10:00

Rozpoczęcie konferencji

10:00 - 10:30

Planowanie i zarządzanie realizacją projektu IT w warunkach niepewności: metoda łańcucha krytycznego
- Marek Kowalczyk (Mandarine Project Partners)

Realizacja projektów wyznaczona jest trójkątem zakres-czas-zasoby. Niestety, jak pokazują badania nie tylko międzynarodowe, przeważająca większość projektów nie realizuje pierwotnych założeń — mimo korzystania z wytycznych PMI PMBOK oraz oprogramowania takiego jak MS Project. Czy odpowiedzią na te problemy zawsze są metodyki zwinne? Uważam, że nie. W trakcie prelekcji przedstawię w zarysach metodę łańcucha krytycznego (Critical Chain Project Management), która została zaprojektowana od podstaw, by stawić czoła niepewności pojawiającej się w projektach oraz usunąć możliwe do usunięcia przyczyny opóźnień

10:35 - 11:05

Enterprise Content Management w chmurze hybrydowej - wyzwania i możliwości dla sektora finansowego

- Habte Woldu (Hyland)

Cyfryzacja przedsiębiorstw sprawia, że lawinowo rośnie ilość treści i dokumentów przetwarzanych cyfrowo w organizacji. Treść to już nie tylko dokumenty w klasycznej postaci ale także inne formaty jak np. multimedia. Jak wykorzystać pełen potencjał tych danych? 
Jakie możliwości dają nowoczesne rozwiązania ECM i chmura obliczeniowa? Jak zapewnić ścisłe zasady bezpieczeństwa i zarządzania ryzykiem z wykorzystaniem podejścia chmury hybrydowej.

11:10 - 11:40

Hiperautomatyzacja – nowy poziom automatyzacji procesów ubezpieczeniowych
Marek Przybysz (Hyland)

Hiperautomatyzacja (ang. Hyperautomation) to nowy trend nie tylko w sektorze ubezpieczeniowym. Oznacza dużo bardziej holistyczne podejście do automatyzacji procesu. Przybliżymy praktyczną stronę hiperautomatyzacji, na bazie doświadczeń sektora finansowego w Polsce oraz innych krajów. Pokażemy, jak bardzo hiperautomatyzcja jest związana z transformacją cyfrową. Omówimy wybrane aspekty biznesowe i technologiczne, skupiając się na tych, które decydowały o sukcesie takich transformacji. 

11:45 - 12:15

Big Data w Ubezpieczeniach, czyli jak nowe możliwości zaawansowanej analizy danych mogą usprawnić pracę i zbudować przewagę konkurencyjną

- Witold Kilijański (NewDataLabs)

Czym jest wizualna analityka i dlaczego przyspiesza analizę danych?
Dlaczego warto nakładać na siebie dane z różnych źródeł, jak to zrobić i co dzięki temu można uzyskać?
Jak dzięki Business Intelligence zbudować przewagę konkurencyjną?
Kilka dobrych i złych przykładów wykorzystania.

12:20 - 12:50

Wbudowana ochrona danych przed skutkami ataku ransomware. 
- Łukasz Herda (Pure Storage we współpracy z Arrow)

Ochrona danych przed atakiem ransomware jest aktualnie jednym z najważniejszych tematów w IT. Rozwiązania zabezpieczające sieć, backup oraz aplikacje są coraz częściej integralną częścią aplikacji. Pure Storage wprowadza ochronę przeciwko ransomware zarówno dla systemów blokowych jak i plikowych czyniąc z niej domyślną funkcjonalnością macierzy All-Flash

12:55 - 13:25

Dane w projektach IT w ujęciu prawnym i praktycznym
- Dawid Banasiak (Radca prawny w AGRO Ubezpieczenia - TUW)
Czym są dane osobowe oraz na czym polega ich przetwarzanie, zasady którymi powinniśmy się kierować realizując projekty IT. Spojrzenie na decyzje organu nadzoru.

13:30 - 14:00

Serwisy i aplikacje ubezpieczeniowe - jak sprawdzić, czy są naprawdę bezpieczne?
- Krzysztof Młynarski (SECURITY.PL)
Coraz szersze wykorzystanie technik informatycznych powoduje, że sfera usług ubezpieczeniowych opiera się dziś w znacznej mierze o rozwiązania sieciowe - zarówno serwisy WWW, czaty, pocztę elektroniczną, jak i aplikacje mobilne dla agentów i klientów. Za sprawne działanie tych elementów odpowiada złożona i stale wzbogacana infrastruktura, której stopień skomplikowania jest coraz większy. Tymczasem, im wyższy stopień skomplikowania, tym więcej pojawia się potencjalnych zagrożeń z zakresu cyberbezpieczeństwa. Jak można sobie z tym radzić - pokażę w trakcie mojej prezentacji.

14:00

Zakończenie konferencji

 

AGENDA

8 grudnia 2022


Godzina:  10:00

ONLINE

IT W UBEZPIECZENIACH

REJESTRACJA

O KONFERENCJI:

Zapraszamy do udziału w XXI edycji konferencji poświęconej informatyzacji sektora ubezpieczeniowego.

Najbliższe lata to ogromne wyzwania dla branży ubezpieczeniowej. Z jednej strony jest to perspektywa dynamicznego rozwoju z  drugiej konieczność dostosowania rozwiązań i podejścia do klienta do zmieniających się wymagań rynku. To już nie sama oferta produktowa jest najważniejsza a sprawność procesów, jakość kontaktu z klientem. Szybkość i wygoda tego kontaktu. Wyzwaniem jest zrozumieć klienta,  jego potrzeby i oczekiwania i umieć na nie jak najlepiej odpowiedzieć. Dodatkowo cyfryzacja ubezpieczeń to także dodatkowe zagrożenia m.in  wyłudzenia, kradzież danych.

Podczas konferencji pokażemy najnowsze rozwiązania technologiczne, nasi goście opowiedzą o swoich doświadczeniach, opowiemy o tym, co nowego w branży.

PROPONOWANA TEMATYKA:

 •  ubezpieczeniowe systemy zintegrowane

 • systemy wspierające pośrednictwo ubezpieczeniowe

 • analiza i przetwarzanie  danych, narzędzia klasy BI

 • narzędzia wsparcia sprzedaży produktów ubezpieczeniowych, narzędzia wspierające omnikanałowość sprzedaży i kontaktu z klientem

 • cyberzagrożenia

 • zarządzanie ryzykiem ubezpieczeniowym

 • integracja systemów

 • rozwiązania antyfraudowe

 • nowoczesne technologie mobilne

 • aplikacje konwersacyjne

 • wykorzystanie technologii chmurowej

KONFERENCJA SKIEROWANA JEST DO:

 

 • Przedstawicieli towarzystw ubezpieczeniowych

 • wyższej i średniej kadry zarządzająca

 • specjalistów ds. rozwoju biznesu

 • specjalistów ds. rozwoju IT

 • specjalistów ds. innowacyjności

 • informatyków

 

UDZIAŁ W KONFERENCJI JEST BEZPŁATNY!

Wymagane jest JEDYNIE wypełnienie formularza rejestracji – odnośnik znajduje się pod agendą.

 

ZAREJESTROWANYM UCZESTNIKOM ZAPEWNIAMY:

 • możliwość udziału w wybranych wykładach

 • możliwość otrzymania potwierdzenia udziału w konferencji (zaświadczenia w trakcie spotkania lub wystawienie certyfikatu uczestnictwa po wydarzeniu)

 • dostęp do materiałów pokonferencyjnych


ZAPREZENTUJ SWOJĄ FIRMĘ!

Firmy, które posiadają rozwiązania IT dla sektora ubezpieczeniowego, zainteresowane zaprezentowaniem swoich produktów podczas konferencji, zachęcamy do kontaktu i zapoznania się z naszą ofertą marketingową. Do wyboru m.in.: wykład 20 – 30 minut / podlinkowany logotyp na stronie / promocja na mediach społecznościowych  / lista kontaktów / informacje o udziale firmy w newsletterach i inne.
Kontakt:
karina.strojek@gigacon.org

Propozycje wykładów merytorycznych (call for papers), patronaty medialne, kontakt z uczestnikami: anna.karasinska@gigacon.org

PATRONI HONOROWI

GŁÓWNY SPONSOR

 

SPONSOR

 

PARTNERZY

FIRMA UCZESTNICZĄCA

WSPÓŁPRACA MERYTORYCZNA

GŁÓWNY PATRON MEDIALNY:

PATRONI MEDIALNI

 

O WYSTAWCACH

Arrow ECS dostawca technologii wspierający rozwój wydajnych, praktycznych i kompleksowych rozwiązań informatycznych łączycych różne technologie w celu zaspokojenia sprecyzowanych potrzeb biznesowych. W ofercie znajdują się systemy, które w pełny sposób prezentują rozwiązania pamięci masowych, zabezpieczeń infrastruktury oraz oprogramowania w złożonym środowisku IT. Kompleksowe rozwiązania w zakresie infrastruktury IT i wiedza techniczna czynią nas liderem na rynku Value Added Distribution, czyli dystrybutorów z wartością dodaną. Nasze zasoby i programy pomagają Partnerom się rozwijać, wydajniej działać oraz przekształcać biznes tak, by móc szybko dostosować się do zmieniającego się rynku.
Hyland posiada ponad 16000 Klientów na świecie w tym ponad 3500 aktywnych Klientów w samej branży finansowej. Dzięki szerokim możliwościom platformy Hyland, duży bank był w stanie przeprowadzić pełną transformację cyfrową, w tym hiper-automatyzację swoich procesów biznesowych. Dzięki temu Bank stał się nowoczesną, cyfrową organizację, bardziej wydajną, zorientowaną na klienta i będącą w stanie szybko reagować na nowe wyzwania. Podczas konferencji będziecie mieć wgląd zarówno w cały program przeprowadzonej transformacji, jak i konkretny przykład pełnej automatyzacji procesu biznesowego.
NewDataLabs jest firmą skoncentrowaną na wdrażaniu analityki biznesowej. Jest Premier Partnerem Tableau, zajmuje się również budową rozwiązań „krok przed Tableau” – Hurtowni Danych, rozwiązań ETL/ELT, modelowaniem danych, projektowaniem dashboardów analitycznych itp. Jest Również Partnerem SNOWFLAKE, Silver Partnerem Microsoft oraz Partnerem Fivetran. Firma powstała w 2015 roku z połączenia dwóch zespołów Konsultantów. Od tego czasu zrealizowała ponad 200 projektów w różnego typu organizacjach – takich jak Decathlon, T-Mobile Polska, BNP Paribas Polska, VELUX, Śnieżka SA, INTERIA SA, czy Volkswagen Group Polska. Firma zgromadziła unikalny zespół wysokiej klasy Konsultantów.

PRELEGENCI

KONTAKT

ANNA KARASIŃSKA

Kontakt dla Uczestników, Prelegentów i Patronów:

e-mail: anna.karasinska@gigacon.org

mobile: +48 506 981 902

KARINA STROJEK

Kierownik projektu - kontakt z Wystawcami

e-mail: karina.strojek@gigacon.org

mobile: +48 600 677 473

© 2021 GigaCon - biznesowe konferencje IT Powered by varit

Archiwum imprez

Regulamin i polityka prywatności