7 marca 2024


Godzina:  09:30

ONLINE

IT W UCZELNIACH

REJESTRACJA

O KONFERENCJI:

Celem konferencji jest przedstawienie najnowszych rozwiązań w zakresie informatyzacji uczelni  wyższych. Firmy IT przedstawią swoje rozwiązania, które usprawnią zarządzanie oraz podniosą poziom innowacyjności uczelni. Wykłady poprowadzą również eksperci, którzy opowiedzą o ciekawych przypadkach, wdrożeniach i nowych trendach. Jakie systemy wybrać? Czym się sugerować? Jakie wyzwania stoją przed działami IT uczelni wyższych? Na te i wiele innych pytań odpowiedzi usłyszą uczestnicy kolejnej edycji konferencji marki GigaCon.

PROPONOWANA TEMATYKA:

1. Innowacyjne narzędzia edukacyjne i platformy e-learningowe:

 • platformy LMS (Learning Management System), 
 • narzędzia do wideokonferencji, 
 • wirtualna rzeczywistości i symulacje, które wspierają procesy nauczania i uczenia się w uczelniach.

2. AI i ML w edukacji
3. Cyberbezpieczeństwo w środowisku uczelnianym/ dyrektywa NIS 2

 • Identyfikacja Usług Cyfrowych O Kluczowym Znaczeniu (KUBOZ) oraz zapewnienie  ochrony przed incydentami cybertetycznymi (środki zabezpieczeń technicznych:  systemy monitorowania, firewalle, oprogramowanie antywirusowe)
 • Zgłaszanie incydentów
 • Zarządzanie w sytuacjach kryzysowych

4. Big data w zarządzaniu uczelniami: 

 • Analiza danych dużej skali w procesach zarządzania uczelniami(monitorowanie wyników studentów, prognozowanie trendów edukacyjnych i podejmowanie strategicznych decyzji)

5. Cloud computing i infrastruktura IT w uczelniach: 

 • migracja na chmurę obliczeniową, 
 • architektura IT na uczelniach, 
 • zarządzanie infrastrukturą IT oraz wykorzystaniem usług chmurowych w uczelnianej społeczności akademickiej.

KONFERENCJA SKIEROWANA JEST DO:

 

 • przedstawicieli władz uczelni, wydziałów, instytutów i katedr

 • nauczycieli akademickich i pracowników administracyjnych 

 • kierowników komórek informatycznych

 • specjalistów ds. zarządzania jakością

 • informatyków

 

UDZIAŁ W KONFERENCJI JEST BEZPŁATNY!

Wymagane jest JEDYNIE wypełnienie formularza rejestracji – odnośnik znajduje się pod agendą.

 

ZAREJESTROWANYM UCZESTNIKOM ZAPEWNIAMY:

 • możliwość udziału w wybranych wykładach

 • możliwość otrzymania potwierdzenia udziału w konferencji (zaświadczenia w trakcie spotkania lub wystawienie certyfikatu uczestnictwa po wydarzeniu)

 • dostęp do materiałów pokonferencyjnych


ZAPREZENTUJ SWOJĄ FIRMĘ!

Firmy, które posiadają rozwiązania IT dedykowane uczelniom wyższym, zainteresowane zaprezentowaniem swoich produktów podczas konferencji, zachęcamy do kontaktu i zapoznania się z naszą ofertą marketingową. Do wyboru m.in.: wykład 20 – 30 minut / podlinkowany logotyp na stronie / promocja na mediach społecznościowych  / lista kontaktów / informacje o udziale firmy w newsletterach i inne.
Kontakt: karina.strojek@gigacon.org

Propozycje wykładów merytorycznych (call for papers), patronaty, kontakt z uczestnikami: anna.karasinska@gigacon.org

PATRON HONOROWY

SPONSORZY

 

PARTNER

FIRMA UCZESTNICZĄCA

WSPÓŁPRACA MERYTORYCZNA

PATRONI MEDIALNI

 

O WYSTAWCACH

Amazon Web Services (AWS) to światowy lider w dziedzinie usług chmurowych, oferujący klientom szeroki zakres rozwiązań, takich jak obliczenia, przechowywanie danych, sztuczna inteligencja i wiele innych. Dzięki elastyczności, niezawodności i globalnej obecności, AWS umożliwia klientom budowę innowacyjnych i skalowalnych aplikacji, wspierając ich w osiąganiu sukcesu w dynamicznym środowisku biznesowym. Jako firma, AWS ciągle wprowadza nowe usługi i funkcje, pozostając pionierem w branży technologii chmurowych i dążąc do zaspokojenia zmieniających się potrzeb klientów.
ARCHMAN jest producentem systemu Business NAVIGATOR, inteligentnej platformy klasy ECM / Workflow, która umożliwia błyskawiczną budowę własnych aplikacji (Rapid Application Development) wyposażonych w funkcjonalności Business Intelligence & Machine Learning. System wspiera proces przechwytywania danych (OCR), zarządzania ich przepływem (Workflow/BPM), pracy grupowej (kontrola wersji, komunikacja), magazynowania (rozproszone repozytoria) oraz dystrybucji informacji (intranet, ekstranet, e-mail, API). Umożliwia łatwą i szybką budowę własnych aplikacji biznesowych bez umiejętności kodowania (no-code). Natomiast dla programistów oferuje nieograniczone możliwości integracji z innymi systemami i tworzenia własnych dodatków dzięki udostępnianiu zaawansowanego API. Wspiera obsługę procesów budżetowania i analizy danych (tabele przestawne, dashboardy). Posiada wbudowaną hurtownię danych z dedykowanymi dla różnych obszarów kostkami OLAP oraz mechanizmami uczenia maszynowego. Podejście zorientowane na szukanie optymalnych rozwiązań dla organizacji jest główną wartością w firmie.
Arcus S.A. to polska firma z siedzibą w Warszawie, która jest liderem rynku w dostarczaniu rozwiązań mających na celu usprawnienie przetwarzania dokumentów elektronicznych. Firma wspiera klientów w zarządzaniu dokumentami od ponad 35 lat, posiadając strategiczne partnerstwa z takimi firmami jak Kyocera Document Solutions, Pitney Bowes, ASUS i Fujitsu.
Arcus Systemy Informatyczne to doświadczony partner Microsoft, działający na rynku od ponad 25 lat. Specjalizujemy się w zintegrowanych systemach informatycznych z rodziny Microsoft Dynamics, dopasowując je do potrzeb Klientów z różnych branż, w tym z sektora publicznego. W oparciu o najnowsze technologie usprawniamy zarządzanie procesami biznesowymi Klientów i pomagamy zwiększyć efektywność Ich pracy. Jednymi z naszych najważniejszych Partnerów są od wielu lat szkoły wyższe. Współpracujemy z prestiżowymi polskimi uczelniami. Oferujemy im unikalny system klasy ERP, oparty na Microsoft Dynamics 365, który uwzględnia, dzięki autorskim modułom one4all, ich specyficzne potrzeby i wyzwania, z jakimi mierzą się w codziennej pracy. Zapewniamy także zgodność systemu z polskimi przepisami i ich zmianami. Towarzyszymy naszym Klientom podczas wdrożeń systemu oraz później, w trakcie jego użytkowania, modyfikowania i rozwijania.
Arrow ECS dostawca technologii wspierający rozwój wydajnych, praktycznych i kompleksowych rozwiązań informatycznych łączycych różne technologie w celu zaspokojenia sprecyzowanych potrzeb biznesowych. W ofercie znajdują się systemy, które w pełny sposób prezentują rozwiązania pamięci masowych, zabezpieczeń infrastruktury oraz oprogramowania w złożonym środowisku IT. Kompleksowe rozwiązania w zakresie infrastruktury IT i wiedza techniczna czynią nas liderem na rynku Value Added Distribution, czyli dystrybutorów z wartością dodaną. Nasze zasoby i programy pomagają Partnerom się rozwijać, wydajniej działać oraz przekształcać biznes tak, by móc szybko dostosować się do zmieniającego się rynku.
Fintech S.A.  specjalizujemy się w zabezpieczaniu i przechowywaniu danych. Wiemy, w jaki sposób postępować z różnymi rodzajami danych, tak aby były bezpieczne, dostępne oraz odpowiednio wydajnie udostępniane dla systemów informatycznych.  Budujemy rozwiązanie nowoczesne, dostosowane do tego, czego użytkownicy potrzebują teraz oraz gotowe na to, co będzie w przyszłości. Nasz zespół ekspertów posiada wieloletnie doświadczenie w obszarze nowoczesnych technologii. Naszą pasją jest współtworzenie z klientami nowych rozwiązań lub modernizowanie już działających systemów. Jesteśmy elastyczni, otwarci na pomysły, spełniamy potrzeby i oczekiwania. Oferujemy współpracę opartą na partnerstwie na wszystkich etapach życia projektu. Nasze wsparcie jest kompleksowe – od pomysłu i opracowania koncepcji systemu, przez wdrożenie go, na utrzymaniu i dalszym rozwoju kończąc. Jesteśmy zgraną grupą pasjonatów IT dbającą o sukces swoich klientów.
Iron Mountain Polska to lider rynku zarządzania informacją, archiwizacji i digitalizacji dokumentów. Zapewnia kompleksową obsługę firm w zakresie: consultingu procesów po stronie klienta, cyklu życia dokumentów w organizacji oraz ich digitalizacji. Jest także dostawcą systemów do zarządzania procesami oraz informacją w efektywny i bezpieczny sposób. Prowadzi działania z zakresu bezpiecznego przechowywania, składowania, archiwizacji oraz niszczenia dokumentacji tradycyjnej, cyfrowej jak i zużytego sprzętu IT. Firma oferuje dedykowane rozwiązania sektorowe, m.in.: dla branży finansowej i ubezpieczeniowej, służby zdrowia, kancelarii prawnych, a także instytucji publicznych oraz firm geodezyjnych i kartograficznych. Iron Mountain Polska to 25 lat doświadczenia, ponad 1800 klientów, a także 9 milionów przechowywanych pudeł z dokumentami i prawie 100 milionów skanowanych stron rocznie. Iron Mountain Polska jest częścią Iron Mountain Inc. – globalnego lidera w branży zarządzania informacją, założonego w 1951 roku w Livingstone w USA. Firma działa w kilkudziesięciu krajach na 5 kontynentach i notowana jest na Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych (IRM).
Statlook® jest marką należącą do polskiej firmy Media-press.tv S.A, która od ponad 30 lat dostarcza zaawansowane systemy informatyczne dla firm na całym świecie. Tworzone oprogramowanie pozwala na sprawne, wydajne i wygodne zarządzanie zasobami informatycznymi i ludzkimi w firmach prywatnych oraz instytucjach państwowych. Nasze oprogramowanie obejmuje działaniem wszystkie elementy infrastruktury IT (sprzęt, oprogramowanie, użytkownicy, Internet). Kompleksowość działania łączymy z profesjonalnymi technologiami oraz innowacyjnym, przyjaznym interfacem. Systemy Uplook® i Statlook®, analizując zależności pomiędzy poszczególnymi elementami infrastruktury, zapewniają zarówno zbiorcze dane statystyczne dające natychmiastową informację o stanie całej infrastruktury, jak i szczegółowe informacje dotyczące pojedynczych stanowisk komputerowych czy użytkowników, a także procesów i kosztów z nimi związanych. Polski Produkt – ponad 18 lat doświadczenia – 8.000 firm oraz instytucji w Polsce.
OPTeam wspiera organizacje w skutecznej i szybkiej cyfrowej transformacji. Zapewnia profesjonalne usługi informatyczne potrzebne do osiągnięcia przewagi konkurencyjnej na dynamicznie zmieniającym się rynku. Pomaga w digitalizacji, wdrażając specjalistyczne oprogramowanie do obsługi procesów w niemal każdym obszarze prowadzonej działalności. Do zarządzania unikalnymi procesami OPTeam udostępnia technologię low-code pozwalającą w krótkim czasie tworzyć i wdrażać aplikacje współpracujące z systemami ERP, systemami dziedzinowymi oraz innymi rozwiązaniami branżowymi, wykorzystywanymi do obsługi procesów prowadzonej działalności. Dzięki temu organizacja może szybko reagować na zmiany otoczenia, odpowiadać na potrzeby rynku, a także sprostać oczekiwaniom klientów. OPTeam posiada również wszelkie niezbędne kompetencje, aby skutecznie zabezpieczyć infrastrukturę IT przed cyberatakami. Korzystając z najnowszych rozwiązań, pomaga wykrywać i zapobiegać zagrożeniom pochodzącym z sieci, zapewniając ciągłość działania systemów i bezpieczeństwo danych.
TD SYNNEX to jeden z największych na świecie dystrybutorów technologii. Pomagamy firmom takim jak Amazon Web Services, HP, Apple, Cisco, Microsoft — i setkom innych — wprowadzić swoje produkty na rynek, a także oferujemy szeroki zakres usług wsparcia technicznego i biznesowego. Łączymy świat z potęgą technologii. Nasz kompleksowy portfel produktów, usług i rozwiązań, wysoko wyspecjalizowane umiejętności i doświadczenie w zakresie technologii nowej generacji umożliwiają Partnerom Biznesowym wprowadzanie na rynek produktów i rozwiązań, które są potrzebne światu do łączności, rozwoju i postępu. TD SYNNEX zajmuje 90. miejsce na liście Fortune 500® i od 11 lat jest jedną z najbardziej podziwianych firm na świecie (World’s Most Admired Companies).  Jednym z oferowanych przez nas rozwiązań jest Amazon Web Services (AWS) - szeroki zestaw globalnych usług obliczeniowych, pamięci masowej, baz danych, analiz i aplikacji, które pozwalają organizacjom działać sprawniej, obniżać koszty IT oraz skalować aplikacje.
Firma Trek2Summit specjalizuje się w projektach transformacji cyfrowej klientów przy wykorzystaniu najnowszych technologii. Wspiera firmy w ich biznesie poprzez odpowiedni dobór rozwiązań IT. Współpracuje z kluczowymi vendorami tj. Microsoft, AWS oraz NetApp. W ramach oferty dostarcza licencje, usługi, wsparcie oraz szkolenia. Pracuje z klientami z różnych branż.

PRELEGENCI

KONTAKT

ANNA KARASIŃSKA

Kontakt dla Uczestników, Prelegentów i Patronów:

e-mail: anna.karasinska@gigacon.org

mobile: +48 506 981 902

KARINA STROJEK

Kierownik projektu - kontakt z Wystawcami

e-mail: karina.strojek@gigacon.org

mobile: +48 600 677 473

© 2021 GigaCon - biznesowe konferencje IT Powered by varit

Archiwum imprez

Regulamin i polityka prywatności

09:30

Rozpoczęcie konferencji

 09:30 - 10:00

Zastosowania AI w edukacji

- dr inż. Adrian Kapczyński (Politechnika Śląska)

W trakcie prelekcji omówione zostaną wybrane, najważniejsze aspekty wykorzystania AI w szkolnictwie wyższym. Przedstawione zostaną dotychczasowe doświadczenia autora wykładu w przedmiotowym obszarze, pokazane zostaną wybrane narzędzia, a także przedstawione będą przykłady zastosowań AI, zaobserwowane na uczelniach polskich i zagranicznych. W końcowej części wystąpienia, zaprezentowana zostanie wizja przyszłości edukacji wspomaganej potencjałem sztucznej inteligencji.

 10:05 - 10:35

Cyberbezpieczeństwo jako element kluczowy w funkcjonowaniu szkoły wyższej

- Krzysztof Ciemcioch (Politechnika Łódzka, Uczelnia Nauk Społecznych)

Cyberbezpieczeństwo to obecnie jeden z najważniejszych tematów, który przewija się nie tylko w mediach, ale obecny jest w każdej branży, również edukacyjnej. Wystąpienie ma na celu przybliżenie trzech ważnych filarów, na których powinna opierać się działalność uczelni wyższej, by zapewnić odpowiednie bezpieczeństwo osób w niej pracujących i studiujących.

 10:40 - 11:10

Uczelnia przyszłości: jak automatyzować czasochłonne procesy

- Szymon Cogiel (Archman) i Krzysztof Tokarz (Wyższa Szkoła Ekonomii i Informatyki)

 • Cyfryzacja uczelni a zadowolenie studentów
 • Moduł Praktyki - obieg i generowanie dokumentów 
 • Moduł Rekrutacja - rekrutuj bez papieru 
 • Korzyści, które daje platforma NAVIGATOR365

 11:15 - 11:45

Uczelnia bez papieru - etapy cyfrowej transformacji

- Michał Ledzion (Iron Mountain)

 • Stan rozwoju technologicznego uczelni
 • Nadchodzące trendy
 • Case study - korzyści i wyzwania wdrożenia 
 11:50 - 12:20

Bezpieczeństwo danych w aspekcie ataków Ransomware z liderami IT NeTApp i Commvault

- Łukasz Bajer (Arrow ECS we współpracy z Fintech S.A.)

W trakcie prezentacji zostanie poruszony temat bezpieczeństwa danych w zakresie „Security” w dwóch aspektach: 
- w aspekcie potencjalnego zagrożenia zaszyfrowania danych przez osoby trzecie 
- w aspekcie włamań do infrastruktury oraz kradzieży danych 

 12:25 - 12:55

Jak wykorzystać usługi AWS na uczelniach wyższych?

- Kamil Stasko (TD SYNNEX), Monika Szeja (Trek2Summit)

Na prezentacji przedstawimy konkretne przykłady w jaki sposób możemy wykorzystać usługi AWS na uczelni. Przyjrzymy się praktycznym zastosowaniom usług Amazon Web Services (AWS) na uczelniach wyższych. Powiemy, jak zoptymalizować swoje procesy, zwiększyć efektywność i wspierać innowacyjne podejścia w dziedzinie edukacji. Przedstawimy także strategie wykorzystania usług AWS w zakresie przechowywania, przetwarzania danych oraz analizy danych.

 13:00- 13:20

Przegląd rozwiązań dedykowanych dla uczelni zrealizowanych za pomocą platformy nAxiom HiEdu Suite

- Bartosz Kwieciński (OPTeam S.A.)

W ciągu wieloletniej działalności w branży IT dobrze poznaliśmy i zrozumieliśmy potrzeby szkół wyższych oraz placówek naukowo-badawczych z zakresu wszystkich jej obszarów działalności.
Dzięki zdobytej wiedzy i wypracowanym kompetencjom zapewniamy dedykowane rozwiązania informatyczne dla szkół wyższych spełniające wymagania i standardy uczelni, a w rezultacie skutecznie wspierające wszystkie jej obszary działalności.
nAxiom HiEdu Suite jest kompletną platformą low-code, uwzględniającą szereg mechanizmów wystandaryzowanych pod potrzeby środowiska akademickiego, pozwalających na szybką budowę dedykowanych aplikacji i cyfryzacji procesów.
W ramach prezentacji opowiemy o zaletach naszej platformie oraz rozwianiach dedykowanych dla uczelni zrealizowanych za pomocą platformy nAxiom HiEdu Suite.

 13:25 - 13:40

System informatyczny, który usprawnia zarządzanie uczelnią. O Microsoft Dynamics 365, AI i one4all smartEDU

- Agnieszka Dymińska i Robert Prażmo (Arcus Systemy Informatyczne we współpracy z Arcus SA)

One4all, oparty na Microsoft Dynamics 365, to zaawansowany systemy typu ERP, który integruje różnorodne procesy związane z funkcjonowaniem uczelni. Dzięki niemu uczelnie mogą zoptymalizować swoje działania administracyjne i operacyjne, co prowadzi do zwiększenia efektywności pracy. Wszechstronność i modułowa budowa systemu umożliwiają kompleksową kontrolę nad różnymi obszarami działalności uczelni, od finansów, poprzez projekty, aż po zarządzanie zasobami ludzkimi (moduł kadrowo-płacowy one4all eduHR). Microsoft Dynamics 365 to system chmurowy, wykorzystujący najnowocześniejsze technologie, w tym AI (Copilot). W nowym modelu, oferowanym przez Arcus SI, system dostępny jest dla wszystkich uczelni, nie tylko tych największych.

13:40 - 13:55

Nowoczesne rozwiązania w zarządzaniu uczelnią: centralny system wydruku i wirtualne karty dostępu
- Tomasz Kowalski (Arcus SA)
W dobie cyfryzacji zarządzanie infrastrukturą i zasobami uczelni wymaga nowoczesnych rozwiązań, które nie tylko usprawniają codzienne operacje, ale również przyczyniają się do zwiększenia bezpieczeństwa i efektywności. 
Nasze wystąpienie skupi się na dwóch kluczowych technologiach: Centralnym systemie wydruku, który pozwala na centralizację procesów drukowania na terenie całej uczelni, oferując jednocześnie kontrolę kosztów, efektywność zarządzania zasobami infrastruktury IT i ekologię. Drugą innowacją są Wirtualne karty dostępu, które za pomocą poświadczeń urządzeń mobilnych modernizują systemy autoryzacji dostępu, zwiększając kontrolę i bezpieczeństwo na terenie uczelni. 

 14:00 - 14:20

Uczelnia z bezpiecznym i oszczędnym IT. Statlook, czyli skuteczne narzędzie do zarządzania zasobami IT, helpdesku i monitoringu użytkowników

- Marcin Pera (Statlook)

Poszukujesz rozwiązania, które pozwoli zdalnie zarządzać sprzętem, oprogramowaniem i licencjami? Chcesz zadbać o bezpieczeństwo zarządzania danymi osobowymi? Zastanawiasz się jak zoptymalizować pracę i jej koszty? Martwisz się o cyberbezpieczeństwo swojej uczelni?
Statlook od ponad 20 lat po profesorsku rozwiązuje problemy związane z powyższymi zagadnieniami. Skutecznie usprawnia zarządzanie dziesiątkami, setkami, a nawet tysiącami urządzeń ułatwiając pracę administratorom i zwiększając zadowolenie wszystkich użytkowników – od władz uczelni, wydziałów, katedr i instytutów, pracowników naukowych, przez administrację, aż po studentów.

14:25 - 14:55

Komu jest potrzebne nowoczesne kształcenie? Identyfikacja ryzyk i zapobieganie problemom we wdrażaniu cyfrowych środowisk edukacyjnych w szkole wyższej

- dr Stefan Nowicki (Uniwersytet Wrocławski)

Dostępność cyfrowych środowisk edukacyjnych znakomicie ułatwia ich wykorzystywanie w szkole wyższej niezależnie od poziomu i profilu kształcenia. Pozytywny wpływ ich zastosowania na efektywność procesu uczenia się jest jednak nierozłącznie powiązany ze sposobem ich wdrożenia, a także nastawieniem użytkowników – tak osób prowadzących zajęcia, jak i w nich uczestniczących. W swoim wystąpieniu przedstawię najczęściej występujące ryzyka, związane z kształceniem w nowym środowisku cyfrowym, a także możliwe metody zapobiegania problemom związanym z koniecznością przystosowania się do nowego oprogramowania lub modelu kształcenia. Eliminacja problemów na bardzo wczesnym etapie, a jeszcze lepiej – zapobieganie ich wystąpieniu, może mieć bowiem decydujący wpływ zarówno na jakość kształcenia, jak i na poczucie satysfakcji użytkownika cyfrowych środowisk edukacyjnych.

15:00 - 15:30

Kluczowe czynniki sukcesu w skutecznym wdrożeniu e-learningu na uczelni wyższej

- Łukasz Fojutowski (Fundacja Rozwoju, Edukacji i Technologii)

Projekty e-learningowe stanowią duże wyzwanie dla uczelni ze względu na swoją złożoność. Wprowadzeniu nowej technologii w postaci systemu LMS towarzyszy konieczność zmiany koncepcji nauczania, programów studiów, metodyki prowadzenia zajęć oraz mentalności wykładowców. Wszystkie te wymiary projektu są ze sobą powiązane, ale w dużej mierze determinuje je wprowadzana technologia - jej możliwości i ograniczenia. Zarządzanie zmianą na tak dużą skalę w uczelni jest trudne i stanowi przyczynę niepowodzeń dużej części tych projektów. Celem wystąpienia jest pokazanie dobrych praktyk oraz doświadczeń z wdrożeń na uczelniach, w których eksperci Fundacji brali udział.

15:30

Zakończenie konferencji

 

AGENDA