10:00

Rozpoczęcie konferencji

10:00 - 10:30

Model BPMN — skuteczna metoda precyzyjnego opisu procesu na potrzeby jego wsparcia narzędziami IT

- Piotr Biernacki (MGX Infoservice)

Nieprecyzyjne opisanie procesów powoduje nieprawidłowe przygotowanie narzędzi je wspierających. Prelekcja omówi jak modelować i na co warto zwracać uwagę podczas modelowania.

10:35 - 11:05

Cyfryzacja w ubezpieczeniach, czyli nowoczesne zarządzanie dokumentami.

- Przemysław Kowalicki (Opentext)

Sesja będzie dotyczyć wyzwań i narzędzi do efektywnego pozyskiwania, zarządzania i generowania informacji w postaci dokumentów cyfrowych. Zaprezentujemy kompleksowe podejście do przetwarzania informacji w dokumentach, m.in.: inteligentną cyfryzację dokumentów, pozyskanie danych, efektywne używanie obiegu dokumentów w procesach, a także komunikację z klientami za pomocą kanałów cyfrowych.

11:10 - 11:40

Cyfryzacja i automatyzacja procesów biznesowych z wykorzystaniem platformy WEBCON BPS – droga do Digital Agility

- Piotr Kulicki (Nexpertis)

Z roku na rok koszty pozyskania developerów rosną, jednocześnie zmniejsza się dostępność tychże zasobów. Czy już w krótce programista będzie dobrem luksusowym?
W jaki sposób zapewnić w organizacji terminową realizację oraz bieżącą obsługę tworzonych rozwiązań? Jak być elastycznym i dostarczać biznesowi szybko to czego potrzebują w zakresie systemów informatycznych Czy technologie Low Code są odpowiedzią na te wyzwania?
Na te i wiele innych pytań odpowiem podczas mojej prezentacji, zaprezentuję nasz punkt widzenia i poprę go praktycznymi przykładami.

11:45 - 12:15

Automatyzacja podejmowania decyzji w wiodących systemach BPM i ECM

- Marcin Makowski (BeOne)

Podczas prezentacji omówimy możliwości wykorzystania mechanizmów sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego do optymalizacji procesów oraz przetwarzania treści. Omówimy możliwości najlepszych platform wykorzystywanych na świecie w tym Alfresco, Nuxeo i Camunda.

12:20 - 12:50

Serwisy i aplikacje ubezpieczeniowe - jak sprawdzić, czy są naprawdę bezpieczne?

- Krzysztof Młynarski (SECURITY.PL)

Coraz szersze wykorzystanie technik informatycznych powoduje, że sfera usług ubezpieczeniowych opiera się dziś w znacznej mierze o rozwiązania sieciowe - zarówno serwisy WWW, czaty, pocztę elektroniczną, jak i aplikacje mobilne dla agentów i klientów. Za sprawne działanie tych elementów odpowiada złożona i stale wzbogacana infrastruktura, której stopień skomplikowania jest coraz większy. Tymczasem, im wyższy stopień skomplikowania, tym więcej pojawia się potencjalnych zagrożeń z zakresu cyberbezpieczeństwa. Jak można sobie z tym radzić - pokażę w trakcie mojej prezentacji.

12:55 - 13:25

11 grzechów dystrybucji w oparciu o raport z działalności KNF za 2021 rok

- Marcin Jastrzębski (Ekspert Niezależny)
Podczas wykładu szczególną uwagę zwrócę na wykryte u dystrybutorów nieprawidłowości podczas kontroli zrealizowanych przez KNF w 2021 roku. Omówię każdą z nich, wskazując potencjalne przyczyny oraz metody zapobiegania ich występowania. 

13:30

Zakończenie konferencji

 

AGENDA

23 czerwca 2022


Godzina:  10:00

ONLINE

IT W UBEZPIECZENIACH

REJESTRACJA

O KONFERENCJI:

Zapraszamy do udziału w XXI edycji konferencji poświęconej informatyzacji sektora ubezpieczeniowego.

Najbliższe lata to ogromne wyzwania dla branży ubezpieczeniowej. Z jednej strony jest to perspektywa dynamicznego rozwoju z  drugiej konieczność dostosowania rozwiązań i podejścia do klienta do zmieniających się wymagań rynku. To już nie sama oferta produktowa jest najważniejsza a sprawność procesów, jakość kontaktu z klientem. Szybkość i wygoda tego kontaktu. Wyzwaniem jest zrozumieć klienta,  jego potrzeby i oczekiwania i umieć na nie jak najlepiej odpowiedzieć. Dodatkowo cyfryzacja ubezpieczeń to także dodatkowe zagrożenia m.in  wyłudzenia, kradzież danych.

Podczas konferencji pokażemy najnowsze rozwiązania technologiczne, nasi goście opowiedzą o swoich doświadczeniach, opowiemy o tym, co nowego w branży.

PROPONOWANA TEMATYKA:

 •  ubezpieczeniowe systemy zintegrowane

 • systemy wspierające pośrednictwo ubezpieczeniowe

 • analiza i przetwarzanie  danych, narzędzia klasy BI

 • narzędzia wsparcia sprzedaży produktów ubezpieczeniowych, narzędzia wspierające omnikanałowość sprzedaży i kontaktu z klientem

 • cyberzagrożenia

 • zarządzanie ryzykiem ubezpieczeniowym

 • integracja systemów

 • rozwiązania antyfraudowe

 • nowoczesne technologie mobilne

 • aplikacje konwersacyjne

 • wykorzystanie technologii chmurowej

KONFERENCJA SKIEROWANA JEST DO:

 

 • Przedstawicieli towarzystw ubezpieczeniowych

 • wyższej i średniej kadry zarządzająca

 • specjalistów ds. rozwoju biznesu

 • specjalistów ds. rozwoju IT

 • specjalistów ds. innowacyjności

 • informatyków

 

UDZIAŁ W KONFERENCJI JEST BEZPŁATNY!

Wymagane jest JEDYNIE wypełnienie formularza rejestracji – odnośnik znajduje się pod agendą.

 

ZAREJESTROWANYM UCZESTNIKOM ZAPEWNIAMY:

 • możliwość udziału w wybranych wykładach

 • możliwość otrzymania potwierdzenia udziału w konferencji (zaświadczenia w trakcie spotkania lub wystawienie certyfikatu uczestnictwa po wydarzeniu)

 • dostęp do materiałów pokonferencyjnych


ZAPREZENTUJ SWOJĄ FIRMĘ!

Firmy, które posiadają rozwiązania IT dla sektora ubezpieczeniowego, zainteresowane zaprezentowaniem swoich produktów podczas konferencji, zachęcamy do kontaktu i zapoznania się z naszą ofertą marketingową. Do wyboru m.in.: wykład 20 – 30 minut / podlinkowany logotyp na stronie / promocja na mediach społecznościowych  / lista kontaktów / informacje o udziale firmy w newsletterach i inne.
Kontakt:
karina.strojek@gigacon.org

Propozycje wykładów merytorycznych (call for papers), patronaty medialne, kontakt z uczestnikami: anna.karasinska@gigacon.org

PATRONI HONOROWI

SPONSORZY

 

PARTNERZY

FIRMA UCZESTNICZĄCA

PATRONI MEDIALNI

 

O WYSTAWCACH

BeOne lider w zakresie wdrożeń Alfresco w Polsce, obsługujący na stałe największe wdrożenia obejmujące przeszło 100.000 użytkowników i kilkadziesiąt milionów dokumentów. W ramach wdrożeń wypracowanych zostało przez BeOne dziesiątki modeli referencyjnych oraz scenariuszy użycia systemu Alfresco, a także najlepsze wzorce w zakresie rozszerzania systemu i dopasowania do wymagań klientów.
Exclusive Networks jest globalnym liderem dystrybucji z wartością dodaną, obecnym w 170 krajach, dostarczającym zaawansowane technologie cyfrowe w zakresie cyberbezpieczeństwa i cloud. Firma działa w unikatowym modelu ,,local sale, global scale”. Zapewnia on wymianę doświadczeń z ekspertami z całego świata oraz stabilny rozwój w globalnych strukturach, a jednocześnie niezależność, bliskość z partnerami, bezpośrednie wsparcie handlowe i techniczne, świadczone przez osoby, doskonale znające rynek lokalny i posługujące się ich językiem. Exclusive Networks Poland zapewnia partnerom know-how, zespół 300 ekspertów oraz doskonałą znajomość rynku IT, dbając o długofalowe relacje, oparte na wzajemnym zaufaniu. Ofertę firmy tworzą zaawansowane technologie cyfrowe w zakresie sieci, pamięci masowych i serwerów, Cloud i Data Center, cyberbezpieczeństwa, Unified Communications, systemów Pro AV i Digital Signage, rozwiązań przemysłowych i IoT, a także produktów SOHO, grafiki i gamingu.
Nexpertis specjalizuje się w profesjonalnym doradztwie w zakresie IT oraz wdrażaniu rozwiązań klasy Business Process Management (BPM) pomagając klientom sprostać wyzwaniom stawianym przez szybko zmieniające się otoczenie biznesowe. Wraz z kompetencjami posiadamy w naszej ofercie produkty, które mogą pomóc osiągnąć szybki mierzalny efekt optymalizując kluczowe procesy w organizacji. Nexpertis zapewnia cały cykl projektowy od analizy wymagań po wdrożenie, utrzymanie i rozwój systemów. Produkty i usługi: • Project Server - portfelowe zarządzanie projektami. • SharePoint - intranet i obieg dokumentów. • BPM - zarządzanie procesami organizacji. • Sale Chain Monitor - optymalizacja sieci sprzedaży. • Konsulting: szybkie wsparcie merytoryczne. • Outsourcing: aplikacje na wymiar, dostosowane do potrzeb klientów.
OpenText zapewnia przedsiębiorstwom dostęp do danych za pośrednictwem wiodących na rynku rozwiązań do zarządzania informacjami, wdrażanymi lokalnie lub w chmurze. Dzięki najbardziej kompletnej i zintegrowanej platformie do zarządzania informacjami na świecie umożliwiamy naszym klientom organizowanie, integrowanie oraz ochronę danych i treści podczas ich przepływu przez procesy biznesowe wewnątrz i na zewnątrz organizacji. Więcej informacji na temat firmy OpenText (NASDAQ: OTEX, TSX: OTEX) można znaleźć na stronie: opentext.com.

PRELEGENCI

KONTAKT

ANNA KARASIŃSKA

Kontakt dla Uczestników, Prelegentów i Patronów:

e-mail: anna.karasinska@gigacon.org

mobile: +48 506 981 902

KARINA STROJEK

Kierownik projektu - kontakt z Wystawcami

e-mail: karina.strojek@gigacon.org

mobile: +48 600 677 473

© 2021 GigaCon - biznesowe konferencje IT Powered by varit

Archiwum imprez

Regulamin i polityka prywatności