29 września 2022


Godzina:  10:00

ONLINE

BEZPIECZEŃSTWO I NIEZAWODNOŚĆ SYSTEMÓW INFORMATYCZNYCH


REJESTRACJA

PATRONI HONOROWI

SPONSORZY

 

PARTNERZY

FIRMA UCZESTNICZĄCA

WSPÓŁPRACA MERYTORYCZNA

 

PATRONI MEDIALNI

 

O WYSTAWCACH

Grupa AB jako jedyna polska firma znajduje się w gronie 8 największych dystrybutorów IT i dostawców rozwiązań e-commerce w Europie. Jest mocnym nr 1 w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Oferuje najszersze na rynku portfolio produktów, w tym największych światowych producentów nowoczesnych technologii jak Apple, Microsoft, HP Inc., Hewlett Packard Enterprise (HPE), Lenovo, Samsung czy Dell - do ponad 16 tys. partnerów handlowych. Jest wiodącym dostawcą usług chmurowych (cloud) oraz wartości dodanej w dystrybucji (VAD). Rozwija także dystrybucję AGD/RTV i zabawek, należąc już do wiodących dystrybutorów w tym zakresie w Polsce. Spółkę cechują najlepsze zaplecze logistyczne i najlepsza efektywność biznesowa w branży. Grupa AB zarządza własnymi markami TB, Optimus i Triline oraz własnymi sieciami franczyzowymi Alsen (Polska), Comfor (Czechy i Słowacja), Premio (Czechy) i Triline (Czechy), a także Optimus (integratorzy - Polska), Kakto (AGD/RTV - Polska), Digimax (rozwiązania mobilne i smart home – Czechy i Słowacja) i Wyspa Szkrabów (zabawki – Polska). Z ponad 1,8 tys. punktów sprzedaży detalicznej to największa branżowa sieć franczyzowa w regionie CEE.Od 2006 roku AB S.A. jest spółką notowaną na rynku głównym GPW.
Arrow ECS dostawca technologii wspierający rozwój wydajnych, praktycznych i kompleksowych rozwiązań informatycznych łączycych różne technologie w celu zaspokojenia sprecyzowanych potrzeb biznesowych. W ofercie znajdują się systemy, które w pełny sposób prezentują rozwiązania pamięci masowych, zabezpieczeń infrastruktury oraz oprogramowania w złożonym środowisku IT. Kompleksowe rozwiązania w zakresie infrastruktury IT i wiedza techniczna czynią nas liderem na rynku Value Added Distribution, czyli dystrybutorów z wartością dodaną. Nasze zasoby i programy pomagają Partnerom się rozwijać, wydajniej działać oraz przekształcać biznes tak, by móc szybko dostosować się do zmieniającego się rynku.
Zespół Ascomp tworzą ludzie posiadający wieloletnie doświadczenie zawodowe i długi staż pracy w firmie. Przekłada się to na zaangażowanie, odpowiedzialność i rzetelność przy projektowaniu i dostarczaniu systemów i usług wspierających realizację celów biznesowych naszych Klientów. 30 lat działania w branży pozwoliło na zbudowanie firmowego zespołu ekspertów o szerokim zakresie wiedzy i kompetencji potwierdzonych nie tylko dyplomami uczelni, certyfikatami technicznymi i elitarnymi statusami inżynierskimi ale przede wszystkim wieloletnim uznaniem i zaufaniem naszych Klientów. Każde projektowane rozwiązanie analizujemy również pod kątem parametrów finansowych inwestycji, takich jak CAPEX, OPEX, TCO.  ASCOMP S.A. projektuje rozwiązania dedykowane dla każdego Klienta. Dzięki wieloletniej praktyce poznaliśmy od podszewki wymagania wielu branż. Współpracujemy z uznanymi firmami z branży przemysłowej i finansowej, energetyką i operatorami telekomunikacyjnymi, uczelniami i administracją publiczną a także przedsiębiorstwami z innych sektorów gospodarki. Oferujemy kompleksowe rozwiązania wspierające ich działanie dostarczając i wdrażając systemy zapewniające dostępność i wydajność aplikacji a także bezpieczeństwo danych, transmisji i użytkowników Dysponujemy najnowszą wiedzą z zakresu wymagań oprogramowania, organizacji sieci informatycznych oraz funkcjonalności sprzętu. Wiemy, czego potrzebuje biznes XXI wieku, dlatego zapewniamy ciągłość jego pracy i gwarantujemy jego ochronę. Tworzymy Holistyczne IT.
Commvault - jak działamy? Nasza platforma Intelligent Data Services pomaga wypełnić lukę w kluczowym dla organizacji obszarze, zapewniając dostępność danych dziś i jutro, kiedy biznes się rozwinie. Oferujemy nasze inteligentne usługi wszędzie tam, gdzie znajdują się Twoje dane: w środowiskach lokalnych, hybrydowych lub multicloud, a dostarczamy je w modelu SaaS (Software as a Service), w postaci gotowych urządzeń dedykowanych albo rozwiązań zarządzanych przez partnerów.  Dane stanowią fundament dla wszystkiego, co robią nasi klienci, zwłaszcza dziś, w dobie transformacji cyfrowej. Dzięki najszerszemu portfolio dostępnemu na rynku, Commvault pomaga klientom inteligentnie zarządzać danymi. Dzięki temu umożliwia im rozwijanie ich biznesu już dziś oraz wydobywanie wartości i jak najlepsze wykorzystywanie danych w przyszłości. O nas: We współczesnej cyfrowej gospodarce dane stanowią o Twojej przewadze konkurencyjnej. Pozwalają przewidywać zachowania klientów, sterują wydajnością operacyjną i kształtują strategią korporacyjną. Stanowią klejnot koronny, który musi być chroniony, ale przy tym zawsze dostępny.   Problem polega na tym, że danych jest coraz więcej, szybko się zmieniają i są coraz bardziej pofragmentowane – te cyfrowe bity i bajty są w ciągłym ruchu i podlegają nieustannej ewolucji. To, jak zarządzasz danymi, ma wpływ na realizację celów i ostatecznie sukces biznesowy.   I to jest właśnie domena Commvault. Pomagamy klientom wykorzystać ich dane i dokonywać niesamowitych rzeczy. Nasze inteligentne usługi Intelligent Data Services mogą pomóc w osiągnięciu większej efektywności poprzez transformację sposobów ochrony, przechowywania i użycia danych — niezależnie od tego, gdzie się znajdują i jak są ustrukturyzowane. Jedno rozwiązanie. Jedno doświadczenie. Nieskończone możliwości.    Commvault. Bądź gotowy.  Dowiedz się więcej: Commvault.com
Statlook® jest marką należącą do polskiej firmy Media-press.tv S.A, która od ponad 30 lat dostarcza zaawansowane systemy informatyczne dla firm na całym świecie. Tworzone oprogramowanie pozwala na sprawne, wydajne i wygodne zarządzanie zasobami informatycznymi i ludzkimi w firmach prywatnych oraz instytucjach państwowych. Nasze oprogramowanie obejmuje działaniem wszystkie elementy infrastruktury IT (sprzęt, oprogramowanie, użytkownicy, Internet). Kompleksowość działania łączymy z profesjonalnymi technologiami oraz innowacyjnym, przyjaznym interfacem. Systemy Uplook® i Statlook®, analizując zależności pomiędzy poszczególnymi elementami infrastruktury, zapewniają zarówno zbiorcze dane statystyczne dające natychmiastową informację o stanie całej infrastruktury, jak i szczegółowe informacje dotyczące pojedynczych stanowisk komputerowych czy użytkowników, a także procesów i kosztów z nimi związanych. Polski Produkt – ponad 18 lat doświadczenia – 8.000 firm oraz instytucji w Polsce.

PRELEGENCI

KONTAKT

ANNA KARASIŃSKA

Kontakt dla Uczestników, Prelegentów i Patronów:

e-mail: anna.karasinska@gigacon.org

mobile: +48 506 981 902

KARINA STROJEK

Kierownik projektu - kontakt z Wystawcami

e-mail: karina.strojek@gigacon.org

mobile: +48 600 677 473

10:00

Rozpoczęcie konferencji

10:00 - 10:30

Wraz z wzrostem inflacji poszukujemy możliwości inwestycji - a przestępcy razem z nami.

- Karol Wodecki (Standard Chartered)

Po wakacyjnej przerwie omówimy scenariusze przestępstw oraz jak w darmowy sposób ochronić nas przed większością reklam i fałszywych stron nasz dom, firmę, rodzinę.

10:35 - 11:05

IDPA - Integrated Data Protection Appliance - backup kompletny All In One

- Radosław Janka (AB)

Czym jest IDPA i w jaki sposób pomoże uchronić nasze dane przed utratą?
Co zyskujemy decydując się na to rozwiązanie i w czym jest ono lepsze od rozwiązań klasycznych?

11:10 - 11:40

SolarWinds - Spójne monitorowanie i automatyczne reagowanie jako podstawa polityki bezpieczeństwa
- Bartłomiej Kilanowicz, Adam Piętak (Ascomp)

Złożoność IT od lat rośnie w bezprecedensowym tempie co powoduje, że zarządzanie infrastrukturą informatyczną w każdej firmie to niezwykle skomplikowany proces. Żeby prawidłowo realizować takie zadanie, trzeba zautomatyzować wiele projektów, a co więcej - do minimum ograniczyć ryzyko błędu. Odpowiedzią na wyzwania związane z utrzymaniem wysokowydajnej i wysoce dostępnej infrastruktury IT może być rodzina produktów SolarWinds które wspierają klientów z różnych branż, niezależnie od typu, wielkości lub złożoności infrastruktury IT, w monitorowaniu i zarządzaniu wydajnością ich środowisk IT, zarówno w modelu on-premise, w chmurze, jak i w modelach hybrydowych. 

11:45 - 12:15

Ciągłość biznesowa z NetApp Metrocluster

- Łukasz Grzesiak (Arrow ECS)

Nowoczesne systemy informatyczne wymagają niezawodności. Coraz więcej uwagi zwraca się także na ciągłość biznesową i automatyzmy w systemach bezpieczeństwa. 
W trakcie tej prelekcji, zostaną przedstawione rozwiązania typu „Metrocluster”, które gwrantują użytkownikom automatyczne przełączanie między systemami Storage w przypadku awarii całego DataCenter czyli gwarantujące tzw. Ciągłość Biznesową. 

12:20 - 12:50

Bezpieczna, pewna i kontrolowana kopia zapasowa danych czyli jak Metallic od Commvault pozwala obniżyć ryzyko utraty informacji w instytucjach

- Janusz Mierzejewski (Commvault)

System kopii zapasowej mimo swej dojrzałości i obecności w większości firm w Polsce nadal rodzi pytania w zakresie zabezpieczenia przed nieuprawnionym dostępem, kradzieżą danych czy uszkodzeniem tego jedynego i kluczowego zabezpieczenia informacji firmowych. W ramach prelekcji eksperci z Commvault przedstawią jak zarządzany system kopii zapasowej w formie usługi pozwala zabezpieczyć firmy na wypadek ataków ransomware, utraty danych i awarii systemów kluczowych redukując jednocześnie ryzyka i odpowiedzialności za utrzymanie systemu backupu. Poruszone zostaną także kwestie wydajności i niezawodności takiej usługi w obliczu nowych form zagrożeń wewnętrznych i z poza sieci firmowej oraz innowacyjności w ochronie danych on-premise oraz z chmur publicznych.

12:55 - 13:15

Bezpieczny i niezawodny. Statlook – system idealny na czasy kryzysu

- Marcin Pera (Statlook)

W niepewnych czasach, wymagających szczególnego zwracania uwagi na bezpieczeństwo i optymalizację kosztów, proponujemy Państwu oprogramowanie, które spełni obie te kluczowe potrzeby. Statlook pomoże Państwu skutecznie zarządzać wszelkimi zasobami IT, ułatwi zadbanie o legalność oprogramowania i porządek w licencjach oraz zapewni łatwe i przyjazne narzędzie do Helpdesku. Co więcej, monitoring użytkowników ochroni przed zagrożeniami płynącymi z Internetu, pozwoli na ograniczenie podłączania urządzeń przenośnych do sprzętu firmowego oraz zwiększy dyscyplinę użytkowników.

13:20 - 13:50

Kopie zapasowe w kontekście zapewnienia ciągłości działania organizacji

- Łukasz Walicki (Ekspert niezależny)

Każda organizacja zdaje sobie sprawę z konieczności wykonywania regularnych kopii zapasowych najważniejszych danych. Ale czy "backup" jest wystarczającym zabezpieczeniem ciągłości działania mojego biznesu?
Czy wszystkie kluczowe dane są zabezpieczone - nie tylko na wypadek odtworzenia po awarii, ale też powrotu do stanu sprzed jakiegoś czasu? Podczas wykładu spróbujemy przyjrzeć się najlepszym praktykom wykonywania kopii zapasowych w kontekście elastyczności działania organizacji i systemów IT.

13:55 - 14:25

Bezpieczeństwo transakcji elektronicznych bez słowa o SSL, TLS

- Konrad Płachecki (Biuro Informacji Kredytowej)

Niewiele osób zastanawia się po co bankowi tyle jego zgód przed uruchomieniem bankowości elektronicznej. Jeszcze mniej osób czyta, czego te zgody dotyczą, dlatego warto pokazać, jak banki wykorzystują te dane, aby chronić nasze transakcje. Jak zbudowane są nowoczesne systemy antyfraudowe, które obecnie funkcjonują już jako systemy cyberbezpieczeństwa? Jaką rolę w tych systemach odgrywa biometria behawioralna?

14:30

Zakończenie konferencji

 

AGENDA

O KONFERENCJI:

Zapraszamy do udziału w konferencji poświęconej bezpieczeństwu w sieci. Spotkanie skierowane jest do kierowników działów IT, oficerów bezpieczeństwa, managerów IT, administratorów sieci i systemów zabezpieczeń oraz wszystkich osób odpowiedzialnych za strategię i utrzymanie bezpieczeństwa systemów w firmie.

Zapraszamy również osoby decyzyjne odnośnie zakupów IT ze średnich i dużych przedsiębiorstw, z różnego typu branż: finansowej, ubezpieczeniowej, telekomunikacji, usługowej, energetycznej, przemysłowej, z administracji i instytucji publicznych.

PROPONOWANA TEMATYKA:

 • Zarządzanie bezpieczeństwem informacji

 • Jak zapewnić bezpieczeństwo danych w usługach w chmurze

 • Systemy audytu bezpieczeństwa (skanery), systemy kontroli włamań

 • Oprogramowanie i urządzenia szyfrujące 

 • Zarządzanie tożsamością, kontrola dostępu

 • Systemy firewall i VPN

 • Sztuczna inteligencja

 • Oprogramowanie i systemy antywirusowe

 • Serwery usług sieciowych

 • Systemy klastrowe

 • Bezpieczeństwo i niezawodność systemów baz danych

 • Polityka bezpieczeństwa

 • Fizyczne zabezpieczenie infrastruktury systemów o znaczeniu krytycznym

 • Pamięci masowe i systemy archiwizacji danych

 • Ciągłość działania, disaster recovery

 • Zarządzanie bezpieczeństwem urządzeń mobilnych

 • Bezpieczeństwo transakcji elektronicznych

UDZIAŁ W KONFERENCJI JEST BEZPŁATNY!

Wymagane jest JEDYNIE wypełnienie formularza rejestracji – odnośnik znajduje się pod agendą.

 

ZAREJESTROWANYM UCZESTNIKOM ZAPEWNIAMY:

 • możliwość udziału w wybranych wykładach
 • możliwość otrzymania potwierdzenia udziału w konferencji (zaświadczenia w trakcie spotkania lub wystawienie certyfikatu uczestnictwa po wydarzeniu)
 • dostęp do materiałów pokonferencyjnych

ZAPREZENTUJ SWOJĄ FIRMĘ!

Firmy, które posiadają rozwiązania dotyczące zabezpieczania i usprawniania systemów informatycznych,  zainteresowane zaprezentowaniem swoich produktów podczas konferencji, zachęcamy do kontaktu i zapoznania się z naszą ofertą marketingową. Do wyboru m.in.: wykład 20 – 30 minut / podlinkowany logotyp na stronie / promocja na mediach społecznościowych / lista kontaktów / informacje o udziale firmy w newsletterach i inne.
Kontakt: karina.strojek@gigacon.org

Propozycje wykładów merytorycznych (call for papers), patronaty medialne, kontakt z uczestnikami: anna.karasinska@gigacon.org

© 2021 GigaCon - biznesowe konferencje IT Powered by varit

Archiwum imprez

Regulamin i polityka prywatności