10:00

Rozpoczęcie konferencji

10:00 - 10:30

Jak ułatwić planowanie projektu i ograniczyć pływanie zakresu? Zwinne i szczupłe podejście do definiowania celów i zakresu

- Marek Kowalczyk (Mandarine Project Partners)

Definiowanie projektu nie musi być skomplikowane, a pływania zakresu można uniknąć. Dowiedz się, jak ułatwić planowanie projektu, utrzymać zakres pod kontrolą i osiągnąć sukces w realizacji celów, bez względu na skomplikowanie projektu. Ta sesja zapozna Cię z praktyczną metodą, które pomoże Ci przystosować się do dynamicznie zmieniającego się środowiska biznesowego.

10:35 - 11:05

Cyfrowe akta- Praca pod ELO

- Elke Schoenemann (ELO Digital Office)

Cyfryzacja otwiera wielkie szanse optymalizacji procesów biznesowych. 
Mogą Państwo je wykorzystać za pomocą cyfrowych akt w ELO. Można zakładać je według ustalonych przez siebie standardów i przeprowadzać klasyfikację dokumentów, niezależnie od ich formatów. Cała korespondencja taka jak e-mailowe zgłoszenia, umowy, zdjęcia, wnioski itd. mogą być przechowywane w centralnej lokalizacji. Osoby uprawnione mogą się zalogować z dowolnego miejsca świata i mają dostęp do swoich dokumentów czy informacji (zgodnie z uprawnieniami) jak również startować stosowne procesy. Praca hybrydowa czy tematy bezpieczeństwa to z ELO żaden problem!

11:10 - 11:40

Komfort pracy i komunikacji gdziekolwiek jesteś? Nowa rzeczywistość, a systemy AV

- Daniel Mordwiński (A+V)

Praca w trybie hybrydowym zostaje z nami na stałe, a wymogi odnośnie tego, jak powinno wyglądać środowisko pracy zdalnej zostały uregulowane prawnie. Katarzyna Zawadzka i Daniel Mordwiński z firmy A+V opowiedzą o tym, jak dobrze zaprojektowane systemy audiowizualne mogą pomóc nam zadbać o komfort pracy i efektywną komunikację w nowej rzeczywistości.

11:45 - 12:15

Cyfrowa transformacja w sektorze ubezpieczeniowym z wykorzystaniem platformy Alfresco i Camunda

- Marcin Makowski (BeOne)

Podczas prezentacji zostaną przedstawione przykłady jak przedstawiciele ubezpieczeń patrzący w przyszłość, stawiają czoła pojawiającym się wyzwaniom związanym z konkurencją i kosztami. BeOne współpracuje z ubezpieczeniami w celu wsparcia cyfrowej transformacji dzięki nowoczesnej, bezpiecznej i zintegrowanej platformie Open Source – Alfresco, obejmującej zarządzanie dokumentami, inteligentną automatyzację procesów i zarządzanie rekordami. BeOne oferuje rozwiązania branżowe dla ubezpieczeń w zakresie wsparcia komunikacji z klientami, aby skrócić czas reakcji i zredukować koszty. Ponadto platforma Alfresco zapewnia doskonałą wydajność operacyjną i informatyczną przy jednoczesnym zmniejszeniu ryzyka, poprzez zachowanie kontroli i zgodności z regulacjami.

12:15- 12:45

Jak zoptymalizować koszty infrastruktury Flash oraz Cloud? 

- Łukasz Grzesiak (Arrow ECS) i Monika Szeja (Trek2Summit)

Na prezentacji opowiemy o najnowszej ofercie firmy NetApp w zakresie przetwarzania danych opartych o rozwiązania NVME QLC, ich ochrony oraz integracji z chmurą Microsoft Azure. Pokażemy jak w łatwy sposób możemy zintegrować nasze dane lokalnie i w chmurze dzięki użyciu rozwiązania NetApp BlueXP.

12:45 - 13:15

Jak skrócić time to market nowych aplikacji biznesowych dla branży ubezpieczeniowej dzięki platformie no-code. 
- Elina Bessarabova i Jacek Koszyk (Creatio)
Zapotrzebowanie na nowe aplikacje biznesowe rośnie nieustannie, ale programiści to ograniczony i bardzo kosztowny zasób. W czasie prezentacji pokażemy, jak platforma no-code Creatio pomaga omijać ograniczenia związane z brakiem programistów i angażować w procesy tworzenia aplikacji tzw. citizen developers, czyli pracowników umysłowych, którzy nie mają kompetencji programistycznych. 

13:20 - 13:50

Czym są dane osobowe oraz na czym polega ich przetwarzanie, zasady którymi powinniśmy się kierować realizując projekty IT. Spojrzenie na decyzje organu nadzoru

- Dawid Banasiak (Radca prawny w AGRO Ubezpieczenia - TUW)

Czym są dane osobowe oraz na czym polega ich przetwarzanie, zasady którymi powinniśmy się kierować realizując projekty IT. Spojrzenie na decyzje organu nadzoru oraz orzeczenia sądów administracyjnych.

13:55 - 14:25

Identyfikacja procesów biznesowych - kto, jak i dlaczego?

- Piotr Biernacki (MGX Infoservice)

Brak identyfikacji procesów lub nieprawidłowo przeprowadzona identyfikacja jest często przyczyną niepowodzenia projektów automatyzacji procesów. Postaramy się Państwu przybliżyć jak dokumentować procesy (BPMN), kto powinien robić identyfikację (kompetencje) i co powinno wynikać z tej identyfikacji (dlaczego proces docelowy ma być tak realizowany). Prawidłowa i efektywna realizacja procesów w Ubezpieczeniach, jest niezbędna dla uzyskania przewagi konkurencyjnej.

14:30

Zakończenie konferencji

 

AGENDA

28 czerwca 2023


Godzina:  10:00

ONLINE

IT W UBEZPIECZENIACH

REJESTRACJA

O KONFERENCJI:

Zapraszamy do udziału w XXII edycji konferencji poświęconej informatyzacji sektora ubezpieczeniowego.

Najbliższe lata to ogromne wyzwania dla branży ubezpieczeniowej. Z jednej strony jest to perspektywa dynamicznego rozwoju z  drugiej konieczność dostosowania rozwiązań i podejścia do klienta do zmieniających się wymagań rynku. To już nie sama oferta produktowa jest najważniejsza a sprawność procesów, jakość kontaktu z klientem. Szybkość i wygoda tego kontaktu. Wyzwaniem jest zrozumieć klienta,  jego potrzeby i oczekiwania i umieć na nie jak najlepiej odpowiedzieć. Dodatkowo cyfryzacja ubezpieczeń to także dodatkowe zagrożenia m.in  wyłudzenia, kradzież danych.

Podczas konferencji pokażemy najnowsze rozwiązania technologiczne, nasi goście opowiedzą o swoich doświadczeniach, opowiemy o tym, co nowego w branży.

PROPONOWANA TEMATYKA:

 •  ubezpieczeniowe systemy zintegrowane

 • systemy wspierające pośrednictwo ubezpieczeniowe

 • analiza i przetwarzanie  danych, narzędzia klasy BI

 • narzędzia wsparcia sprzedaży produktów ubezpieczeniowych, narzędzia wspierające omnikanałowość sprzedaży i kontaktu z klientem

 • cyberzagrożenia

 • zarządzanie ryzykiem ubezpieczeniowym

 • integracja systemów

 • rozwiązania antyfraudowe

 • nowoczesne technologie mobilne

 • aplikacje konwersacyjne

 • wykorzystanie technologii chmurowej

KONFERENCJA SKIEROWANA JEST DO:

 

 • Przedstawicieli towarzystw ubezpieczeniowych

 • wyższej i średniej kadry zarządzająca

 • specjalistów ds. rozwoju biznesu

 • specjalistów ds. rozwoju IT

 • specjalistów ds. innowacyjności

 • informatyków

 

UDZIAŁ W KONFERENCJI JEST BEZPŁATNY!

Wymagane jest JEDYNIE wypełnienie formularza rejestracji – odnośnik znajduje się pod agendą.

 

ZAREJESTROWANYM UCZESTNIKOM ZAPEWNIAMY:

 • możliwość udziału w wybranych wykładach

 • możliwość otrzymania potwierdzenia udziału w konferencji (zaświadczenia w trakcie spotkania lub wystawienie certyfikatu uczestnictwa po wydarzeniu)

 • dostęp do materiałów pokonferencyjnych


ZAPREZENTUJ SWOJĄ FIRMĘ!

Firmy, które posiadają rozwiązania IT dla sektora ubezpieczeniowego, zainteresowane zaprezentowaniem swoich produktów podczas konferencji, zachęcamy do kontaktu i zapoznania się z naszą ofertą marketingową. Do wyboru m.in.: wykład 20 – 30 minut / podlinkowany logotyp na stronie / promocja na mediach społecznościowych  / lista kontaktów / informacje o udziale firmy w newsletterach i inne.
Kontakt:
karina.strojek@gigacon.org

Propozycje wykładów merytorycznych (call for papers), patronaty medialne, kontakt z uczestnikami: anna.karasinska@gigacon.org

PATRONI HONOROWI

SPONSORZY

 

PARTNERZY

FIRMA UCZESTNICZĄCA

PATRONI MEDIALNI

 

WSPÓŁPRACA MERYTORYCZNA

 

O WYSTAWCACH

Arrow ECS dostawca technologii wspierający rozwój wydajnych, praktycznych i kompleksowych rozwiązań informatycznych łączycych różne technologie w celu zaspokojenia sprecyzowanych potrzeb biznesowych. W ofercie znajdują się systemy, które w pełny sposób prezentują rozwiązania pamięci masowych, zabezpieczeń infrastruktury oraz oprogramowania w złożonym środowisku IT. Kompleksowe rozwiązania w zakresie infrastruktury IT i wiedza techniczna czynią nas liderem na rynku Value Added Distribution, czyli dystrybutorów z wartością dodaną. Nasze zasoby i programy pomagają Partnerom się rozwijać, wydajniej działać oraz przekształcać biznes tak, by móc szybko dostosować się do zmieniającego się rynku.
A+V wspiera firmy i pracodawców, doradzając w kwestiach tworzenia elastycznych i nowoczesnych miejsc pracy. Na podstawie analizy potrzeb organizacji, eksperci dobierają optymalne rozwiązania i przeprowadzają klientów przez proces wdrożenia technologii audiowizualnych i wideokonferencyjnych. Hybrydowy system pracy wymaga najlepszej jakości rozwiązań, które umożliwią naturalną i sprawną komunikację, a także poprawią jakość współpracy między pracownikami. Dlatego firma A+V działa na sprawdzonych systemach i spójnych standardach, które pozwalają stworzyć efektywną infrastrukturę audiowizualną. Działania ekspertów A+V poparte są wieloletnim doświadczeniem w prowadzeniu projektów biznesowych m.in. w sektorze bankowym.
BeOne lider w zakresie wdrożeń Alfresco w Polsce, obsługujący na stałe największe wdrożenia obejmujące przeszło 100.000 użytkowników i kilkadziesiąt milionów dokumentów. W ramach wdrożeń wypracowanych zostało przez BeOne dziesiątki modeli referencyjnych oraz scenariuszy użycia systemu Alfresco, a także najlepsze wzorce w zakresie rozszerzania systemu i dopasowania do wymagań klientów.
Creatio jest globalnym dostawcą jednej platformy do automatyzacji branżowych przepływów pracy i CRM w technologii no-code. Miliony przepływów pracy są uruchamiane na naszej platformie codziennie w 100 krajach przez tysiące klientów. Prawdziwa troska o naszych klientów i partnerów jest częścią DNA Creatio.  www.creatio.com/pl
ELO Digital Office rozwija i sprzedaje wysokiej jakości oprogramowanie do zarządzania dokumentami, archiwizacji cyfrowej i obiegiem dokumentów. ELO® obejmuje całe spektrum zarządzania treścią w przedsiębiorstwach (Enterprise-Content-Management (ECM)).Firma ELO Digital Office została wyodrębniona w 1998 roku z grupy Louis Leitz jako samodzielny podmiot z siedzibą w Stuttgarcie i stała się międzynarodowym przedsiębiorstwem posiadającym swoje oddziały w Europie, Ameryce Południowej, Azji i Australii. Gęsta sieć partnerów systemowych opiekuje się ponad 750.000 miejsc pracy pod ELO na świecie. Ponadto ELO utrzymuje wiele partnerstw technologicznych z producentami oprogramowania i sprzętu.
Firma Trek2Summit specjalizuje się w projektach transformacji cyfrowej klientów przy wykorzystaniu najnowszych technologii. Wspiera firmy w ich biznesie poprzez odpowiedni dobór rozwiązań IT. Współpracuje z kluczowymi vendorami tj. Microsoft, AWS oraz NetApp. W ramach oferty dostarcza licencje, usługi, wsparcie oraz szkolenia. Pracuje z klientami z różnych branż.

PRELEGENCI

KONTAKT

ANNA KARASIŃSKA

Kontakt dla Uczestników, Prelegentów i Patronów:

e-mail: anna.karasinska@gigacon.org

mobile: +48 506 981 902

KARINA STROJEK

Kierownik projektu - kontakt z Wystawcami

e-mail: karina.strojek@gigacon.org

mobile: +48 600 677 473

© 2021 GigaCon - biznesowe konferencje IT Powered by varit

Archiwum imprez

Regulamin i polityka prywatności