Regulamin i polityka prywatności

Archiwum imprez

© 2021 GigaCon - biznesowe konferencje IT Powered by varit

KARINA STROJEK

Kierownik projektu - kontakt z Wystawcami

e-mail: karina.strojek@gigacon.org

mobile: +48 600 677 473

ANNA KARASIŃSKA

Kontakt dla Uczestników, Prelegentów i Patronów:

e-mail: anna.karasinska@gigacon.org

mobile: +48 506 981 902

KONTAKT

PRELEGENCI

ITManager to oprogramowanie, które zapewnia zgodne z najlepszymi praktykami centralne zarządzanie infrastrukturą informatyczną oraz procesami IT w organizacji. Wbudowany w system zestaw narzędzi wspiera administratorów IT w codziennych obowiązkach, a modułowa budowa pozwala dobrać i wdrożyć potrzebne funkcje. Wdrożenie systemu ITManager jest profesjonalną i kompleksową usługą, która obejmuje instalację oprogramowania, indywidualną parametryzację, szkolenie administracyjne dla zespołu IT oraz wsparcie powdrożeniowe. System stworzony przez firmę Infonet Projekt, istniejącą na polskim rynku od 25 lat.
Statlook® jest marką należącą do polskiej firmy Media-press.tv S.A, która od ponad 30 lat dostarcza zaawansowane systemy informatyczne dla firm na całym świecie. Tworzone oprogramowanie pozwala na sprawne, wydajne i wygodne zarządzanie zasobami informatycznymi i ludzkimi w firmach prywatnych oraz instytucjach państwowych. Nasze oprogramowanie obejmuje działaniem wszystkie elementy infrastruktury IT (sprzęt, oprogramowanie, użytkownicy, Internet). Kompleksowość działania łączymy z profesjonalnymi technologiami oraz innowacyjnym, przyjaznym interfacem. Systemy Uplook® i Statlook®, analizując zależności pomiędzy poszczególnymi elementami infrastruktury, zapewniają zarówno zbiorcze dane statystyczne dające natychmiastową informację o stanie całej infrastruktury, jak i szczegółowe informacje dotyczące pojedynczych stanowisk komputerowych czy użytkowników, a także procesów i kosztów z nimi związanych. Polski Produkt – ponad 18 lat doświadczenia – 8.000 firm oraz instytucji w Polsce.

O WYSTAWCACH

PATRONI MEDIALNI

 

WSPÓŁPRACA MERYTORYCZNA

 

FIRMA UCZESTNICZĄCA

PARTNERZY

SPONSOR

 

PATRON HONOROWY

UDZIAŁ W KONFERENCJI JEST BEZPŁATNY!

Wymagane jest JEDYNIE wypełnienie formularza rejestracji – odnośnik znajduje się pod agendą.

 

ZAREJESTROWANYM UCZESTNIKOM ZAPEWNIAMY:

 • możliwość udziału w wybranych wykładach

 • możliwość otrzymania potwierdzenia udziału w konferencji (zaświadczenia w trakcie spotkania lub wystawienie certyfikatu uczestnictwa po wydarzeniu)

 • dostęp do materiałów pokonferencyjnych


ZAPREZENTUJ SWOJĄ FIRMĘ!

Firmy, które posiadają rozwiązania IT dedykowane dla sektora zdrowia, zainteresowane zaprezentowaniem swoich produktów podczas konferencji, zachęcamy do kontaktu i zapoznania się z naszą ofertą marketingową. Do wyboru m.in.: wykład 20 – 30 minut / podlinkowany logotyp na stronie / promocja na mediach społecznościowych  / lista kontaktów / informacje o udziale firmy w newsletterach i inne.
Kontakt:
karina.strojek@gigacon.org

Propozycje wykładów merytorycznych (call for papers), patronaty medialne, kontakt z uczestnikami: anna.karasinska@gigacon.org

O KONFERENCJI:

Celem konferencji jest przedstawienie najnowszych rozwiązań w zakresie informatyzacji zakładów opieki zdrowotnej. Wprowadzenie Elektronicznej Dokumentacji Medycznej to jedno z wyzwań z którym szpitalne działy IT muszą się uporać. 

Podczas konferencji wiodące firmy IT zaprezentują swoje rozwiązania, które pomogą usprawnić pracę placówki, zarządzanie personelem, obniżyć koszty czy wdrożyć EDM. Oprócz tego wykłady merytoryczne przeprowadzą eksperci, którzy opowiedzą o swoich doświadczeniach związanych z informatyzacją sektora ochrony zdrowia.

PROPONOWANA TEMATYKA:

 • Obieg dokumentacji medycznej;

 • Dostęp do dokumentacji medycznej;

 • Ochrona informacji i medycznych danych osobowych;

 • E-rejestracja;

 • Rola dokumentacji medycznej w pracy zakładu opieki zdrowotnej;

 • Mobilny dostęp do elektronicznej dokumentacji medycznej;

 • Przetwarzanie danych osobowych w związku ze świadczeniem usług medycznych;

 • Prawne aspekty gromadzenia i archiwizacji danych medycznych

 • Systemy obiegu informacji pomiędzy i w placówkach służby zdrowia

 • Bezpieczeństwo informacji medycznej

 • Hurtownie danych; bazy danych; otwarte standardy danych medycznych

 • Aplikacje wspomagające zarządzanie placówkami opieki zdrowotnej

 • Podpis elektroniczny w dokumentacji medycznej

 

REJESTRACJA

IT W SŁUŻBIE ZDROWIA

10 lutego 2022


Godzina:  10:00

ONLINE

AGENDA

10:00

Rozpoczęcie konferencji

10:00 - 10:30

Oprogramowanie klasy ITSM w zarządzaniu aparaturą medyczną - case study wdrożenia w Szpitalu Wolskim

- Krzysztof Szmigielski (Szpital Wolski)

Co zrobić, gdy konieczne jest uruchomienie systemu wspomagającego zarządzanie aparaturą medyczną, a gospodarka niedoborów (bo z taką własnie mamy do czynienie w ochronie zdrowia) mówi jasno, że pieniędzy na zakup i wdrożenie oprogramowania nie ma. W wystąpieniu przedstawione zostanie case study zaadoptowania oprogramowania klasy ITSM na potrzeby Sekcji aparatury medycznej.

10:35 - 11:05

Wsparcie narzędziowe oraz procesowe dla zespołów IT i Administracji

- Szymon Dudek (Infonet Projekt SA producent systemu ITManager)

Pokażemy funkcjonalność systemu na przykładach ciekawych wdrożeń systemu ITManager w sektorze ochrony zdrowia.

11:10 - 11:30

Bezpieczny komputer w służbie zdrowia. Statlook, czyli zarzadzanie zasobami IT, audyt legalności i bezpieczeństwo użytkowników w pigułce

- Marcin Pera (Statlook)

Opieka nad pacjentem, to także troska o bezpieczeństwo danych jego i pracowników medycznych. Sprawność zarządzania bepieczeństwem danych osobowych, zgodność z przepisami RODO w tych obszarach pomocą służy program Statlook. To system, który pozwala sprawnie zarządzać zasobami IT, zabezpieczyć sprzęt komputerowy przed szeregiem informatycznych zagrożeń oraz zadbać o aktualność licencji na oprogramowanie. Statlook ułatwia również pracę na odległość poprzez autorskie rozwiązanie helpdesku i zdalnego pulpitu co jest szczególną zaletą w czasie panującej ciągle pandemii. Poruszymy też bieżącą kwestię zgłoszeń od sygnalistów i możliwości zautomatyzowania ich obsługi.

 

11:35 - 11:45

Aplikacja nawigacyjna wspomagająca poruszanie się po szpitalu SP ZOZ MSWiA w Białymstoku

- dr inż. Waldemar Pacuk (Politechnika Białostocka)

Współczesne duże szpitale, zlokalizowane zwłaszcza w starszych budynkach, wielokrotnie modernizowane, rozbudowywane, remontowane to często istne labirynty. 
Aplikacja ułatwia użytkownikowi dotarcie z punktu początkowego do wybranego z menu punktu końcowego, wyświetlając na ekranie smartfona dostępną trasę. 
Proste? Przydatne? A już to macie? Dlaczego jeszcze nie?

11:50 - 12:20

 Cyfryzacja części szarej szpitala na rzecz większego bezpieczeństwa pacjenta i komfortu pracy personelu

- dr Anna Gawrońska (Sieć Badawcza Łukasiewicz)

Podczas prezentacji omówione zostaną następujące zagadnienia:
- dlaczego warto stosować standardy interoperacyjności,
- jakie korzyści płyną ze skanowania kodów kreskowych,
- jak automatyzacja poprawia bezpieczeństwo pacjenta i komfort pracy personelu

12:25 - 12:55

Pandemia a dane osobowe dotyczące stanu zdrowia

- Szymon Żywicki (Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa)

Jak RODO odnajduje się w związku z trwającą pandemią, wprowadzonym stanem epidemii. Czy przepisy rozporządzenia były gotowe na takie zmiany w obszarze masowego przetwarzania danych dotyczących stanu zdrowia? Obecny czas to nieustanne zmiany przepisów, jak bezpiecznie przetwarzać dane dotyczące stanu zdrowia? Co z danymi dotyczącymi szczepień, w szczególności w zakresie obowiązku szczepienia pracowników podmiotów leczniczych. Również UODO w czasie swoich kontroli borykał się z kwestią danych pandemicznych, a dotyczących osób na kwarantannie. Wykład ma na celu wsparcie w odpowiedzi na pytanie - jak odnaleźć się w obecnej sytuacji. 

13:00 - 13:30

Implementacja AI do systemów danych medycznych

- dr Agata Majchrowska (Research Lab CODR.PL)

Etyczne i odpowiedzialne wdrażanie AI do systemów danych medycznych stanowi niewątpliwe wyzwanie. Wymaga spełnienia warunków i opracowania działań w oparciu o szereg analiz, indywidualizowanych do konkretnego projektu. Rodzi pytania wymagające nie tylko znalezienia odpowiedzi, ale i sposobu jej odszukania.

Wykład ma charakter warsztatowy, obejmuje generalny obraz działań, które należy rozważyć oraz przykładowe scenariusze - przewidziana jest możliwość interaktywnej dyskusji.

13:30

Zakończenie konferencji