09:30

Rozpoczęcie konferencji

09:30 - 10:00

Artificial Intelligence w komunikacji klientów 

- Krzysztof Kula (ING Bank Śląski)

We współczesnym świecie trudno rozróżnić komunikację wartościową i komunikację „śmieciową”. Szum informacyjny uodpornił nas na odbiór wartościowych informacji.
Jak sobie radzić, aby skutecznie poinformować naszego o rzeczach istotnych z jego puntu widzenia?
W jaki spoósb budować komuniację aby był komunikacją ClientDriven?
Czy algorytmy AI mogą nam w tym pomóc?

10:05 - 10:35

Jak duży Bank w Polsce przeprowadza transformację cyfrową z Hyland
- Marek Przybysz (Hyland)
Hyland posiada ponad 16000 Klientów na świecie w tym ponad 3500 aktywnych Klientów w samej branży finansowej. Dzięki szerokim możliwościom platformy Hyland, duży bank był w stanie przeprowadzić pełną transformację cyfrową, w tym hiper-automatyzację swoich procesów biznesowych. Dzięki temu Bank stał się nowoczesną, cyfrową organizację, bardziej wydajną, zorientowaną na klienta i będącą w stanie szybko reagować na nowe wyzwania. Podczas konferencji będziecie mieć wgląd zarówno w cały program przeprowadzonej transformacji, jak i konkretny przykład pełnej automatyzacji procesu biznesowego. 

10:40 - 11:10

Przyszłość Business Intelligence oczami naszych klientów z sektora finansowego
- Kacper Wasiak (MicroStrategy)

Jakie są oczekiwania spółek finansowych? W jakich wymiarach chcą się rozwijać? Dlaczego nie zawsze podążają za ogólnymi trendami rynkowymi? O tym w jakim kierunku zmierzają banki ze swoją strategią BI oraz jak pomagamy osiągnąć zamierzone cele naszym klientom z branży opowiemy w trakcie webinaru IT w Bankowości.

11:15 - 11:35

Cyfryzacja w bankowości, czyli nowoczesne zarządzanie dokumentami
- Przemysław Kowalicki (Opentext)
Sesja będzie dotyczyć wyzwań i narzędzi do efektywnego pozyskiwania, zarządzania i generowania informacji w postaci dokumentów cyfrowych. Zaprezentujemy kompleksowe podejście do przetwarzania informacji w dokumentach, m.in.: inteligentną cyfryzację dokumentów, pozyskanie danych, efektywne używanie obiegu dokumentów w procesach, a także komunikację z klientami za pomocą kanałów cyfrowych.

11:40 - 12:10

Klasyfikacja i kontrola danych w firmie z rozwiązaniami BoldonJames i ClearSwift

- Damian Gołuch, Mateusz Duda (Bakotech)

12:15 - 12:45

Pure Storage - nowoczesne podejście do danych w finansach 

- Maciej Kot (Arrow ECS)
Minimalny czas reakcji jest kluczem dla dzisiejszych systemów transakcyjnych. Pure Storage ze swoim innowacyjnym podejściem pomaga zapewnić ultra-szybki dostęp do danych krytycznych aplikacji. 
Szybkość to nie wszystko. Bezpieczeństwo danych przechowywanych w organizacji chyba nigdy nie było tak ważne jak dziś. 

12:50 - 13:20

Jak sprawić, aby Bank stał się „data-driven”? Krótkie podsumowanie doświadczeń z wdrożeń Tableau w polskich bankach

- Witold Kilijański (NewDataLabs)
1.    Czym różni się wdrożenie nowoczesnych narzędzia Business Intelligence od tradycyjnych platform? Jak optymalnie wykorzystać to, co już mamy?
2.    Jak zmienia się sposób pracy analityka/ managera/ doradcy po wdrożeniu Tableau?
3.    Garść przykładów dobrych i złych – jak można wydajnie analizować wielkie zbiory danych przy pomocy wizualnej analityki? 

13:25 - 13:40

Power10 & SAP HANA - perfekcyjna symbioza dla biznesu, banku i instytucji finansowej

- Michał Chalimoniuk (Cloudware Polska)

13:45 - 14:15

Wiedza prawnicza i technologiczna kluczem do bezpieczeństwa IT w sektorze finansowym

- Łukasz Węgrzyn (kancelaria Kochański&Partners we współpracy z Tech Data i MAIN)
1.    Największe wyzwania dotyczące cyberbezpieczeństwa;
2.    Europejskie regulacje, które dotyczą tego obszaru;
3.    Konieczność przygotowania się zawczasu do nieuchronnego cyberataku;
4.    Program „Bezpieczny Zarząd – Dyrektor IT”

14:20 - 14:50

Dynamiczny rozwój oprogramowania w sektorze bankowym przy pomocy Nuxeo.
- Michał Malczewski (Prime Force)
Celem sesji będzie wdrożenie w pełni działającego rozwiązania IT w 15 minut podczas programowania na żywo. Przestawione rozwiązania będą dotyczyły modelu danych, przepływów pracy i operowania danymi poufnymi

15:00

Zakończenie konferencji

 

AGENDA

12 maja 2022


Godzina:  09:30

ONLINE

IT W BANKOWOŚCI

REJESTRACJA

O KONFERENCJI:

Wydarzenie będzie poświęcone informatyzacji sektora bankowego. Przegląd rozwiązań IT, które mają na celu usprawnić zarządzanie, podnieść efektywność pracy czy zoptymalizować koszty. Prelegenci opowiedzą o najnowszych trendach, przeprowadzonych wdrożeniach i swoich doświadczeniach związanych z informatyzacją instytucji finansowych.

PROPONOWANA TEMATYKA:

 • informatyzacja sprzedaży produktów bankowych

 • obieg dokumentów, archiwizacja

 • backup

 • BCM, zarządzanie kryzysowe

 • bezpieczeństwo danych

 • analiza ryzyka teleinformatycznego (rekomendacja D),

 • internet of things a bezpieczeństwo

 • BIG Data w bankowości - możliwości i zastosowania

 • automatyzacja backoffice

 • nowoczesne metody identyfikacji klientów

 • rozwiązania mobilne w kontakcie z klientem

 • usługi bankowe w dobie rozwiązań chmurowych

 • Agile w Bankowości

 • Fintech

 • nowe technologie w bankowości (AI, IoT)

 

konferencja skierowana jest do:

 • przedstawicieli średniego szczebla firm z branży bankowości i usług finansowych 
 • pracowników departamentów bankowości elektronicznej, specjalistów/managerów ds. bezpieczeństwa IT, kierowników działów IT
 • osób odpowiedzialnych za zarządzanie zmianami, dobór rozwiązań i technologii służących optymalizacji procesów zachodzących w organizacji finansowej
 • dyrektorów, doradców Zarządu ds. IT, członków i kierowników zespołów
 • osób odpowiedzialnych za podejmowanie decyzji dotyczących wyboru i zakupu rozwiązań

UDZIAŁ W KONFERENCJI JEST BEZPŁATNY!

Wymagane jest JEDYNIE wypełnienie formularza rejestracji – odnośnik znajduje się pod agendą.

 

ZAREJESTROWANYM UCZESTNIKOM ZAPEWNIAMY:

 • możliwość udziału w wybranych wykładach

 • możliwość otrzymania potwierdzenia udziału w konferencji (zaświadczenia w trakcie spotkania lub wystawienie certyfikatu uczestnictwa po wydarzeniu)

 • dostęp do materiałów pokonferencyjnych


ZAPREZENTUJ SWOJĄ FIRMĘ!

Firmy, które posiadają rozwiązania IT dedykowane sektorowi bankowemu, zainteresowane zaprezentowaniem swoich produktów podczas konferencji, zachęcamy do kontaktu i zapoznania się z naszą ofertą marketingową. Do wyboru m.in.: wykład 20 – 30 minut / podlinkowany logotyp na stronie / promocja na mediach społecznościowych  / lista kontaktów / informacje o udziale firmy w newsletterach i inne.
Kontakt:
karina.strojek@gigacon.org

Propozycje wykładów merytorycznych (call for papers), patronaty medialne, kontakt z uczestnikami: anna.karasinska@gigacon.org

PATRONI HONOROWI

GŁÓWNY SPONSOR

 

SPONSORZY

 

PARTNERZY

FIRMA UCZESTNICZĄCA

WSPÓŁPRACA MERYTORYCZNA

 

PATRONI MEDIALNI

 

O WYSTAWCACH

Arrow ECS dostawca technologii wspierający rozwój wydajnych, praktycznych i kompleksowych rozwiązań informatycznych łączycych różne technologie w celu zaspokojenia sprecyzowanych potrzeb biznesowych. W ofercie znajdują się systemy, które w pełny sposób prezentują rozwiązania pamięci masowych, zabezpieczeń infrastruktury oraz oprogramowania w złożonym środowisku IT. Kompleksowe rozwiązania w zakresie infrastruktury IT i wiedza techniczna czynią nas liderem na rynku Value Added Distribution, czyli dystrybutorów z wartością dodaną. Nasze zasoby i programy pomagają Partnerom się rozwijać, wydajniej działać oraz przekształcać biznes tak, by móc szybko dostosować się do zmieniającego się rynku.
Autoryzowanym dystrybutorem firmy MailStore Software na rynku polskim jest firma Bakotech  Bakotech Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie, jest częścią międzynarodowej grupy dystrybucyjnej Bakotech®. Jako specjalizowany dystrybutor rozwiązań IT w zakresie bezpieczeństwa, sieci i infrastruktury IT, spółka koncentruje się na dostarczaniu najwyższej jakości produktów i usług w centralnej i wschodniej Europie, w szczególności w: Polsce, Bułgarii, Rumunii, Słowacji, Chorwacji i na Węgrzech, a także w krajach nadbałtyckich. Firma zajmuje się sprzedażą w kanale partnerskim, poprzez rozbudowaną sieć partnerów. Bakotech posiada w swoim portfolio innowacyjne produkty, które odniosły sukces międzynarodowy, a dzięki dystrybutorowi wchodzą nie tylko na rynek polski, ale również krajów Europy Środkowo-Wschodniej.
Cloudware Polska jest producentem oprogramowania, integratorem systemów IT, a przede wszystkim partnerem w transformacji technologicznej Klientów. Budujemy oraz modernizujemy systemy, łączymy nowoczesne technologie z rozwiązaniami czołowych producentów. Od ponad 13 lat tworzymy polską branżę IT. Wieloletnia współpraca z technologicznymi liderami, pozwoliła nam stworzyć unikalną ofertę wartości, która nie tylko uwzględnia wszystkie potrzeby naszych Klientów, ale przede wszystkim wspiera ich w procesach biznesowych.  Uwielbiamy nowe wyzwania, wychodząc z założenia, że tylko takie pozwalają nam się stale rozwijać oraz poszerzać nasze kompetencje.  Zespół Cloudware Polska to wykwalifikowani specjaliści IT, inżynierowie oraz menedżerowie o ugruntowanej pozycji w branży, którzy służą swoją ogromną wiedzą i doświadczenie. Każde rozwiązanie oferowane naszym klientom ma na celu obniżenie kosztów działania firmy przy jednoczesnym zwiększeniu jakości oferowanych usług. Poprzez optymalizację działań zasobów IT nasi Klienci zyskują przewagę konkurencyjną w ramach prowadzonych działalności. Oferujemy także usługi consultingowe, prowadzone na najwyższym poziomie oraz audyty IT, które są przeprowadzane przez najlepszych ekspertów na rynku. Więcej na www.cloudware.pl
Hyland posiada ponad 16000 Klientów na świecie w tym ponad 3500 aktywnych Klientów w samej branży finansowej. Dzięki szerokim możliwościom platformy Hyland, duży bank był w stanie przeprowadzić pełną transformację cyfrową, w tym hiper-automatyzację swoich procesów biznesowych. Dzięki temu Bank stał się nowoczesną, cyfrową organizację, bardziej wydajną, zorientowaną na klienta i będącą w stanie szybko reagować na nowe wyzwania. Podczas konferencji będziecie mieć wgląd zarówno w cały program przeprowadzonej transformacji, jak i konkretny przykład pełnej automatyzacji procesu biznesowego.
Kancelaria Kochański & Partners świadczy pełen zakres usług prawnych dla biznesu. Firma prawnicza Kochański & Partners zatrudnia obecnie niemal 100 prawników, adwokatów, radców prawnych, doradców podatkowych oraz rzeczników patentowych współpracujących w biurach kancelarii w Warszawie i Krakowie. Kancelaria specjalizuje się w dostarczaniu Klientom innowacyjnych i efektywnych rozwiązań prawnych spełniających najwyższe profesjonalne standardy. Świadczy usługi w dziesięciu kluczowych sektorach: Energetyka, Surowce Naturalne i Przemysł Chemiczny; Infrastruktura i Budownictwo; Nieruchomości; Sektor Usług Finansowych; Nowe Technologie i Telekomunikacja; Przemysł Farmaceutyczny i Ochrona Zdrowia; Media; Przemysł Obronny i Lotnictwo, Private Equity oraz FMCG, Handel Detaliczny i Motoryzacja.
MAIN to polska firma specjalizująca się w budowie środowisk chmurowych. Swoje usługi opiera na sieci własnych ośrodków Data Center w Warszawie. Firma oferuje rozwiązania Private i Hybrid Cloud, uzupełnione konteneryzacją i Disaster Recovery, oraz świadczy wszystkie poziomy administracji środowiskami fizycznymi i wirtualnymi. Wspiera organizacje w pokonywaniu barier, na które natrafiają w związku z przetwarzaniem danych, takie jak niska wydajność czy wysokie koszty infrastruktury. MAIN jest częścią Grupy EIP.
MicroStrategy (Nasdaq: MSTR) to największa niezależna, notowana na giełdzie firma zajmująca się Business Intelligence, oferująca wiodącą platformę analityczną klasy korporacyjnej. Aby wypełnić swą wizję „Intelligence Everywhere™”, MicroStrategy dostarcza nowoczesną analitykę na kompleksowej platformie korporacyjnej używanej przez wiele najbardziej podziwianych marek na świecie z listy Fortune Global 500. Platforma, zoptymalizowana pod kątem wdrożeń w chmurze i lokalnie u klienta, zawiera HyperIntelligence, przełomową technologię, która nakłada praktyczne dane korporacyjne na popularne aplikacje biznesowe, pomagając użytkownikom podejmować mądrzejsze, szybsze decyzje. Więcej informacji na temat MicroStrategy można znaleźć na stronie www.microstrategy.com.
NewDataLabs jest firmą skoncentrowaną na wdrażaniu analityki biznesowej. Jest Premier Partnerem Tableau, zajmuje się również budową rozwiązań „krok przed Tableau” – Hurtowni Danych, rozwiązań ETL/ELT, modelowaniem danych, projektowaniem dashboardów analitycznych itp. Jest Również Partnerem SNOWFLAKE, Silver Partnerem Microsoft oraz Partnerem Fivetran. Firma powstała w 2015 roku z połączenia dwóch zespołów Konsultantów. Od tego czasu zrealizowała ponad 200 projektów w różnego typu organizacjach – takich jak Decathlon, T-Mobile Polska, BNP Paribas Polska, VELUX, Śnieżka SA, INTERIA SA, czy Volkswagen Group Polska. Firma zgromadziła unikalny zespół wysokiej klasy Konsultantów.
OpenText zapewnia przedsiębiorstwom dostęp do danych za pośrednictwem wiodących na rynku rozwiązań do zarządzania informacjami, wdrażanymi lokalnie lub w chmurze. Dzięki najbardziej kompletnej i zintegrowanej platformie do zarządzania informacjami na świecie umożliwiamy naszym klientom organizowanie, integrowanie oraz ochronę danych i treści podczas ich przepływu przez procesy biznesowe wewnątrz i na zewnątrz organizacji. Więcej informacji na temat firmy OpenText (NASDAQ: OTEX, TSX: OTEX) można znaleźć na stronie: opentext.com.
Tech Data to jeden z największych na świecie dystrybutorów technologii. Pomagamy firmom takim jak Amazon Web Services, HP, Apple, Cisco, Microsoft — i setkom innych — wprowadzić swoje produkty na rynek, a także oferujemy szeroki zakres usług wsparcia technicznego i biznesowego. Łączymy świat z potęgą technologii. Nasz kompleksowy portfel produktów, usług i rozwiązań, wysoko wyspecjalizowane umiejętności i doświadczenie w zakresie technologii nowej generacji umożliwiają Partnerom Biznesowym wprowadzanie na rynek produktów i rozwiązań, które są potrzebne światu do łączności, rozwoju i postępu. Tech Data zajmuje 90. miejsce na liście Fortune 500® i od 11 lat jest jedną z najbardziej podziwianych firm na świecie (World’s Most Admired Companies).  Jednym z oferowanych przez nas rozwiązań jest Amazon Web Services (AWS) - szeroki zestaw globalnych usług obliczeniowych, pamięci masowej, baz danych, analiz i aplikacji, które pozwalają organizacjom działać sprawniej, obniżać koszty IT oraz skalować aplikacje.

PRELEGENCI

KONTAKT

ANNA KARASIŃSKA

Kontakt dla Uczestników, Prelegentów i Patronów:

e-mail: anna.karasinska@gigacon.org

mobile: +48 506 981 902

KARINA STROJEK

Kierownik projektu - kontakt z Wystawcami

e-mail: karina.strojek@gigacon.org

mobile: +48 600 677 473

© 2021 GigaCon - biznesowe konferencje IT Powered by varit

Archiwum imprez

Regulamin i polityka prywatności