10:00

Rozpoczęcie konferencji

10:00 - 10:30

Dyrektywa PE ws. efektywności energetycznej i KPI w EN 50600-4-x

- Krzysztof Szczygieł (Polski Instytut Data Center S.A.)

W trakcie prelekcji zostaną zasygnalizowane w skrócie najważniejsze kwestie z opublikowanej we wrześniu Dyrektywy Parlamentu Europejskiego ws efektywności energetycznej w odniesieniu do data center i powiązania z normami z serii EN 50600, szczególnie z grupy KPI energetycznych w EN 50600-4-x.

10:35 - 11:05

Świat Data Center według Lenovo

- Grzegorz Ramotowski, Ingram Micro w imieniu Vecto Sp. z o.o. (Partner LENOVO)

Prezentacja będzie omawiała, produkty firmy Lenovo, serwery i macierze, w oparciu o które można kompleksowo wyposażyć Data Center i nie tylko.

11:10 - 11:40

Cyberbezpieczeństwo danych na poziomie macierzy i systemu backupu

- Sebastian Sztynder (Arrow ECS) we współpracy z Benefit IT

Zapraszamy do zapoznania się z podejściem do zagadnień ceber bezpieczeństwa z pkt. Widzenia dostawcy macierzy PureStorage jak i firmy Veritas która tworzy systemy backupu klasy Enterprise. Ataki ransomware są coraz częstsze jak i bardziej wyrafinowane, ważne aby zadbać o bezpieczeczeństwo na poziomie danych produkcyjnych jak i danych w kopi zapasowej. 

11:45 - 12:15

Serwerownia XXI wieku: Energooszczędność w działaniu, technologie na miarę zrównoważonej przyszłości!
- Konrad Hołowacz (AODC)

12:20 - 12:50

Ciągłość Cyber Ofensywy w kontekście Data Center i otoczenia IT/OT- wymagania i korzyści

- Damir Zalewski (Business Idea)

• Obecny model działań Cyber Ofensywy
• Nadchodzące wymagania prawne i otoczenia środowisk IT
• Możliwe podejście do mitygacji problemu obecnego modelu

12:55 - 13:25

Najważniejsze zagrożenia cyberbezpieczeństwa w centrum danych

- Krzysztof Młynarski (SECURITY.PL)

13:30 - 14:00

Migracja centrum danych do innego dostawcy lub chmury - jak zmierzyć się z tym wyzwaniem?

- Łukasz Walicki (Look@IT)

Podczas wykładu postaramy się przedstawić możliwe scenariusze dla klientów, którzy stanęli przed biznesową koniecznością zmiany dotychczasowego centrum danych. Jak przygotować się do migracji? Jak przeprowadzić analizę ryzyka? Etapy - dobry plan i skuteczny rollback!

14:05 - 14:35

Workaction a RODO, czyli praktyczne aspekty ochrony danych osobowych w pracy zdalnej za granicą

- Anna Dąbrowska-Lipka (KWKR Konieczny Wierzbicki i Partnerzy)

 • Czy RODO zakazuje workaction?
 • Które destynacje są bezpieczniejsze?
 • Na co należy zwrócić uwagę, podejmując decyzję o podjęciu lub zezwoleniu pracownikowi na pracę za granicą?

14:40

Zakończenie konferencji

 

AGENDA

9 listopada 2023


Godzina:  10:00

ONLINE

DATA CENTER

REJESTRACJA

O KONFERENCJI:

Wydarzenie jest poświęcone technologiom, środowiskom i narzędziom gwarantującym niezawodny i bezpieczny dostęp do baz danych. Zakres tematyczny konferencji obejmuje szereg rozwiązań stosowanych współcześnie w projektowaniu i budowie centrum danych.

PROPONOWANA TEMATYKA:

 • Zarządzanie i bezpieczeństwo systemów baz danych i pamięci masowych

 • Budowa nowoczesnego data center

 • Serwery baz danych

 • Systemy operacyjne dla data center

 • Integracja baz danych

 • Transfer danych

 • Wydajne serwery i klastry dla data center 

 • Green data center

 • Macierze dyskowe, streamery, biblioteki taśmowe, autoloadery 

 • Mobilne systemy pamięci masowych

 

KONFERENCJA SKIEROWANA JEST DO:

 

 • managerów IT

 • specjalistów ds. serwerów

 • specjalistów ds. bezpieczeństwa danych

 • specjalistów ds. macierzy i sprzętu.

UDZIAŁ W KONFERENCJI JEST BEZPŁATNY!

Wymagane jest JEDYNIE wypełnienie formularza rejestracji – odnośnik znajduje się pod agendą.

 

ZAREJESTROWANYM UCZESTNIKOM ZAPEWNIAMY:

 • możliwość udziału w wybranych wykładach

 • możliwość otrzymania potwierdzenia udziału w konferencji (zaświadczenia w trakcie spotkania lub wystawienie certyfikatu uczestnictwa po wydarzeniu)

 • dostęp do materiałów pokonferencyjnych


ZAPREZENTUJ SWOJĄ FIRMĘ!

Firmy, które posiadają rozwiązania służące budowie i rozwojowi centrów danych, zainteresowane zaprezentowaniem swoich produktów podczas konferencji, zachęcamy do kontaktu i zapoznania się z naszą ofertą marketingową. Do wyboru m.in.: wykład 20 – 30 minut / podlinkowany logotyp na stronie / promocja na mediach społecznościowych  / lista kontaktów / informacje o udziale firmy w newsletterach i inne.
Kontakt:
karina.strojek@gigacon.org

Propozycje wykładów merytorycznych (call for papers), patronaty medialne, kontakt z uczestnikami: anna.karasinska@gigacon.org

PATRON HONOROWY

SPONSORZY

 

PARTNERZY

FIRMY UCZESTNICZĄCE

WSPÓŁPRACA MERYTORYCZNA

PATRONI MEDIALNI

 

O WYSTAWCACH

AODC to firma, która narodziła się z pasji do tworzenia Data Center, a Zarząd i pracownicy to osoby z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem oraz wnikliwą wiedzą operacyjną w zakresie tworzenia i zarządzania implementacją Centrów Przetwarzania Danych. Nasze zaangażowanie obejmuje cały proces, począwszy od koncepcji, projektu, aż po etapy budowy, wdrożenia, optymalizacji oraz serwisu. Firma realizuje serwerownie we wszystkich sektorach rynku, skupiając się szczególnie na instytucjach publicznych, szpitalach, służbach mundurowych, sektorze finansowym, przemyśle oraz sektorze komercyjnym. Niezależnie od tego, czy chodzi o adaptację istniejących pomieszczeń, budowę nowych obiektów, czy wykorzystanie nowoczesnych technologii kontenerowych, AODC jest gotowe dostarczyć kompleksowe rozwiązania, które spełniają najwyższe wymagania branżowe i potrzeby naszych klientów. Jesteśmy dumni z unikalnego zakresu naszej wiedzy, zarówno praktycznej, jak i teoretycznej, zweryfikowanej wieloma udanymi wdrożeniami serwerowni. Nasze umiejętności i profesjonalizm potwierdzone są licznymi certyfikatami, takimi jak ATD, CDCP, CDCS, oraz TSI-Professional, a także braliśmy udział w certyfikowaniu budowy serwerowni zgodnie z normą  PN 50600.   Warto podkreślić, że zrealizowaliśmy już ponad 100 serwerowni na rynku, a wiedza i umiejętność naszych specjalistów zostały zweryfikowany podczas tworzenia największych serwerowni w Polsce.
Arrow ECS dostawca technologii wspierający rozwój wydajnych, praktycznych i kompleksowych rozwiązań informatycznych łączycych różne technologie w celu zaspokojenia sprecyzowanych potrzeb biznesowych. W ofercie znajdują się systemy, które w pełny sposób prezentują rozwiązania pamięci masowych, zabezpieczeń infrastruktury oraz oprogramowania w złożonym środowisku IT. Kompleksowe rozwiązania w zakresie infrastruktury IT i wiedza techniczna czynią nas liderem na rynku Value Added Distribution, czyli dystrybutorów z wartością dodaną. Nasze zasoby i programy pomagają Partnerom się rozwijać, wydajniej działać oraz przekształcać biznes tak, by móc szybko dostosować się do zmieniającego się rynku.
Jesteśmy zespołem inżynierów posiadających 12-letnie doświadczenie w zakresie wdrażania zaawansowanych projektów infrastruktury IT zapewniających wysoką wydajność, niezawodność oraz bezpieczeństwo działania dla baz danych i aplikacji. Na podstawie naszej wiedzy merytorycznej i praktycznej opracowujemy rozwiązania infrastruktury informatycznej dla naszych klientów zmierzając do osiągnięcia przede wszystkim Państwa celów biznesowych. Projektujemy, dostarczamy i wdrażamy kompletne rozwiązania infrastruktury informatycznej obejmujące serwery, macierze dyskowe, wirtualizację, klastry wysokiej dostępności, systemy wykonywania kopii zapasowej (backup), archiwizację, sieci komputerowe oraz ich zabezpieczenia.
VECTO Sp. z o.o. działa od 2008 roku. Wdrażamy systemy informatyczne oraz świadczymy usługi outsourcingu IT dla firm. Oferujemy kompleksowe rozwiązania zabezpieczania danych oraz backupu w oparciu o produkty renomowanej firmy DELL Technologies, która przyznała nam w 2019 roku status Platinum Partner. Wszystkie projekty realizuje zespół doświadczonych inżynierów. Współpracujemy z największymi, światowymi koncernami informatycznymi, umożliwiając polskim przedsiębiorstwom korzystanie z innowacyjnych rozwiązań IT. Uważnie słuchamy i definiujemy indywidualne potrzeby biznesowe naszych Klientów, a poprzez narzędzia informatyczne tworzymy unikalne warunki dla wzrostu konkurencyjności i uwolnienia ich prawdziwego potencjału biznesowego.

PRELEGENCI

KONTAKT

ANNA KARASIŃSKA

Kontakt dla Uczestników, Prelegentów i Patronów:

e-mail: anna.karasinska@gigacon.org

mobile: +48 506 981 902

KARINA STROJEK

Kierownik projektu - kontakt z Wystawcami

e-mail: karina.strojek@gigacon.org

mobile: +48 600 677 473

© 2021 GigaCon - biznesowe konferencje IT Powered by varit

Archiwum imprez

Regulamin i polityka prywatności