10:00

Rozpoczęcie konferencji

10:00 - 10:30

Czym są dane osobowe oraz na czym polega ich przetwarzanie, zasady którymi powinniśmy się kierować realizując projekty IT. Spojrzenie na decyzje organu nadzoru

- Dawid Banasiak (Radca prawny w ERGO Hestia)

10:35 - 11:05

Cyfrowe akta pod ELO

- Elke Schoenemann (ELO Digital Office)

ELO przyspiesza procesy i oferuje bezpieczne i zgodne z prawem rozwiązania, na przykład w zakresie zarządzania personelem - ELO HR  lub zarządzania umowami - ELO Contract. Cała korespondencja taka jak e-mailowe zgłoszenia, umowy, zdjęcia, wnioski itd. może być przechowywana w centralnej lokalizacji. Informacje te są dostępne niezależnie od lokalizacji i umożliwiają komfortową pracę w podróży. Osoby uprawnione mogą się zalogować z dowolnego miejsca świata i mają dostęp do swoich dokumentów czy informacji (zgodnie z uprawnieniami) jak również startować stosowne procesy. Dane wrażliwe są przechowywane z zachowaniem ustawowych terminów oraz zgodnie z zasadami compliance i kontroli. Wszystko to i o wiele więcej oferuje ELO ECM Suite!

11:10 - 11:40

Jak odblokować potencjał w zawarty w dokumentach i wdrożyć Digital Asset Management

- Marcin Makowski (BeOne)

Podczas prezentacji zostaną przedstawione przykłady firm ubezpieczeniowych, które dzięki wdrożeniu Alfresco ograniczyły koszty utrzymania ogromnych repozytoriów dokumentów i zaczęły wykorzystywać zintegrowane zasoby cyfrowe jako realne wsparcie procesów. Pokażemy również jak zrobić kolejny krok i wykorzystać Alfresco oraz Camunda do automatyzacji przetwarzania i wsparcia procesów przez AI. 

11:45 - 12:15

Cyber security oraz ochrona tożsamości w ubezpieczeniach

- Karol Dąbrowski (Ekspert niezależny)

 • Cyberbezpieczensto w firmach
 • Ochrona tożsamości w internecie
 • Wykorzystanie AI do tworzenia dzięków oraz obrazów w przestępczości

12:20 - 12:50

Model procesu biznesowego w BPMN i co dalej?

- Piotr Biernacki (MGX Infoservice)

Podczas wystąpienia chcemy pokazać, jak różne modele procesów biznesowych mogą wspierać ich doskonalenie w tym ich automatyzację. Model procesu może pomóc nam w oszacowaniu korzyści wynikających ze zmiany z uwzględnieniem jej kosztów.

12:55 - 13:25

W jaki sposób stworzyć plan projektu optymalizacji procesów w ubezpieczeniach? Wnioski z ćwierć wieku doświadczeń
- Marek Kowalczyk (Mandarine Project Partners)
W jaki sposób stworzyć plan projektu optymalizacji procesów w ubezpieczeniach?
Sektor ubezpieczeniowy to dynamiczna branża, gdzie efektywne zarządzanie procesami jest kluczem do sukcesu. W trakcie wystąpienia skupimy się na wyzwaniach zarządzania projektami, w tym optymalizacji procesów. Opowiem o technikach i narzędziach, które pozwoliły mi na efektywną realizację projektów przez ostatnie 25 lat. Przyjrzymy się temu, jak tworzyć plany projektów żyjących nie tylko jako Gantty w PowerPoincie, ale rzeczywiście pomagających w realizacji.

13:30

Zakończenie konferencji

 

AGENDA

7 grudnia 2023


Godzina:  10:00

ONLINE

IT W UBEZPIECZENIACH

REJESTRACJA

O KONFERENCJI:

Zapraszamy do udziału w XXII edycji konferencji poświęconej informatyzacji sektora ubezpieczeniowego.

Najbliższe lata to ogromne wyzwania dla branży ubezpieczeniowej. Z jednej strony jest to perspektywa dynamicznego rozwoju z  drugiej konieczność dostosowania rozwiązań i podejścia do klienta do zmieniających się wymagań rynku. To już nie sama oferta produktowa jest najważniejsza a sprawność procesów, jakość kontaktu z klientem. Szybkość i wygoda tego kontaktu. Wyzwaniem jest zrozumieć klienta,  jego potrzeby i oczekiwania i umieć na nie jak najlepiej odpowiedzieć. Dodatkowo cyfryzacja ubezpieczeń to także dodatkowe zagrożenia m.in  wyłudzenia, kradzież danych.

Podczas konferencji pokażemy najnowsze rozwiązania technologiczne, nasi goście opowiedzą o swoich doświadczeniach, opowiemy o tym, co nowego w branży.

PROPONOWANA TEMATYKA:

 •  ubezpieczeniowe systemy zintegrowane

 • systemy wspierające pośrednictwo ubezpieczeniowe

 • analiza i przetwarzanie  danych, narzędzia klasy BI

 • narzędzia wsparcia sprzedaży produktów ubezpieczeniowych, narzędzia wspierające omnikanałowość sprzedaży i kontaktu z klientem

 • cyberzagrożenia

 • zarządzanie ryzykiem ubezpieczeniowym

 • integracja systemów

 • rozwiązania antyfraudowe

 • nowoczesne technologie mobilne

 • aplikacje konwersacyjne

 • wykorzystanie technologii chmurowej

KONFERENCJA SKIEROWANA JEST DO:

 

 • Przedstawicieli towarzystw ubezpieczeniowych

 • wyższej i średniej kadry zarządzająca

 • specjalistów ds. rozwoju biznesu

 • specjalistów ds. rozwoju IT

 • specjalistów ds. innowacyjności

 • informatyków

 

UDZIAŁ W KONFERENCJI JEST BEZPŁATNY!

Wymagane jest JEDYNIE wypełnienie formularza rejestracji – odnośnik znajduje się pod agendą.

 

ZAREJESTROWANYM UCZESTNIKOM ZAPEWNIAMY:

 • możliwość udziału w wybranych wykładach

 • możliwość otrzymania potwierdzenia udziału w konferencji (zaświadczenia w trakcie spotkania lub wystawienie certyfikatu uczestnictwa po wydarzeniu)

 • dostęp do materiałów pokonferencyjnych


ZAPREZENTUJ SWOJĄ FIRMĘ!

Firmy, które posiadają rozwiązania IT dla sektora ubezpieczeniowego, zainteresowane zaprezentowaniem swoich produktów podczas konferencji, zachęcamy do kontaktu i zapoznania się z naszą ofertą marketingową. Do wyboru m.in.: wykład 20 – 30 minut / podlinkowany logotyp na stronie / promocja na mediach społecznościowych  / lista kontaktów / informacje o udziale firmy w newsletterach i inne.
Kontakt:
karina.strojek@gigacon.org

Propozycje wykładów merytorycznych (call for papers), patronaty medialne, kontakt z uczestnikami: anna.karasinska@gigacon.org

PATRONI HONOROWI

SPONSORZY

 

PARTNERZY

FIRMA UCZESTNICZĄCA

PATRONI MEDIALNI

 

WSPÓŁPRACA MERYTORYCZNA

 

O WYSTAWCACH

BeOne lider w zakresie wdrożeń Alfresco w Polsce, obsługujący na stałe największe wdrożenia obejmujące przeszło 100.000 użytkowników i kilkadziesiąt milionów dokumentów. W ramach wdrożeń wypracowanych zostało przez BeOne dziesiątki modeli referencyjnych oraz scenariuszy użycia systemu Alfresco, a także najlepsze wzorce w zakresie rozszerzania systemu i dopasowania do wymagań klientów.
ELO Digital Office rozwija i sprzedaje wysokiej jakości oprogramowanie do zarządzania dokumentami, archiwizacji cyfrowej i obiegiem dokumentów. ELO® obejmuje całe spektrum zarządzania treścią w przedsiębiorstwach (Enterprise-Content-Management (ECM)).Firma ELO Digital Office została wyodrębniona w 1998 roku z grupy Louis Leitz jako samodzielny podmiot z siedzibą w Stuttgarcie i stała się międzynarodowym przedsiębiorstwem posiadającym swoje oddziały w Europie, Ameryce Południowej, Azji i Australii. Gęsta sieć partnerów systemowych opiekuje się ponad 750.000 miejsc pracy pod ELO na świecie. Ponadto ELO utrzymuje wiele partnerstw technologicznych z producentami oprogramowania i sprzętu.

PRELEGENCI

KONTAKT

ANNA KARASIŃSKA

Kontakt dla Uczestników, Prelegentów i Patronów:

e-mail: anna.karasinska@gigacon.org

mobile: +48 506 981 902

KARINA STROJEK

Kierownik projektu - kontakt z Wystawcami

e-mail: karina.strojek@gigacon.org

mobile: +48 600 677 473

© 2021 GigaCon - biznesowe konferencje IT Powered by varit

Archiwum imprez

Regulamin i polityka prywatności