AGENDA

18 czerwca 2024


Godzina:  10:00

ONLINE

ZARZĄDZANIE OPERACJAMI, ZASOBAMI I KOSZTAMI IT: OD AIOPS DO FINOPS

REJESTRACJA

O KONFERENCJI:

Serdecznie zapraszamy specjalistów ds. infrastruktury IT i monitoringu na wyjątkowe spotkanie technologiczne poświęcone nowoczesnym narzędziom z portfolio IBM Automation.
Podczas spotkania odpowiemy na Państwa pytania dotyczące wyzwań związanych z zarządzaniem aplikacjami krytycznymi, optymalizacją wydajności i kosztów, a także pokażemy, jak rozwiązania IBM mogą przyczynić się do stabilności i efektywności operacyjnej Państwa organizacji.

 
 

KTO NAJBARDZIEJ SKORZYSTA NA SPOTKANIU?

 

Administratorzy IT, liderzy zespołów DevOps, kierownicy IT odpowiedzialni za zapewnienie ciągłości działania krytycznych aplikacji i systemów, którzy:
•    chcą ugruntować swoją wiedzę podczas sesji edukacyjnych;
•    chcą poznać najnowsze rozwiązania IBM;
•    chcą zweryfikować, czy rozwiązania do automatyzacji i monitoringu IBM są odpowiednie dla ich organizacji.

UDZIAŁ W KONFERENCJI JEST BEZPŁATNY!

Wymagane jest JEDYNIE wypełnienie formularza rejestracji.

 

ZAREJESTROWANYM UCZESTNIKOM ZAPEWNIAMY:

 

  • Wiedzę na temat najnowszych rozwiązań IBM

  • Live demo

  • Możliwość dyskusji z ekspertami IBM i Grandmetric


 

ZAPREZENTUJ SWOJĄ FIRMĘ:

Firmy zainteresowane zaprezentowaniem swoich produktów podczas konferencji, zachęcamy do kontaktu i zapoznania się z naszą ofertą marketingową. Do wyboru m.in.: wykład 20 – 30 minut / podlinkowany logotyp na stronie / promocja na mediach społecznościowych / lista kontaktów / informacje o udziale firmy w newsletterach i inne.
Kontakt:
karina.strojek@gigacon.org

Propozycje wykładów merytorycznych (call for papers), patronaty medialne, kontakt z uczestnikami: anna.karasinska@gigacon.org

 

ZAPREZENTUJEMY TAKŻE ROZWIĄZANIA:

 

 

IBM Cloud Pak for Integration
 
IBM Cloud Pak for Integration to hybrydowa platforma integracyjna obsługująca wiele stylów integracji. Platforma zapewnia kompleksowy zestaw narzędzi integracyjnych w ramach jednego, ujednoliconego środowiska umożliwiającego łączenie aplikacji i danych w dowolnej chmurze lub środowisku lokalnym.
Platforma zapewnia także interakcje ze zdarzeniami w czasie rzeczywistym, przesyła dane przez dowolną chmurę, wdraża i skaluje się przy użyciu architektury natywnej dla chmury oraz udostępnia podstawowe usługi — a wszystko to z kompleksowymi zabezpieczeniami i szyfrowaniem klasy korporacyjnej.
 
IBM Cloud Pak for Applications
 
IBM Cloud Pak for Applications to kompleksowa platforma aplikacji w chmurze hybrydowej, zapewniająca najwyższą elastyczność w zakresie wdrożeń, tworzenia nowych aplikacji natywnych dla chmury, refaktoryzacji i zmiany platformy istniejących aplikacji. Zaprojektowany, aby wykorzystać kompleksowy zbiór środowisk wykonawczych aplikacji, narzędzi do modernizacji i platformy kontenerowej Kubernetes w celu dostosowania się do potrzeb krajobrazu IT.

 

PATRON HONOROWY

SPONSORZY GŁÓWNI

 

PARTNERZY

FIRMA UCZESTNICZĄCA

WSPÓŁPRACA MERYTORYCZNA

 

PATRONI MEDIALNI

 

Wśród omawianych rozwiązań na szczególną uwagę zasługują:

IBM Apptio to rodzina rozwiązań do zarządzania finansami w obszarze technologii, w chmurze i elastycznego planowania w przedsiębiorstwie, które pozwalają powiązać inwestycje technologiczne z wartością biznesową. IBM Apptio inteligentnie porządkuje ogromne ilości danych dotyczących wydatków technologicznych i operacyjnych przedsiębiorstwa, aby dostarczać przydatne informacje, które liderzy biznesu, finansów i technologii mogą wykorzystać do lepszej współpracy. Apptio pozyskuje, agreguje i normalizuje dane dotyczące wydatków, kosztów, zużycia, wydajności i atrybutów z różnych systemów, w tym od dostawców usług w chmurze. To pełne, połączone zrozumienie wydatków na technologię i wartości, jaką każda złotówka zwraca dla Twojej firmy, pozwala z pewnością ustalać priorytety pracy, korzystać z chmury i optymalizować inwestycje w technologię.
IBM® Turbonomic® to platforma optymalizacji wydajności i kosztów dla chmur publicznych, prywatnych i hybrydowych, która zapewnia pełną wizualizację stosu, inteligentną automatyzację i zasilane sztuczną inteligencją wnioski. Dzięki Turbonomic możesz: Ciągle automatyzować krytyczne działania w czasie rzeczywistym bez interwencji ludzkiej Aktywnie dostarczać najbardziej efektywne zasoby obliczeniowe, przechowywania i sieci w Twoich stosach•     Unikać nadmiernego przydziału zasobów do Twojego środowiska chmurowego Zwiększać zwrot z inwestycji i obniżać rachunek za chmurę, korzystając tylko z tego, co potrzebujesz
Instana automatycznie wykrywa i mapuje cały stos technologiczny aplikacji, pozwala na śledzenie przebiegu całej sesji użytkownika (od przeglądarki, przez aplikację, integrację, do bazy danych), wykrywa powiązania i zależności między komponentami, zbiera logi i zdarzenia, identyfikuje błędne i powolne transakcje oraz dostarcza znaczne możliwości analizy zgromadzonych danych. Dzięki czemu dokładnie wiemy co dolega naszej aplikacji i jaka jest recepta na jej uleczenie co znacznie redukuje czas Mean Time to Detect (MTTD) i Mean Time to Resolve (MTTR).

O WYSTAWCACH

Zapewniamy firmom komunikację i prawidłowe działanie systemów IT, a także zabezpieczamy je najlepszymi dostępnymi na rynku rozwiązaniami. W ramach naszych usług projektujemy i wdrażamy sieci lokalne, rozlegle geograficznie i Wi-Fi, zapewniamy bezpieczeństwo danych, a także projektujemy wydajne centra Data Center i skuteczne systemy odzyskiwania danych. Wszystko to ze wsparciem certyfikowanych inżynierów oraz managerów projektów. Wyposażamy firmy w produkty i technologie, których nie widać gołym okiem, a które pozwalają im zapobiegać przestojom czy wręcz działać sprawnie nawet w przypadku awarii. Prowadzimy audyt infrastruktury IT oraz OT, rozwiązujemy problemy techniczne, dostarczamy sprzęt, projektujemy rozwiązania, instalujemy, konfigurujemy i nieraz zarządzamy tą infrastrukturą operacyjnie. Dlatego nasi klienci nie muszą mieć rozbudowanych działów IT, żeby zwiększać swoje bezpieczeństwo. To my bierzemy odpowiedzialność za realizację projektu. Firma posiada siedzibę w Poznaniu oraz oddział w Nowym Jorku. Współpracuje z największymi dostawcami sprzętu sieciowego na świecie, w tym Cisco, IBM, Paloalto, Dell. Od kilku lat jest regularnie notowana na liście Diamentów Forbesa i Gazel Biznesu.
Oprogramowanie z portfolio IBM Automation pomaga tworzyć i integrować aplikacje w chmurze hybrydowej, które zapewniają najwyższą wydajność przy najniższych kosztach. Portfolio produktów IBM Automation obejmuje: modernizację aplikacji, integrację, automatyzację IT, automatyzację sieci. Podczas konferencji skupimy się główne na rozwiązaniach automatyzacji operacji IT, które zapewniają obserwowalność przedsiębiorstwa, zarządzanie zasobami aplikacji oraz zarządzanie finansami w technologii i chmurze. Dzięki narzędziom do automatyzacji opartym na sztucznej inteligencji nasze rozwiązania zapewniają kompleksowy wgląd w środowiska IT, utrzymują najwyższą wydajność i dostępność w rozproszonych chmurach, a także pomagają zespołom zrozumieć wydatki na technologię i wartość, jaką każdy zainwestowany dolar zwraca dla firmy. Nasze rozwiązania uwzględniają złożoność wielu zespołów, danych, wymagań, narzędzi i dostawców, aby dostarczać spostrzeżeń potrzebnych do opracowania całościowej, skalowalnej i przyszłościowej strategii automatyzacji.

PRELEGENCI

KONTAKT

ANNA KARASIŃSKA

Kontakt dla Uczestników, Prelegentów i Patronów:

e-mail: anna.karasinska@gigacon.org

mobile: +48 506 981 902

KARINA STROJEK

Kierownik projektu - kontakt z Wystawcami

e-mail: karina.strojek@gigacon.org

mobile: +48 600 677 473

© 2021 GigaCon - biznesowe konferencje IT Powered by varit

Archiwum imprez

Regulamin i polityka prywatności

10:00

Rozpoczęcie konferencji

10:00 - 10:30

Wstęp do automatyzacji sieci i systemów
- Bartosz Jankowski, Key Account Manager (Grandmetric)

Środowiska IT są coraz bardziej złożone, a potrzeba szybkiego dostarczania nowych funkcji i poprawek staje się kluczowa dla utrzymania konkurencyjności. Dlatego poza tradycyjnymi zespołami inżynierów systemowych i sieciowych rozwijamy w Grandmetric zespół Dev&DevOps. Pokażemy, w jaki sposób wykorzystujemy kompetencje ze świata software developmentu do automatyzowania konfiguracji, eliminowania silosów i przyspieszenia cykli wdrożeniowych w projektach infrastrukturalnych.

10:30 - 11:00

Kluczowe wyzwania IT w dostarczaniu wartości biznesowej a propozycja IBM.
- Pavel Arno, IBM Automation Brand Specialist (IBM Poland, Baltics & Ukraine)
Obecne systemy IT są z natury bardziej złożone niż kiedykolwiek wcześniej. Decentralizacja architektury, chmura hybrydowa, częsta rozbudowa aplikacji, dynamiczne obciążenie stosu aplikacyjnego oraz budżetowanie i kontrola wydatków rodzą wyzwania na pograniczu biznesu i IT. Wymagają one zmiany paradygmatu zarządzania operacjami IT i kontroli wydatków na IT z reaktywnego na proaktywne. Podczas prelekcji dotknę strategicznych i kluczowych wyzwań na styku biznesu i IT, a następnie przedstawię innowacje z portfolio IBM Automation, nad którymi warto zastanowić się już dzisiaj.

11:00 - 11:30

Monitoring stosu technologicznego
- Mateusz Buczkowski, Dev&DevOps Team Lead (Grandmetric)
Monitoring, rozumiany jako proces ciągłego obserwowania i analizowania stanu systemów IT, przeszedł znaczącą ewolucję w ostatnich latach. Tradycyjne metody, oparte głównie na ręcznym monitorowaniu i reagowaniu, zostały zastąpione przez zaawansowane narzędzia automatyzujące procesy monitoringu. W obliczu rosnącej złożoności i liczby systemów, efektywne monitorowanie staje się wyzwaniem, które można rozwiązać poprzez automatyzację i tzw. Observability.

11:30 - 12:15

Czy nowoczesne aplikacje wymagają nowych narzędzi do ich monitorowania?    
- Maciej Szulc, Senior IT Specialist (IBM)

Dzisiejsze aplikacje to głównie kontenery, mikrousługi i agile development. To również szeroka gama używanych do ich budowy technologii informatycznych.  Jakie zatem wymagania stawiają te rozwiązania przed narzędziami klasy APM/Observability i wymagania te wypełnia oprogramowanie IBM Instana? Czy widoczność topologii i transakcji jest nam do czegokolwiek potrzebna? Sesja będzie zawierała elementy prezentacji połączone z live demo.

12:15 - 13:00

Zarządzanie wydajnością i finansami IT dzięki rozwiązaniom od IBM - w jaki sposób systemy ARM wspierają nas w walce o niższe koszty i większą dostępność usług IT?    
- Kacper Kurowski, IBM Presales Engineer (IBM Technology)

Środowiska informatyczne to dość delikatny łańcuch naczyń połączonych. Dzisiejsze rozwiązania to warstwa na warstwie – kod działa na środowisku serwera aplikacyjnego, on z kolei pracuje w kontenerze umieszczonym w maszynie wirtualnej, a maszyna ta z kolei konkuruje o zasoby serwera fizycznego i innymi VMkami. Nieuniknione są zatem problemy z prawidłowym doborem zasobów – co negatywnie wpływa albo na działanie samych aplikacji, albo na nasze finanse. Pomocą służą tu systemy klasy ARM, których wiodącym przedstawicielem jest IBM Turbonomic. A jeśli oprócz środowisk OnPrem używamy również chmury to warto całość uzupełnić o mechanizmy FinOps w oparciu o Apptio Cloudability. Sesja będzie zawierała elementy prezentacji połączone z live demo.

13:00 - 13:45

Czy integracja w klasycznym wydaniu dalej ma sens?
- Maciej Słomczyński, Integration Technical Sales for IBM Poland, Baltics & Ukraine

i Waldemar Thiel, IBM Technical Sales Specialist - Hybrid Cloud Integration & Automation (IBM)
Podczas prelekcji omówimy ewolucję i kierunki rozwoju architektury warstwy integracyjnej, między innymi: SOA, EDA, API, hybrydowość. Zastanowimy się, dlaczego integracja w klasycznym wydaniu dalej ma sens, co czeka nas w 2024 r. oraz jak w latach kolejnych będzie się rozwijać ten obszar IT. Aspekty architektury i trendy rynkowe osadzimy na ofercie produktów integracyjnych od IBM.

13:45 - 14:30

IBM MQ i Apache Kafka - podobne, a jednak inne.    
- Waldemar Thiel, IBM Technical Sales Specialist - Hybrid Cloud Integration & Automation (IBM)

i Maciej Słomczyński, Integration Technical Sales for IBM Poland, Baltics & Ukraine
Jak przez ostatnie 30 lat rozwijały się systemy kolejkowe i czy nadal mają swoje miejsce w architekturze. Czy strumienie zdarzeń są konkurencją dla wiadomości, a może wzajemnie się uzupełniają. Kiedy zastosować kolejki, a kiedy topiki oraz jak zapanować nad zdarzeniami w organizacji?
Odpowiedzi na te pytania pojawią się w sesji, podczas której omówione zostaną rozwiązania IBM w kontekście integracji asynchronicznej.

14:30 - 15:00

Nowoczesne aplikacje wymagają nowoczesnych narzędzi - w jaki sposób wspieramy modernizację aplikacji z Cloud Pak for Applications    
- Mikołaj Jaworski, Partner Technical Specialist (IBM)

Podczas prezentacji dowiesz się o motywacjach i znaczeniu modernizacji aplikacji dla organizacji, a także poznasz różne strategie modernizacji, które można wdrożyć z wykorzystaniem narzędzi dostępnych w ramach platformy CP4Apps. Na zakończenie omówione zostaną dodatkowe, wspierające modernizację narzędzia - IBM Transformation Advisor i IBM Mono2Micro oraz zaprezentowane będzie DEMO analizy aplikacji pod kątem wdrożenia na platformie Kubernetes.

15:00 - 15:05

Podsumowanie konferencji
- Joanna Sajkowska, Head of Marketing (Grandmetric)

15:05

Zakończenie konferencji