10:00

Rozpoczęcie konferencji

10:00 - 10:30

Blaski i cienie wdrożenia systemu EZD PUW

- Krzysztof Szmigielski (Szpital Wolski, Europejska Uczelnia w Warszawie)

Wdrożenie darmowego systemu  Elektronicznego Zarządzania Dokumentacją Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego w Szpitalu Wolskim nie odbyło się bez problemów. W mojej prelekcji podzielę się moimi przemyśleniami na temat świeżo wdrożonego systemu, opowiem z jakimi problemami musieliśmy sobie radzić, co jest dobre w rozwiązaniu dostarczanym przez Podlaski Urząd Wojewódzki w współpracy z NASK, a co do dzisiaj odbija się czkawką. Omówię też przygotowania do takiego wdrożenia w jednostce.

10:35 - 11:05

Zarządzanie cyberbezpieczeństwem w służbie zdrowia

- Marek Aloksa (Galach Consulting)

Wdrożenie wymagań Krajowego Systemu Cyberbezpieczeństwa w zakładach opieki zdrowotnej. Ochrona systemów informacyjnych wspierających usługi kluczowe. Wymagane zabezpieczenia techniczne i organizacyjne. Zarządzanie incydentami i podatnościami. Udokumentowane procesy zarządzania bezpieczeństwem informacji i zarządzania ciągłością działania. Efektywne szacowanie ryzyka i realizacja planów postępowania z ryzykiem. Realizacja obligatoryjnych audytów.

11:10 - 11:40

Czy Chmura wyjdzie nam na zdrowie?
- Paweł Marcinkowski (Billennium) we współpracy z Tech Data

Najpierw powiemy sobie wprost czym jest i czym nie jest Chmura. Potem sprawdzimy jakie wartości, nie tylko dla IT, może wnieść jej wykorzystanie i czy faktycznie łatwo z niej skorzystać. O czym trzeba wiedzieć przy używaniu Chmury oraz rozwiązań hybrydowych? W jaki sposób można spełnić wymagania regulacyjne i jednocześnie nie pozbawić się elastyczności oferowanych przez Chmurę? Na koniec zobaczymy ile to będzie kosztowało. 

11:45 - 12:15

SOC w służbie zdrowia: Kwiatek u kożucha czy realna potrzeba?

- Piotr Ksieniewicz, Michał Zadruski (Network Expert)

Monitorowanie bezpieczeństwa infrastruktury sieciowej powoli na naszych oczach staje się standardem w wielu placówkach świadczących tzw. usługi kluczowe. Posiadanie własnego SOCa w wielu przypadkach okazuje się jednak dość sporym wyzwaniem. Czy słusznie? 
Należy mieć na uwadze, że bardziej istotne od samego posiadania usługi powinno być odpowiednie i umiejętne wykorzystywanie jej możliwości. 
Zastanowimy się więc wspólnie między innymi, czy Security Operation Center jest rzeczywiście tak potrzebny, a może jest obowiązkiem? Czy można go stworzyć i efektywnie utrzymywać wyłącznie we własnym zakresie?

12:20 - 12:50

Big Data w służbie zdrowia, czyli jak nowe możliwości zaawansowanej analizy danych mogą usprawnić pracę szpitala

- Jakub Józwiak (NewDataLabs)

Czym jest wizualna analityka i dlaczego przyspiesza analizę danych?
Dlaczego warto nakładać na siebie dane z różnych źródeł, jak to zrobić i co dzięki temu można uzyskać?
Kilka dobrych i złych przykładów wykorzystania.
Kilka rekomendacji do wykorzystania.

12:55 - 13:00

Film Centricity High Acuity - Kliniczny system informatyczny

- GE Healthcare

Rozwiązanie Centicity High Acuity Critical Care to system informatyczny wspomagający Oddziały Anestezjologii i Intensywnej Terapii w zakresie obiegu dokumentacji medycznej. Dowiedz się jakie korzyści innowacje cyfrowe mogą dać szpitalowi poprawiając wyniki leczenia i zapewniając wgląd w przebieg opieki nad pacjentem.

13:00 - 13:20

Zarządzanie Zasobami IT w służbie zdrowia. Oprogramowanie Statlook jako lek na kryzys

- Marcin Pera (Statlook)

Statlook to oprogramowanie, które zapewnia bezpieczeństwo w obszarze IT z jednoczesną gwarancją optymalizacji kosztów. Nasz system gwarantuje odpowiednią ochronę wszystkich zasobów IT, pomaga zadbać o aktualność licencji i legalność oprogramowania. W czasach pracy zdalnej i hybrydowej umożliwia rozwiązywanie na odległość problemów zgłaszanych przez użytkowników (Helpdesk z autorską propozycją zdalnego pulpitu). Wspieramy też zarządzanie bezpieczeństwem danych osobowych (RODO) oraz zgodnie z dyrektywą unijną proponujemy nowoczesne rozwiązanie obowiązku utworzenia wewnętrznego kanału zgłoszeń dla sygnalistów.

13:25 - 13:55

Racjonalizacja wybranych procesów szpitalnych na rzecz poprawy bezpieczeństwa pacjenta

- dr n. ekon. Anna Gawrońska (Łukasiewicz - Poznański Instytut Technologiczny)

14:00  - 14:30

Diagnostyka przy wsparciu automatyki i AI

- dr Agata Majchrowska (Research Lab CODR.PL)

14:30

Zakończenie konferencji

 

AGENDA

15 września 2022


Godzina:  10:00

ONLINE

IT W SŁUŻBIE ZDROWIA

REJESTRACJA

O KONFERENCJI:

Celem konferencji jest przedstawienie najnowszych rozwiązań w zakresie informatyzacji zakładów opieki zdrowotnej. Wprowadzenie Elektronicznej Dokumentacji Medycznej to jedno z wyzwań z którym szpitalne działy IT muszą się uporać. 

Podczas konferencji wiodące firmy IT zaprezentują swoje rozwiązania, które pomogą usprawnić pracę placówki, zarządzanie personelem, obniżyć koszty czy wdrożyć EDM. Oprócz tego wykłady merytoryczne przeprowadzą eksperci, którzy opowiedzą o swoich doświadczeniach związanych z informatyzacją sektora ochrony zdrowia.

PROPONOWANA TEMATYKA:

 • Obieg dokumentacji medycznej;

 • Dostęp do dokumentacji medycznej;

 • Ochrona informacji i medycznych danych osobowych;

 • E-rejestracja;

 • Rola dokumentacji medycznej w pracy zakładu opieki zdrowotnej;

 • Mobilny dostęp do elektronicznej dokumentacji medycznej;

 • Przetwarzanie danych osobowych w związku ze świadczeniem usług medycznych;

 • Prawne aspekty gromadzenia i archiwizacji danych medycznych

 • Systemy obiegu informacji pomiędzy i w placówkach służby zdrowia

 • Bezpieczeństwo informacji medycznej

 • Hurtownie danych; bazy danych; otwarte standardy danych medycznych

 • Aplikacje wspomagające zarządzanie placówkami opieki zdrowotnej

 • Podpis elektroniczny w dokumentacji medycznej

 

UDZIAŁ W KONFERENCJI JEST BEZPŁATNY!

Wymagane jest JEDYNIE wypełnienie formularza rejestracji – odnośnik znajduje się pod agendą.

 

ZAREJESTROWANYM UCZESTNIKOM ZAPEWNIAMY:

 • możliwość udziału w wybranych wykładach

 • możliwość otrzymania potwierdzenia udziału w konferencji (zaświadczenia w trakcie spotkania lub wystawienie certyfikatu uczestnictwa po wydarzeniu)

 • dostęp do materiałów pokonferencyjnych


ZAPREZENTUJ SWOJĄ FIRMĘ!

Firmy, które posiadają rozwiązania IT dedykowane dla sektora zdrowia, zainteresowane zaprezentowaniem swoich produktów podczas konferencji, zachęcamy do kontaktu i zapoznania się z naszą ofertą marketingową. Do wyboru m.in.: wykład 20 – 30 minut / podlinkowany logotyp na stronie / promocja na mediach społecznościowych  / lista kontaktów / informacje o udziale firmy w newsletterach i inne.
Kontakt:
karina.strojek@gigacon.org

Propozycje wykładów merytorycznych (call for papers), patronaty medialne, kontakt z uczestnikami: anna.karasinska@gigacon.org

PATRON HONOROWY

SPONSOR

 

PARTNER

FIRMA UCZESTNICZĄCA

WSPÓŁPRACA MERYTORYCZNA

 

PATRONI MEDIALNI

 

O WYSTAWCACH

Billennium to zespół ponad 1800 specjalistów IT, który niezmiennie od 2003 roku przekracza granice technologii, aby dostarczać innowacyjne rozwiązania IT dla biznesu. Nasze biura mieszczą się w Polsce, Niemczech, Kanadzie, Malezji i Indiach. Przeszło 19-letnie doświadczenie zdobyte w kooperacji z ponad 100 klientami pozwoliło nam wypracować elastyczny i optymalny model współpracy follow-the-sun (24/7/365). Dzięki niemu realnie wpływamy na rozwój organizacji naszych partnerów. Zatrudniamy wyłącznie najlepszych specjalistów IT z nowatorskim podejściem do tworzenia rozwiązań informatycznych, stale skupiających się na rzeczywistych potrzebach naszych klientów.
Firma Galach Consulting powstała w 2004 r., a od 2015 r. świadczymy usługi jako spółka prawa handlowego. Od początku naszej działalności specjalizujemy się w projektach związanych z szeroko rozumianym bezpieczeństwem informacji, obejmujących między innymi audyty, doradztwo, testy bezpieczeństwa aplikacji i infrastruktury informatycznej, a także optymalizację procesów związanych z zarządzaniem bezpieczeństwem danych. Firma zatrudnia zespół doświadczonych ekspertów posiadających uznane certyfikaty branżowe, w tym upoważniające do przeprowadzania audytów zgodnie z Ustawą o Krajowym Systemie Cyberbezpieczeństwa. Zajmujemy się  również zagadnieniami realizacji wymagań w zakresie ochrony danych osobowych w systemach informatycznych oraz modelowaniem, implementacją i doskonaleniem procesów związanych z realizacją obowiązków wynikających z RODO. Realizujemy prace badawczo-rozwojowe z zakresu cyberbezpieczeństwa, świadczymy także usługi stałego wsparcia dla naszych Klientów.
Pomagamy lekarzom w zapewnianiu pacjentom jak najlepszej opieki Jako wiodący innowator w dziedzinie technologii medycznych i diagnostyki GE Healthcare oferuje inteligentne urządzenia, dane, narzędzia analityczne, aplikacje i usługi obsługiwane przez opartą na sztucznej inteligencji platformę Edison, dzięki którym lekarze mogą podejmować szybsze i bardziej świadome decyzje. Naszym celem jest wspieranie kultury otwartości pełnej szacunku, przejrzystości i uczciwości.
Statlook® jest marką należącą do polskiej firmy Media-press.tv S.A, która od ponad 30 lat dostarcza zaawansowane systemy informatyczne dla firm na całym świecie. Tworzone oprogramowanie pozwala na sprawne, wydajne i wygodne zarządzanie zasobami informatycznymi i ludzkimi w firmach prywatnych oraz instytucjach państwowych. Nasze oprogramowanie obejmuje działaniem wszystkie elementy infrastruktury IT (sprzęt, oprogramowanie, użytkownicy, Internet). Kompleksowość działania łączymy z profesjonalnymi technologiami oraz innowacyjnym, przyjaznym interfacem. Systemy Uplook® i Statlook®, analizując zależności pomiędzy poszczególnymi elementami infrastruktury, zapewniają zarówno zbiorcze dane statystyczne dające natychmiastową informację o stanie całej infrastruktury, jak i szczegółowe informacje dotyczące pojedynczych stanowisk komputerowych czy użytkowników, a także procesów i kosztów z nimi związanych. Polski Produkt – ponad 18 lat doświadczenia – 8.000 firm oraz instytucji w Polsce.
Zespół Network Expert to już ponad 10 lat obecności na polskim i międzynarodowym rynku. To również jednak przede wszystkim ludzie, dla których IT to coś więcej niż pasja. Zakres naszych stricte integratorskich działań i wielu wykonanych przez ten czas wdrożeń teleinformatycznych (projektujemy i budujemy profesjonalne sieci od A do Z, zarówno dla małych, średnich, jak i największych graczy na rynku) poszerzyliśmy między innymi w kierunku cybersecurity. Wieloletnie doświadczenia inżynierskie w tym zakresie, potwierdzone najwyższymi branżowymi certyfikatami, pozwoliło nam na stworzenie usługi typu SOC (Security Operation Center) o nazwie net.soc. Kierujemy ją głównie do operatorów usług kluczowych (OUK), szpitali i całego sektora medycznego, a także urzędów miast i gmin. Zaspokajamy zapotrzebowanie na niemal wszystkie produkty i usługi, o których mowa w Ustawie o Krajowym Systemie Cyberbezpieczeństwa (tzw. Cyberustawa), czy też w Zarządzeniu Narodowego Funduszu Zdrowia w sprawie finansowania działań w celu podniesienia poziomu bezpieczeństwa systemów teleinformatycznych.
NewDataLabs jest firmą skoncentrowaną na wdrażaniu analityki biznesowej. Jest Premier Partnerem Tableau, zajmuje się również budową rozwiązań „krok przed Tableau” – Hurtowni Danych, rozwiązań ETL/ELT, modelowaniem danych, projektowaniem dashboardów analitycznych itp. Jest Również Partnerem SNOWFLAKE, Silver Partnerem Microsoft oraz Partnerem Fivetran. Firma powstała w 2015 roku z połączenia dwóch zespołów Konsultantów. Od tego czasu zrealizowała ponad 200 projektów w różnego typu organizacjach – takich jak Decathlon, T-Mobile Polska, BNP Paribas Polska, VELUX, Śnieżka SA, INTERIA SA, czy Volkswagen Group Polska. Firma zgromadziła unikalny zespół wysokiej klasy Konsultantów.
Tech Data to jeden z największych na świecie dystrybutorów technologii. Pomagamy firmom takim jak Amazon Web Services, HP, Apple, Cisco, Microsoft — i setkom innych — wprowadzić swoje produkty na rynek, a także oferujemy szeroki zakres usług wsparcia technicznego i biznesowego. Łączymy świat z potęgą technologii. Nasz kompleksowy portfel produktów, usług i rozwiązań, wysoko wyspecjalizowane umiejętności i doświadczenie w zakresie technologii nowej generacji umożliwiają Partnerom Biznesowym wprowadzanie na rynek produktów i rozwiązań, które są potrzebne światu do łączności, rozwoju i postępu. Tech Data zajmuje 90. miejsce na liście Fortune 500® i od 11 lat jest jedną z najbardziej podziwianych firm na świecie (World’s Most Admired Companies).  Jednym z oferowanych przez nas rozwiązań jest Amazon Web Services (AWS) - szeroki zestaw globalnych usług obliczeniowych, pamięci masowej, baz danych, analiz i aplikacji, które pozwalają organizacjom działać sprawniej, obniżać koszty IT oraz skalować aplikacje.

PRELEGENCI

KONTAKT

ANNA KARASIŃSKA

Kontakt dla Uczestników, Prelegentów i Patronów:

e-mail: anna.karasinska@gigacon.org

mobile: +48 506 981 902

KARINA STROJEK

Kierownik projektu - kontakt z Wystawcami

e-mail: karina.strojek@gigacon.org

mobile: +48 600 677 473

© 2021 GigaCon - biznesowe konferencje IT Powered by varit

Archiwum imprez

Regulamin i polityka prywatności