10:00

Rozpoczęcie konferencji

10:00 - 10:30

Jak sprawdzić, czy projekt idzie dobrze? Jedna zwodnicza i jedna dobra metoda śledzenia postępu prac

- Marek Kowalczyk (MANDARINE Project Partners)

Szefowie nie lubią niespodzianek, zwłaszcza tych złych. Jeśli coś w projekcie idzie "nie tak", to lepiej dowiedzieć się o tym wcześniej — kiedy jeszcze jest czas zareagować. Niestety, powszechnie stosowane metody oceny postępów prac w projekcie obarczone są wieloma wadami: zwykle zabierają dużo czasu i dają obraz "w lusterku wstecznym", a nie wiarygodną prognozę przyszłości. W trakcie wystąpienia rozprawimy się z popularnym przeżytkiem, jakim jest procent zaawansowania projektu i poznamy technikę fever chart opartą o łańcuch krytyczny (critical chain project management, CCPM).

10:35 - 11:05

Nowoczesne sale konferencyjne - na co zwracać uwagę aby uniknąć pułapek, a stworzyć nisko awaryjne miejsce pracy

- Paweł Matras i Ireneusz Tułacz (A+V)

Prelegenci podzielą się swoją wiedzą odnośnie tego, na co zwracać uwagę przy tworzeniu nowoczesnych sal konferencyjnych, a także podpowiedzą, jak stworzyć przyjazne pracownikom miejsce pracy. Eksperci z A+V opowiedzą również o swoich doświadczeniach związanych z informatyzacją instytucji finansowych, a także wskażą praktyki, które pozwolą na wdrożenie w nich nowoczesnych systemów audiowizualnych.

11:10 - 11:40

Jak zoptymalizować koszty infrastruktury oraz dbać o bezpieczeństwo danych?

- Monika Szeja (Trek2Summit) i Łukasz Bajer (Arrow ECS)

Na prezentacji opowiemy o najnowszej ofercie firmy NetApp w zakresie przetwarzania danych, ich ochrony oraz integracji z chmurą Microsoft Azure. Pokażemy jak w łatwy sposób możemy zintegrować nasze dane lokalnie i w chmurze dzięki użyciu rozwiązania NetApp BlueXP.

11:45 - 12:15

Cyfrowa transformacja w sektorze bankowym z wykorzystaniem platformy Alfresco i Camunda

- Marcin Makowski (BeOne)

Podczas prezentacji zostaną przedstawione przykłady jak przedstawiciele banków patrzący w przyszłość, stawiają czoła pojawiającym się wyzwaniom związanym z konkurencją i kosztami. BeOne współpracuje z bankami w celu wsparcia cyfrowej transformacji dzięki nowoczesnej, bezpiecznej i zintegrowanej platformie Open Source – Alfresco, obejmującej zarządzanie dokumentami, inteligentną automatyzację procesów i zarządzanie rekordami. BeOne oferuje rozwiązania branżowe dla banków w zakresie wsparcia komunikacji z klientami, aby skrócić czas reakcji i zredukować koszty. Ponadto platforma Alfresco zapewnia doskonałą wydajność operacyjną i informatyczną przy jednoczesnym zmniejszeniu ryzyka, poprzez zachowanie kontroli i zgodności z regulacjami.

12:20 - 12:50

Przełom w bankowości czy ewolucja? GPT to nie wszystko.

- Tadeusz Kifner (Alior Bank)

Świat się zmienił... pytanie ale czy widać przełom czy tylko powolną ewolucję? Banki muszą się transformować. Dziś już nie ze względu na podgryzające usługi bankowe firmy Fintech'owe. To już było! Co oznacza dla banków prawdziwa cyfrowość w finansach? Czy architektura banków jest gotowa na wyzwania nowej rzeczywistości? Jak wygląda świat sztucznej inteligencji i gdzie na tym tle jest Polska? Czy jesteśmy skazani docelowo na sztuczną inteligencję w finansach i jakie to niesie zagrożenia od strony architektury banków?

12:55 - 13:25

Zwinny bank – specyfika testów w metodyce Agile w obszarze bankowości internetowej

- Łukasz Piekut i Mateusz Czerwiński (ING Bank Śląski)

Jak pogodzić szybkie dostarczanie dobrych rozwiązań klientowi z zachowaniem wysokiej jakości produktu? Jak testować szybko i dostarczać szybko? O specyfice testów w obszarze bankowości internetowej w ING Banku Śląskim Opowiedzą Łukasz i Mateusz –inżynierowie testów z Tribe Digital Transformation ING Bank Śląski. 

13:30 - 14:00

Rozporządzenie DORA z perspektywy dostawców IT – jak przygotować się do nowych wymagań
- Łukasz Węgrzyn (Kochański & Partners)

14:00

Zakończenie konferencji

 

AGENDA

11 maja 2023


Godzina:  10:00

ONLINE

IT W BANKOWOŚCI

REJESTRACJA

O KONFERENCJI:

Wydarzenie będzie poświęcone informatyzacji sektora bankowego. Przegląd rozwiązań IT, które mają na celu usprawnić zarządzanie, podnieść efektywność pracy czy zoptymalizować koszty. Prelegenci opowiedzą o najnowszych trendach, przeprowadzonych wdrożeniach i swoich doświadczeniach związanych z informatyzacją instytucji finansowych.

PROPONOWANA TEMATYKA:

 • informatyzacja sprzedaży produktów bankowych

 • obieg dokumentów, archiwizacja

 • backup

 • BCM, zarządzanie kryzysowe

 • bezpieczeństwo danych

 • analiza ryzyka teleinformatycznego (rekomendacja D),

 • internet of things a bezpieczeństwo

 • BIG Data w bankowości - możliwości i zastosowania

 • automatyzacja backoffice

 • nowoczesne metody identyfikacji klientów

 • rozwiązania mobilne w kontakcie z klientem

 • usługi bankowe w dobie rozwiązań chmurowych

 • Agile w Bankowości

 • Fintech

 • nowe technologie w bankowości (AI, IoT)

 

konferencja skierowana jest do:

 • przedstawicieli średniego szczebla firm z branży bankowości i usług finansowych 
 • pracowników departamentów bankowości elektronicznej, specjalistów/managerów ds. bezpieczeństwa IT, kierowników działów IT
 • osób odpowiedzialnych za zarządzanie zmianami, dobór rozwiązań i technologii służących optymalizacji procesów zachodzących w organizacji finansowej
 • dyrektorów, doradców Zarządu ds. IT, członków i kierowników zespołów
 • osób odpowiedzialnych za podejmowanie decyzji dotyczących wyboru i zakupu rozwiązań

UDZIAŁ W KONFERENCJI JEST BEZPŁATNY!

Wymagane jest JEDYNIE wypełnienie formularza rejestracji – odnośnik znajduje się pod agendą.

 

ZAREJESTROWANYM UCZESTNIKOM ZAPEWNIAMY:

 • możliwość udziału w wybranych wykładach

 • możliwość otrzymania potwierdzenia udziału w konferencji (zaświadczenia w trakcie spotkania lub wystawienie certyfikatu uczestnictwa po wydarzeniu)

 • dostęp do materiałów pokonferencyjnych


ZAPREZENTUJ SWOJĄ FIRMĘ!

Firmy, które posiadają rozwiązania IT dedykowane sektorowi bankowemu, zainteresowane zaprezentowaniem swoich produktów podczas konferencji, zachęcamy do kontaktu i zapoznania się z naszą ofertą marketingową. Do wyboru m.in.: wykład 20 – 30 minut / podlinkowany logotyp na stronie / promocja na mediach społecznościowych  / lista kontaktów / informacje o udziale firmy w newsletterach i inne.
Kontakt:
karina.strojek@gigacon.org

Propozycje wykładów merytorycznych (call for papers), patronaty medialne, kontakt z uczestnikami: anna.karasinska@gigacon.org

PATRONI HONOROWI

GŁÓWNY SPONSOR

 

SPONSOR

 

PARTNERZY

FIRMA UCZESTNICZĄCA

WSPÓŁPRACA MERYTORYCZNA

 

PATRONI MEDIALNI

 

O WYSTAWCACH

A+V wspiera firmy i pracodawców, doradzając w kwestiach tworzenia elastycznych i nowoczesnych miejsc pracy. Na podstawie analizy potrzeb organizacji, eksperci dobierają optymalne rozwiązania i przeprowadzają klientów przez proces wdrożenia technologii audiowizualnych i wideokonferencyjnych. Hybrydowy system pracy wymaga najlepszej jakości rozwiązań, które umożliwią naturalną i sprawną komunikację, a także poprawią jakość współpracy między pracownikami. Dlatego firma A+V działa na sprawdzonych systemach i spójnych standardach, które pozwalają stworzyć efektywną infrastrukturę audiowizualną. Działania ekspertów A+V poparte są wieloletnim doświadczeniem w prowadzeniu projektów biznesowych m.in. w sektorze bankowym.
BeOne lider w zakresie wdrożeń Alfresco w Polsce, obsługujący na stałe największe wdrożenia obejmujące przeszło 100.000 użytkowników i kilkadziesiąt milionów dokumentów. W ramach wdrożeń wypracowanych zostało przez BeOne dziesiątki modeli referencyjnych oraz scenariuszy użycia systemu Alfresco, a także najlepsze wzorce w zakresie rozszerzania systemu i dopasowania do wymagań klientów.
Firma Trek2Summit specjalizuje się w projektach transformacji cyfrowej klientów przy wykorzystaniu najnowszych technologii. Wspiera firmy w ich biznesie poprzez odpowiedni dobór rozwiązań IT. Współpracuje z kluczowymi vendorami tj. Microsoft, AWS oraz NetApp. W ramach oferty dostarcza licencje, usługi, wsparcie oraz szkolenia. Pracuje z klientami z różnych branż.

PRELEGENCI

KONTAKT

ANNA KARASIŃSKA

Kontakt dla Uczestników, Prelegentów i Patronów:

e-mail: anna.karasinska@gigacon.org

mobile: +48 506 981 902

KARINA STROJEK

Kierownik projektu - kontakt z Wystawcami

e-mail: karina.strojek@gigacon.org

mobile: +48 600 677 473

© 2021 GigaCon - biznesowe konferencje IT Powered by varit

Archiwum imprez

Regulamin i polityka prywatności