10:00

Rozpoczęcie konferencji

10:00 - 10:30

Rozwiązania IT w logistyce szpitali

- Anna Gawrońska (Łukasiewicz - Poznański Instytut Technologiczny)

Podczas prezentacji przedstawione zostaną rozwiązania IT w zakresie części szarej funkcjonowania szpitali. Szczególna uwaga zostanie poświęcona rozwiązaniom mobilnych i automatom lekowym. W prezentacji nie zabraknie przykładów praktycznych wdrożeń.

10:35 - 11:05

Zwiększ efektywność procesów w logistyce i produkcji skracając czas do informacji
- Przemysław Magiera (MicroStrategy)

Zapewnienie pracownikom zakładów produkcyjnych i łańcucha dostaw natychmiastowego dostępu do kluczowych informacji, umożliwia im identyfikację nieefektywności, poprawę jakości i skrócenie procesów. Dowiedz się, w jaki sposób wzbogacić internetowe systemy dla produkcji i logistyki o dodatkowe kluczowe wskaźniki KPI w celu usprawnienia pracy i procesu podejmowania decyzji przez pracowników zajmujących się łańcuchem dostaw, produktami, liniami produkcyjnymi, jakością, sprzedażą. HyperIntelligence, pozwala uzyskać natychmiastowe odpowiedzi na pytania biznesowe i techniczne.  Zobacz, jak możesz wstrzyknąć analizę bezpośrednio do przeglądarek internetowych, klientów poczty e-mail, Salesforce.com, Slack, aplikacji Office365, narzędzi BI i nie tylko!

11:10 - 11:40

Jak zbudować przewagę konkurencyjną Firmy Logistycznej przy pomocy nowoczesnych technologii Business Intelligence?

- Witold Kilijański (NewDataLabs)
1.    Na czym polega specyfika pracy z danymi w firmie logistycznej?
2.    Jakie są główne potrzeby informacyjne managerów sektora TSL i jak im sprostać?
3.    Garść przykładów dobrych i złych – jak można wydajnie analizować wielkie zbiory danych przy pomocy wizualnej analityki?

11:45 - 12:15

Jak chmura może wspierać logistykę.

- Marcin Kaczmarek (Cloud Partners), Piotr Blonkowski (Tech Data)

W czasie prezentacji zostaną omówione najpopularniejsze przykłady wykorzystania chmury w organizacjach logistycznych. Opowiemy o standardowym procesie migracji oraz o kosztach w chmurze.

12:20 - 12:40

Automatyczne bramki Rewista Gate Control. Precyzja i automatyzacja w rejestracji przepływu towarów.

- Marek Kuropieska (Aspekt)

Automatyczne bramki skanujące to idealne rozwiązanie do każdego magazynu. Rewista Gate Control oferuje pełną kontrolę nad produktami, materiałami, opakowaniami i całościowy wgląd w ich historię, a także daje gwarancję, że do klienta zawsze trafi zamówiony towar. Urządzenia skracają proces załadunku oraz minimalizują ryzyko wystąpienia błędów oraz strat. Zyski z wdrożenia samoskanujących bramek widoczne są we wszystkich aspektach pracy przedsiębiorstwa. Udowodnimy to na przykładach naszych klientów. 
Podczas spotkania dowiesz się:
●      Jakie możliwości dają automatyczne bramki skanujące.
●      Czy to drogie rozwiązanie i dlaczego warto je mieć.
●      Poznasz możliwe zastosowania bramek 
●      Poznasz możliwe technologie, stosowane w ramach identyfikacji towarów/osób.
●      Poznasz fakty i mity związane z bramkami.

12:45 - 13:05

Statlook, czyli 20 lat zarządzania sprzętem, oprogramowaniem, licencjami i bezpieczeństwem danych osobowych. Ponadto Helpdesk, monitoring użytkowników i wewnętrzny kanał zgłoszeń dla sygnalistów

- Marcin Pera (Statlook)

Od 20 lat tworzymy program, który pomaga wielu firmom i instytucjom zarządzać zasobami IT. Nasze autorskie rozwiązania zabezpieczają firmy i instytucje oraz zwiększają poczucie bezpieczeństwa poszczególnych użytkowników. Statlook pomaga w zarządzaniu czasem pracy oraz bezpieczeństwem danych osobowych, ułatwia zdalne rozwiązywanie problemów, które przytrafiają się użytkownikom. Nasze najnowsze dziecko – Sygnalista Statlook – pozwala spełnić obowiązek utworzenia wewnętrznego, anonimowego kanału zgłoszeń dla sygnalistów, który nakładają na firmy i instytucje publiczne przepisy unijne.

13:10 - 13:40

Kluczowe kompetencje Managera w zmieniającym się otoczeniu

- Bartłomiej Papisz (#LPPO)

Managerów, firmy zatrudniają ze względu na ich inteligencję, fachową wiedzę a także biorąc pod uwagę ich doświadczenie w innych organizacjach. Jednym z powodów, dla których są zwalniani to brak inteligencji emocjonalnej. 
Czy Manager, może sobie pozwolić na emocje w miejscu pracy? Na tak zadane pytanie, spotykam się z różnymi odpowiedziami.
Czy Manager dzisiaj i jutra może lekceważyć ich znaczenie? Odpowiedzi na to pytanie, są w przeważające większości następujące. Nie, nie powinien.

13:45 - 14:15

Analiza poziomu cyfryzacji polskich przedsiębiorstw logistycznych

- Adam Koliński (Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu)

Cyfryzacja łańcuchów dostaw jest obecnie kluczowym elementem efektywności procesów logistycznych, jednocześnie zagadnieniem bardzo obszernym i skomplikowanym. W ramach prezentacji przedstawiona zostanie propozycja uporządkowania terminologii związanej z cyfryzacją oraz zaprezentowane będą wstępne wyniki badań w zakresie stopnia cyfryzacji polskich przedsiębiorstw. Zaprezentowane będą również badania identyfikujące potrzeby przedsiębiorstw w zakresie zastosowania innowacji w logistyce.

14:15

Zakończenie konferencji

 

AGENDA

26 maja 2022


Godzina:  10:00

ONLINE

ROZWIĄZANIA DLA PRODUKCJI I LOGISTYKI

REJESTRACJA

O KONFERENCJI:

Konferencja "Rozwiązania dla Produkcji i Logistyki" ma za zadanie odpowiedzieć na pytanie o przyszłość rozwiązań kluczowych dla tych sektorów, wskazać bieżące trendy i wyzwania.

Podczas wykładów produktowych zaprezentujemy konkretne rozwiązania informatyczne usprawniające prace i procesy. Będą Państwo mieli okazje zapoznać się z nimi, porównać i skonsultować ofertę poszczególnych dostawców. Nasi eksperci podzielą się własnymi doświadczeniami i odpowiedzą na nurtujące Państwa pytania.

PROPONOWANA TEMATYKA:

PRZEMYSŁ

 

 • Przemysł 4.0

 • IoT/M2M

 • Systemy CPS (cyber-physical systems)

 • MES

 • CAQ (systémy wspomagające zarządzanie jakością)

 • MRP (planowanie zaopatrzenia materiałowego)– CMMS (utrzymanie ruchu)

 • Cyfrowe bezpieczeństwo

 • Automatyzacja

 • Produkcja w modelu skoncentrowanym na usługach

 • Rozwiązania chmurowe do gromadzenia i przetwarzania dużej ilości danych

 • Integracja systemów

 • Systemy wspierające analizę danych biznesowych

 • Zarządzanie infrastrukturą IT

 • Serwicyzacja

 

 

LOGISTYKA

 

 • Magazyn 4.0

 • Supply Chain Management

 • Cloud Supply Chain

 • SCMI

 • RPA- robotyzacja procesów

 • Systemy bezzałogowe

 • Automatyzacja magazynowa, automatyzacja łańcucha dostaw

 • Cyberbezpieczeństwo

 • Zarządzanie zasobami

 • Kontrola i optymalizacja kosztów

UDZIAŁ W KONFERENCJI JEST BEZPŁATNY!

Wymagane jest JEDYNIE wypełnienie formularza rejestracji – odnośnik znajduje się pod agendą.

 

ZAREJESTROWANYM UCZESTNIKOM ZAPEWNIAMY:

 • możliwość udziału w wybranych wykładach

 • możliwość otrzymania potwierdzenia udziału w konferencji (zaświadczenia w trakcie spotkania lub wystawienie certyfikatu uczestnictwa po wydarzeniu)

 • dostęp do materiałów pokonferencyjnych


ZAPREZENTUJ SWOJĄ FIRMĘ!

Firmy, które posiadają rozwiązania IT dla sektorów produkcji i logistyki, zainteresowane zaprezentowaniem swoich produktów podczas konferencji, zachęcamy do kontaktu i zapoznania się z naszą ofertą marketingową. Do wyboru m.in.: wykład 20 – 30 minut / podlinkowany logotyp na stronie / promocja na mediach społecznościowych  / lista kontaktów / informacje o udziale firmy w newsletterach i inne.
Kontakt:
karina.strojek@gigacon.org

Propozycje wykładów merytorycznych (call for papers), patronaty medialne, kontakt z uczestnikami: anna.karasinska@gigacon.org

PATRONI HONOROWI

SPONSORZY

 

PARTNER

FIRMA UCZESTNICZĄCA

WSPÓŁPRACA MERYTORYCZNA

PATRONI MEDIALNI

 

O WYSTAWCACH

Aspekt sp. z o.o. to lider w dziedzinie automatycznej identyfikacji produktów i procesów w przedsiębiorstwach handlowych, logistycznych i produkcyjnych. Od ponad 20 lat dostarcza firmom technologicznego wsparcia i wyposaża w narzędzia zwiększające ich efektywność.  Jako lider w dziedzinie auto ID Aspekt oferuje kompleksowe usługi, ekspercką wiedzę i dostęp do najlepszych światowych rozwiązań. Wśród klientów firmy znajdują się marki znane na całym świecie.  Oferta Aspektu zawiera audyt logistyczny, autorski system magazynowy WMS Rewista, oznakowanie magazynów i hal produkcyjnych, rozwiązania IT oparte o kody kreskowe, RFID i WLAN, serwis gwarancyjny i pogwarancyjny, etykiety i taśmy termotransferowe. Wśród ich partnerów znajdują się wiodący na świecie producenci i dystrybutorzy urządzeń i oprogramowania, tacy jak Zebra, Honeywell, Soti, NiceLabel, Inexto, Advantech, Datalogic, ProGlove czy Extreme Networks.
Cloud Partners – Cost effective journey to Hybrid and Public Cloud Cloud Partners zajmuje się unowocześnianiem infrastruktury IT klientów biznesowych poprzez migrację zasobów klientów do rozwiązań wirtualnych oraz rozwiązań cyberbezpieczeństwa. W zakresie kompetencji Cloud Partners jest dostarczanie usług chmury hybrydowej i publicznej we współpracy z czołowymi dostawcami takimi jak AWS, Google Cloud, Microsoft Azure, Orange, Netia, Operator Chmury Krajowej itp. Kluczową kompetencją Cloud Partners jest optymalizacja kosztów wdrożenia chmury i jej późniejszego użytkowania. Tym samym klient uzyskuje przyśpieszony i zwiększony zwrotu z inwestycji w chmurę hybrydową i publiczną, przy zachowaniu wydajności, elastyczności i bezpieczeństwa zasobów. Działamy zawsze jako reprezentant interesów klienta i doradzamy optymalne z punktu widzenia strategii i interesu ekonomicznego klienta rozwiązania.
Statlook® jest marką należącą do polskiej firmy Media-press.tv S.A, która od ponad 30 lat dostarcza zaawansowane systemy informatyczne dla firm na całym świecie. Tworzone oprogramowanie pozwala na sprawne, wydajne i wygodne zarządzanie zasobami informatycznymi i ludzkimi w firmach prywatnych oraz instytucjach państwowych. Nasze oprogramowanie obejmuje działaniem wszystkie elementy infrastruktury IT (sprzęt, oprogramowanie, użytkownicy, Internet). Kompleksowość działania łączymy z profesjonalnymi technologiami oraz innowacyjnym, przyjaznym interfacem. Systemy Uplook® i Statlook®, analizując zależności pomiędzy poszczególnymi elementami infrastruktury, zapewniają zarówno zbiorcze dane statystyczne dające natychmiastową informację o stanie całej infrastruktury, jak i szczegółowe informacje dotyczące pojedynczych stanowisk komputerowych czy użytkowników, a także procesów i kosztów z nimi związanych. Polski Produkt – ponad 18 lat doświadczenia – 8.000 firm oraz instytucji w Polsce.
MicroStrategy (Nasdaq: MSTR) to największa niezależna, notowana na giełdzie firma zajmująca się Business Intelligence, oferująca wiodącą platformę analityczną klasy korporacyjnej. Aby wypełnić swą wizję „Intelligence Everywhere™”, MicroStrategy dostarcza nowoczesną analitykę na kompleksowej platformie korporacyjnej używanej przez wiele najbardziej podziwianych marek na świecie z listy Fortune Global 500. Platforma, zoptymalizowana pod kątem wdrożeń w chmurze i lokalnie u klienta, zawiera HyperIntelligence, przełomową technologię, która nakłada praktyczne dane korporacyjne na popularne aplikacje biznesowe, pomagając użytkownikom podejmować mądrzejsze, szybsze decyzje. Więcej informacji na temat MicroStrategy można znaleźć na stronie www.microstrategy.com.
NewDataLabs jest firmą skoncentrowaną na wdrażaniu analityki biznesowej. Jest Premier Partnerem Tableau, zajmuje się również budową rozwiązań „krok przed Tableau” – Hurtowni Danych, rozwiązań ETL/ELT, modelowaniem danych, projektowaniem dashboardów analitycznych itp. Jest Również Partnerem SNOWFLAKE, Silver Partnerem Microsoft oraz Partnerem Fivetran. Firma powstała w 2015 roku z połączenia dwóch zespołów Konsultantów. Od tego czasu zrealizowała ponad 200 projektów w różnego typu organizacjach – takich jak Decathlon, T-Mobile Polska, BNP Paribas Polska, VELUX, Śnieżka SA, INTERIA SA, czy Volkswagen Group Polska. Firma zgromadziła unikalny zespół wysokiej klasy Konsultantów.
Tech Data to jeden z największych na świecie dystrybutorów technologii. Pomagamy firmom takim jak Amazon Web Services, HP, Apple, Cisco, Microsoft — i setkom innych — wprowadzić swoje produkty na rynek, a także oferujemy szeroki zakres usług wsparcia technicznego i biznesowego. Łączymy świat z potęgą technologii. Nasz kompleksowy portfel produktów, usług i rozwiązań, wysoko wyspecjalizowane umiejętności i doświadczenie w zakresie technologii nowej generacji umożliwiają Partnerom Biznesowym wprowadzanie na rynek produktów i rozwiązań, które są potrzebne światu do łączności, rozwoju i postępu. Tech Data zajmuje 90. miejsce na liście Fortune 500® i od 11 lat jest jedną z najbardziej podziwianych firm na świecie (World’s Most Admired Companies).  Jednym z oferowanych przez nas rozwiązań jest Amazon Web Services (AWS) - szeroki zestaw globalnych usług obliczeniowych, pamięci masowej, baz danych, analiz i aplikacji, które pozwalają organizacjom działać sprawniej, obniżać koszty IT oraz skalować aplikacje.

PRELEGENCI

KONTAKT

ANNA KARASIŃSKA

Kontakt dla Uczestników, Prelegentów i Patronów:

e-mail: anna.karasinska@gigacon.org

mobile: +48 506 981 902

KARINA STROJEK

Kierownik projektu - kontakt z Wystawcami

e-mail: karina.strojek@gigacon.org

mobile: +48 600 677 473

© 2021 GigaCon - biznesowe konferencje IT Powered by varit

Archiwum imprez

Regulamin i polityka prywatności