AGENDA

10:00

Rozpoczęcie konferencji

10:00 - 10:30

Kopie zapasowe usług w chmurze na przykładzie Microsoft Office 365

- Łukasz Walicki i Tomasz Łukaszewicz (Look@IT)

Decydując się na migrację naszych firmowych usług do "chmury", musimy zwrócić uwagę na aspekt backupu danych - czy nasz dostawca robi to dla nas, jakie są polityki backupu, jaki wyglądają procedury odtworzenia naszych danych.
Podczas prezentacji pokażemy (na przykładzie usług Office365), jakimi narzędziami możemy się posłużyć i jakie "dobre praktyki" zastosować, aby nasze dane były bezpieczne w chmurze.

10:35 - 11:05

Cloud computing i jego następstwa społeczne

- Damir Zalewski (Business Idea)

Cloud computing ma duże znaczenie społeczne, poprawiając dostęp do danych, umożliwiając współpracę, zapewniając skalowalność, zwiększając bezpieczeństwo danych, obniżając koszty i mając pozytywny wpływ na środowisko naturalne. Prezentacja przybliży te aspekty.

11:10 - 11:40

Hybrydowe środowiska macierzowe - zarządzanie i optymalizacja

- Łukasz Bajer (Arrow ECS) i Monika Szeja (Trek2Summit)

Opowiemy o tym jak kompleksowo podejść do zarządzania danymi w środowiskach hybrydowych-wielochmurowych (hybrid multicloud) oraz w jaki sposób optymalizować koszty i opłaty za chmurę.
Pokażemy w jaki sposób działa i poszukuje oszczędności CLoud Insight oraz optymalizuje SPOT by NetApp.

11:45 - 12:15

Z serwerowni do chmury – czyli jak podtrzymać przy życiu umierające systemy

- Ryszard Dałkowski (Exertum)

12:20 - 12:50

Zarządzanie siecią w Azure czy są serwisy które mogą w tym pomoc

- Andrzej Kokociński (EY)

W ostatnim czasie w Azure zostały wprowadzone nowe funkcjonalności i ulepszenia dotyczące zarządzania siecią. Opowiem  jakich serwisów możesz użyć w zarządzaniu ruchem  i bezpieczeństwem, oraz  o koegzystencji z obecnymi mechanizmami zarządzania siecią oraz ruchem.

12:55 - 13:25

Cloud computing bez bujania w chmurach - jak prawnie zabezpieczyć interes dostawcy i klienta usług opartych o chmurę?

- Iwona Aleksandrowicz (KWKR Konieczny Wierzbicki and Partners)

W ramach wystąpienia omówione zostaną modele świadczenia usług w chmurze (w szczególności SaaS, PaaS, IaaS), a także kształt i charakter kontraktów typowych dla tego modelu outsourcingowego. Szczególna uwaga zostanie zwrócona na  typowe klauzule przy Cloud Computing oraz istniejące  możliwości zabezpieczenia interesu dostawcy i klienta.

13:30 - 14:00

IT a sprawa klimatu – jak zmieniają się realia biznesu

- Konrad Gawda (Orange Polska)

Na naszych oczach zmieniają się zasady gry w biznesie, również w branży IT. Zarówno oszczędność, jak i troska o środowisko prowadzą nas do nowych podejść, których elementem wspólnym jest Cloud Computing. Zobaczymy, jak szeroki może mieć to wpływ: od narzędzi programistycznych po strukturę odpowiedzialności w firmach.

14:00

Zakończenie konferencji

 

6 czerwca 2023


Godzina:  10:00

ONLINE

CLOUD COMPUTING

REJESTRACJA

PATRONI HONOROWI

SPONSORZY

 

PARTNERZY

FIRMA UCZESTNICZĄCA

WSPÓŁPRACA MERYTORYCZNA

PATRONI MEDIALNI

 

O WYSTAWCACH

Arrow ECS dostawca technologii wspierający rozwój wydajnych, praktycznych i kompleksowych rozwiązań informatycznych łączycych różne technologie w celu zaspokojenia sprecyzowanych potrzeb biznesowych. W ofercie znajdują się systemy, które w pełny sposób prezentują rozwiązania pamięci masowych, zabezpieczeń infrastruktury oraz oprogramowania w złożonym środowisku IT. Kompleksowe rozwiązania w zakresie infrastruktury IT i wiedza techniczna czynią nas liderem na rynku Value Added Distribution, czyli dystrybutorów z wartością dodaną. Nasze zasoby i programy pomagają Partnerom się rozwijać, wydajniej działać oraz przekształcać biznes tak, by móc szybko dostosować się do zmieniającego się rynku.
Firma Trek2Summit specjalizuje się w projektach transformacji cyfrowej klientów przy wykorzystaniu najnowszych technologii. Wspiera firmy w ich biznesie poprzez odpowiedni dobór rozwiązań IT. Współpracuje z kluczowymi vendorami tj. Microsoft, AWS oraz NetApp. W ramach oferty dostarcza licencje, usługi, wsparcie oraz szkolenia. Pracuje z klientami z różnych branż.

KONTAKT

ANNA KARASIŃSKA

Kontakt dla Uczestników, Prelegentów i Patronów:

e-mail: anna.karasinska@gigacon.org

mobile: +48 506 981 902

KARINA STROJEK

Kierownik projektu - kontakt z Wystawcami

e-mail: karina.strojek@gigacon.org

mobile: +48 600 677 473

© 2021 GigaCon - biznesowe konferencje IT Powered by varit

Archiwum imprez

Regulamin i polityka prywatności

O KONFERENCJI:

Jeśli zastanawiają się Państwo, jak dołączyć do grona przedsiębiorców, którzy odkryli zalety chmury – optymalizację kosztów, szybkość wdrożenia i elastyczność rozwiązań IT – serdecznie zapraszamy do udziału w XXVI edycji konferencji Cloud Computing GigaCon.

PROPONOWANA TEMATYKA:

 •  Cloud Computing – trendy, nadzieje, prognozy, wyzwania

 • Pierwsze kroki przy wdrożeniach usług chmury obliczeniowej

 • Integracja systemów w chmurze

 • Usługi w modelu chmury prywatnej, publicznej, mieszanej

 • Zarządzanie aplikacjami i infrastruktura w chmurze– Usługi w modelu Saas, IaaS, PaaS

 • Bezpieczeństwo danych w chmurze

 • Cloud computing z prawnego punktu widzenia – prawo autorskie, umowy licencyjne, ochrona danych, odpowiedzialność dostawcy usługi cloud computing

 • Cloud jako droga do zmniejszenia kosztów i usprawnienia procesów w firmie

 • Firma i dokumenty w chmurze

 

KONFERENCJA SKIEROWANA JEST DO:

 

 • wyższej i średniej kadry zarządzającej

 • szerokiego kręgu odbiorców poszukujących nowych rozwiązań chmurowych i pragnących zastosować zmiany w dotychczas posiadanych zasobach

 • szefów pragnących zrewolucjonizować działanie swojej firmy i uprościć przepływ informacji

UDZIAŁ W KONFERENCJI JEST BEZPŁATNY!

Wymagane jest JEDYNIE wypełnienie formularza rejestracji – odnośnik znajduje się pod agendą.

 

ZAREJESTROWANYM UCZESTNIKOM ZAPEWNIAMY:

 • możliwość udziału w wybranych wykładach

 • możliwość otrzymania potwierdzenia udziału w konferencji (zaświadczenia w trakcie spotkania lub wystawienie certyfikatu uczestnictwa po wydarzeniu)

 • dostęp do materiałów pokonferencyjnych


ZAPREZENTUJ SWOJĄ FIRMĘ!

Firmy, które posiadają rozwiązania dotyczące technologii chmurowych, zainteresowane zaprezentowaniem swoich produktów podczas konferencji, zachęcamy do kontaktu i zapoznania się z naszą ofertą marketingową. Do wyboru m.in.: wykład 20 – 30 minut / podlinkowany logotyp na stronie / promocja na mediach społecznościowych  / lista kontaktów / informacje o udziale firmy w newsletterach i inne.
Kontakt:
karina.strojek@gigacon.org

Propozycje wykładów merytorycznych (call for papers), patronaty medialne, kontakt z uczestnikami: anna.karasinska@gigacon.org

PRELEGENCI