego, które służą również do wykrywania stacji niemonitorowanych innymi sposobami.

11:45 - 12:15

Wykład zarezerwowany dla Sponsora Konferencji

12:20 - 12:40

Wykład zarezerwowany dla Partnera Konferencji

–  firma VSoft

12:45 - 13:05

Trudny rok 2021 – zdalne zarządzanie, praca hybrydowa, bezpieczeństwo, monitoring, RODO, sygnaliści – jak to opanować?
–  Piotr Kubiak (Statlook)

Czym jeszcze zaskoczy nas ten rok? Czy w obecnej, niepewnej sytuacji można bezpiecznie i wydajnie zarządzać sprzętem i oprogramowaniem oraz ludźmi, będąc w zgodzie z polskim prawem i przepisami?
Doświadczenia tysięcy naszych klientów w Polsce pokazują, że można dobrze radzić sobie w każdej sytuacji.
Podczas prezentacji pokażemy Państwu system Statlook®, który im to na bieżąco umożliwia.

13:10 - 13:40

Wykład merytoryczny

13:45 - 14:15

Umowy z zakresu cyberbezpieczeństwa

– Katarzyna Gorzkowska (APLAW Artur Piechocki)

• Odpowiednie zabezpieczenie wdrażanego systemu

• Nadzór organu właściwego nad usługami i produktami – Ustawa o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa

• Współpraca z organami ścigania w sprawach cyberprzestępczości

14:20

Zakończenie konferencji

 

KARINA STROJEK

Kierownik projektu - kontakt z Wystawcami

e-mail: karina.strojek@gigacon.org

mobile: +48 600 677 473

ANNA KARASIŃSKA

Kontakt dla Uczestników, Prelegentów i Patronów:

e-mail: anna.karasinska@gigacon.org

mobile: +48 506 981 902

KONTAKT

PRELEGENCI

Zespół Ascomp tworzą ludzie posiadający wieloletnie doświadczenie zawodowe i długi staż pracy w firmie. Przekłada się to na zaangażowanie, odpowiedzialność i rzetelność przy projektowaniu i dostarczaniu systemów i usług wspierających realizację celów biznesowych naszych Klientów. 30 lat działania w branży pozwoliło na zbudowanie firmowego zespołu ekspertów o szerokim zakresie wiedzy i kompetencji potwierdzonych nie tylko dyplomami uczelni, certyfikatami technicznymi i elitarnymi statusami inżynierskimi ale przede wszystkim wieloletnim uznaniem i zaufaniem naszych Klientów. Każde projektowane rozwiązanie analizujemy również pod kątem parametrów finansowych inwestycji, takich jak CAPEX, OPEX, TCO.  ASCOMP S.A. projektuje rozwiązania dedykowane dla każdego Klienta. Dzięki wieloletniej praktyce poznaliśmy od podszewki wymagania wielu branż. Współpracujemy z uznanymi firmami z branży przemysłowej i finansowej, energetyką i operatorami telekomunikacyjnymi, uczelniami i administracją publiczną a także przedsiębiorstwami z innych sektorów gospodarki. Oferujemy kompleksowe rozwiązania wspierające ich działanie dostarczając i wdrażając systemy zapewniające dostępność i wydajność aplikacji a także bezpieczeństwo danych, transmisji i użytkowników Dysponujemy najnowszą wiedzą z zakresu wymagań oprogramowania, organizacji sieci informatycznych oraz funkcjonalności sprzętu. Wiemy, czego potrzebuje biznes XXI wieku, dlatego zapewniamy ciągłość jego pracy i gwarantujemy jego ochronę. Tworzymy Holistyczne IT.
Bakotech Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, jest częścią międzynarodowej grupy dystrybucyjnej Bakotech®. Jako specjalizowany dystrybutor rozwiązań IT w zakresie bezpieczeństwa, sieci i infrastruktury IT, spółka koncentruje się na dostarczaniu najwyższej jakości produktów i usług w centralnej i wschodniej Europie, w szczególności w: Polsce, Bułgarii, Rumunii, Słowacji, Chorwacji i na Węgrzech, a także w krajach nadbałtyckich. Firma zajmuje się sprzedażą w kanale partnerskim, poprzez rozbudowaną sieć partnerów. Bakotech posiada w swoim portfolio innowacyjne produkty, które odniosły sukces międzynarodowy, a dzięki dystrybutorowi wchodzą nie tylko na rynek polski, ale również krajów Europy Środkowo-Wschodniej.
GFI Software jest jedną z wiodących firm na rynku IT, twórcą wielokrotnie nagradzanego oprogramowania kierowanego do małych i średnich przedsiębiorstw. GFI Software koncentruje się wokół rozwiązań bezpieczeństwa, komunikacji oraz sieci. Oparte są one na prostej, lecz bardzo efektywnej technologii, dzięki czemu umożliwiają administratorom IT łatwe i wydajne zarządzanie i zabezpieczanie sieci biznesowych, systemów i aplikacji.
Statlook® jest marką należącą do polskiej firmy Media-press.tv S.A, która od ponad 30 lat dostarcza zaawansowane systemy informatyczne dla firm na całym świecie. Tworzone przez oprogramowanie pozwala na sprawne, wydajne i wygodne zarządzanie zasobami informatycznymi i ludzkimi w firmach prywatnych oraz instytucjach państwowych. Nasze oprogramowanie obejmuje działaniem wszystkie elementy infrastruktury IT (sprzęt, oprogramowanie, użytkownicy, Internet). Kompleksowość działania łączymy z profesjonalnymi technologiami oraz innowacyjnym, przyjaznym interfacem. Systemy Uplook® i Statlook®, analizując zależności pomiędzy poszczególnymi elementami infrastruktury, zapewniają zarówno zbiorcze dane statystyczne dające natychmiastową informację o stanie całej infrastruktury, jak i szczegółowe informacje dotyczące pojedynczych stanowisk komputerowych czy użytkowników, a także procesów i kosztów z nimi związanych. Polski Produkt – ponad 18 lat doświadczenia – 8.000 firm oraz instytucji w Polsce. Dziś Grupa Trecom to 7 spółek w różnych lokalizacjach na terenie całej Polski oraz jedna spółka na Słowacji. Dynamiczna ekspansja na rynku polskim oraz europejskim nie wpłynęła na fundamentalne motto założycieli Grupy: najważniejsze są kompetencje. To dlatego każdą ze spółek w Grupie kieruje specjalista inżynier oraz handlowiec. Dzięki takiej strukturze organizacji Grupa Trecom to Grupa Ekspertów. Nieustanne dążenie do zdobywania obszarów działania, poszukiwanie nowych kompetencji oraz poszerzania tych już nabytych, zostały uhonorowane przez największe firmy w branży IT. Od lat jesteśmy jednym z największych partnerów Cisco i gold partnerem wielu innych kreatorów najnowszych rozwiązań w branży IT. Obecnie Grupa Trecom to ponad 50 światowej klasy inżynierów certyfikowanych przez najważniejszych przedstawicieli branży IT.

O WYSTAWCACH


Godzina: 10:00 - 14:20

ONLINE

KONGRES BEZPIECZEŃSTWA SIECI

16 grudnia 2021

REJESTRACJA

PATRONI MEDIALNI

 

WSPÓŁPRACA MERYTORYCZNA

 

FIRMA UCZESTNICZĄCA

PARTNERZY

SPONSORZY

 

PATRONI HONOROWI