10:00

Rozpoczęcie konferencji

10:00 - 10:30

Problematyka wdrażania KSeF w polskim systemie podatkowym

- Paweł Cybulski (Polski Instytut Kontroli Wewnętrznej)

W prezentacji przedstawione zostaną najistotniejsze informacje dotyczące genezy i założeń KSeF oraz korzyści i podstawowych problemów wdrożenia e- fakturowania w polskim systemie podatkowym.

10:35 - 11:05

Cyfryzacja procesów B+R w KGHM
- Marcin Kowalski (Archman), Piotr Spaliński (KGHM)

1. Przegląd funkcjonalności systemu Navigator w KGHM (prezentacja na wersji demo KGHM):

 • Elektroniczny obieg dokumentów
 • Automatyzacja procesów
 • Automatyzacja generowania dokumentów
 • Podpisy elektroniczne
 • Analityka

2. Ilościowe i jakościowe efekty wdrożenia

11:10 - 11:40

ELO ECM Suite - Cyfrowe zarządzanie informacjami

- Elke Schoenemann (ELO Digital Office)

Rejestracja gości, zwieranie umów, oferty, faktury łącznie z KSeF, zapytania, teczki osobowe. Off-line czy online? Hybrydowo czy stacjonarnie?
Na tablecie czy w smartfonie? ELO oferuje rozwiązania dla tych i wielu innych zadań w codziennej pracy.

11:45 - 12:15

Jak zbudować własną otwartą platformę obejmującą ECM, BPM i Low Code, wykorzystując globalne rozwiązania klasy Enterprise?

- Marcin Makowski (BeOne)

12:20 - 12:50

Komunikacja systemu elektronicznego obiegu dokumentów Plus Workflow z KSeF

- Tomasz Szlachta (Suncode)

Plus Workflow dla KSeF to rozwiązanie gwarantujące sprawną komunikację z Krajowym Systemem e- Faktur. Dzięki niemu możliwe jest zarówno automatyczne pobieranie faktur z KSeF, jak i generowanie oraz wysyłanie ustrukturyzowanych faktur sprzedaży do KSeF.
Wdrożenie tego rozwiązania prowadzi do automatyzacji procesów finansowych, zmniejszenia kosztów i zwiększenia wydajności przedsiębiorstwa.

12:55 - 13:25

Odkryj tajemnice skutecznego zarządzania zmianami: EOD w świetle KSEF i ESG

- Tomasz Borek (Webcon)

Nadchodzące, nowe regulacje prawne przyniosą wiele zmian. Warto potraktować je jako doskonałą szansę na poukładanie na nowo najważniejszych procesów biznesowych oraz ich skuteczną cyfryzację. Podczas prezentacji opowiemy, w jaki sposób Elektroniczny Obieg Dokumentów wspiera odpowiednie przygotowanie i integrację z KSeF oraz efektywne dostosowanie do wyzwań, jakie czekają firmy w związku z raportowaniem ESG.

13:30 - 14:00

Jak poskładać wszystkie dokumenty i procesy biznesowe w jedno miejsce?

- Hubert Klupieć, Jakub Szymczak (Primesoft)

Elektroniczny obieg dokumentów to niezbędne narzędzie każdej organizacji. Dowiedz się dlaczego warto wyposażyć się w odpowiedni system i w jaki sposób dokonać odpowiedniego wyboru. 

14:05 - 14:35

Integracja Platformy Elektronicznego Fakturowania z Krajowym Systemem eFaktur

- Michał Paćkowski (Ministerstwo Rozwoju i Technologii)

Omówienie planowanych zmian na Platformie Elektronicznego Fakturowania służącej do dokumentowania procesu zamówienia publicznego w fazie po jego udzieleniu. Koncepcja zintegrowania systemu PEF z systemem KSeF od 1 lipca 2024 r.

14:40 - 15:10

Krajowy System e-Fakturowania – wyzwanie z pogranicza prawa i technologii

- Weronika Nazarkiewicz (Staniek&Partners)

Zarówno przed ekspertami od podatków jak i przed ekspertami od technologii stoi niemałe wyzwanie związane z wdrożeniem KSeF u klientów. Dlatego podczas naszego szkolenia chcielibyśmy przedstawić Państwu najważniejsze zagadnienia podatkowe związane z KSeF oraz te technologiczne, które będą istotne przy wdrożeniu KSeF:

 • Bezpieczne połączenie z KSeF
 • Wysyłanie dokumentów do KSeF
 • Odbieranie dokumentów z KSeF
 • Przechowywanie dokumentów
 • Zapewnia zgodność faktury z wymaganym przez Ministerstwo Finansów formatem .xml
 • Weryfikacja schematów faktury przed wysyłką do KSeF
 • Rozliczenia za zakupy pracownicze

Dodatkowo zostaną omówione korzyści związane z KSeF:

 • Skrócony termin na zwrotu podatku VAT (z 60 do 40 dni)
 • Wprowadzenie jednego standardu faktury i tym samym ograniczenie błędów na dokumentach
 • Zamiana dokumentów papierowych i elektronicznych (PDF) na dane cyfrowe - nie będzie potrzebne wysyłanie faktur pocztą lub jako załącznik e-maila
 • Zwiększenie szybkości wymiany danych w kontaktach między kontrahentami oraz wzajemnych rozliczeń – wystawiona faktura ustrukturyzowana będzie udostępniona odbiorcy praktycznie w czasie rzeczywistym, co wpłynie na większą automatyzację procesów księgowych
 • Brak duplikatu faktur – nie ma możliwość zagubienia lub zniszczenia faktury
 • Wgląd w ścieżkę obiegu faktury – pewność, że dotarła do kontrahenta
 • Ujednolicony sposób korygowania danych – błędy na fakturach przesłanych do KSeF będą mogły być poprawione wyłącznie poprzez faktury korygujące, znikną noty korygujące
 • Brak obowiązku archiwizowania faktur papierowych – faktury ustrukturyzowane będą przechowywane i archiwizowane w KSeF przez 10 lat, nie ma konieczności przechowywania faktur w odrębnych systemach informatycznych przedsiębiorców

15:15 - 15:45

Jak sprawdzić, które informacje są kluczowe dla firmy i trzeba je chronić?

- Jakub Betka (Conexus Law & Consulting)

Z prelekcji dowiecie się jak kluczowe jest przeprowadzenie inwentaryzacji informacji w firmie. Ze względu na jakie czynniki taką inwentaryzację przeprowadzić oraz jakich korzyści inwentaryzacja dostarczy firmie.

15:45

Zakończenie konferencji

 

AGENDA

25 stycznia 2024


Godzina:  10:00

ONLINE

ELEKTRONICZNY OBIEG 

INFORMACJI W FIRMIE

REJESTRACJA

O KONFERENCJI:

Podczas wydarzenia przedstawiciele wiodących firm zaprezentują swoje rozwiązania oraz zaproponują narzędzia do usprawnienia i zautomatyzowania działań związanych z zarządzaniem przedsiębiorstwem. Wieloletnie doświadczenie w propagowaniu nowoczesnych rozwiązań informatycznych pozwala nam stworzyć wydarzenie łączące potrzeby ich dostawców i odbiorców.

PROPONOWANA TEMATYKA:

1. KSEF: 
 • bezpieczeństwo danych i prywatności 
 • Big Data i analiza danych
 • (wykorzystanie technologii big data i analizy danych do zarządzania i efektywnego wykorzystania informacji zgromadzonych w KSEF, w celu optymalizacji procesów biznesowych)
 • integracja kSEF z innymi systemami w firmie: Omówienie strategii i narzędzi umożliwiających integrację elektronicznej książki służbowej z innymi systemami wewnątrz organizacji, takimi jak systemy zarządzania treścią, CRM, ERP itp., w celu zapewnienia płynnego przepływu informacji.
 • audyt i kontrola procesów w KSEF
2. Automatyzacja procesów biznesowych. 
3. Bezpieczeństwo informacji w cyfrowym obiegu dokumentów.
 • Zgodność z przepisami dotyczącymi ochrony danych osobowych.
 • Zapobiegania i reagowania na incydenty związane z bezpieczeństwem.
4. Wykorzystanie AI i ML w obiegu informacji w firmie
5. Zarządzanie wiedzą 
6. Integracja EOI z Innymi Systemami:
 • integracja EOI z systemami ERP, CRM i innymi kluczowymi rozwiązaniami.
 • wymiana informacji między różnymi platformami.
 • wykorzystanie interfejsów programistycznych (API) w celu ułatwienia integracji.
7. Inteligentne Przetwarzanie Dokumentów:
 • Zastosowanie technologii rozpoznawania tekstu (OCR) i sztucznej inteligencji w EOI.
 • Automatyczne przetwarzanie i klasyfikacja dokumentów.
 • Poprawa efektywności poprzez inteligentne systemy wspomagające decyzje.
8. Archiwizacja dokumentów
9. Workflow
10. Rozwiązania chmurowe
 

UDZIAŁ W KONFERENCJI JEST BEZPŁATNY!

Wymagane jest JEDYNIE wypełnienie formularza rejestracji – odnośnik znajduje się pod agendą.

 

ZAREJESTROWANYM UCZESTNIKOM ZAPEWNIAMY:

 • możliwość udziału w wybranych wykładach
 • możliwość otrzymania potwierdzenia udziału w konferencji (zaświadczenia w trakcie spotkania lub wystawienie certyfikatu uczestnictwa po wydarzeniu)
 • dostęp do materiałów pokonferencyjnych

ZAPREZENTUJ SWOJĄ FIRMĘ!

Firmy, które posiadają rozwiązania dotyczące elektronicznego obiegu dokumentów, zainteresowane zaprezentowaniem swoich produktów podczas konferencji, zachęcamy do kontaktu i zapoznania się z naszą ofertą marketingową. Do wyboru m.in.: wykład 20 – 30 minut / podlinkowany logotyp na stronie / promocja na mediach społecznościowych  / lista kontaktów / informacje o udziale firmy w newsletterach i inne.
Kontakt:
karina.strojek@gigacon.org

Propozycje wykładów merytorycznych (call for papers), patronaty medialne, kontakt z uczestnikami: anna.karasinska@gigacon.org

PATRON HONOROWY

SPONSORZY

 

PARTNERZY

FIRMA UCZESTNICZĄCA

WSPÓŁPRACA MERYTORYCZNA

 

PATRONI MEDIALNI

 

O WYSTAWCACH

ARCHMAN jest producentem systemu Business NAVIGATOR, inteligentnej platformy klasy ECM / Workflow, która umożliwia błyskawiczną budowę własnych aplikacji (Rapid Application Development) wyposażonych w funkcjonalności Business Intelligence & Machine Learning. System wspiera proces przechwytywania danych (OCR), zarządzania ich przepływem (Workflow/BPM), pracy grupowej (kontrola wersji, komunikacja), magazynowania (rozproszone repozytoria) oraz dystrybucji informacji (intranet, ekstranet, e-mail, API). Umożliwia łatwą i szybką budowę własnych aplikacji biznesowych bez umiejętności kodowania (no-code). Natomiast dla programistów oferuje nieograniczone możliwości integracji z innymi systemami i tworzenia własnych dodatków dzięki udostępnianiu zaawansowanego API. Wspiera obsługę procesów budżetowania i analizy danych (tabele przestawne, dashboardy). Posiada wbudowaną hurtownię danych z dedykowanymi dla różnych obszarów kostkami OLAP oraz mechanizmami uczenia maszynowego. Podejście zorientowane na szukanie optymalnych rozwiązań dla organizacji jest główną wartością w firmie.
BeOne lider w zakresie wdrożeń Alfresco w Polsce, obsługujący na stałe największe wdrożenia obejmujące przeszło 100.000 użytkowników i kilkadziesiąt milionów dokumentów. W ramach wdrożeń wypracowanych zostało przez BeOne dziesiątki modeli referencyjnych oraz scenariuszy użycia systemu Alfresco, a także najlepsze wzorce w zakresie rozszerzania systemu i dopasowania do wymagań klientów.
ELO Digital Office rozwija i sprzedaje wysokiej jakości oprogramowanie do zarządzania dokumentami, archiwizacji cyfrowej i obiegiem dokumentów. ELO® obejmuje całe spektrum zarządzania treścią w przedsiębiorstwach (Enterprise-Content-Management (ECM)).Firma ELO Digital Office została wyodrębniona w 1998 roku z grupy Louis Leitz jako samodzielny podmiot z siedzibą w Stuttgarcie i stała się międzynarodowym przedsiębiorstwem posiadającym swoje oddziały w Europie, Ameryce Południowej, Azji i Australii. Gęsta sieć partnerów systemowych opiekuje się ponad 750.000 miejsc pracy pod ELO na świecie. Ponadto ELO utrzymuje wiele partnerstw technologicznych z producentami oprogramowania i sprzętu.
Od 20 lat dostarczamy kompleksowe rozwiązania klasy Enterprise w zakresie zarządzania przedsiębiorstwem, elektronicznego obiegu dokumentów workflow, DMS, zarządzania procesami biznesowymi BPM i elektronicznego archiwizowania. Nasze rozwiązania wyróżniają się najwyższą jakością oraz nowoczesnością. Wiedza oraz doświadczenie, które zdobyliśmy w trakcie realizacji licznych wdrożeń, pozwoliły nam na zdobycie know-how oraz uzyskanie cenionych w branży certyfikatów. Wśród naszych klientów są spółki giełdowe, międzynarodowe koncerny, grupy kapitałowe, banki i instytucje finansowe, spółki sektora publicznego oraz wiele firm będących światowymi liderami w swoich branżach.
Od niemal 20 lat wspieramy przedsiębiorstwa w stawianiu pierwszych kroków ku cyfryzacji – optymalizujemy i automatyzujemy setki procesów biznesowych. Suncode to firma technologiczna produkująca i wdrażająca czołową platformę Low-Code do zarządzania dokumentami i procesami biznesowymi. Naszym flagowym rozwiązaniem jest system Plus Workflow, który pozwala nie tylko na odzwierciedlenie dowolnego procesu biznesowego przedsiębiorstwa, ale również samodzielne modelowanie, modyfikowanie i uruchamianie nowych obiegów dokumentów i aplikacji biznesowych. System Plus Workflow to unikalne rozwiązanie zapewniające usprawnienie szerokiej gamy procesów biznesowych w różnych obszarach, od procesów administracyjnych, po procesy sprzedażowe, produkcję i logistykę. Dodatkowo system Plus Workflow umożliwia komunikację z systemami ERP oraz finansowo-księgowymi, wymianę danych z Krajowym Systemem e-Faktur (KSeF), czy wykorzystanie rozwiązania OCR.
WEBCON jest największym dostawcą systemu Elektronicznego Obiegu Dokumentów w Polsce. W ciągu ostatnich 18 lat firma zrealizowała tysiące projektów EOD w polskich i międzynarodowych organizacjach. Z platformy od WEBCON korzysta już blisko 1000 firm na całym świecie i dzięki niej z sukcesem cyfryzują swój biznes. Zaufali jej liderzy rynku, tacy jak Mitsubishi Electric, LPP, Nowy Styl, MAN, Link4, CEDC, Cersanit, Warbud czy Tauron. WEBCON pomaga klientom tworzyć nowoczesne miejsca pracy, cyfryzować dokumenty, pracować zdalnie oraz zwiększać kontrolę nad dokumentami i procesami w firmie. Jako najbardziej zaawansowane rozwiązanie dostępne na rynku, może być dopasowane do nawet najbardziej wymagających scenariuszy i wymagań biznesowych. WEBCON BPS to rozwiązanie dla każdej innowacyjnej organizacji, która chce skutecznie realizować strategię cyfrowej transformacji, w tym elektroniczny obieg dokumentów – bez kompromisów.

PRELEGENCI

KONTAKT

ANNA KARASIŃSKA

Kontakt dla Uczestników, Prelegentów i Patronów:

e-mail: anna.karasinska@gigacon.org

mobile: +48 506 981 902

KARINA STROJEK

Kierownik projektu - kontakt z Wystawcami

e-mail: karina.strojek@gigacon.org

mobile: +48 600 677 473

© 2021 GigaCon - biznesowe konferencje IT Powered by varit

Archiwum imprez

Regulamin i polityka prywatności