10:00

Rozpoczęcie konferencji

10:00 - 10:30

Nawet mnie zdołali oszukać - cyberbezpieczeństwo w praktyce

- Karol Wodecki (Standard Chartered)

Podsumowanie najnowszych internetowych akcji - co się dzieje? Gdzie znów coś zawiodło

10:35 - 11:05

Wczesne ostrzeganie i cyber dywersja zaczynają się od sieci – Jak zaplanować „deception TTPs” by była skuteczna?

- Janusz Mierzejewski (Commvault)

W trakcie prelekcji eksperci Commvault zajmujący się technologią cyber deception marki Metallic ThreatWise podzielą się doświadczeniami w zakresie planowania, personalizacji oraz wdrażania i optymalizowania systemów cyberdywersji. Odpowiedzą na takie pytania jak: gdzie czerpać inspiracje na zaplanowanie i wdrożenie skutecznej, zautomatyzowanej i skalowalnej sieci dywersyjnej? Czy istnieją gotowe narzędzia i jakie sa ich możliwości oraz ograniczenia? Jak mierzyć skuteczność pułapek i wabików oraz dlaczego deception ma bezpośrednie przełożenie na cyber ryzyko w firmie?

11:10 - 11:40

Skuteczne odzyskiwanie danych dzięki wdrożeniu systemu backupu z uwzględnieniem segmentacji sieci
- Hubert Kubica (Commvault)

W dzisiejszych czasach organizacje muszą zadbać o odpowiednie zabezpieczenie swoich danych, a wdrożenie skutecznego systemu backupu stanowi jedno z najważniejszych zabezpieczeń. 
Omówimy jakie wyzwania mogą pojawić się podczas wdrażania systemu backupu wraz z segmentacją sieci i jakie kroki należy podjąć, aby temu zapobiec. Przedstawimy również praktyczne przykłady wdrożenia systemu backupu Commvault współgrającego z segmentacją sieci oraz korzyści wynikające z tej integracji.
Zapraszamy wszystkich, którzy chcą poznać, jak wdrożenie systemu backupu Commvault współgrającego z segmentacją sieci może przyspieszyć i usprawnić proces odzyskiwania danych.

11:45 - 12:15

Jak XDR może pomóc przedsiębiorstwom w dążeniu do uzyskania wyższego poziomu bezpieczeństwa?
- Piotr Mrowiec (Net Complex) 

XDR (Extended detection and response) jest nowoczesnym, wszechstronnym narzędziem, które integruje wiele produktów bezpieczeństwa w spójną, ujednoliconą platformę do wykrywania i reagowania na incydenty bezpieczeństwa. Oferuje mnóstwo korzyści związanych z cyberbezpieczeństwem. Zapewnia organizacjom holistyczną, elastyczną i co najważniejsze - skuteczną ochronę przed zagrożeniami. Widoczność wszystkich danych pozwala w sposób automatyczny przeciwdziałać zaawansowanym atakom i określać priorytety zdarzeń, zwiększając produktywność całego zespołu bezpieczeństwa. Serdecznie zapraszamy na spotkanie, w którym opowiemy więcej o działaniu i korzyściach XDRa.

12:20 - 12:50

Bezpieczeństwo sieci w świetle metodyki NIST

- Marek Ujejski (COIG S.A.)

Aby  zapewnić bezpieczeństwo jakiegokolwiek obszaru potrzebna jest metodyka która zapewni ze dany obszar zostanie objęty kompleksowo i w racjonalny sposób zostaną podjęte działania zapewniające określony poziom bezpieczeństwa. Takie podejście wymaga uznanej w świecie metodyki. Jedną z takich metodyk jest opracowany przez amerykańską organizację standaryzacyjną NIST „Cybersecurity Framework” którego ogólną koncepcję odniesiono w prezentacji do obszaru sieci komputerowych, wskazując też na konkretne środki techniczne jakie mogą mieć zastosowanie w niektórych obszarach.

12:55 - 13:25

Wykład Sponsora Konferencji

13:30 - 13:50

Bezpieczeństwo w kryzysie. Statlook, czyli program do zarządzania sprzętem, oprogramowaniem oraz helpdeskiem i użytkownikami
- Marcin Pera (Statlook)

Bezpieczeństwo IT to jeden z kluczowych filarów budowania współczesnego biznesu. Zagrożenia płynące z przestrzeni wirtualnej stanowią zmorę dla wielu przedsiębiorstw i instytucji. Dodatkowo obecny kryzys każe poszukiwać rozwiązań, które będą optymalizować koszty. Od ponad 20 lat zwiększamy poczucie bezpieczeństwa pracowników sektora prywatnego i publicznego tworząc system Statlook. Nasze rozwiązania usprawniają zarządzanie sprzętem i oprogramowaniem, ułatwiają audyt oprogramowania, istotnie podnoszą poziom zabezpieczeń elementów wrażliwych, w tym danych osobowych. Statlook to także łatwa i szybka zdalna pomoc dla użytkownika, wewnętrzny kanał zgłoszeń dla Sygnalistów, a także najnowsze rozwiązanie – moduł Powerlook służący do oszczędzania energii!

13:55 - 14:25

Bezpieczeństwo systemów z perspektywy mechanizmów inżynierii społecznej
- dr Agata Majchrowska (Research Lab CODR.PL)
Ocena ryzyk uwzględnia elementy mierzalne i niemierzalne, ale wymagające oszacowania. Co w klasycznej ocenie bezpieczeństwa systemów może całkowicie odwrócić sytuację i dlaczego niektóre aspekty warto ocenić jako pierwsze.

14:30 - 15:00

Wykład merytoryczny zarezerwowany

- Michał Pilc (Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe)

15:00

Zakończenie konferencji

 

AGENDA

19 grudnia 2023


Godzina:  10:00

ONLINE

KONGRES BEZPIECZEŃSTWA SIECI

REJESTRACJA

O KONFERENCJI:

Kolejna edycja Kongresu Bezpieczeństwa Sieci - entuzjaści cyberbezpieczeństwa i eksperci IT security ponownie wymienią się doświadczeniami! 

Jak zwykle będzie to okazja do poszerzenia wiedzy, nawiązania nowych kontaktów i być może ciekawych inicjatyw. Swoją wiedzą podzielą się praktycy, którzy na co dzień stają przed wyzwaniem zapewnienia bezpieczeństwa teleinformatycznego. Wierzymy, że to wydarzenie, będzie źródłem wielu inspiracji! Zapraszamy do rejestracji.

PROPONOWANA TEMATYKA:

 • cyberprzestępczość,

 • zagrożenia czyhające w sieci,

 • wyzwania stojące przed specjalistami od bezpieczeństwa IT,

 • sposoby zapobiegania cyberatakom oraz wyciekom informacji,– kierunki rozwoju zagrożeń,

 • prawne aspekty cyberbezpieczeństwa,

 • VPN, firewall i secure mail.

 

KONFERENCJA SKIEROWANA JEST DO:

 

 • osób odpowiedzialnych za strategię i utrzymanie bezpieczeństwa w firmie

 • dyrektorów/specjalistów/managerów ds. bezpieczeństwa IT

 • osób odpowiedzialnych za podejmowanie decyzji dotyczących wyboru i zakupu rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa

 • firm, które w swojej działalności gospodarczej korzystają z sieci, rozliczeń internetowych itp.

 • szerokiego kręgu firm i instytucji wykorzystujących nowoczesne technologie: branży bankowej i finansowej, przemysłu, telekomunikacji, administracji i sektora publicznego, ubezpieczeniowej, energetyki, branży usługowej.

 • Kongres jest spotkaniem biznesowym, nie przyjmujemy rejestracji studentów.

UDZIAŁ W KONFERENCJI JEST BEZPŁATNY!

Wymagane jest JEDYNIE wypełnienie formularza rejestracji – odnośnik znajduje się pod agendą.

 

ZAREJESTROWANYM UCZESTNIKOM ZAPEWNIAMY:

 • możliwość udziału w wybranych wykładach

 • możliwość otrzymania potwierdzenia udziału w konferencji (zaświadczenia w trakcie spotkania lub wystawienie certyfikatu uczestnictwa po wydarzeniu)

 • dostęp do materiałów pokonferencyjnych


ZAPREZENTUJ SWOJĄ FIRMĘ!

Firmy, które posiadają rozwiercie rozwiązania dotyczące zapewniania bezpieczeństwa sieci i danych, zainteresowane zaprezentowaniem swoich produktów podczas konferencji, zachęcamy do kontaktu i zapoznania się z naszą ofertą marketingową. Do wyboru m.in.: wykład 20 – 30 minut / podlinkowany logotyp na stronie / promocja na mediach społecznościowych  / lista kontaktów / informacje o udziale firmy w newsletterach i inne.
Kontakt:
karina.strojek@gigacon.org

Propozycje wykładów merytorycznych (call for papers), patronaty medialne, kontakt z uczestnikami: anna.karasinska@gigacon.org

PATRONI HONOROWI

SPONSOR

 

PARTNERZY

GŁÓWNY SPONSOR

FIRMA UCZESTNICZĄCA

WSPÓŁPRACA MERYTORYCZNA

PATRONI MEDIALNI

 

O WYSTAWCACH

Acronis łączy ochronę danych i cyberbezpieczeństwo, aby zapewnić zautomatyzowaną ochronę przed cyberzagrożeniami rozwiązującą problemy dotyczące bezpieczeństwa, dostępności, prywatności, autentyczności i ochrony (z ang. SAPAS), które są powszechne w nowoczesnym, cyfrowym świecie. Dzięki elastycznym modelom wdrażania spełniającym wymagania usługodawców i specjalistów IT, Acronis zapewnia doskonałą ochronę danych, aplikacji i systemów za pomocą innowacyjnych narzędzi kolejnej generacji takich jak program antywirusowy, tworzenie kopii zapasowych, odzyskiwanie danych po awarii i zarządzanie ochroną punktów końcowych, które opierają się na sztucznej inteligencji. Za pomocą zaawansowanego oprogramowania antywirusowego opartego na najnowocześniejszej inteligencji maszynowej i technologiach uwierzytelniania danych opartych na blockchain, Acronis chroni każde środowisko – od chmury po środowiska hybrydowe i lokalne – po niskich i przewidywalnych kosztach. Acronis jest firmą szwajcarską, założoną w Singapurze. Acronis zatrudnia ponad 2 000 pracowników w 45 lokalizacjach i wprowadza innowacje już od ponad dwóch dekad. Rozwiązanie Acronis Cyber Protect jest dostępne w 26 językach w ponad 150 krajach i jest stosowane przez 18 000 Service Providerów do ochrony ponad 750 000 firm.
Statlook® jest marką należącą do polskiej firmy Media-press.tv S.A, która od ponad 30 lat dostarcza zaawansowane systemy informatyczne dla firm na całym świecie. Tworzone oprogramowanie pozwala na sprawne, wydajne i wygodne zarządzanie zasobami informatycznymi i ludzkimi w firmach prywatnych oraz instytucjach państwowych. Nasze oprogramowanie obejmuje działaniem wszystkie elementy infrastruktury IT (sprzęt, oprogramowanie, użytkownicy, Internet). Kompleksowość działania łączymy z profesjonalnymi technologiami oraz innowacyjnym, przyjaznym interfacem. Systemy Uplook® i Statlook®, analizując zależności pomiędzy poszczególnymi elementami infrastruktury, zapewniają zarówno zbiorcze dane statystyczne dające natychmiastową informację o stanie całej infrastruktury, jak i szczegółowe informacje dotyczące pojedynczych stanowisk komputerowych czy użytkowników, a także procesów i kosztów z nimi związanych. Polski Produkt – ponad 18 lat doświadczenia – 8.000 firm oraz instytucji w Polsce.
Jest niezależnym integratorem rozwiązań informatycznych z ponad 18-letnim doświadczeniem, popartym latami pracy w obszarze cybersecurity. Firma pomaga klientom/partnerom kreować polski rynek technologii. Zajmuje się analizą potrzeb klienta, testami, wdrożeniami oraz optymalizacją w infrastrukturze IT.  Jeżeli jesteście zainteresowany rozwiązaniami z zakresu ochrony sieci (firewall, antywirus, UTM, AV, PAM, DLP, SIEM, CASB, NAC, EDR itp.) zapraszamy do kontaktu z firmą:  - Link do portfolio: https://www.netcomplex.pl/ - Darmowe filmy edukacyjne o cyberbezpieczeństwie i nowoczesnych rozwiązaniach, oprogramowaniach: https://www.netcomplex.pl/prezentacje-it - Konferencja IT • 04-06 PAŹDZIERNIKA • KOCIERZ • https://event.netcomplex.pl/

PRELEGENCI

KONTAKT

ANNA KARASIŃSKA

Kontakt dla Uczestników, Prelegentów i Patronów:

e-mail: anna.karasinska@gigacon.org

mobile: +48 506 981 902

KARINA STROJEK

Kierownik projektu - kontakt z Wystawcami

e-mail: karina.strojek@gigacon.org

mobile: +48 600 677 473

© 2021 GigaCon - biznesowe konferencje IT Powered by varit

Archiwum imprez

Regulamin i polityka prywatności