26 października 2023


Godzina:  10:00

ONLINE

IT W UCZELNIACH

REJESTRACJA

O KONFERENCJI:

Celem konferencji jest przedstawienie najnowszych rozwiązań w zakresie informatyzacji uczelni  wyższych. Firmy IT przedstawią swoje rozwiązania, które usprawnią zarządzanie oraz podniosą poziom innowacyjności uczelni. Wykłady poprowadzą również eksperci, którzy opowiedzą o ciekawych przypadkach, wdrożeniach i nowych trendach. Jakie systemy wybrać? Czym się sugerować? Jakie wyzwania stoją przed działami IT uczelni wyższych? Na te i wiele innych pytań odpowiedzi usłyszą uczestnicy kolejnej edycji konferencji marki GigaCon.

PROPONOWANA TEMATYKA:

 • systemy wspomagające zarządzanie, rekrutację oraz pracę dziekanatu

 • systemy finansowo – księgowe, kadrowo – płacowe

 • systemy antyplagiatowe

 • biblioteka on-line

 • nauka na odległość e-learning

 • egzaminowanie on-line

 • elektroniczna legitymacja studencka

 • elektroniczny obieg dokumentów

 • informatyzacja uczelni wyższych w świetle prawa

 • projekty unijne realizowane na uczelniach

 • rozdzielenie środków unijnych w budżecie uczelni

 • bezpieczeństwo uczelnianych sieci informatycznych

 • motyw sztucznej inteligencji

 • ochrona danych osobowych w świetle RODO

 • przepływ informacji

 • zarządzanie kapitałem ludzkim

 • konsultacje on-line

 • kioski informatyczne – dostęp do dokumentów on-line

KONFERENCJA SKIEROWANA JEST DO:

 

 • przedstawicieli władz uczelni, wydziałów, instytutów i katedr

 • nauczycieli akademickich i pracowników administracyjnych 

 • kierowników komórek informatycznych

 • specjalistów ds. zarządzania jakością

 • informatyków

 

UDZIAŁ W KONFERENCJI JEST BEZPŁATNY!

Wymagane jest JEDYNIE wypełnienie formularza rejestracji – odnośnik znajduje się pod agendą.

 

ZAREJESTROWANYM UCZESTNIKOM ZAPEWNIAMY:

 • możliwość udziału w wybranych wykładach

 • możliwość otrzymania potwierdzenia udziału w konferencji (zaświadczenia w trakcie spotkania lub wystawienie certyfikatu uczestnictwa po wydarzeniu)

 • dostęp do materiałów pokonferencyjnych


ZAPREZENTUJ SWOJĄ FIRMĘ!

Firmy, które posiadają rozwiązania IT dedykowane uczelniom wyższym, zainteresowane zaprezentowaniem swoich produktów podczas konferencji, zachęcamy do kontaktu i zapoznania się z naszą ofertą marketingową. Do wyboru m.in.: wykład 20 – 30 minut / podlinkowany logotyp na stronie / promocja na mediach społecznościowych  / lista kontaktów / informacje o udziale firmy w newsletterach i inne.
Kontakt: karina.strojek@gigacon.org

Propozycje wykładów merytorycznych (call for papers), patronaty, kontakt z uczestnikami: anna.karasinska@gigacon.org

PATRONI HONOROWI

SPONSORZY

 

PARTNER

FIRMY UCZESTNICZĄCE

WSPÓŁPRACA MERYTORYCZNA

PATRONI MEDIALNI

 

O WYSTAWCACH

Arrow ECS dostawca technologii wspierający rozwój wydajnych, praktycznych i kompleksowych rozwiązań informatycznych łączycych różne technologie w celu zaspokojenia sprecyzowanych potrzeb biznesowych. W ofercie znajdują się systemy, które w pełny sposób prezentują rozwiązania pamięci masowych, zabezpieczeń infrastruktury oraz oprogramowania w złożonym środowisku IT. Kompleksowe rozwiązania w zakresie infrastruktury IT i wiedza techniczna czynią nas liderem na rynku Value Added Distribution, czyli dystrybutorów z wartością dodaną. Nasze zasoby i programy pomagają Partnerom się rozwijać, wydajniej działać oraz przekształcać biznes tak, by móc szybko dostosować się do zmieniającego się rynku.
Jesteśmy zespołem inżynierów posiadających 12-letnie doświadczenie w zakresie wdrażania zaawansowanych projektów infrastruktury IT zapewniających wysoką wydajność, niezawodność oraz bezpieczeństwo działania dla baz danych i aplikacji. Na podstawie naszej wiedzy merytorycznej i praktycznej opracowujemy rozwiązania infrastruktury informatycznej dla naszych klientów zmierzając do osiągnięcia przede wszystkim Państwa celów biznesowych. Projektujemy, dostarczamy i wdrażamy kompletne rozwiązania infrastruktury informatycznej obejmujące serwery, macierze dyskowe, wirtualizację, klastry wysokiej dostępności, systemy wykonywania kopii zapasowej (backup), archiwizację, sieci komputerowe oraz ich zabezpieczenia.
Statlook® jest marką należącą do polskiej firmy Media-press.tv S.A, która od ponad 30 lat dostarcza zaawansowane systemy informatyczne dla firm na całym świecie. Tworzone oprogramowanie pozwala na sprawne, wydajne i wygodne zarządzanie zasobami informatycznymi i ludzkimi w firmach prywatnych oraz instytucjach państwowych. Nasze oprogramowanie obejmuje działaniem wszystkie elementy infrastruktury IT (sprzęt, oprogramowanie, użytkownicy, Internet). Kompleksowość działania łączymy z profesjonalnymi technologiami oraz innowacyjnym, przyjaznym interfacem. Systemy Uplook® i Statlook®, analizując zależności pomiędzy poszczególnymi elementami infrastruktury, zapewniają zarówno zbiorcze dane statystyczne dające natychmiastową informację o stanie całej infrastruktury, jak i szczegółowe informacje dotyczące pojedynczych stanowisk komputerowych czy użytkowników, a także procesów i kosztów z nimi związanych. Polski Produkt – ponad 18 lat doświadczenia – 8.000 firm oraz instytucji w Polsce.
Firma Trek2Summit specjalizuje się w projektach transformacji cyfrowej klientów przy wykorzystaniu najnowszych technologii. Wspiera firmy w ich biznesie poprzez odpowiedni dobór rozwiązań IT. Współpracuje z kluczowymi vendorami tj. Microsoft, AWS oraz NetApp. W ramach oferty dostarcza licencje, usługi, wsparcie oraz szkolenia. Pracuje z klientami z różnych branż.

PRELEGENCI

KONTAKT

ANNA KARASIŃSKA

Kontakt dla Uczestników, Prelegentów i Patronów:

e-mail: anna.karasinska@gigacon.org

mobile: +48 506 981 902

KARINA STROJEK

Kierownik projektu - kontakt z Wystawcami

e-mail: karina.strojek@gigacon.org

mobile: +48 600 677 473

© 2021 GigaCon - biznesowe konferencje IT Powered by varit

Archiwum imprez

Regulamin i polityka prywatności

10:00

Rozpoczęcie konferencji

10:00 - 10:30

In-house drogą do skutecznej cyfryzacji uczelni publicznej - ekosystem informatyczny Uniwersytetu Łódzkiego

- Maciej Sysak (Uniwersytet Łódzki)

Uniwersytet Łódzki wspólnie z Uniwersytetem Opolskim od dłuższego czasu podążają drogą wewnętrznego tworzenia systemów informatycznych dla uczelni. Wspólnie obserwujemy co dzieje się w naszych organizacjach, pracujemy ścisłe z wieloma działami merytorycznymi oraz praktykami. Wynikiem tych obserwacji i współpracy są rozwiązania ściśle dopasowane do potrzeb uczelni publicznych. Stanowią one podstawę ekosystemu informatycznego UŁ tworzonego poprzez integrację własnych produktów z rozwiązaniami dostarczanymi przez zewnętrznych dostawców.
Zwinne zarządzanie projektami, nowoczesne technologie, UX i projektowanie zorientowane na użytkownika nie są zarezerwowane tylko dla gigantów rynku informatycznego. Profesjonalne działania w formule in-house pozwalają tworzyć bezpieczne, wygodne i skuteczne rozwiązania dla dużych instytucji publicznych takich jak uniwersytet.
Właśnie o tym, na przykładzie działań Standaryzacja Rozwiązań Zarządczych dla Uczelni założonego przez UŁ i UO, opowiem Państwu w trakcie swojej prelekcji.

10:35 - 11:05

Jak w prosty sposób uruchomić zasoby infrastruktury IT w chmurze AWS?

- Łukasz Grzesiak (Arrow ECS), Tomasz Sochacki (Trek2Summit)

11:10 - 11:40

Pure Storage: Nowoczesne podejście do Dostępności i Ochrony Danych

- Marcin Kostrzewa (Arrow ECS) we współpracy z Benefit IT

Zapraszamy do zapoznania się z zaawansowanymi technologiami pozwalającymi firmom i instytucjom na efektywne gromadzenie, zabezpieczanie i optymalne wykorzystanie swoich danych. Przybliżymy rozwiązania, które wpływają na poprawę dostępności i bezpieczeństwa danych w erze transformacji cyfrowej.

11:45 - 12:15

Podstawy cyberbezpieczeństwa

- Wojciech Widelski (Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie)

Podczas prezentacji opowiem o zagrożeniach, które czyhają na nas w „sieci” i jak się przed nimi bronić lub względnie zminimalizować skutki. Całość oprę na przykładach „z życia wziętych” żeby odpowiednio zaakcentować podstawy cyberbezpieczeństwa podczas bycia „on-line”.

12:20 - 12:50

Nowoczesne technologie w edukacji akademickiej – wsparcie czy wyręczanie?

- dr Stefan Nowicki (Uniwersytet Wrocławski)

Rozwój nowoczesnych technologii, które mogą zostać wykorzystane w edukacji akademickiej postępuje w ostatnich latach coraz szybciej, przyjmując także bardziej kompleksowy charakter. Nie mówimy już o poszczególnych funkcjonalnościach programów i aplikacji, ale o całych cyfrowych środowiskach, które dzięki narzędziom sztucznej inteligencji stają się dostępne dla przeciętnego użytkownika. Dyskusja nad ich zastosowaniem często skoncentrowana jest na możliwościach ich wykorzystania w nieuczciwych działaniach, zamiast na przydatności dla procesu uczenia się. W swoim wystąpieniu postaram się odpowiedzieć na postawione w tytule pytanie – czy nowoczesne technologie powinniśmy traktować jako narzędzia wspierania procesu uczenia się, czy też jako zagrożenie dla tego procesu.

12:55 - 13:15

Bezpieczne i oszczędne IT na uczelni. Poznaj Statlooka - skuteczne narzędzie do zarządzania zasobami IT, helpdesku i monitoringu użytkowników 

- Marcin Pera (Statlook)

Poszukujesz rozwiązania, które pozwoli zdalnie zarządzać sprzętem, oprogramowaniem i licencjami? Chcesz zadbać o bezpieczeństwo zarządzania danymi osobowymi? Zastanawiasz się jak zoptymalizować pracę i jej koszty? A może poszukujesz elektronicznego rozwiązania dla obowiązującej od grudnia dyrektywy o Sygnalistach? Statlook od ponad 20 lat po profesorsku rozwiązuje problemy związane z powyższymi zagadnieniami. Skutecznie usprawnia zarządzanie dziesiątkami, setkami, a nawet tysiącami urządzeń ułatwiając pracę administratorom i zwiększając zadowolenie wszystkich użytkowników - od władz uczelni, wydziałów, katedr i instytutów, pracowników naukowych, przez administrację, aż po studentów.

13:20 - 13:50

Blaski i cienie wdrożenia systemu EZD PUW

- Krzysztof Szmigielski (Europejska Uczelnia w Warszawie)

Wdrożenie darmowego dla jednostek samorządu i uczelni publicznych systemu Elektronicznego Zarządzania Dokumentacją, którego właścicielem jest Podlaski Urząd Wojewódzki nie jest łatwe. W wystąpieniu po krótce opowiem o problemach z którymi zmagałem się podczas wdrożenia, zwrócę uwagę na pozytywne i negatywne strony rozwiązania.

13:55 - 14:25

EdTech dla zróżnicowanej palety potrzeb. Jak włączać, a nie wyłączać istniejące możliwości.

- dr Agata Majchrowska (CODR.PL Research Lab)

14:30

Zakończenie konferencji

 

AGENDA