10:00

Rozpoczęcie konferencji

10:00 - 10:30

Open Finance – W oczekiwaniu na PSD3/PSR

- Jan Ziomek (Kochański & Partners)

Co czeka instytucje finansowe w związku z dostosowaniem do projektowanego pakietu regulacyjnego PSD3/PSR/FIDA. Czy będą to tylko szanse czy też wyzwania do uczestników? W trakcie wystąpienia uczestnicy dowiedzą się przed jakimi wyzwaniami będą stały podmiotu rynku finansowego oraz jak to wpłynie docelowo na kształt całego rynku finansowego.

10:35 - 11:05

Bezpieczeństwo danych z liderami IT a regulacje DORA

- Łukasz Grzesiak (Arrow ECS) i Marcin Chodorek (LevelITe)

NetApp i Commvault to liderzy IT w zakresie backupu i przechowywania danych. Ostatnie lata to intesywny rozwój technologii „Security” i implementacji w swoich rozwiązaniach. Jak nowe technologie wpisują się w regulacje DORA? Postaramy się to wyjaśnić.

11:10 - 11:40

Od długu technologicznego do nowoczesnej architektury z Camundą i Alfresco

- Marcin Makowski (BeOne)

Pokażemy jak nasi klienci z sektora bankowego budują lekkie rozwiązania wykorzystując najlepszy ECM i BPM, które następnie łączą w złożone moduły obsługujące kluczowe procesy.

11:45 - 12:15

Game of Thr€ats: sektor finansowy

- Adrian Kapczyński (COIG)

W trakcie pierwszej części prezentacji omówione zostaną najważniejsze spostrzeżenia wynikające z analizy aktualnego krajobrazu cyberzagrożeń występujących w sektorze finansowym. W drugiej części prelekcji skupimy uwagę na potencjale środków bezpieczeństwa, stanowiącymi przeciwmiary dla zagrożeń omówionych w części pierwszej.

12:20 - 12:50

Efektywne tworzenie aplikacji biznesowych z platformą low-code nAxiom

- Łukasz Sputo (OPTeam)

Podczas prezentacji będziemy mieć okazję bliżej poznać innowacyjną platformę nAxiom oraz przedstawić firmę stojącą za jej powstaniem. Następnie przejdziemy do praktycznej części, gdzie na żywo zbudujemy prostą aplikację, aby zobaczyć, jak łatwo i efektywnie można to zrobić przy użyciu nAxiom. Na zakończenie, poprzez przykłady gotowych aplikacji, spojrzymy na konkretne zastosowania tej platformy, w tym zarządzanie ryzykiem operacyjnym oraz skomplikowane procesy naliczania premii.

12:55 - 13:25

Jak chronić przed fraudem klienta, korzystającego z różnych kanałów bankowości elektronicznej - fraud protection by Group-IB (Wykład w języku angielskim)

- Andrew Parshin (Group-IB)

13:30 - 14:00

Problematyka retencji danych: minimalizacja danych jako strategia bezpieczeństwa w instytucjach finansowych

- Paweł Markiewicz i Grzegorz Leśniewski (Eksperci niezależni)

14:05 - 14:35

Czym jest i jak uzyskać zgodność z DORA

- Michał Barwicki (Kancelaria Macura)

Celem wystąpienia jest przybliżenie kluczowych zagadnień związanych z Rozporządzeniem DORA (Digital Operational Resilience Act), które nakłada na instytucje finansowe szereg wymogów w zakresie zarządzania ryzykiem ICT. Uczestnicy prelekcji będą mieli możliwość zapoznaniem się z wpływem DORA na rynek finansowy w tym i na sektor bankowy. Podczas prezentacji przedstawione zostaną zarówno wymogi stawiane podmiotom rynku finansowego w zakresie zarządzania ryzykiem ICT, zgłaszania incydentów jak i praktyczny wpływ wejścia DORA dla sektora bankowego.

14:40

Zakończenie konferencji

 

AGENDA

15 maja 2024


Godzina:  10:00

ONLINE

IT W BANKOWOŚCI

REJESTRACJA

O KONFERENCJI:

Wydarzenie będzie poświęcone informatyzacji sektora bankowego. Przegląd rozwiązań IT, które mają na celu usprawnić zarządzanie, podnieść efektywność pracy czy zoptymalizować koszty. Prelegenci opowiedzą o najnowszych trendach, przeprowadzonych wdrożeniach i swoich doświadczeniach związanych z informatyzacją instytucji finansowych.

PROPONOWANA TEMATYKA:

1. Cyfrowa Transformacja w Bankowości:

 • Strategie cyfrowe i innowacje w procesach bankowych.
 • Nowoczesne narzędzia i technologie wspierające cyfrową transformację.

2. Bezpieczeństwo IT w Bankowości:

 • Ochrona przed cyberzagrożeniami w sektorze finansowym.
 • Zapobieganie oszustwom i strategie zwalczania cyberprzestępczości w bankowości.
 • Dyrektywa NIS2
 • Zarządzanie kryzysowe
 • Rozporządzenie DORA

3. Fintech i Nowe Technologie Finansowe:

 • Wpływ nowych technologii, takich jak blockchain, na sektor finansowy.
 • Open banking i API

4.  Zarządzanie obiegiem dokumentów i archiwizacja
5. Bankowość Mobilna i Aplikacje Finansowe
6. Big Data i Analiza Danych w Bankowości:

 • Wykorzystanie danych do personalizacji oferty dla klientów.
 • Business Intelligence (BI) w procesach decyzyjnych banków.

7. Sztuczna Inteligencja w Bankowości:

 • Automatyzacja procesów i interakcji z klientami przy użyciu sztucznej inteligencji.
 • Algorytmy uczenia maszynowego w ocenie ryzyka i zapobieganiu oszustwom.

8. Omnichannel Banking:

 • Integracja różnych kanałów komunikacji w doświadczeniu klienta.
 • Wyzwania związane z utrzymaniem spójności w omnichannel banking.

9. Cybersecurity w Transakcjach Finansowych:

 • Bezpieczeństwo transakcji online i mobilnych.
 • Zastosowanie technologii biometrycznych w autoryzacji transakcji.

10. Automatyzacja Procesów w Bankowości:

 • Ewolucja procesów operacyjnych i back-office w bankach.
 • Robotyzacja procesów biznesowych (RPA) w sektorze bankowym.

11. Wykorzystanie chmury w bankowości: 

 • przenoszenie danych i usług bankowych do chmury( wykorzystanie usług IaaS, PaaS)
 • prywatność, bezpieczeństwo i niestandardowe rozwiązania hybrid cloud.

konferencja skierowana jest do:

 • przedstawicieli średniego szczebla firm z branży bankowości i usług finansowych 

 • pracowników departamentów bankowości elektronicznej, specjalistów/managerów ds. bezpieczeństwa IT, kierowników działów IT

 • osób odpowiedzialnych za zarządzanie zmianami, dobór rozwiązań i technologii służących optymalizacji procesów zachodzących w organizacji finansowej

 • dyrektorów, doradców Zarządu ds. IT, członków i kierowników zespołów

 • osób odpowiedzialnych za podejmowanie decyzji dotyczących wyboru i zakupu rozwiązań

 

UDZIAŁ W KONFERENCJI JEST BEZPŁATNY!

Wymagane jest JEDYNIE wypełnienie formularza rejestracji – odnośnik znajduje się pod agendą.

 

ZAREJESTROWANYM UCZESTNIKOM ZAPEWNIAMY:

 • możliwość udziału w wybranych wykładach

 • możliwość otrzymania potwierdzenia udziału w konferencji (zaświadczenia w trakcie spotkania lub wystawienie certyfikatu uczestnictwa po wydarzeniu)

 • dostęp do materiałów pokonferencyjnych


ZAPREZENTUJ SWOJĄ FIRMĘ!

Firmy, które posiadają rozwiązania IT dedykowane sektorowi bankowemu, zainteresowane zaprezentowaniem swoich produktów podczas konferencji, zachęcamy do kontaktu i zapoznania się z naszą ofertą marketingową. Do wyboru m.in.: wykład 20 – 30 minut / podlinkowany logotyp na stronie / promocja na mediach społecznościowych  / lista kontaktów / informacje o udziale firmy w newsletterach i inne.
Kontakt:
karina.strojek@gigacon.org

Propozycje wykładów merytorycznych (call for papers), patronaty medialne, kontakt z uczestnikami: anna.karasinska@gigacon.org

PATRONI HONOROWI

GŁÓWNY SPONSOR

 

SPONSORZY

 

PARTNERZY

FIRMA UCZESTNICZĄCA

WSPÓŁPRACA MERYTORYCZNA

 

PATRONI MEDIALNI

 

O WYSTAWCACH

Arrow ECS dostawca technologii wspierający rozwój wydajnych, praktycznych i kompleksowych rozwiązań informatycznych łączycych różne technologie w celu zaspokojenia sprecyzowanych potrzeb biznesowych. W ofercie znajdują się systemy, które w pełny sposób prezentują rozwiązania pamięci masowych, zabezpieczeń infrastruktury oraz oprogramowania w złożonym środowisku IT. Kompleksowe rozwiązania w zakresie infrastruktury IT i wiedza techniczna czynią nas liderem na rynku Value Added Distribution, czyli dystrybutorów z wartością dodaną. Nasze zasoby i programy pomagają Partnerom się rozwijać, wydajniej działać oraz przekształcać biznes tak, by móc szybko dostosować się do zmieniającego się rynku.
BeOne lider w zakresie wdrożeń Alfresco w Polsce, obsługujący na stałe największe wdrożenia obejmujące przeszło 100.000 użytkowników i kilkadziesiąt milionów dokumentów. W ramach wdrożeń wypracowanych zostało przez BeOne dziesiątki modeli referencyjnych oraz scenariuszy użycia systemu Alfresco, a także najlepsze wzorce w zakresie rozszerzania systemu i dopasowania do wymagań klientów.
COIG S.A. specjalizuje się w tworzeniu i wdrażaniu kompleksowych, dedykowanych rozwiązań informatycznych, wspomagających procesy produkcji i zarządzania dla średnich i dużych przedsiębiorstw. Ze względu na początki firmy, które sięgają 1951 r. i wywodzą się od usług obliczeniowych dla sektora wydobywczego, COIG jest jedną z najstarszych i najbardziej doświadczonych polskich firm informatycznych. Zdobyte doświadczenie i nowoczesne technologie to biznesowe filary, na których COIG od lat buduje swoją pozycję i zapewnienia kompleksowe wsparcie we wszystkich obszarach zastosowań IT. Oferta COIG w szczególności skupia się na autorskich rozwiązaniach wspierających produkcję i zarządzanie w przedsiębiorstwach, jednostkach samorządowych i rządowych. COIG oferuje również nowoczesne Centrum Przetwarzania Danych, jak również przeprowadzenie audytów bezpieczeństwa i usługę Security Operation Center którą swiadczy już dla wielu klientów, w tym dla Operatorów Usługi Kluczowej.
Group-IB z główną siedzibą w Singapurze jest jednym z wiodących dostawców rozwiązań w zakresie wykrywania i zapobiegania cyberatakom, identyfikowania oszustw internetowych, prowadzenia dochodzeń w sprawie przestępstw z wykorzystaniem zaawansowanych technologii oraz ochrony własności intelektualnej. Wiodąca pozycja technologiczna i możliwości badawczo-rozwojowe Group-IB opierają się na 20-letnim praktycznym doświadczeniu firmy w dochodzeniach w sprawach cyberprzestępczości na całym świecie i ponad 70 000 godzin reakcji na incydenty cyberbezpieczeństwa zgromadzonych w naszym kluczowym laboratorium kryminalistycznym i całodobowym CERT-GIB. Group-IB jest partnerem INTERPOLU i Europolu.
OPTeam wspiera organizacje w skutecznej i szybkiej cyfrowej transformacji. Zapewnia profesjonalne usługi informatyczne potrzebne do osiągnięcia przewagi konkurencyjnej na dynamicznie zmieniającym się rynku. Pomaga w digitalizacji, wdrażając specjalistyczne oprogramowanie do obsługi procesów w niemal każdym obszarze prowadzonej działalności. Do zarządzania unikalnymi procesami OPTeam udostępnia technologię low-code pozwalającą w krótkim czasie tworzyć i wdrażać aplikacje współpracujące z systemami ERP, systemami dziedzinowymi oraz innymi rozwiązaniami branżowymi, wykorzystywanymi do obsługi procesów prowadzonej działalności. Dzięki temu organizacja może szybko reagować na zmiany otoczenia, odpowiadać na potrzeby rynku, a także sprostać oczekiwaniom klientów. OPTeam posiada również wszelkie niezbędne kompetencje, aby skutecznie zabezpieczyć infrastrukturę IT przed cyberatakami. Korzystając z najnowszych rozwiązań, pomaga wykrywać i zapobiegać zagrożeniom pochodzącym z sieci, zapewniając ciągłość działania systemów i bezpieczeństwo danych.

PRELEGENCI

KONTAKT

ANNA KARASIŃSKA

Kontakt dla Uczestników, Prelegentów i Patronów:

e-mail: anna.karasinska@gigacon.org

mobile: +48 506 981 902

KARINA STROJEK

Kierownik projektu - kontakt z Wystawcami

e-mail: karina.strojek@gigacon.org

mobile: +48 600 677 473

© 2021 GigaCon - biznesowe konferencje IT Powered by varit

Archiwum imprez

Regulamin i polityka prywatności