AGENDA

10:00

Rozpoczęcie konferencji

10:00 - 10:30

Backup usług Office365 w chmurze

- Łukasz Walicki (Look@IT)

Decydując się na migrację naszych firmowych usług do "chmury", musimy zwrócić uwagę na aspekt backupu danych - czy nasz dostawca robi to dla nas, jakie są polityki backupu, jaki wyglądają procedury odtworzenia naszych danych.
Podczas prezentacji pokażemy (na przykładzie usług Office365), jakimi narzędziami możemy się posłużyć i jakie "dobre praktyki" zastosować, aby nasze dane były bezpieczne w chmurze.

10:35 - 11:05

Automatyzacja IT i bezpieczeństwo – kto nie idzie do przodu ten się cofa
- Konrad Gawda (Orange Polska)

Co trwa dłużej: budowa samolotu czy wdrożenie nowej wersji oprogramowania w firmie? Kiedy lenistwo może być cnotą? Czy automaty mogą przejąć odpowiedzialność za bezpieczeństwo wdrożenia? Odpowiedzi na te pytania pomogą nam zrozumieć jak w pełni wykorzystać możliwości chmury obliczeniowej. Zobaczymy jak podejście DevOps pozwoliło na nowo spojrzeć na bezpieczeństwo aplikacji.

11:10 - 11:40

Access Packages w Azure – czyli UAM dla początkujących w Azure
- Jakub Piesik (ING Hubs Poland)

Dla wielu małych firm wdrożenie IAM jest ciężkim zadaniem – dlaczego by nie wykorzystać Access Packages opartego na Microsoft Azure w celu zbudowania UAM dla naszej firmy? Pokażę w jaki sposób rozpocząć z nim pracę oraz przykładowe zastosowania

11:45 - 12:15

Umowy na usługi chmurowe

- Szymon Ciach (Kochański & Partnerzy)

12:20 - 12:50

Możliwości wykorzystania serwisów bezpieczeństwa w Azure oraz integracja ich  z Twoimi serwisami.

- Andrzej Kokociński (EY)

Podczas sesji dowiesz się w jaki sposób można wykorzystać serwisy azure, aby zabezpieczyć swoje środowisko. Poruszę tematy takie jak wykorzystanie log analytics, umiejscowienie w nim Azure sentinel, dodanie konektorów, analitykę widoków oraz jak dodatkowo zmodyfikować je dla własnych potrzeb, a także jak ten SIEM może pomoc w ochronie Twojego środowiska.

13:00

Zakończenie konferencji

 

9 czerwca 2022


Godzina:  10:00

ONLINE

CLOUD COMPUTING

REJESTRACJA

O KONFERENCJI:

Jeśli zastanawiają się Państwo, jak dołączyć do grona przedsiębiorców, którzy odkryli zalety chmury – optymalizację kosztów, szybkość wdrożenia i elastyczność rozwiązań IT – serdecznie zapraszamy do udziału w XXVI edycji konferencji Cloud Computing GigaCon.

PROPONOWANA TEMATYKA:

 •  Cloud Computing – trendy, nadzieje, prognozy, wyzwania

 • Pierwsze kroki przy wdrożeniach usług chmury obliczeniowej

 • Integracja systemów w chmurze

 • Usługi w modelu chmury prywatnej, publicznej, mieszanej

 • Zarządzanie aplikacjami i infrastruktura w chmurze– Usługi w modelu Saas, IaaS, PaaS

 • Bezpieczeństwo danych w chmurze

 • Cloud computing z prawnego punktu widzenia – prawo autorskie, umowy licencyjne, ochrona danych, odpowiedzialność dostawcy usługi cloud computing

 • Cloud jako droga do zmniejszenia kosztów i usprawnienia procesów w firmie

 • Firma i dokumenty w chmurze

 

KONFERENCJA SKIEROWANA JEST DO:

 

 • wyższej i średniej kadry zarządzającej

 • szerokiego kręgu odbiorców poszukujących nowych rozwiązań chmurowych i pragnących zastosować zmiany w dotychczas posiadanych zasobach

 • szefów pragnących zrewolucjonizować działanie swojej firmy i uprościć przepływ informacji

UDZIAŁ W KONFERENCJI JEST BEZPŁATNY!

Wymagane jest JEDYNIE wypełnienie formularza rejestracji – odnośnik znajduje się pod agendą.

 

ZAREJESTROWANYM UCZESTNIKOM ZAPEWNIAMY:

 • możliwość udziału w wybranych wykładach

 • możliwość otrzymania potwierdzenia udziału w konferencji (zaświadczenia w trakcie spotkania lub wystawienie certyfikatu uczestnictwa po wydarzeniu)

 • dostęp do materiałów pokonferencyjnych


ZAPREZENTUJ SWOJĄ FIRMĘ!

Firmy, które posiadają rozwiązania dotyczące technologii chmurowych, zainteresowane zaprezentowaniem swoich produktów podczas konferencji, zachęcamy do kontaktu i zapoznania się z naszą ofertą marketingową. Do wyboru m.in.: wykład 20 – 30 minut / podlinkowany logotyp na stronie / promocja na mediach społecznościowych  / lista kontaktów / informacje o udziale firmy w newsletterach i inne.
Kontakt:
karina.strojek@gigacon.org

Propozycje wykładów merytorycznych (call for papers), patronaty medialne, kontakt z uczestnikami: anna.karasinska@gigacon.org

PATRONI HONOROWI

SPONSORZY

 

PARTNERZY

FIRMA UCZESTNICZĄCA

PATRONI MEDIALNI

 

O WYSTAWCACH

Arrow ECS dostawca technologii wspierający rozwój wydajnych, praktycznych i kompleksowych rozwiązań informatycznych łączycych różne technologie w celu zaspokojenia sprecyzowanych potrzeb biznesowych. W ofercie znajdują się systemy, które w pełny sposób prezentują rozwiązania pamięci masowych, zabezpieczeń infrastruktury oraz oprogramowania w złożonym środowisku IT. Kompleksowe rozwiązania w zakresie infrastruktury IT i wiedza techniczna czynią nas liderem na rynku Value Added Distribution, czyli dystrybutorów z wartością dodaną. Nasze zasoby i programy pomagają Partnerom się rozwijać, wydajniej działać oraz przekształcać biznes tak, by móc szybko dostosować się do zmieniającego się rynku.

PRELEGENCI

KONTAKT

ANNA KARASIŃSKA

Kontakt dla Uczestników, Prelegentów i Patronów:

e-mail: anna.karasinska@gigacon.org

mobile: +48 506 981 902

KARINA STROJEK

Kierownik projektu - kontakt z Wystawcami

e-mail: karina.strojek@gigacon.org

mobile: +48 600 677 473

© 2021 GigaCon - biznesowe konferencje IT Powered by varit

Archiwum imprez

Regulamin i polityka prywatności