10:00

Rozpoczęcie konferencji

10:00 - 10:30

Trendy technologiczne, które będą kształtować sposoby i zakres wykorzystania chmury

- Piotr Wąsikowski (Ekspert Niezależny)

10:35 - 11:05

Oferowanie usług chmurowych dla sektora finansowego – przewodnik prawny
- Szymon Ciach (Kochański & Partners)

Oferowanie usług chmurowych dla sektora finansowego – przewodnik prawny
• Perspektywa regulacyjna klientów sektora finansowego
• Usługi IT a outsourcing regulowany
• Regulacje chmury obliczeniowej
• Wymagania dla dostawców cloud dla sektora finansowego 

11:10 - 11:40

Cloud Tiering – macierz Onprem I w Cloud jednocześnie

- Łukasz Grzesiak, Tomasz Sochacki (Arrow ECS)

Środowisko IT już przyzwyczaiło się do terminu Cloud/chmura. 
Wielu klientów przeszło do chmury, część z nich wraca do środowisk OnPrem, trwa ciągła migracja z jednej w drugą stronę. 
W trakcje prelekcji przestawimy rozwiązania hybrydowe, oferujące utrzymywanie danych jednocześnie w chmurze i we własnej serwerowni z automatyczną inteligentną migracją w obie strony.

11:45 - 12:15

New Commerce Experience w licencjonowaniu Microsoft 365 I Office 365
- Tomasz Łukaszewicz (Look@IT)

Od marca 2022 licencje Microsoft w programach Microsoft 365 i Office 365 są sprzedawane tylko w ramach programu CSP New Commerce Experience. Co się zmieniło w stosunku do poprzedniego programu? Jak program został odebrany przez klientów i partnerów Microsoft? Na co należy zwrócić uwagę i dlaczego lepiej skonsultować się z partnerem Microsoft, posiadającym odpowiednią wiedzę o licencjonowaniu przed zakupem licencji. Licencjonowanie Microsoft CSP w pigułce.

12:20 - 12:40

Obalamy 10 mitów na temat migracji do chmury
- Piotr Blonkowski (Tech Data)

Migracja do chmury oznacza przeniesienie działań i procedur firmy do sieci. Przykład — zamiast maili na jednym komputerze stacjonarnym obsługujesz firmową pocztę z dowolnego miejsca na świecie podłączonego do internetu. Tak samo można zrobić z księgowością, plikami, zarządzaniem projektami, rekrutacją... Niejedna firma przekonała się, że chmura obliczeniowa jest idealną bazą zarówno do budowania biznesu od zera, jak i jego rozwoju. Usługi chmurowe zapewniają swobodę doboru zasobów informatycznych i wygodę ich użytkowania, a przy tym nie wymagają inwestowania w sprzęt – co szczególnie ważne na początku drogi do sukcesu biznesowego. Mimo wielu pozytywnych przykładów i rosnącej popularnością usług chmurowych duża część przedsiębiorców pozostaje nieufna. Podczas spotkania przejdziemy sobie przez 10 typowych przekonań o rozwiązaniach chmurowych, i zastanowimy się, czy mają one pokrycie w rzeczywistości a „chmura publiczna to świeża technologia, której nie można zaufać?

12:45 - 13:15

Microsoft DevBox - a po co nam to w ogóle?!

- Jakub Piesik (ING Hubs Poland)

A co, gdyby dostarczyć developerom środowiska do pracy z Windows 10 / 11, które sami będą mogli tworzyć na potrzeby poszczególnych projektów? I nie musieli o to prosić IT? Chciałbym wam przedstawić Microsoft DevBox oraz jego przykładowe zastosowania.

13:20 - 13:50

Możliwe zastosowanie serwisów  bezpieczeństwa w  Azure do centralizacji  monitorowania oraz diagnozy zdarzeń z różnych środowisk

- Andrzej Kokociński (EY)

14:30

Zakończenie konferencji

 

AGENDA

13 października 2022


Godzina:  10:00

ONLINE

CLOUD COMPUTING

REJESTRACJA

O KONFERENCJI:

Jeśli zastanawiają się Państwo, jak dołączyć do grona przedsiębiorców, którzy odkryli zalety chmury – optymalizację kosztów, szybkość wdrożenia i elastyczność rozwiązań IT – serdecznie zapraszamy do udziału w XXVI edycji konferencji Cloud Computing GigaCon.

PROPONOWANA TEMATYKA:

 •  Cloud Computing – trendy, nadzieje, prognozy, wyzwania

 • Pierwsze kroki przy wdrożeniach usług chmury obliczeniowej

 • Integracja systemów w chmurze

 • Usługi w modelu chmury prywatnej, publicznej, mieszanej

 • Zarządzanie aplikacjami i infrastruktura w chmurze– Usługi w modelu Saas, IaaS, PaaS

 • Bezpieczeństwo danych w chmurze

 • Cloud computing z prawnego punktu widzenia – prawo autorskie, umowy licencyjne, ochrona danych, odpowiedzialność dostawcy usługi cloud computing

 • Cloud jako droga do zmniejszenia kosztów i usprawnienia procesów w firmie

 • Firma i dokumenty w chmurze

 

KONFERENCJA SKIEROWANA JEST DO:

 

 • wyższej i średniej kadry zarządzającej

 • szerokiego kręgu odbiorców poszukujących nowych rozwiązań chmurowych i pragnących zastosować zmiany w dotychczas posiadanych zasobach

 • szefów pragnących zrewolucjonizować działanie swojej firmy i uprościć przepływ informacji

UDZIAŁ W KONFERENCJI JEST BEZPŁATNY!

Wymagane jest JEDYNIE wypełnienie formularza rejestracji – odnośnik znajduje się pod agendą.

 

ZAREJESTROWANYM UCZESTNIKOM ZAPEWNIAMY:

 • możliwość udziału w wybranych wykładach

 • możliwość otrzymania potwierdzenia udziału w konferencji (zaświadczenia w trakcie spotkania lub wystawienie certyfikatu uczestnictwa po wydarzeniu)

 • dostęp do materiałów pokonferencyjnych


ZAPREZENTUJ SWOJĄ FIRMĘ!

Firmy, które posiadają rozwiązania dotyczące technologii chmurowych, zainteresowane zaprezentowaniem swoich produktów podczas konferencji, zachęcamy do kontaktu i zapoznania się z naszą ofertą marketingową. Do wyboru m.in.: wykład 20 – 30 minut / podlinkowany logotyp na stronie / promocja na mediach społecznościowych  / lista kontaktów / informacje o udziale firmy w newsletterach i inne.
Kontakt:
karina.strojek@gigacon.org

Propozycje wykładów merytorycznych (call for papers), patronaty medialne, kontakt z uczestnikami: anna.karasinska@gigacon.org

PATRONI HONOROWI

SPONSORZY

 

PARTNERZY

FIRMA UCZESTNICZĄCA

PATRONI MEDIALNI

 

O WYSTAWCACH

Arrow ECS dostawca technologii wspierający rozwój wydajnych, praktycznych i kompleksowych rozwiązań informatycznych łączycych różne technologie w celu zaspokojenia sprecyzowanych potrzeb biznesowych. W ofercie znajdują się systemy, które w pełny sposób prezentują rozwiązania pamięci masowych, zabezpieczeń infrastruktury oraz oprogramowania w złożonym środowisku IT. Kompleksowe rozwiązania w zakresie infrastruktury IT i wiedza techniczna czynią nas liderem na rynku Value Added Distribution, czyli dystrybutorów z wartością dodaną. Nasze zasoby i programy pomagają Partnerom się rozwijać, wydajniej działać oraz przekształcać biznes tak, by móc szybko dostosować się do zmieniającego się rynku.
Tech Data to jeden z największych na świecie dystrybutorów technologii. Pomagamy firmom takim jak Amazon Web Services, HP, Apple, Cisco, Microsoft — i setkom innych — wprowadzić swoje produkty na rynek, a także oferujemy szeroki zakres usług wsparcia technicznego i biznesowego. Łączymy świat z potęgą technologii. Nasz kompleksowy portfel produktów, usług i rozwiązań, wysoko wyspecjalizowane umiejętności i doświadczenie w zakresie technologii nowej generacji umożliwiają Partnerom Biznesowym wprowadzanie na rynek produktów i rozwiązań, które są potrzebne światu do łączności, rozwoju i postępu. Tech Data zajmuje 90. miejsce na liście Fortune 500® i od 11 lat jest jedną z najbardziej podziwianych firm na świecie (World’s Most Admired Companies).  Jednym z oferowanych przez nas rozwiązań jest Amazon Web Services (AWS) - szeroki zestaw globalnych usług obliczeniowych, pamięci masowej, baz danych, analiz i aplikacji, które pozwalają organizacjom działać sprawniej, obniżać koszty IT oraz skalować aplikacje.

PRELEGENCI

KONTAKT

ANNA KARASIŃSKA

Kontakt dla Uczestników, Prelegentów i Patronów:

e-mail: anna.karasinska@gigacon.org

mobile: +48 506 981 902

KARINA STROJEK

Kierownik projektu - kontakt z Wystawcami

e-mail: karina.strojek@gigacon.org

mobile: +48 600 677 473

© 2021 GigaCon - biznesowe konferencje IT Powered by varit

Archiwum imprez

Regulamin i polityka prywatności